KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13581579

nr 1358 1579

Erik Ekroth

(1883-1954), Sverige

Etsningar, Erik Ekroth (1883-1954), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Motivet: ca 16x10,5 cm

Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 2 november 2020
kl 18:46:02

Erik Ekroth

Läs mer om Erik Ekroth