KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13337153

nr 1333 7153

Stig Borglind

(1892-1965), Sverige

Etsning, Stig Borglind (1892-1965), Sverige. "Sommarlandskap". Signerad. Motivet: 23x32cm

Konditionsrapport: skadad

Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 15 juni 2020
kl 20:54:23

9/6 07:50:44 1      100 kr
15/6 11:27:43 2      Vinnande bud

Stig Borglind

Läs mer om Stig Borglind