KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13658483

nr 1365 8483

Hasse Lindroth

(f. 1938), Sverige

Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 126/185,1996, "Ersta". Motivet: 29x35cm

Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 7 december 2020
kl 19:00:59

Hasse Lindroth

Läs mer om Hasse Lindroth