KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12837113

nr 1283 7113

Hasse Lindroth

(f. 1938), Sverige

Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Gamla stan våren 86". Signerad, numrerad 84/220. Motivet: 30x41 cm

Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:10:14

21/10 17:46:10 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Hasse Lindroth

Läs mer om Hasse Lindroth