KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13491301

nr 1349 1301

Hans Malmstedt

(1893-1941), Sverige

Etsning, "Stallmästaregården 1883". Signerad, daterad 1923. Motivet: 20x30 cm

Hans Malmstedt, svensk bildkonstnär född 1893 i Falun, död 1941 i Stockholm.

måndag 28 september 2020
kl 20:46:27

Hans Malmstedt

Läs mer om Hans Malmstedt