KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13491301
nr 1349 1301
Hans Malmstedt
(1893-1941), Sverige
Etsning, "Stallmästaregården 1883". Signerad, daterad 1923. Motivet: 20x30 cm
Hans Malmstedt, svensk bildkonstnär född 1893 i Falun, död 1941 i Stockholm.
måndag 28 september 2020
kl 20:46:27
Hans Malmstedt
Läs mer om Hans Malmstedt