KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13491277

nr 1349 1277

Gisèle Celan-Lestrange

(1927-1991), Frankrike

Etsning, Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 13/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x65 cm

Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 28 september 2020
kl 18:20:11

Gisèle Celan-Lestrange

Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange