KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13491278

nr 1349 1278

Gisèle Celan-Lestrange

(1927-1991), Frankrike

Etsning, Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 39/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50 cm

Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 28 september 2020
kl 19:05:02

Gisèle Celan-Lestrange

Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange