KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13658028

nr 1365 8028

Gisèle Celan-Lestrange

(1927-1991), Frankrike

Etsning, Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 9/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x55cm

Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 7 december 2020
kl 20:19:43

Gisèle Celan-Lestrange

Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange