KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13327185
*
nr 1332 7185
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Etsning, "den glada festen". Motivet: 26x24,5cm
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 20:44:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/6 20:41:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carl Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carl Larsson
nr 1332 7185
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Etsning, "den glada festen". Motivet: 26x24,5cm
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/6 20:41:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Carl Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



