KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13152161

nr 1315 2161

Axel Fridell

(1894-1935), Sverige

Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Stämpelsignerad, "Tidningsläsaren 2" Stadsgården Stockholm. År 1931. Motivet: 26x20cm

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 23 mars 2020
kl 18:44:12

  • Tema
  • 23 mar

Axel Fridell

Läs mer om Axel Fridell