bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Cigarettetui 13374254



*

nr 1337 4254


Cigarettetui

Nysilver, gravyr. Längd: 9cm


Utrop:

100 kr - 300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 juli 2020
kl 19:52:40


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: cigarettetui gravyr nysilver pläter silver ädelmetall
  • 8315 Äggkoppar
    i ställ, silver, England. 6 äggkoppar + 6 skedar.
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 augusti kl 19:19
  • 8337 Bägare
    med hänklar Silver, London, 1795. Höjd: 12 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 augusti kl 20:46
  • 3003 Bestick
    72 delar, silver, Monogram, WA Bolin, 1948. Längd:..//
    Aktuellt bud: 15.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    31 augusti kl 19:28
  • 8335 Bestick
    silver, diverse, 12 delar
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 augusti kl 20:43
  • 7050 Bestickuppsätt..
    37 delar, Tresaure Siam. Längd: 12-33cm, med schat..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 augusti kl 20:55
  • 8339 Bricka
    silver, England, 1800-tal. Diameter: 31 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 augusti kl 18:52




Ladda ner broschyr