KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12835021

nr 1283 5021

James Coignard

(1925-2008), Frankrike

Carborundumetsning, James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 66/75. Bladets mått: 54x77 cm

James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:16:31

  • Tema
  • 21 okt

James Coignard

Läs mer om James Coignard