KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12713020

nr 1271 3020

Dieter Kunz

(f. 1942), Sverige

Blyerts, Dieter Kunz (f. 1942), Sverige. "Söderkåkar", Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad -74. Motivet: ca 35x45 cm

Dieter Kunz, svensk konstnär född 1942.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 19:41:15

5/8 11:38:04 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Dieter Kunz

Läs mer om Dieter Kunz