KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13442001

nr 1344 2001

Robert Storm Petersen

(1882-1949), Danmark

Blandteknik, Robert Storm Petersen (1882-1949), Danmark. Klarinettspelaren. Signerad. Motivet: 26x19 cm

Storm P - Robert Storm Petersen, Dansk bildkonstnär född 1882, död 1949.

måndag 31 augusti 2020
kl 18:02:43

Robert Storm Petersen

Läs mer om Robert Storm Petersen