KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13442001
nr 1344 2001
Robert Storm Petersen
(1882-1949), Danmark
Blandteknik, Klarinettspelaren. Signerad. Motivet: 26x19 cm
Storm P - Robert Storm Petersen, Dansk bildkonstnär född 1882, död 1949.
måndag 31 augusti 2020
kl 18:02:43
Robert Storm Petersen
Läs mer om Robert Storm Petersen