KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13327176

nr 1332 7176

Primus Mortimer Pettersson

(1895-1975), Sverige

Blandteknik, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Monogramsignerad PMP, Hästgård. Motivet: 25x33 cm

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 8 juni 2020
kl 20:13:09

Primus Mortimer Pettersson

Läs mer om Primus Mortimer Pettersson