KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9388026

nr 938 8026

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Blandteknik, Pierre Olofsson (1921-1996), Komposition, signerad, 16x36

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

7.000 kr

måndag 26 januari 2015
kl 19:36:56

21/1 20:47:38 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson