KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13225402

nr 1322 5402

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Blandteknik, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med fluga och sten. Signerad, daterad PT 76, unik. Etsning + collage, oramat löst blad, bladets mått: 60,5x75,5cm

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 27 april 2020
kl 20:43:43

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander