KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13761007

nr 1376 1007

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Blandteknik, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad Finja Maj 1947, ca 41x57 cm. Yttermått inklusive ram: 58x72

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 1 februari 2021
kl 18:58:54

30/1 12:50:02 1      Vinnande bud

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman