KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14193062

nr 1419 3062

Maurice Blanchard

(1903-1969), Frankrike

Signerad, blandteknik, Moulin Rouge, pannå, 26x32, yttermått inklusive ram: 37x44 cm

Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 20 september 2021
kl 20:25:22

Maurice Blanchard

Läs mer om Maurice Blanchard