KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13152145

nr 1315 2145

Jorgo Krallis

(f. 1937)

Blandteknik, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), "Flip flap" respektive "Froggie". Signerade, numrerade 62/160 respektive 22/175. Motivet: 30x20 - 36x24,5cm, oramade lösa blad

Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 23 mars 2020
kl 19:20:57

  • Tema
  • 23 mar

Jorgo Krallis

Läs mer om Jorgo Krallis