KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9916005

nr 991 6005

Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

(1884-1965), Sverige

Blandteknik, Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Skepp, signerad, motivet: 18x23, 5

Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.

Utrop:

20.000 kr

Såld:

15.500 kr

måndag 2 november 2015
kl 18:46:20

Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)