KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13327158

nr 1332 7158

Einar Norelius

(1900-1985), Sverige

Blandteknik, Einar Norelius (1900-1985), Sverige. Signerad, daterad 1930, sagomotiv. Motivet: 22x22,5cm

Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 8 juni 2020
kl 20:18:08

Einar Norelius

Läs mer om Einar Norelius