bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Ask 13491517



*

nr 1349 1517


Ask

1800-tal, Mässingsbeslag. Längd: 16, djup: 12 cm, höjd: 11 cm


Utrop:

400 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 september 2020
kl 20:07:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/9 18:39:38 1      150 kr
26/9 18:30:54 2      150 kr
26/9 18:30:54 1      150 kr (Budbetjänt)
26/9 18:31:35 2      200 kr
26/9 20:56:05 3      Vinnande bud
28/9 19:54:57 4      350 kr
28/9 19:54:57 3      400 kr (Budbetjänt)
28/9 20:02:17 4      450 kr
28/9 20:02:17 3      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask mässingsbeslag
  • 7115 Färglitografier
    4 st, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, n..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 oktober kl 19:59
  • 8092 Lackaskar
    2 st, Ryssland. Längd: 12-21cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 oktober kl 19:54
  • 9008 Skulptur
    Milan Vobruba (f. 1934), Sverige. Konstglas, stens..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 oktober kl 19:15
  • 6140 Skulptur i glas
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Huvud, "Brains"..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 oktober kl 19:17




Ladda ner broschyr