KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13344324

nr 1334 4324

Robert Kitchen

(1950-2009), USA

Akvarell, Komposition med två muggar. Signerad. Oramat löst blad, bladets mått: 105x75 cm. Motivet: ca 78x54 cm

Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 29 juni 2020
kl 20:23:09

Robert Kitchen

Läs mer om Robert Kitchen