KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13381008

nr 1338 1008

Regina Kylberg

(1843-1913), Sverige

Akvarell, Regina Kylberg (1843-1913), Sverige. "När rågen blir mogen och höger som skogen då gifter jag mig". Signerad, akvarell, 69x49cm

Regina Bobeck Kylberg, svensk målare född i Tun 1843, död 1913.

Utrop:

10.000 kr - 12.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 05:29:17)
Uppdatera
Visning

fredag 24/7, lördag 25/7, söndag 26/7 och måndag 27/7

Auktionen
avslutas:

måndag 27 juli kl 19:21:43

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Regina Kylberg

Läs mer om Regina Kylberg