KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13345020

nr 1334 5020

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Akvarell, "Vid Baggensfjärden". Signerad, daterad "Saltsjöbaden augusti -41". Motivet: 35x50 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 29 juni 2020
kl 20:23:02

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman