KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8989212

nr 898 9212

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Akvarell, Oskar Bergman (1879-1963), 'Gata i Båstad', signerad. April 1938, motivet: 36x50

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 2 juni 2014
kl 19:55:13

28/5 22:36:27 1      Vinnande bud

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman