KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13453014

nr 1345 3014

Jacob Hägg

(1839-1931), Sverige

Akvarell, Jacob Hägg (1839-1931), Sverige. Ros, "Ljugarn 23/7 1913. Signerad, 34x24 cm

Utrop:

2.400 kr

Såld:

11.000 kr

måndag 31 augusti 2020
kl 19:20:31

  • Klassiska
  • 31 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Jacob Hägg

Läs mer om Jacob Hägg
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.