KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13195432

nr 1319 5432

Hans Dahl

(1849-1937), Norge

Akvarell, Hans Dahl (1849-1937), Norge. Landskap med skojande figurer. Signerad, 25x35 cm

Hans Dahl, norsk bildkonstnär född 1849 i Granvin, död 1937 i Balestrand.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 13 april 2020
kl 18:57:36

11/4 22:34:05 1      Vinnande bud
12/4 21:48:21 1      Vinnande bud

Hans Dahl

Läs mer om Hans Dahl