KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13174012
nr 1317 4012
Emma Toll
(1847-1917), Sverige
Akvarell, Kvinna vid spinnrock, Signerad, "Munkebo 1901". Motivet: 21x28 cm
Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 30 mars 2020
kl 18:05:17
30/3 08:08:40
- Klassiska
30 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska