KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13174012

nr 1317 4012

Emma Toll

(1847-1917), Sverige

Akvarell, Emma Toll (1847-1917), Sverige. Kvinna vid spinnrock, Signerad, "Munkebo 1901". Motivet: 21x28 cm

Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .

Utrop:

8.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 30 mars 2020
kl 18:05:17

30/3 08:08:40 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Emma Toll

Läs mer om Emma Toll