KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13324323
nr 1332 4323
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition med en scarf. Osignerad. Oramat löst blad, bladets mått: ca 108x153 cm. Motivet: ca 81x129 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 8 juni 2020
kl 20:22:14
8/6 20:02:14
Robert Kitchen
Läs mer om Robert Kitchen