KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456308

nr 1445 6308

Svante Kede

(1877-1955), Sverige

Oljemålning, "Höst vid Abisko". Signerad. Olja på duk, 41x49 cm, yttermått inklusive ram: 52x61 cm

Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.

Utrop:

100 kr - 500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 21:50:40)
Uppdatera
Visning

fredag 28/1, lördag 29/1, söndag 30/1 och måndag 31/1

Auktionen
avslutas:

måndag 31 januari kl 19:35:44

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Svante Kede

Läs mer om Svante Kede