1459 8458 Affisch efter Pablo Picasso, yttermått inklusive ram: 54x35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:31)
1459 8445 Affisch Gröna lund. Signerad, Kristian Russell (f. 1968), (autograf), Sverige. Yttermått inklusive ram: 67x43cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:43)
1459 8439 Affisch Litografisk, Mourlot, Cote de Azur, Picasso, yttermått inklusive ram: 102x68 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:39)
1459 8400 Äggterrin ägghöna + karott. Längd: 22-25cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:35)
1459 8551 Akvarell Anders Gullberg (f. 1927), Signerad, daterad -83, "Kalvmärkning", 16x23, yttermått inklusive ram: 28x35, akvarell
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:06)
1459 7028 Akvarell Curt Stoopendaal (1893-1927), Sverige, tillskriven. Vikingaskepp. Ej signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 20x14cm, yttermått inklusive ram: 35x28cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:46)
1459 7027 Akvarell Curt Stoopendaal (1893-1927), Sverige. Hundspann. Signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 23x14cm, yttermått inklusive ram: 36x26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:49)
1459 7029 Akvarell Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Fåglar. Signerad. Akvarell, bildmått: 28x36cm, yttermått inklusive ram: 41x50cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:47)
1459 8187 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Stenholm. Akvarell. Bladets mått: 29x23cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:53)
1459 7154 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, Cagnes, 1927,26x37, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:05)
1459 8084 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, lapplandsmotiv. Akvarell, bildmått: 12x20cm, yttermått inklusive ram: 18x26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:31)
1459 8563 Akvarell/lito 3 st, Tuppar, yttermått inklusive ram: 21x26-37x32, akvarell. Ej signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:27)
1459 8247 Ampel 1800-talets mitt, mässing. Diameter: 50cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:49)
1459 7321 Appliquer höjd: 33cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:20)
1459 7159 Armband + brosch + ett par örhängen, 18k guld. Och pärlor. Vikt: 900g, längd: 19 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:11)
1459 8435 Armband Johan van Loon, Rosenthal Studio Line 5. Längd: 10cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:46)
1459 8101 Armbandsur Omega Genève, refnr: 136. 041, serienr: 26720805, manuell upvridning, svart urtavla. Diameter: 35mm, datum, 1960/70-tal, doubléarmband/stål
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:24)
1459 8096 Armbandsur Seiko Seahorse, refnr: 6602-7000, serienr: 6801626, automatisk. Diameter: 33mm, doublé, datum, flexband
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:09)
1459 7442 Armbandsur Tissot, Woodwatch. Diameter: 3,5 cm, längd: 22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:56)
1459 8371 Armring Danmark, metall, med sten. Invändi. Diameter: ca 5,5 cm
1459 8492 Assietter ca 35delar, Rörstrand, fåglar. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:18)
1459 8379 Assietter Glas, 10+ 8+ 5 st. Diameter: 15-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:26)
1459 8358 Badbalja Zink, omkring 1900. Längd: 76 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:53)
1459 8330 Badkarsoffa Gustaviansk stil. Längd: 152cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:40)
1459 8079 Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1934. Höjd: 12cm, vikt: 264g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:02)
1459 8014 Bajonetter 2 st. Längd: 41-50cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:39)
1459 8074 Barbiedockor 3 st, barbie, Skipper & Ken, 1960-1963, + kläder. Längd: 23-30 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:47)
1459 8241 Barnsäng/soffa Bemålad, Gustaviansk stil, bäddmått: 160x60cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:56)
1459 8398 Barometer "Hezzanith" London, Heath and Company. Längd: 34cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:07)
1459 8292 Bestick 17 delar. Längd: 15-23 cm, Vikt: ca 730 g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:29)
1459 8135 Bestick 24 delar, silver, 6+ 6+ 6+ 3+ 3. Längd: 14-21, vikt: 1200 gr brutto
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:06)
1459 8512 Bestick 9 delar, silver. Längd: 11-20cm, vikt: 140g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:25)
1459 8291 Bestickuppsättning 16 delar, silver. Längd: 13-23cm. Vikt: ca 790 g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:33)
1459 8473 Bestickuppsättning nysilver, Chippendale
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:05)
1459 8315 Bläckhorn Glas med silverlock, + 2 st. Höjd: 6-11cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:42)
1459 8509 Bläckhorn Kristall med silverlock, K Anderson, 1918. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:29)
1459 8316 Bläckställ silver, 1920. Gravyr/inskription. Längd: 19 cm, bruttovikt: ca 720 g inkl glas
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:26)
1459 8143 Blandteknik Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, daterad 73, bladets mått: 48x73cm, yttermått inklusive ram: 60x85cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:20)
1459 7194 Blandteknik Bo Erik Lundqvist (f. 1936), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad 2002. Blandteknik, bildmått: 44x39cm, yttermått inklusive ram: 66x59cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:31)
1459 8518 Blandteknik Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Tillskriven. Blandteknik, bildmått: 30x23, yttermått inklusive ram: 44x32 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:39)
1459 8567 Blandteknik Gustaf Ankarcrona (1869-1933), Sverige. Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:55)
1459 8569 Blandteknik Gustaf Ankarcrona (1869-1933), Sverige. Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:40)
1459 8570 Blandteknik Gustaf Ankarcrona (1869-1933), Sverige. Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:56)
1459 7191 Blandteknik Hermann Sichter (1924-1988), Sverige. Signerad, daterad -67, kostymskiss till Tosca. Blandteknik, bildmått: 88x58cm, yttermått inklusive ram: 101x70cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:27)
1459 8166 Blandteknik Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, fågel. Blandteknik, bildmått: 42x33cm, yttermått inklusive ram: 56x47cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:21)
1459 8024 Blandteknik Kévork Zabounian (f. 1933), Sverige. Signerad, daterad 1979, komposition. Blandteknik, bildmått: 50x69cm, yttermått inklusive ram: 66x85cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:54)
1459 8406 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 1968. Blandteknik, bildmått: 21x26cm, yttermått inklusive ram: 33x38cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:41)
1459 8457 Blandteknik Poul Ströyer (1923-1996), Sverige. Signerad, blandteknik, Gunnar sträng. Bladets mått: 30x39cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:32)
1459 8066 Blandteknik Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Signerad, daterad 1989, komposition, bladets mått: 76x56cm, yttermått inklusive ram: 85x65cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:43)
1459 8146 Blandteknik Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Komposition. Signerad. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 70x55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:12)
1459 8170 Blandteknik Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. Signerad, daterad söller 58,62x47cm, yttermått inklusive ram: 76x61cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:39)
1459 8275 Blandteknik/collage Madeleine Quist Odgren (f. 1940). Signerad, daterad -69, pannå, 72x59, yttermått inklusive ram: 76x63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:12)
1459 8191 Bokhylla Karl Johan, björk. Bredd: 171, djup: 40 cm, höjd: 152 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:24)
1459 8231 Bokhylleskåp 2 st, bemålade Bredd: 95 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 200 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:32)
1459 8188 Bokverk 3 st, Drufklasar och fikonkvistar plockade ur strix lustgård
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:53)
1459 8164 Bokverk Suecia Antiqua et Hodierna, Erik Dahlbergh, Wahlström & Widstrand, 1924
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:31)
1459 8441 Bokverk Sweriges Rikes Ridderskaps och adels wapenbok, 1746
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:37)
1459 8304 Bord Med stenskiva. Bredd: 110 cm. Djup: 65 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:53)
1459 8069 Bordsfotogenlampa mässing och glas. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:12)
1459 8227 Bordslampa Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. "AJ", Louis Poulsen, Danmark. Lackad metall, skärmen invändigt vit. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:37)
1459 8305 Bordslampa Engelsk modell, mässing. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:28)
1459 8141 Bordslampa höjd: 30cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:45)
1459 8497 Bordslampa konstglas, grön/vit. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:49)
1459 8312 Bordslampa mässing och trä, Skellefteå. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:47)
1459 1009 Bordslampa Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. Flygsfors glasbruk. Torso i glas på träsockel med belysning. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:15)
1459 7311 Bordslampfot Alabaster. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:06)
1459 7304 Bordslampfötter Ett par, metall, hästar. Höjd: 39cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:43)
1459 1030 Bordslampfötter Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, No 2332, Höjd: 46cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:54)
1459 8534 Bordslampor 2 st. 1950-tal. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:30)
1459 8321 Bordslampor 3 st, udda. Höjd: 28-38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:19)
1459 8443 Bordslampor ett par, Porslin, Frankrike. Höjd: 67 cm
1459 8177 Bordstabletter 10 st. Riddarhuset, Yderängen, 30x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:38)
1459 8176 Bordstabletter 4 st. + lampskärm. Höjd: 18, (liten buckla)Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, La Plata + Mirakel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:28)
1459 8413 Brickbord ett par, Intarsia. Bredd: 50, djup: 32 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:57)
1459 8217 Brickbord Längd: 76 cm. Djup: 55 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:46)
1459 8420 Brickbord metallklädd. Bredd: 65, djup: 45 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:01)
1459 8317 Brosch silver, 925, Mexico. Diameter: 6cm, vikt: 24,7g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:07)
1459 8475 Brudklänning The International Furstore, Oxford Circus, London. I kartong med bröllopsfotografi, 1920-tal
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:04)
1459 8529 Burk med lock, Wedgwood. Diameter: 13. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:01)
1459 8139 Byrå Längd: 75 cm. Djup: 43 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:16)
1459 8019 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 90 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:07)
1459 7460 Byrå rokokostil, Stenskiva, Intarsia. Bredd: 90, djup: 52 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:52)
1459 8002 Byrå Rokokostil. Bredd: 96 cm. Djup: 46 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:46)
1459 8412 Byrå sengustaviansk stil. Bredd: 98, djup: 45 cm, höjd: 84 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:13)
1459 8326 Byrå Stenskiva, Louis XVI-stil. Bredd: 31, djup: 26 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:58)
1459 8514 Champagnestrutar 7 delar, slipad dekor, 1800-tal. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:13)
1459 8157 Chatelaine Förgyllt silver, Franska stämplar. Längd: 13 cm, Vikt: ca 450 g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:46)
1459 8190 Chiffonjé Karl Johan, björk, Bredd: 117. Djup: 55 cm, höjd: 145 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:26)
1459 8498 Coaster silver, 830, med gravyr/inskription. Diameter: 16,5cm, vikt: ca 170g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:38)
1459 8262 Coasters Ett par, nysilver. Diameter: 15cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:38)
1459 8067 Cocktailshaker + glas, 7 delar, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 8-26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:02)
1459 8380 Coupeglas 12st, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:08)
1459 8299 Cremekopp Med fat, Meissen. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:40)
1459 7240 Damskrivbord Gallerkant. Bredd: 84 cm. Djup: 59 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:06)
1459 8463 Dekorelement 2 st, trä, 35x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:16)
1459 8453 Dekorelement omkring sekelskiftet 1900, trä, 34x34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:37)
1459 8521 Dörrstopp Järn, hund. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:26)
1459 8507 Dosa med lock silver och glas, infattning med sten. Birmingham. Höjd: 9cm, bruttovikt: ca 120g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:36)
1459 8384 Dosor 2 st, Murano, glas. Diameter: 7cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:47)
1459 8517 Drinkset med ishink, 1960-tal, 42x26 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:19)
1459 8138 Drum table Diameter: 51cm. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:03)
1459 8450 Dubbelkarotter 2 st, nysilver. Diameter: 20-22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:36)
1459 8082 Etsning Oidentifierad konstnär. Katarina kyrka. Signerad. Bildmått: 34x24cm, yttermått inklusive ram: 47x37cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:34)
1459 8221 Fällbord Diameter: 120cm. Höjd: 73cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:07)
1459 8032 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 61/140, "match ball". Bildmått: 39x54cm, yttermått inklusive ram: 62x75cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:58)
1459 8471 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. "Grand Hotel". Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 44x57cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:33)
1459 7231 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Nationalmuseum. Signerad och numrerad 22/250. Litografi, Färglitografi, bildmått: 50x75 cm, yttermått inklusive ram: 65x90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:21)
1459 8064 Färglitografi Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 123/150, figurer. Färglitografi, bildmått: 20x30cm, yttermått inklusive ram: 34x43cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:54)
1459 8464 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Signerad, fåglar. Färglitografi. Bladets mått: 45x58cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:16)
1459 8546 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad 217/260. Färglitografi, bildmått: 37x30, yttermått inklusive ram: 58x49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:42)
1459 8133 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad pt, Gamla Stan. Färglitografi, bildmått: 45x58, yttermått inklusive ram: 64x75
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:46)
1459 8165 Färglitografi Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Signerad, numrerad 34/100, fågel. Färglitografi, bildmått: 24x18cm, yttermått inklusive ram: 38x31cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:31)
1459 8267 Färglitografi Jörg Remé (f. 1941), Nederländerna. Signerad, numrerad 50/68, daterad 1969. Färglitografi. Bladets mått: 27x24, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:49)
1459 7195 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad ea, daterad 1995. Färglitografi. Bladets mått: 25x25cm, yttermått inklusive ram: 33x33cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:32)
1459 8071 Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 39/150, daterad 2001. Färglitografi, bildmått: 31x22cm, yttermått inklusive ram: 48x38cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:42)
1459 8021 Färglitografi Lennart Roupe (f. 1918), Sverige. Stockholm vinter. Signerad, numrerad 111/145. Färglitografi, bildmått: 45x36, yttermått inklusive ram: 62x53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:55)
1459 7135 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Belleville". Signerad, numrerad 94/135, bildmått. 30x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:35)
1459 8072 Färglitografi Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 141/315,1996. Färglitografi, bildmått: 31x27cm, yttermått inklusive ram: 47x40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:40)
1459 8124 Färglitografi Nils-Erik Johansson. Signerad, numrerad 53/260. Färglitografi, bildmått: 41x30, yttermått inklusive ram: 69x52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:49)
1459 8403 Färglitografi Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, numrerad 124/440, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 40x48cm, yttermått inklusive ram: 48x55cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:58)
1459 8269 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 6/260, daterad 1976. Färglitografi, bildmått: 45x40, yttermått inklusive ram: 67x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:56)
1459 8454 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 55x43cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:56)
1459 8083 Färgträsnitt Japan. Bildmått: 38x26cm, yttermått inklusive ram: 53x40cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:10)
1459 8077 Fat 8st, Nysilver. Längd: 30-60cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:45)
1459 8414 Fat Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal, 30x30cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:36)
1459 8140 Fat Diameter: 41cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:42)
1459 8303 Fat Diameter: 42cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:07)
1459 8489 Fat Ett par, Nysilver, Dufva, med Bergenstråhle vapensköld. Diameter: 31cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:51)
1459 8320 Fat Firma Svenskt Tenn, 1926. Tenn, 23x11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:25)
1459 8051 Fat Gantofta. Längd: 38cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:12)
1459 8052 Fat Gustavsberg Fisk. Längd: 31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:19)
1459 8337 Fat Johnsons Bros. Längd: 40cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:09)
1459 7233 Fat keramik, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Upsala-Ekeby, 17x17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:39)
1459 8553 Fat Kina. Diameter: 30cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:51)
1459 8474 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med studiohanden. Fajans. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:31)
1459 8499 Fat & coasters 3 delar, silver, 900, Mexico, vapensköld. Diameter: 8-21cm, vikt: ca 370g.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:53)
1459 8301 Fat & etui silver. Längd: 8-9 cm, Vikt: ca 225 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:32)
1459 8294 Fat & skål 3 delar, Kina. Diameter: 15cm. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:25)
1459 8006 Fat & vas 3 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 6-11cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:47)
1459 7547 Fåtölj Dux, skinn
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:34)
1459 7176 Fåtölj trä/skinn
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:00)
1459 8271 Fåtöljer Ett par, Karin, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. DUX, läder
S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:51)
1459 8336 Fickur 14k, diameter: 5,5, saknar lock
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:24)
1459 8558 Figuriner 2 st, Zsolnay, Pecs, Ungern. Höjd: 10-12cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:51)
1459 8542 Fiskbestick 6+ 6 st, Nysilver. Längd: 18-21cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:07)
1459 8136 Folkdräkt manlig, Storlek Medium
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:42)
1459 8033 Fotokonst 4 st, Annette Ahrenberg. Yttermått inklusive ram: 47x33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:33)
1459 8372 Fotoram silver, England, 11x12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:09)
1459 8501 Gafflar 4+ 3 delar, silver, tostrup. Längd: 17-19cm, vikt: ca 160g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:28)
1459 8341 Glas 12st, grönt glas. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:33)
1459 8370 Glas 3 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 18-24 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:25)
1459 7130 Glasservis Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Intermezzo, Orrefors, fot med underfång i blått, 13 + 2st + 3 st + karaff. Höjd: 18,5-25 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:27)
1459 8387 Glasservisdelar 12+ 11st. Höjd: 9,5-11cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:07)
1459 8174 Glasservisdelar 26 delar. Höjd: 8 -15
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:31)
1459 8007 Glasservisdelar 36 delar, Reijmyre Glasbruk, "Antik". Höjd: 5-9cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:05)
1459 8249 Glasservisdelar ca 50 delar, med guldkant. Höjd: 10-18cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:06)
1459 8109 Glasskulpturer 5 st, delar, bland annat Kosta och Iittala. Längd: 7-11cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:05)
1459 8288 Gnistskydd + hinh, mässing / koppar. Längd: 37 - 47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:14)
1459 8153 Golvlampa Trä. Höjd: 177cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:15)
1459 8238 Golvlampfot höjd: 143cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:46)
1459 8525 Golvlampfot Teak, 1960-tal. Höjd: 127
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:18)
1459 8425 Golvstaffli höjd: 142 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:20)
1459 8480 Golvvas Glas/metallställning. Höjd: 72cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:51)
1459 8354 Golvvas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:41)
1459 8092 Golvvas höjd: 53cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:17)
1459 8459 Golvvas Kina. Diameter: 20, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:38)
1459 8476 Golvvas Olivfärgad glasyr. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:57)
1459 8478 Golvvaser 2 st, lergods, relief. Höjd: 58-70cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:11)
1459 8289 Gouache James Coignard (1925-2008), Frankrike. "les 3 Nuages". Signerad. Bildmått: 29x24 cm, yttermått inklusive ram: 40x36 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:53)
1459 8285 Gouache Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad. Bladets mått: 9x13, yttermått inklusive ram: 15x19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:51)
1459 8511 Gräddkanna silver, LM Holm, 1828, vapensköld. Höjd: 8,5g, vikt: 70g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:18)
1459 8259 Gravyr Kolorerad, Stockholm. Bildmått: 32x87, yttermått inklusive ram: 53x106 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:59)
1459 8468 Hand-atlas Stielers, 1851. Längd: 37,5 cm, djup: 46 cm, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:54)
1459 8561 Huvudkrona Strass. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:17)
1459 8060 Ikon Ryssland, 26x21cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:41)
1459 8280 Ikon St Göran & draken, 33x22 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:18)
1459 8296 Jardinier & ytterfoder Längd: 18-30cm, bland annat Gunnar Nylund
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:36)
1459 8376 Jardiniere 2 delar, Tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Diameter: 12,5. Höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:10)
1459 8385 Jardiniere Nysilver/glas. Längd: 34cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:41)
1459 7217 Kaffemuggar 4 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten, nutida. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:08)
1459 8350 Kaffeservis 26 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:23)
1459 8010 Kaffeservisdelar 6 st, + 7st extra fat, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:35)
1459 8345 Kaffeservisdelar ca 20 delar, Pontesa, Spanien. Höjd: 6-9cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:58)
1459 8118 Kaffeservisdelar Staffordshire, England, ca 25 del
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:03)
1459 8513 Kaffeskedar 6 st, silver. Längd: 11cm, London, vikt: 85g, i etui.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:01)
1459 7270 Kamferkista Orientalisk. Bredd: 117 cm. Djup: 44 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:41)
1459 8560 Kandelaber Försilvrad. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:11)
1459 8323 Kandelaber mässing, femarmad, Scandia malm. Höjd: 29cm
1459 8098 Kandelaber silver (830), 1921, femarmad, barockstil. Höjd: 42cm, bruttovikt: 1555g
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:16)
1459 8268 Kandelabrar Ett par, med prismor. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:53)
1459 8208 Kanna Stelton. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:09)
1459 8496 Kannor och glas 2+ 6 st, 1800-tal. Höjd: 6,5cm-19cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:07)
1459 8495 Karaffer 2 st, Med Bergenstråhles vapensköld. Höjd: 27-29cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:26)
1459 8256 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:50)
1459 7023 Karmstolar ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:14)
1459 8333 Karmstolar & stolar 2+ 4 st, Gustaviansk stil.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:52)
1459 8213 Karmstolar & stolar 4+ 2 st, Børge Mogensen (1914-1972), Furu, Danmark. Karl Andersson & Söner
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:20)
1459 8503 Karott silver, CFC, 1921. Längd: 24,5cm, vikt: ca 340g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:16)
1459 8361 Kelim Turkiet, 110x175 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:05)
1459 8182 Keramik 4 delar, bla. Paradisverkstan, Öland. Höjd: 3 - 14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:10)
1459 7171 Kista 1700-/1800-tal, med relief. Bredd: 111 cm. Djup: 51 cm, höjd: 69 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:49)
1459 8399 Kompass mässing. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:12)
1459 8386 Konstglas 5 delar, Italien. Längd: 7-17cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:27)
1459 8117 Koppar med fat 15 delar, Rörstrand. Höjd: 2-7 cm
1459 8436 Kopparstick 2 st, Kolorerade, Drottningholm. Bildmått: 28x37, yttermått inklusive ram: 45x54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:44)
1459 8105 Kryddburkar 13 delar, Hackefors. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:24)
1459 8520 Kuddar 6 st, Ca 45x45 cm
1459 8297 Kuriosa 3 delar. Längd: 10-21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:47)
1459 8523 Lampett Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Pendel", Skultuna. Mässing. Pendlande ljushållare. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:55)
1459 8483 Lampetter Ett par, Empirestil, England, 1800-tal, brons. Höjd: 33cm, djup: 37cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:05)
1459 8485 Lampetter Ett par, Gustaviansk stil, Reiners möbelfabrik Mjölby, trä. Etiketterade, Höjd: 60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:19)
1459 7040 Lanternor Ett par, Koppar, med belysning. Höjd: 24 cm
1459 8094 Leksaker 4 st, Steiff. Höjd: 10-15cm
1459 8095 Leksaker 8st, bland annat Steiff. Höjd: 4-12cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:31)
1459 8251 Likörglas & karaff 9delar. Höjd: 8-19cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:34)
1459 7457 Ljuskrona Hagamodell. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:46)
1459 7115 Ljuskrona med prismor, korgmodell. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:02)
1459 7143 Ljuskrona med prismor. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:21)
1459 5431 Ljuskrona prismor, sex ljusarmar. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:39)
1459 8533 Ljusplåtar Ett par, mässing. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:12)
1459 8430 Ljusstakar ett par, 1800-tal, omarbetade. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:17)
1459 8374 Ljusstakar ett par, Barockstil, malm. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:16)
1459 7211 Ljusstakar Ett par, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:59)
1459 8147 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:29)
1459 8013 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:42)
1459 7138 Ljusstakar ett par, metall. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:43)
1459 8261 Ljusstakar Ett par, tenn. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:37)
1459 8544 Ljusstakar ett par, Trä, Birgitta Hedlund. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:47)
1459 7170 Ljusstakar & skål på fot 3 delar, Orrefors, + skål glas. Höjd: 19-32cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:48)
1459 8310 Ljusstake Firma Svenskt Tenn, 1928. Längd: 35, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:10)
1459 8302 Lockdosa + fat, Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:19)
1459 8397 Lockurna Kina. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:12)
1459 7165 Malmkrona höjd: 60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:33)
1459 8246 Matbord Med stenskiva, 1940-/50-tal, Diameter: 120 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 20.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:06)
1459 8411 Matbord Metall, med glasskiva. Bredd: 182, djup: 80 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:42)
1459 7576 Matbord Up crafts palace, Agra, Indien. Svart marmor, med intarsia. Bredd: 160 cm. Djup: 90 cm. Höjd: 80
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:36)
1459 6291 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 110, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:51)
1459 6276 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 6 delar. Diameter: 110, höjd: 73 + 1 iläggx48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:54)
1459 7463 Matservis 50 del ca, Johnson Bros, England, England
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:53)
1459 8204 Matservis ca60 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:36)
1459 7042 Matservisdelar 22 delar, Finland
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:28)
1459 8216 Matservisdelar 28 delar, Rörstrand, jugend
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:21)
1459 8193 Matservisdelar ca 36 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:54)
1459 8346 Matservisdelar ca30 delar, Rosenthal.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:18)
1459 8088 Matservisdelar ca30 delar, Villeroy & Boch, Riviera
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:34)
1459 7224 Matta Gabbeh, 172x238 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:40)
1459 8460 Matta Kina, 184x283 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:08)
1459 7223 Matta Kina, Figural, 170x262 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:37)
1459 8089 Matta Orientalisk, 108x157cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:59)
1459 7050 Matta orientalisk, 109x160 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:29)
1459 8532 Matta Orientalisk, 115x180 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:22)
1459 8519 Matta orientalisk, 138x155 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:01)
1459 8090 Matta Orientalisk, 150x200cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:38)
1459 7225 Matta Orientalisk, 2218x316 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:44)
1459 8554 Matta Orientalisk, 78x181cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:58)
1459 8410 Matta orientalisk, Bochara, 103x120 cm
1459 8465 Matta Orientalisk, Bochara, 207x290 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:08)
1459 8195 Matta orientalisk, Pakistan, 130x189 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:54)
1459 8359 Mattallrikar + assietter, 10 + 10 st, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928), guldkant. Diameter: 19-25 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:05)
1459 8351 Mockaservis på bricka 10 delar, Victoria, Tjeckien. Längd: 45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:06)
1459 8130 Näsduksskål höjd: 8,5 cm, diameter: 11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:24)
1459 8148 Nattljusstakar 5 st, mässing. Höjd: 13-18cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:03)
1459 8108 Ölglas 5 st, "Fyllekajan", Kosta Boda, grönt glas. Höjd: 14cm
1459 8112 Oljemålning Agne Johansson (1921-1987), Sverige. Signerad, "stilleben i fönster". Olja på duk, 64x80cm, yttermått inklusive ram: 75x91cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:44)
1459 8388 Oljemålning Åke Östberg (f. 1946), Sverige. Skärgårdsmotiv, "åska på avstånd". Olja på pannå, signerad, oramad, 35x27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:26)
1459 8037 Oljemålning André Demonchy (f. 1894), Frankrike. "l'heure du repas", interiör. Signerad. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 51x60cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:45)
1459 8272 Oljemålning Annie Longley, "Pumpkin field, France". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:58)
1459 8366 Oljemålning Arvid Ahlberg (1851-1932), Sverige. Marin. Signerad, daterad -07. Olja på duk, 34x53 cm, yttermått inklusive ram: 46x65 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:50)
1459 8486 Oljemålning Axel Ljungstedt, porträtt av Anna Wallenberg, 1918. Ej signerad. Olja på duk, 90x74cm, yttermått inklusive ram: 101x83cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:31)
1459 8057 Oljemålning Bengt Arkö (1921-2013), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 39x46cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:55)
1459 8179 Oljemålning Carl August Fahlgren (1819-1905), Signerad, "Carlbergs omgifning", duk på pannå, 25x34cm, yttermått inklusive ram: 38x48cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:14)
1459 7003 Oljemålning Carl August Fahlgren (1819-1905), Signerad, daterad 1894, insjö. Olja på duk, 32x51cm, yttermått inklusive ram: 53x70cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:03)
1459 7016 Oljemålning Emil Lemon (1895-1968), Sverige. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 60x49 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:27)
1459 8023 Oljemålning Erik B Gustavsson (1913-2005), Sverige. Signerad, daterad 1969, stilleben. Olja på pannå, 60x45cm, yttermått inklusive ram: 63x48cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:24)
1459 7566 Oljemålning Gabriel de Jongh (1913-2004), Nederländerna, Sydafrika. Landskap. Signerad. Olja på duk, 25x29cm, yttermått inklusive ram: 38x42cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:18)
1459 8116 Oljemålning Gerhard Wihlborg (1897-1982), Sverige. Kopia efter Judith Leyster. Ej signerad. Olja på duk, 71x62cm, yttermått inklusive ram: 90x81cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:20)
1459 8264 Oljemålning Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. "Somardag Grängsjö". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 120x119 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:31)
1459 8034 Oljemålning Gunnar Ingemar Erixon (1928-2008), Sverige. Signerad. Olja på duk, 19x31cm, yttermått inklusive ram: 22x33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:15)
1459 2121 Oljemålning Gustav Stenberg (f. 1924), Sverige. Signerad, "blommor". Olja på duk, 33x24cm, yttermått inklusive ram: 49x40cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:22)
1459 8039 Oljemålning H Baron. Signerad, 1800-tal. Olja på pannå, dam, 23x10cm, yttermått inklusive ram: 38x30cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:57)
1459 7146 Oljemålning Hans Hedenström (1928-2007), Sverige. Morgon. Signerad. Olja på duk, 48x61 cm, yttermått inklusive ram: 50x63,5 cm
1459 8172 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Signerad, fjällmotiv. Olja på pannå, 52x75cm, yttermått inklusive ram: 60x82cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:46)
1459 8020 Oljemålning Hjalmar Linde (1864-1948), Gårdsmotiv. Signerad, daterad -92. Olja på pannå, 30x39 cm, yttermått inklusive ram: 40x47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:13)
1459 8277 Oljemålning Holger Almqvist (1907-1978), Sverige. Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:30)
1459 8185 Oljemålning Krzysztof Nowakowski, monogramsignerad, "Huset utanför dalen". Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 17x21cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:37)
1459 8531 Oljemålning Marianne Ågren (f. 1943), Sverige. Figurer. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 78x66 cm
1459 6279 Oljemålning Oidentifierad konstnär, insjölandskap med kor. Signerad. Olja på duk, 60x12, yttermått inklusive ram: 78x139 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:22)
1459 8283 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, mansporträtt, 1700-/1800-tal. Olja på pannå, 31x27, yttermått inklusive ram, 37x32 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:20)
1459 8426 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 92x73, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:34)
1459 7203 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition med ansikte. Signerad Kaj E, daterad 59. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x73cm
1459 8027 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Spörr, Fiskegubbar. Olja på duk, 37x45, yttermått inklusive ram: 53x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:08)
1459 8282 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Verner, 1955, interiör. Olja på duk, 21x26, yttermått inklusive ram: 25x30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:15)
1459 8114 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 22, stilleben. Olja på duk, 50x65cm, yttermått inklusive ram: 64x78cm
1459 8028 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, flicka. Olja på duk, 60x49, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:59)
1459 8455 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Hamburg. Olja på pannå, 16x11, yttermått inklusive ram: 39x34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:20)
1459 8284 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på pannå, 27x21, yttermått inklusive ram: 40x35 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:45)
1459 8378 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 110x159cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:00)
1459 8194 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 45x34, yttermått inklusive ram: 66x55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:06)
1459 8548 Oljemålning Ole Jensen (1924-1977), Danmark. Komposition. Signerad, daterad -60. Olja på duk, 49x88 cm, yttermått inklusive ram: 55x96 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:09)
1459 8557 Oljemålning Olle Hallberg, "Trädet", landskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 75x75 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:30)
1459 8545 Oljemålning Pär Lindblad (1907-1981), Sverige. Studie. Signerad. Olja på duk, 68x20 cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:23)
1459 8407 Oljemålning Paul Engdahl (1888-1976), Sverige. Signerad, daterad 1940, stilleben. Olja på pannå, 41x30, yttermått inklusive ram: 45x34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:41)
1459 8125 Oljemålning Per Sjöblom. Signerad, daterad 1934, Karlstad. Olja på pannå, 35x55, yttermått inklusive ram: 46x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:04)
1459 8022 Oljemålning Rolf O Eriksson. Signerad, daterad 80, landskap. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 45x51cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:43)
1459 7341 Oljemålning Sara Larsson. Signerad a tergo. Olja på pannå, 125x80cm, yttermått inklusive ram: 132x89cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:36)
1459 8562 Oljemålning Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Rosor. Olja på duk, 65x44, oramad
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:49)
1459 8404 Oljemålning Stina Elliot (1884-1946), Sverige. Vårblommor. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive rym: 39x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:26)
1459 7034 Oljemålning Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. "Morgonljus Alvaret Öland". Signerad. Olja på pannå, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 26x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:10)
1459 8181 Oljemålning Sven Deurell (1904-1967), Sverige. Signerad, hus. Olja på duk, 28x35cm, yttermått inklusive ram: 36x44cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:56)
1459 8438 Oljemålning Väinö Hervo (1894-1974), Finland. Stilleben. Signerad, daterad 1932. Olja på duk, 46x55 cm, oramad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:36)
1459 7036 Oljemålning Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Stilleben. Signerad Kåge -46. Olja på pannå, bemålad ram. Bildmått: 34x25 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:35)
1459 8484 Oljemålning William Avar (1917-2012), Sverige. Signerad, "Dance melancolique". Olja på duk, 84x68cm, yttermått inklusive ram: 104x89cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:39)
1459 8462 Oljemålning William Avar (1917-2012), Sverige. Signerad. Olja på duk, 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:48)
1459 8134 Oljemålningar 2 st, Marita Killian Engelcronas. Signerad a tergo. Oljemålning, 2x1,5-6x5,5 cm, yttermått inklusive ram: 13x12-17x16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:53)
1459 8151 Oljemålningar 2 st, Signerad, Olive Panunga, 60x45 respektive 84x60, oramade
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:53)
1459 8175 Oljemålningar 3 st. Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. 2 signerade 13x18 + 16x22 + 24x35, oramade
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:25)
1459 8325 Pall Bröderna Andersson, ej signerad, (specialbeställd). Längd: 90 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:32)
1459 8327 Pallar 2 st, bland annat Skinn. Längd: 35-60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:24)
1459 7164 Paraplyställ höjd: 75cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:32)
1459 7415 Pärlcollier Lås 18k. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:42)
1459 8339 Parti kuriosa bland annat Bordsur & krutkorn
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:25)
1459 8314 Parti silver 4 delar, bland annat såsnipa, 6-17 cm, Vikt: ca 275 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:19)
1459 8510 Parti silver 6 delar. Höjd: 4-6cm, vikt: ca 230g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:08)
1459 8418 Pelarbord Nyrokoko. Bredd: 50, djup: 41 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:23)
1459 8226 Piedestal Med kruka, majolika. Höjd: 95cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:28)
1459 8479 Piedestal Terrakotta. Diameter: 30cm, höjd: 55cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:42)
1459 8144 Pilgrimsvaser Ett par, Kina, blåvita. Höjd: 26cm
1459 8448 Pokaler med lock, ett par, "Fattigmanssilver". Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:49)
1459 8506 Ragusked silver, 1848. Längd: 26,5cm, vikt: 100g.
1459 8442 Ram 1800-tal, ramens innermått: 99x87, yttermått inklusive ram: 110x99 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:13)
1459 7151 Ramar ett par, mässing / spegelglas. Höjd: ca 24 cm. Bredd: ca 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:10)
1459 8340 Remmare 10st, grönt glas. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:53)
1459 8364 Röllakan Anna Johanna Ångström, 177x240 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:31)
1459 8331 Salongsbord Gustaviansk stil, med stenskiva. Diameter: 80cm, höjd: 75cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:54)
1459 8390 Salongsbord höjd: 70cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:25)
1459 8505 Salt/pepparkar 7 delar, silver. Höjd: 4-9cm, bruttovikt: 220g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:51)
1459 8265 Saltkar Ett par, Kina, blåvita. Längd: 9cm. Höjd: 4cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:35)
1459 7434 Sameskedar 6 st, silver, SWÅ, 1950. Längd: 11cm, vikt: 68,7g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:42)
1459 8422 Sängram Valnöt. Bredd: ca 180 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:13)
1459 8266 Såssnipa Kina, blåvitt. Längd: 23cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:31)
1459 8106 Serveringsdelar ca 35 delar, Rörstrand, Forma. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:41)
1459 8218 Serveringsvagn Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, modell 470. Teak. Längd: 79 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:41)
1459 8329 Serveringsvagn Krom / plastbrickor, diameter: 42, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:02)
1459 8099 Servisdelar 15delar, Bing & Grøndahl, Måsen
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:45)
1459 8490 Servisdelar 28 delar, Fürstenberg. Höjd: 8-14cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:20)
1459 8382 Servisdelar ca 55 delar, "Vinranka", Gefle, dekor i flytande blått
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:29)
1459 8011 Servisdelar Kaffe- och teservisdelar, ca 40 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)
1459 8429 Sideboard Längd: 160 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:33)
1459 8236 Sideboard Med stenskiva. Längd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:46)
1459 8184 Sideboard Mexiko. Längd: 185, djup: 42 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:17)
1459 7509 Sideboard Sigurd Göransson, ”Charmant”, Fröseke. Längd: 80 cm. Djup: 38 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:02)
1459 8119 Silver 3 delar, Kanna+ bägare+ sockertång, Vikt: ca 120 g. Höjd: 6-10 cm
1459 8543 Silverpokal GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1914. Höjd: 22cm, vikt: 381g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:01)
1459 8111 Skål + fat, grönt glas. Längd: 17-27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:16)
1459 8568 Skål Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Kosta, diameter: 35, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:51)
1459 8253 Skål Jugend, grönt glas. Diameter: 25cm, höjd: 6cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:25)
1459 8103 Skål Keramik, Ekeby, snäcka. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:29)
1459 8012 Skål Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. Orrefors, "Corona", glas. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:29)
1459 8080 Skål silver, 830, med glasinsats. Höjd: 15cm, vikt: 278g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:41)
1459 8078 Skål silver, CG Hallberg, 1957. Längd: 15cm, vikt: 134g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:11)
1459 8061 Skål Upsala Ekeby. Längd: 22cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:21)
1459 8342 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 13cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:46)
1459 8488 Skål på fot Diameter: 30cm. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:52)
1459 8045 Skålar 3 st, glas, bland annat Ollers, Längd: 16-23cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:44)
1459 8046 Skålar 3 st, Mats Jonasson, glas. Längd: 17-20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:57)
1459 8054 Skålar 4 delar, bland annat "Tre rosor", Lars Kjellander (1868-1931), Sverige. Kosta. Höjd: 6-16cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:51)
1459 8160 Skålar 4 st, Jan Johansson, "Fleur", Orrefors. 2+ 2 st. Diameter: 12-16cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:51)
1459 8048 Skålar Fuga, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Höjd: 7-11cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:08)
1459 8273 Skålar & bonbonjär 5 delar, Asien. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:23)
1459 7010 Skålar & tallrik 3 delar, Kina. Diameter: 11-22cm
1459 8252 Skålfat + stop, Tenn, 1800-tal. Diameter: 37, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:02)
1459 7227 Skåp 1700-/1800-tal, ek. Bredd: 155. Djup: 53 cm. Höjd: 220 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:57)
1459 8137 Skåp tudelat, överdel med glasade dörrpar. Bredd: 116 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 202 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:48)
1459 8504 Skedar 5 st, udda. Längd: 25,5-22cm, vikt: ca 290g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:05)
1459 8154 Skedar 6 st, silver, 1800-tal. Längd: 19-23 cm. Vikt: ca 360 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:29)
1459 8155 Skedar 6+ 12 st, silver. Längd: 10-15 cm, Vikt; ca 215 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:04)
1459 8472 Skedar silver, 19 delar, Vikt: ca 300 g. Längd: 11-20 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:14)
1459 8373 Skedar silver, diverse, 16 st. (12+ 2+ 1+ 1). Längd: 11-18 cm. Vikt: 355 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:19)
1459 8004 Skrivbord England, Idegran, + stol, Bredd: 137 cm. Djup: 76 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:03)
1459 8127 Skrivbord Längd: 134 cm. Djup: 75 cm, höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:19)
1459 8093 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, glas, i form av båt. Signerad. Längd: 18cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:10)
1459 8493 Skulptur Buddha sten. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:23)
1459 8104 Skulptur E Katenhe, Shonaskulptur, Zimbabwe, sten. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:22)
1459 8449 Skulptur Gips, efter antiken. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:18)
1459 8015 Skulptur Indien. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:04)
1459 1008 Skulptur José Luis Sanchez (f. 1926), Spanien. Skulptur i brons på sockel av plexiglas. Signerad, numrerad 35/1000. Höjd: 15cm. Längd: 13cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:12)
1459 8167 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), ur "Utrotningshotade djur", samlarserie för WWF (begränsad upplaga), Kungsörn, 1976. Höjd: 1. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:54)
1459 8417 Skulptur Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Koala, "Teddy", Gustavsberg. Stengods. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:23)
1459 8128 Skulptur Metall, efter Pierre-Jules Mene, Häst. Längd: 37, höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:39)
1459 8017 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi. Signerad. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:06)
1459 8281 Skulptur Tyra Lundgren (1897-1979), Sverige, tillskriven. Fågel i grönt glas. Ej signerad. Längd: 12cm. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:58)
1459 8041 Skulptur i glas 8st. Höjd: 20-27cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:12)
1459 8383 Skulptur/ljusstake Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Tupp. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:50)
1459 8300 Skulpturer 3 st, Asien. Höjd: 9-10cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:09)
1459 8456 Skulpturer ett par, brons, Älvor, nutida. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:33)
1459 8393 Slagbord 1700-/1800-tal. Bredd: 123 cm. Djup: 26cm, 2x70cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:35)
1459 8274 Sockerskål silver, Persien. Höjd: 11cm, Vikt; ca 315 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:47)
1459 8016 Sockerskrin silver (830), 1930. Längd: 14cm. Höjd: 12cm, vikt: 285g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:47)
1459 8100 Sockertång silver. Längd: 14cm, med gravyr/inskription, vikt: 24g.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:53)
1459 8434 Soffa Eilersen. Dagbädd Längd: 200
1459 8395 Soffa Sengustaviansk. Längd: 190 cm, djup 64 cm
S�ldes f�r 26.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:02)
1459 8152 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Furu Bredd: 140 cm. Djup: 60 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:12)
1459 8526 Soffbord Glas/trä. Bredd: 141 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:37)
1459 7275 Soffbord stenskiva, gallerkant i metall. Diameter: 68cm. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:54)
1459 8121 Solur på sockel. Höjd: 83 cm
1459 8056 Sparrisfat & vas 2 delar. Längd: 40cm, höjd: 19cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:25)
1459 8214 Spegel + konsol, Nyrokoko. Höjd: 260+ 30+ 10, bredd: 90 cm
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:52)
1459 8035 Spegel 64x54cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:24)
1459 7309 Spegel förgylld, Rokokostil, 75x50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:00)
1459 8081 Spegel NK Nordiska Kompaniet, 1929. Märkt med NK-bricka. 94x58 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:41)
1459 8278 Spegel Nyrokoko, 73x63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:26)
1459 8335 Spegel Tidigt 1900-tal, Intarsia, 58x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:01)
1459 8487 Spegellampetter Ett par, barockstil. Höjd: 63cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:27)
1459 8222 Spelbord Gustaviansk stil. Bredd: 88 cm. Djup: 2x42 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:01)
1459 8334 Spelbord sengustaviansk stil, mahogny, Iwerssons art, Bredd: 89 cm. Djup: 2x44 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:19)
1459 8338 Spelbordsskiva intarsia, bland annat Schack, 43x84 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:11)
1459 8076 Spjut 2 st, Sydafrika. Längd: 170-190cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:06)
1459 8068 Starkvinsglas 13st. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:40)
1459 8446 Stekhuv nysilver, Christofle, Frankrike. Längd: 45 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:39)
1459 8306 Stenföremål 6 delar, Kina. Längd: 4-5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:38)
1459 7174 Stol Rokoko, bemålad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:54)
1459 8559 Stolar 2 par, sengustaviansk stil, axknippedekor
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:01)
1459 8234 Stolar 2 st, Gustavianska, bemålade
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:48)
1459 8232 Stolar 3 st, björk, 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:52)
1459 8192 Stolar 4 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:23)
1459 8202 Stolar 4 st, Gemla, sitthöjd: 44cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:10)
1459 7269 Stolar 4 st, sitthöjd: 44cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:39)
1459 8059 Stolar 5 st
1459 8223 Stolar 6 st, gråmålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:55)
1459 8419 Stolar 7 st, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken, 1960. Spjälad rygg, kopplade ben, sits i formpressat trä
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:04)
1459 8389 Stolar Ett par
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:37)
1459 8377 Stop 2 st, Keramik. Höjd: 32-48 cm
1459 8500 Sugrör/sked 9st, silver, Mexico, Sterling. Längd: 20cm, vikt: 60g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:12)
1459 8258 Svepask bemålad, Längd: 47cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:19)
1459 8003 Syltkrukor 2 st. Höjd: 21-36cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:09)
1459 8203 Syltkrukor 3 st, Bland annat Rörstrand. Höjd: 13-24cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:53)
1459 7228 Taburett rokokostil. Längd: 47. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:04)
1459 8332 Taburetter ett par, Gustaviansk stil. Längd: 50cm
1459 8212 Takarmatur Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Ateljé Lyktan, Åhus, trä/tyg. Diameter: 54cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:01)
1459 1022 Takarmatur Bo Notini (1910-1975), Glössner, glas, 1947. Signerad, Diameter: 57cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:07)
1459 8469 Takarmatur Glas/stål. Höjd: 90cm
1459 8070 Takarmatur Jugend, patinerad brons. Kupa i frostat glas. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:19)
1459 7136 Takarmatur metall och glas, Tyringe Konsthantverk, 1970-tal. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:15)
1459 7078 Takarmatur nutida, Glaskupa / mässing. Höjd: 72 cm
1459 8210 Takarmatur PH-lampa, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark. PH5. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:41)
1459 8211 Takarmatur PH-lampa, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark. PH5. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:19)
1459 8344 Takarmatur Tiffanystil, diameter: 45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:08)
1459 8276 Tallrikar 10st, olika, Kina, blåvitt. Diameter: 24cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:33)
1459 8491 Tallrikar 16 delar, Limoges. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:34)
1459 8038 Tallrikar 2 st, Kina, 1800-tal. Diameter: 20-25cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:45)
1459 8091 Tallrikar 6 st, Wedgwood. Diameter: 28cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:41)
1459 8270 Tårtspade & gräddkanna silver, 925,2003, ASÅ, Anna Stina Åberg och Carlman, Längd: 22cm. Höjd: 7cm, Vikt: ca 240 g
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:41)
1459 8319 Teburk Tenn. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:51)
1459 7087 Tekök "Manning & Bowman". Koppar, mässing, trä. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:18)
1459 7088 Tekök Sent 1800-tal, Mässing / koppar. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:20)
1459 8085 Tekoppar 5st koppar med fat, + 9st fat, + 6st assietter, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. ”Grand", Gefle. Flintgods, glasyr med guldkant
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:42)
1459 8036 Tekoppar med fat 13st, + 3st extra fat, Rörstrand, Claire de Lune
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:21)
1459 8263 Terrin Kina, blåvitt. Längd: 34cm. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:40)
1459 8348 Teservisdelar Royal Copenhagen, Danmark. Ca 25 delar
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:36)
1459 8156 Tesil silver. Längd: 15 cm, Vikt: ca 85 g
1459 8365 Textil Hägrar, Nytryckt äldre motiv, 190x150 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:41)
1459 8318 Tidtagarur Omega i ställ. Längd: 9 cm, höjd: 2 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:28)
1459 8200 Toilettutensilier 8 delar, Glas
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:48)
1459 8537 Trädgårdsskulptur Järn, Hare. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:35)
1459 8538 Trädgårdsurna Järn. Diameter: 30, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:27)
1459 8528 Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:47)
1459 8527 Trädgårdsurnor Ett par, järn, Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:59)
1459 8540 Trädgårdsurnor ett par, Järn. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:10)
1459 8539 Trädgårdsurnor ett par, Järn. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:34)
1459 8535 Trädgårdsurnor ett par, Järn. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:46)
1459 8541 Trädgårdsurnor ett par, Järn. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:20)
1459 8515 Trågsoffa IKEA, "Svensksund", IKEAs 1700-talssserie, Gustaviansk stil, grålackerad, med plymåer. Brännmärkt IKEA of Sweden Riksantikvarieämbetet. Längd: 210 cm. Djup: 62 höjd ca 82 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:09)
1459 8295 Träsnitt Japan, Signerad, 37x25, yttermått inklusive ram: 50x39 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:21)
1459 8524 Tubkikare + klocka brons. Längd: 18-52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:11)
1459 8452 Urna nutida. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:22)
1459 8444 Utställningsaffisch Victor Vasarely (efter). Bildmått: 40x40cm, yttermått inklusive ram: 60x60cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:18)
1459 8309 Väggarmatur mässing, kupa i frostat glas, Örsjö. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:34)
1459 8198 Väggarmaturer 2 st. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:09)
1459 8255 Vägghylla Josef Frank (1885-1967), Österrike, tillskriven. AB Eriksson & Söner, Vrena. Mahogny. Ej märkt. Bredd: 32 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:05)
1459 8437 Väggrelief Gerda Sprinchorn (1871-1951), Sverige. Signerad, daterad 1897. Relief i mässing. Diameter: 31cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:29)
1459 8001 Väggrelief Heinz Erret (1920-2003), Sverige. Gustavsberg. Keramik med silverinläggningar, 46x22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:12)
1459 8129 Vas + skålar, 3 delar, Konstglas, Vallien. Diameter: 6-11, höjd: 4-27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:10)
1459 8145 Vas Bo Fajans. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:05)
1459 8357 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 10,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:36)
1459 8343 Vas Form av en snäcka. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:48)
1459 8356 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:22)
1459 8197 Vas Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:56)
1459 8042 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:15)
1459 8433 Vas Kina. Höjd: 39cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:40)
1459 8421 Vas Murano, Filigran, Italien. Höjd: 18cm
1459 8461 Vas Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:19)
1459 8381 Vas Salviati, Venedig. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:32)
1459 8313 Vas silver, Persien. Höjd: 8 cm, Vikt; ca 165 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:43)
1459 8073 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad. Höjd: 16cm, diameter: 22cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:41)
1459 8298 Vas & karaff Glas. Höjd: 15-30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:23)
1459 8055 Vas & skål Orrefors. Höjd: 5-20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:34)
1459 8205 Vas & skål Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas. Höjd: 7-26cm
1459 8149 Vaser 3 st, Kina, Höjd: 16-22cm
1459 8432 Vaser 3 st, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "Stella polaris". Höjd: 16-22cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 19:32)
1459 8530 Vaser 3 st. Boda + skål, Riihimäen Lasi, Finland. Höjd: 11 - 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:47)
1459 8536 Vattenvärmare 2 st. Koppar. Längd: ca. 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:45)
1459 8031 Vikskärm Kina, 4-delad. Längd: 4x38. Höjd: 91 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:07)
1459 8250 Vinglas 12st, grönt glas. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:06)
1459 7406 Vinglas 12st, Kosta. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:16)
1459 8107 Vinglas 4 st, Reijmyre Glasbruk, med grön fot. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:53)
1459 8363 Vinglas 5 st, Kosta. Signerade, "Handmade". Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:44)
1459 8008 Vinglas Kosta, 7+ 8st. Höjd: 11-13cm
1459 8516 Vitvinsglas 15 st. Grönt glas. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:22)
1459 8401 Ytterfoder 2 st, nutida. Längd: 25-26cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:19)
1459 8180 Ytterfoder 3 delar, Gustavsberg och Bornholm. Höjd: 11,5 - 15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:49)
1459 8254 Ytterfoder 3 st, mässing, 1800-. Tal. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 18:49)
1459 8178 Ytterfoder 3 st. Arabia, Syvi. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:39)
1459 8230 Ytterfoder ett par, Italien. Diameter: 16,5, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 20:51)
1459 8260 Ytterfoder majolika, Höjd: 19cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 april 2022 21:02)