1325 3022 Akvarell Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. "Höstlandskap vid Genève". Signerad, daterad 1978. Akvarell, 28x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:48)
1325 3142 Ampel Jugend. Diameter: 35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:04)
1325 3136 Appliquer Ett par. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:46)
1325 3083 Armband 18k guld. Längd: 20cm, vikt: 7,8g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:05)
1325 3081 Armband silver, Lapponia. Längd: 18cm, med etui, Vikt: 20g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:17)
1325 3404 Armbandsur 3 delar, bland annat Royal De luxe, quartz.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:01)
1325 3399 Armbandsur Certina, Diameter: 40mm, quartz, datum, stål, viklås. Batteribyte krävs
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:36)
1325 3401 Armbandsur Damur, Longines, 18k guld. Diameter: 25mm, quartz, datum, läderband, bruttovikt: 16,9g. Batteribyte krävs
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:08)
1325 3398 Armbandsur Herrur, Tissot PR100. Diameter: 38mm, quartz, datum, stål, viklås. Batteribyte krävs
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:07)
1325 3397 Armbandsur Herrur, Tissot PR200. Diameter: 40mm, quartz, datum, stål, viklås. Batteribyte krävs
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:32)
1325 3403 Armbandsur Herrur, Wakmann, Incabloc, 17 jewels, serienr: 73130770, manuell, kronograf. Diameter: 40mm, dag/månad, saknar band
S�ldes f�r 21.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:32)
1325 3400 Armbandsur Longines EFC, quartz. Diameter: 26mm, refnr: L56554, serienr: 28980477, blå urtvla, romerska siffror, stål, viklås, batteri byte krävs
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:06)
1325 3402 Armbandsur Omega De ville, doublé, quartz. Diameter: 33mm, datum, läderband.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:22)
1325 3293 Assietter 3 st. Diameter: 17-22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:26)
1325 3095 Assietter 7 st, Johansfors Glasbruk. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:18)
1325 3230 Bägare 6+ 1, silver, gravyr. Vikt: ca 370g. Höjd: 3-13 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:12)
1325 3364 Balja Koppar. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:48)
1325 3070 Bergère Louis XV-stil. Längd: 58, djup: 55 cm, höjd: 102 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:58)
1325 3357 Bestick silver, diverse, 14 delar, Vikt: 480g ca.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:14)
1325 3356 Bestick silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 12+ 12 st. Längd: 20-23 cm, bruttovikt: 1595g
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:46)
1325 3261 Blandteknik 2 st, Kina. Signerad. Motivet: 37x15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:58)
1325 1018 Blandteknik Axel Olson (1899-1986), Sverige. Nät på tork. Signerad. Motivet: 20,5x14 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:19)
1325 3265 Blandteknik Kina. Signerad. Motivet: 47x22cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:35)
1325 3287 Blandteknik Monogram signerad. Motivet: 11x19cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:28)
1325 3343 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 63x33 cm
1325 3045 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 64x49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:13)
1325 3009 Blyinfattade glas 3 st. Höjd: 40-63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:08)
1325 3327 Bokhylla Betsad björk. Bredd: 100, djup: 27 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:50)
1325 3102 Bokhyllor ett par, mahogny. Bredd: 83. Djup: 34 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:13)
1325 3071 Boksnurra mahogny. Längd: 43, djup: 43 cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:58)
1325 3306 Bonad Tidigt 1900-tal, 86x186 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:17)
1325 3119 Bord 1800-tal, Bemålat. Bredd: 76, djup: 51 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:27)
1325 3354 Bordslampa Falkenberg. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:27)
1325 3151 Bordslampa Figural, glasskärm. Höjd: 57cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:33)
1325 3152 Bordslampa Jugendstil, kvinna. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:22)
1325 3308 Bordslampa mässing. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:54)
1325 3393 Bordslampa Rörstrand. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:03)
1325 3010 Bordslampor Ett par, mässing, "Aneta", Wäxjö. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:01)
1325 3019 Bordslampor ett par, porslin. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:42)
1325 3272 Bordsspegel + 2 ramar, 9x5-27x13,5cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:28)
1325 3209 Bordsspegel Karl Johanstil, mahogny, 1800-tal. Bredd: 65 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:01)
1325 3138 Bordsur höjd: 22cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:41)
1325 3300 Brevkniv Jugend, mässing. Längd: 27cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:32)
1325 3396 Brevkniv Jugend. Längd: 17cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:31)
1325 2020 Bricka Meissen, Lökmönster, 41x41 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:47)
1325 3338 Byrå 1800-tal, bemålad. Bredd: 114. Djup: 43 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:16)
1325 3127 Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 91 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:15)
1325 3170 Byrå 50/60-tal, teak. Bredd: 50, djup: 34 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:02)
1325 3328 Byrå Bemålad. Bredd: 40, djup: 28 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:16)
1325 3334 Byrå bemålad. Bredd: 74, djup: 41 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:51)
1325 3259 Byrå Längd: 82 cm. Djup: 43 cm, höjd: 157 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:00)
1325 3109 Byrå Louis XV-stil. Bredd: 60 cm. Djup: 37 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:01)
1325 3324 Byster 3 st, Plast. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:40)
1325 3319 Cake stand höjd: 54cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:08)
1325 3224 Chiffonjé Sent 1800-tal. Bredd: 1405. Djup: 50 cm, höjd: 142 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:58)
1325 3390 Coaster omkring 1900, Ns / träbotten, "Empire plate". Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:33)
1325 3079 Collier silver, med svart/vit sten. Diameter: 11,5cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:04)
1325 3289 Dockskåp Diversehandel. Bredd: 90 cm. Djup: 60 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:45)
1325 3314 Eldset Riddare. Höjd: 63cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:13)
1325 3040 Emaljmålning Oidentifierad konstnär. Signerad AC, 14x19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:53)
1325 3008 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Motivet: 15x19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:25)
1325 3021 Etsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 180/180. Motivet: 34x47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:06)
1325 3428 Etsningar (f) 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerad, numrerad EA VII/IX, daterad -83. Oramade lösa blad. Motivet: 12x10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:14)
1325 3409 Färgakvatint Åke Pallarp (1933-2013), Sverige. "Mötesplats, stjärnhimmel". Signerad, numrerad 20/20, oramat löst blad. Motivet: 12,5x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:40)
1325 2239 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 35/125. Motivet: 43x51cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:47)
1325 2240 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 57/90, "Happy Birthday", saknar glas. Motivet: 50x48cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:48)
1325 3413 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "La Belle Gabrielle VIII", Haskel 79. Signerad, numrerad 12/30, oramat löst blad, bladets mått: 63x80 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:22)
1325 3425 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Komposition, handkolorerad. Signerad, numrerad 7/50, daterad -81. Oramat löst blad, bladets mått: 50x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:53)
1325 3427 Färgetsningar Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade 111/150. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:50)
1325 3032 Färglitografi 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. 2000 upplaga. Signerad. Motivet: 39x53 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:50)
1325 3033 Färglitografi 2 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Upplaga 1500. Signerad. Motivet: 53x37 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:32)
1325 3031 Färglitografi 2 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Upplaga 1500. Signerad. Motivet: 53x37 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:20)
1325 3027 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 183/290. Motivet: 66x54 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:49)
1325 3098 Färglitografi Aramis Ney (f. 1943), Signerad, numrerad 47/310. Motivet: 65x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:17)
1325 2112 Färglitografi Bo Örn (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 110/260. Motivet: 56x40cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:33)
1325 3056 Färglitografi Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad, numrerad 144/200. Motivet: 48x34cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:57)
1325 2010 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholm. Signerad, numrerad 39/250. Motivet: 37x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:09)
1325 3344 Färglitografi Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numrerad 210/325. Motivet: 50x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:27)
1325 3381 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 104/360. Motivet: 43x50cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 21:02)
1325 3382 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 6/360. Motivet: 43x50cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 21:12)
1325 3072 Färglitografi Jan Zielecki (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 25/275. Motivet: 57x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:36)
1325 2413 Färglitografi Laris Strunke (f. 1931), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 29x77 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:25)
1325 3371 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 10/260. Motivet: 19x42cm
1325 3060 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 109/200. Motivet: 46x40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:13)
1325 2001 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:54)
1325 3313 Färglitografi Max Goldstein - Mago (1925-2008), Sverige. Elegant kvinna. Signerad, 34x28cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:15)
1325 3023 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, "Tunneln". Motivet: 61x95 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:20)
1325 3185 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 56x70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:18)
1325 2062 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 88/100. Motivet: 76x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:07)
1325 2008 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 200/350, Segelbåt på fjärden. Motivet: 20x24 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:07)
1325 2006 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 200/350, Skärgård. Motivet: 20,5x24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:58)
1325 3243 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Pjäs. Signerad, ej numrerad. Motivet: 44x52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:01)
1325 3218 Färglitografi Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. PT, Signerad, Skogsbacke. Motivet: 42x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:49)
1325 3063 Färglitografier 5 st, Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerade. Motivet: 45x34cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:17)
1325 3003 Färgserigrafi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 80/80, oramat löst blad. Bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:02)
1325 3418 Färgserigrafi Eugenio Carmi (1920-2016), Italien. Komposition. Signerad, numrerad 464/500, daterad -71, oramat löst blad. Bladets mått: ca 70x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:20)
1325 2003 Färgserigrafi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:01)
1325 9291 Färgserigrafi Peter Phillips (f. 1939), Storbritannien. Komposition. Signerad, daterad 1968, printers proof. Oramad kartong, 62x96 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:44)
1325 3001 Färgserigrafi Peter Phillips (f. 1939), Storbritannien. Komposition. Signerad, daterad 1968, printers proof. Oramad kartong, 62x96 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:09)
1325 3330 Fat 4 st, Kina. Diameter: 16-28cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:35)
1325 3321 Fat Nysilver. Diameter: 45cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:16)
1325 3226 Fåtölj
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:02)
1325 3222 Fåtölj "Läckö", nutida, 81x101x84 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:42)
1325 3134 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Modell: Ane. AB OH Sjögren, Tranås. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Märkt med bricka
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:47)
1325 9386 Fåtölj design: Gerard Van den Berg, "Charly"
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:44)
1325 2170 Fåtöljer Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Advokaten". Helstoppad med häftad tygklädsel och resårsits. Brännstämplade CM
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:45)
1325 3165 Filmaffischer 2 st, Indiana Jones, 100x70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:28)
1325 3297 Fiskskålar 4 delar. Längd: 41cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:58)
1325 3298 Fisktallrikar 6+ 1, "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 26-40cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:35)
1325 3310 Formar 3 st, glaserad keramik, diameter: 18-19. Längd: 22,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:35)
1325 3312 Formar /skålar 5 delar, bland annat Arabia, ca 32-36x20,5-25 cm. Höjd: 9 cm, diameter: ca 15,5-21,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:09)
1325 3130 Gitarr Akustisk, Aria Concert Gitarr, med väska stativ och fotpall. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 21:02)
1325 3133 Gitarr Akustisk, Modell sc-51 i väska. Längd: 105 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:59)
1325 2176 Glasservis 24 delar. Höjd: 18-21cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:30)
1325 2325 Glasservisdelar 9st, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors Glasbruk. Höjd: 18-20cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:03)
1325 2152 Glasservisdelar ca 40 delar. Höjd: 7-14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:52)
1325 3154 Golvlampa bemålad, dekor med kineserier. Höjd: 175 cm
1325 3234 Golvlampa Bergbom, Modell G05, mässing. Höjd: 168
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:47)
1325 3188 Golvlampa Funkis. Höjd: 136
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:45)
1325 3176 Golvlampa Trä. Höjd: 160
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:18)
1325 3044 Gouache Oidentifierad konstnär. Signerad, 48x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:35)
1325 3006 Grafiskt blad Gicléetryck, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. "Tänkaren". Signerad, numrerad 9/100. Oramat löst blad. Motivet: ca 38x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:03)
1325 2307 Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. Sverige. "Första steg". Signerad, numrerad 59/100. Oramat löst blad. Motivet: 28x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:49)
1325 2285 Grafiskt blad Gicléetryck, Bengt Bengtsson, "Pride Horse". Signerad, numrerad 6/100. Oramat löst blad. Motivet: ca 37x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:06)
1325 2273 Grafiskt blad Gicléetryck, Bengt Bengtsson, Sverige. Comic Girl. Signerad, numrerad 18/50, oramat löst blad. Motivet: 38x28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:48)
1325 2271 Grafiskt blad Gicléetryck, Carl Linderoth, "Uppträde". Signerad, numrerad 94/100, oramat löst blad. Motivet: 28x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:45)
1325 2301 Grafiskt blad Gicléetryck, Christer J-son, Sverige. "Vandraren". Signerad, numrerad 16/100. Oramat löst blad. Motivet: ca 38x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:32)
1325 2295 Grafiskt blad Gicléetryck, Håkan Lindskog (f. 1945), Sverige. Sverige. Kustlandskap. Signerad, numrerad 15/100. Oramat löst blad. Motivet: ca 28x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:24)
1325 2290 Grafiskt blad Gicléetryck, Ingvar Nilsson, "Sjötomt". Signerad, numrerad 18/40, oramat löst blad. Motivet: ca 28x38 cm
1325 2308 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Fullmoon". Signerad, numrerad EA 1/10. Oramat löst blad. Motivet: ca 18x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:51)
1325 3368 Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Medelhav". Signerad, numrerad 65/100. Oramat löst blad. Motivet: ca 28x18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:43)
1325 2316 Grafiskt blad Göran Hausenkamp (f. 1962), Sverige. "Avatar". Signerad, numrerad 19/100. Gicléetryck på duk. Motivet: 55x35 cm, ej ramad, lös duk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:08)
1325 2317 Grafiskt blad Per Ola Andersson (f. 1961), Sverige. Sverige. "Torso". Signerad, numrerad 5/100. Gicléetryck på duk. Motivet: 55x45 cm, ej ramad, lös duk
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:11)
1325 2309 Grafiskt blad Rikke Darling (f. 1975), Danmark. Danmark. "Bubbles". Signerad, numrerad 37/100. Gicléetryck på duk. Motivet: ca 45x55 cm, ej ramad, lös duk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:53)
1325 3077 Hänge 14K, med syntetisk sten. Längd: 2,5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:43)
1325 3086 Hänge 18K vitguld, med diamanter 1xca0,18ct
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:23)
1325 3082 Hängen 18k guld, 7st. Vikt: 11g, 1,5-2x0,5-2 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:18)
1325 2153 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 183, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:55)
1325 3158 Hörnväggskåp omkring 1900. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:30)
1325 3317 Ishink Jordglob. Höjd:
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:34)
1325 3157 Jordglob Tidigt 1900-tal. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:38)
1325 3101 Kaffe-/ teservis England, Coalport, 19 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:55)
1325 3278 Kaffegods Meissen, 3 koppar med fat + 6 assietter
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:37)
1325 3221 Kaffekoppar 5 st, Tidigt 1900-tal, Rosenthal, "Louis XIV". Höjd: 7cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:16)
1325 3274 Kaffeservis Royal Copenhagen, Musselmalet, 22 delar, Hel/halvblond
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:41)
1325 3407 Kakelugnsskåp Höjd: 225cm, med nyckel. , nyckel
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:46)
1325 3309 Kantin Höganäs, 3L. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:09)
1325 3103 Karmstol Karl Johan, mahogny
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:21)
1325 3144 Karmstol Rotting
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:40)
1325 3385 Karmstolar 4 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Stolab, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, bemålade
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:06)
1325 2372 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:14)
1325 3386 Kinaporslin 5 delar, diverse
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:26)
1325 3260 Kista Längd: 119 cm. Djup: 60 cm, höjd: 55 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:37)
1325 3120 Kista Märkt 1803, Reliefdekor. Bredd: 136, djup: 58 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:04)
1325 3164 Kista på benställning, 1800-tal. Bredd: 47 cm. Djup: 44 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:24)
1325 3257 Konstglas 3 delar, bland annat Orrefors. Höjd: 11-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:54)
1325 3408 Koppar 11st, Royal Copenhagen, Blå Blomst. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:36)
1325 3388 Koppar 8 st, Tsaikka, design: Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, Finland. Glas med hållare i rostfritt stål. Höjd: 8 cm, extra hållare medföljer
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:38)
1325 3128 Kopparstick Chardin pinx 1754. Motivet: 39x27cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:05)
1325 3108 Korgstol
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:47)
1325 2129 Kuverttallrikar 5 + 3 st, Tenn, bland annat Orrklou, diameter: 27,5
1325 2047 Lampbord ram i patinerad metall, skivor i glas. Nutida. Bredd: 46 cm. Djup: 46 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:04)
1325 3156 Lampbord triangulärt. Bredd: 64, djup: 64 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:41)
1325 3245 Linneskåp Bredd: 110. Djup: 44cm. Höjd: 122cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:38)
1325 3419 Litografi Gary Kuehn (f. 1939), USA. Komposition. Signerad, numrerad 1/10, oramat löst blad, bladets mått: 50x66 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:40)
1325 3420 Litografi Gary Kuehn (f. 1939), USA. Komposition. Signerad, numrerad 7/36. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:44)
1325 3332 Ljushållare Ett par, Kosta Boda, snöboll. Höjd: 3cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:37)
1325 3341 Ljuskrona Firma Svenskt Tenn, Josef Frank. Elektrifierad. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:39)
1325 3361 Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:11)
1325 3107 Ljuskrona medprismor. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:32)
1325 3149 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:58)
1325 2408 Ljuskrona rokokostil. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:27)
1325 2082 Ljuskrona Venetiansk. Höjd: 72 cm. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:48)
1325 3258 Ljusstakar 3 delar, mässing. Diameter: 12cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:21)
1325 3263 Ljusstakar 5 st. Göran Wärff (f. 1933), Sverige. "Sunflower", Kosta Boda Höjd: 7-18cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:12)
1325 3346 Ljusstakar ett par, 1800-tal, trä och mässing. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 21:12)
1325 3125 Ljusstakar Ett par, Louis XVI stil. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:28)
1325 3066 Ljusstakar Ett par, nysilver, Kolonn. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 21:00)
1325 3024 Ljusstakar ett par, silver, 1998. Höjd: 17 cm, Vikt: 240g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:45)
1325 3067 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 17cm, bruttovikt: 660g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:46)
1325 3118 Ljusstakar ett par, tenn, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 9,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:24)
1325 3159 Ljusstake Gustaviansk stil. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:41)
1325 3316 Ljusstake Skulptur, Drake, metall. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:12)
1325 3029 Lockskålar 2 st, Meissen. Höjd: 6-9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:40)
1325 3254 Lockurna Kina. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:49)
1325 3232 Matbord diameter: 120 cm, höjd: 72 + 2 iläggx50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:42)
1325 2373 Matbord England, mahogny. Bredd: 170 cm. Djup: 105 cm. Djup: 72 cm, 2 st iläggsskivor. Bredd: 2x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:17)
1325 3201 Matbord Längd: 162 cm. Djup: 100 cm, höjd: 76 cm, iläggsskivor, 2x 50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:42)
1325 3370 Matbord Pelarfot, England, mahogny. Bredd: 90 cm + 2x35 cm. Djup: 90 cm. Höjd: 75 cm. Utdragsskivor
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:40)
1325 3208 Matbord rund skiva i laminat, gjuten centralfot i metall. Ej märkt. Diameter: 95cm. Höjd: 69cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:36)
1325 3337 Matsalsgrupp 11 delar. Bord + 10 stolar, Gustaviansk stil. Bredd: 120 cm, Längd: 120 - 308 cm. Diameter: ca 120 cm + 4 ilägg a 47 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:07)
1325 3367 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, Bord + 4 stolar. Diameter: 109cm, 2 iläggsskivor.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:48)
1325 3277 Matservis 55 del ca, Pirkenhammer
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:07)
1325 3284 Matservis 87 delar, Hackefors
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:23)
1325 3383 Matservisdelar 5 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Längd: 12-38cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:38)
1325 3394 Matservisdelar 9st, Rörstrand, Amanda, + 3 Gefle, + 1 Anemon
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:40)
1325 2233 Matta Afghan, 300x240cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:55)
1325 3233 Matta Gunilla Lagerhem-Ullberg (f. 1955), Sverige. 242x300 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:26)
1325 3111 Matta Kina, Galleri, 320x85 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:24)
1325 3395 Matta orientalisk, 104x155 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:47)
1325 3239 Matta Orientalisk, 110x150 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:10)
1325 3191 Matta orientalisk, 122x192cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:54)
1325 3190 Matta Orientalisk, 126x200cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:27)
1325 3180 Matta orientalisk, 133x210 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:12)
1325 3177 Matta orientalisk, 215x310 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:50)
1325 3090 Matta orientalisk, 74x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:19)
1325 3161 Matta Orientalisk, 91x154 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:49)
1325 3140 Matta orientalisk, 97x155cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:04)
1325 2340 Matta orientalisk, 97x158cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:21)
1325 3238 Matta Orientalisk, Afghan, 120x235 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:32)
1325 3181 Matta orientalisk, Afghan, 208x235 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:24)
1325 3240 Matta Orientalisk, Bochara, 118x208 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:32)
1325 3013 Matta orientalisk, Galleri, Nain, 75x290 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:12)
1325 3014 Matta orientalisk, Nain, 195x150 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:27)
1325 3123 Matta Pakistan. Signerad, 77x285cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:55)
1325 3166 Matta Pakistansk Bochara, 284x320 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:55)
1325 3391 Mattor Ett par, Kasthall, ej märkt, 125x180 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:16)
1325 3266 Miniatyrer ett par, ca 14,5x12,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:46)
1325 3100 Neonskylt "R", 40x33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:18)
1325 3147 Nothylla 1900-tal. Höjd: 93cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:20)
1325 3034 Offsetlito efter Roy Lichtenstein, "Tintin Reading". Motivet: 74x64 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:33)
1325 3379 Oljemålning Åke Lexmon (f. 1940), "Söndagsträffen". Signerad. Olja på duk, 33x25cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:31)
1325 3377 Oljemålning Åke Lexmon (f. 1940), Signerad, "Far och jag på vintervägen" Kalendersviten. Olja på duk, 49x68cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:23)
1325 2164 Oljemålning Axel Hamborn (1892-1987), Sverige. Skeppsbron. Signerad. Olja på pannå, 26x34cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:32)
1325 3053 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad, 1981, Olja på duk, 54x45cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:59)
1325 3057 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad, 1986, Olja på duk, 55x38cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:13)
1325 3055 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad, 1990, Olja på duk, 41x33cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:49)
1325 3061 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad, ansikte. Olja på pannå, oramat, 41x33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:44)
1325 3058 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad, Olja på duk, 116x71cm
1325 3059 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad. Olja på duk, 116x73cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:43)
1325 3052 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad. Olja på duk, 46x36cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:52)
1325 3051 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 23x17cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:32)
1325 3376 Oljemålning Erkers Marie Persson (f. 1954), Sverige. Signerad, häst och vagn. Olja på pannå, 32x48cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:01)
1325 3241 Oljemålning Ernst Wrede (1907-1973), Sverige. Kust. Signerad. Olja på duk, 24x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:26)
1325 2245 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Face off". Signerad. Akryl på duk, 60x40 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:55)
1325 2241 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Face you". Signerad. Akryl på duk, 60x40 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:53)
1325 3087 Oljemålning G Korilenko, landskap. Signerad. Olja på duk, 47x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:22)
1325 3187 Oljemålning Helge Frender (1906-1976), Sverige. Lupiner. Signerad. Olja på duk, 65x58 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:43)
1325 2230 Oljemålning Helge Kemner (1883-1934), Sverige. Allé. Signerad, daterad 1916. Olja på duk, 55x71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:53)
1325 3168 Oljemålning Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 41x51 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:52)
1325 3167 Oljemålning Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Stockholmsmotiv, "Af Chapman". Olja på duk, Signerad, 41x51 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 21:01)
1325 3043 Oljemålning Hjalmar Linde (1864-1948), Monogramsignerad, duk på pannå, 55x46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:33)
1325 3375 Oljemålning Humberto Couet. Signerad. Olja på pannå, " Ett ögonblick av lycka", 22x31cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:48)
1325 3374 Oljemålning Humberto Couet. Signerad. Olja på pannå, "sommar ljuvlig äng", 38x28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:10)
1325 3373 Oljemålning Humberto Couet. Signerad. Olja på pannå, 15x20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:18)
1325 2173 Oljemålning Jan Sigfrid Alfons Carlsson (1900-1985), Sverige. Signerad, daterad 47, Utsikt från Södermalm. Olja på pannå, 50x60cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:44)
1325 2257 Oljemålning Johan A Wattberg (f. 1978), Sverige. "Ty honom är döden kär, Thorsten Flinck", Signerad. Olja på duk, 81x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:23)
1325 3097 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, daterad 66, Motiv från Gotland. Olja på duk, 54x100 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:09)
1325 3242 Oljemålning Lars Schöllin, Båtplats vinter, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:56)
1325 3069 Oljemålning Ludvig Richarde (1862-1929), Sverige. Signerad, marin. Olja på duk, 49x74cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:02)
1325 3345 Oljemålning Mona Lodström (1918-2008), Sverige. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 66x81 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:36)
1325 3348 Oljemålning Mona Lodström (1918-2008), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 33x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:11)
1325 2199 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Ryssland. Flicka med druvor. Signerad "Antochin", daterad -85, Olja på duk, 95x95 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:18)
1325 3011 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Häst, ej signerad. Olja på duk, nutida, 50x60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:36)
1325 2093 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marinmotiv. Signerad O Palmer. Olja på duk, 65x99 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:36)
1325 3038 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ryssland. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:45)
1325 3392 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Adöry. Olja på pannå, 74x89cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:07)
1325 2012 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, -68, Kvinna. Olja på pannå, 82x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:13)
1325 9344 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, gatuscen. Olja på pannå, 30x22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:06)
1325 2204 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Par. Olja på duk, 58x47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:29)
1325 3121 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, segelfartyg. Olja på duk, 80x89 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:46)
1325 3046 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja på pannå, 29x39 cm
1325 3122 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 47x66cm
1325 3204 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad Åse 1956. Olja på duk, 33x41 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:04)
1325 3206 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad Åse 1956. Olja på duk, 38x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:50)
1325 3020 Oljemålning Rolf Kamras (f. 1952), Sverige. Stockholmsmotiv. Zum Franziskaner, Skeppsbron. Signerad. Olja på duk, 65x50 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:25)
1325 2163 Oljemålning Solenberg. Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 26x33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:30)
1325 2259 Oljemålning Staffan Lindh (1931-2017), Sverige. Signerad. Olja på duk, 80x100cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:23)
1325 3085 Örhängen 18k guld, Ett par, pärlor.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:07)
1325 3335 Öronlappsfåtölj
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:31)
1325 3336 Öronlappsfåtölj med fotpall
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 21:00)
1325 3076 Pärlcollier 18k guld, lås med en Opal. Längd: 38cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:42)
1325 3353 Parti koppar 7 del
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:10)
1325 3105 Pelarbord 1800-tasl, Björk. Bredd: 74, djup: 52 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:17)
1325 3249 Pelarbord diameter: 70cm. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:03)
1325 3283 Porslin 11 delar, Herend, bland annat Gallerskålar. Längd: 5,5-11,5 cm, djup: 5,5-16,5 cm, höjd: 0,5-7 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:01)
1325 3106 Provdocka höjd: 140 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:56)
1325 3253 Ramar Ett par, 23x16cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:51)
1325 3196 Remmare 9st, grönt glas. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:33)
1325 3074 Ring 18k guld, med diamanter & rubin, 4x0,001ct, storlek: 17. Vikt: 3,6g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:39)
1325 3075 Ring 18k guld, med grön sten, storlek: 15½. Vikt: 1,3g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:11)
1325 3049 Ring 18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 11xca0,10ct, storlek: 17. Vikt: 5,1g
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:56)
1325 3007 Ring 18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 1x2,22ct, 10x0,07ct, totalt: 2,92ct. VS1, (F) TW. Bruttovikt: 8,1g. Ringmått: 17. Med intyg från CGL The certified Gemological Laboratory of Europe, etui
S�ldes inte (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:38)
1325 3084 Ringar 2 st, 18k guld, storlek: 19-20cm, vikt: 5,8g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:02)
1325 3160 Rökbord Tidigt 1900-tal, kopparskiva, diameter: 62, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:50)
1325 2197 Salongsbord 1800, mahogny. Diameter: 113, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:59)
1325 3247 Salongsbord diameter: 99cm. Höjd: 69cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:37)
1325 3015 Salongsbord Gustaviansk stil, intarsia. Diameter: 90, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:54)
1325 3352 Samovar + mortel+ kanna, mässing. Höjd: 12-46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:34)
1325 3236 Sänggavlar 2 par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ej signerad. Bredd: 95 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:49)
1325 3148 Sekretär Bemålad, rokokostil. Bredd: 84 cm. Djup: 46 cm, höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:50)
1325 3423 Serigrafi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Komposition med lilja. Signerad, numrerad 87/100, daterad -1972. Oramat löst blad, bladets mått: 68x55,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:25)
1325 3017 Serveringsbord Metall/glasskivor. Bredd: 60. Djup: 35 cm. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:32)
1325 3269 Serveringsbricka Längd: 48cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:43)
1325 3016 Serveringsvagn Metall/glasskivor. Diameter: 53. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:03)
1325 3331 Servisdelar 16 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:36)
1325 3347 Servisdelar Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Ca 60 delar, bland annat 14 st tefat (diameter 17 cm), 11 kaffefat (diameter 14 cm), 2 st kaffefat (diameter 13 cm), 4 st mindre fat (9,5 cm), serveringsfat (längd 22,5-35,5 cm). Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:03)
1325 3026 Servisdelar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Blå Husar, Gustavsberg 1968-1973, flintgods, dekor i screentryckt och flytande blått, 34 delar
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:59)
1325 3137 Sextant längd: 19cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:33)
1325 3227 Sideboard England, Idegran. Längd: 90, djup: 39 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:05)
1325 3360 Silver 4 delar. Höjd: 3-6 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:55)
1325 3271 Skål 1+ 8 assietter, Royal Copenhagen, Musselmalet. Diameter: 16-21cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:55)
1325 3285 Skål diameter: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:32)
1325 3296 Skål Nysilver. Diameter: 33cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:31)
1325 3268 Skål silver, K Anderson. Diameter: 27cm, gravyr. Höjd: 14cm, vikt: 730g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:01)
1325 3286 Skål silver. Diameter: 10cm, vikt: 70g.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:37)
1325 3228 Skål silver. Diameter: 27cm, höjd: 14cm, gravyr, vikt: 550g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:42)
1325 3355 Skål med lock Capodimonte, Italien. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:33)
1325 3255 Skålar 2 st, Blå Blom, diameter: 15. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:01)
1325 3037 Skålar med lock, ett par, Kina, omkring 1900. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:13)
1325 3094 Skålfat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:29)
1325 3237 Skåp 50/60-tal. Bredd: 100, djup: 40 cm, höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:32)
1325 3273 Skeppsmodell 70x69cm
1325 3145 Skrivbordsstol höj- och sänkbar.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:52)
1325 3339 Skrivskåp 2-delat. + stol, Bredd: 86. Djup: 38 cm, höjd: 191 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:05)
1325 2189 Skrivställ brons/sten. Längd: 43. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:44)
1325 3219 Skrivställ Märkt GAB, brons. Längd: 39cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:49)
1325 3290 Skulptur brons, Häst. Höjd: 37 längd: 34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:02)
1325 2180 Skulptur Gips, Jugend. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:49)
1325 3099 Skulptur Glas, Kosta. Mona Morales-Schildt (1908-1999), Sverige. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:12)
1325 3048 Skulptur Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad, daterad -71, numrerad 79/100. Bredd: 20,5 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:13)
1325 3372 Skulptur Kjell Janson (f. 1949), Sverige. Signerad. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:56)
1325 3030 Skulptur Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Flodhäst, Upsala-Ekeby. Längd: 13 cm
1325 2214 Skulptur Oidentifierad konstnär. Brons, Flicka med vattenspann. Längd: 21. Djup: 17 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:59)
1325 3216 Skulptur Pelikan, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Längd: 19, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:21)
1325 3039 Skulptur Sten. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:01)
1325 3305 Skulpturer Ett par, nutida, Obelisker. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:28)
1325 3080 Smycken silver, diverse, Vikt: 160g ca.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:16)
1325 3078 Smyckesset silver, 3 delar. Längd: 14-40cm, Vikt: 30g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:08)
1325 3092 Snurrstol 1960/70-tal, Lani, Malmö
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:10)
1325 3366 Soffa Howardmodell. Längd: 193
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:50)
1325 3294 Soffa Sengustaviansk, 1800-tal. Proveniens: Birger Noréns samlingar, Norénska gården i Västervik. Längd: 192
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:04)
1325 3203 Soffbord 3 delar, England. Bredd: 76 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:08)
1325 3162 Soffbord England. Bredd: 61. Djup: 61 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:52)
1325 3250 Soffbord Längd: 117 cm. Djup: 77 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:14)
1325 3235 Soffbord med klaffar, England, mahogny. Bredd: 110 cm + 2x25 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:43)
1325 3320 Spegel + burk med lock. Höjd: 7cm. Längd: 32cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:48)
1325 3050 Spegel 55x27cm
1325 3174 Spegel Förgylld ram, 127x172 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:02)
1325 3091 Spegel rokokostil, 61x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:01)
1325 3018 Spelbord mahogny, Nyrokoko. Bredd: 87, djup: 2x44 cm, höjd: 77 cm
1325 3200 Spjälsoffa bemålad. Längd: 132cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:34)
1325 3363 Spjälstolar ett par
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:35)
1325 3146 Stol 1800-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:21)
1325 3155 Stolar 3 st, 1800-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:42)
1325 3132 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:46)
1325 3384 Stolar 4 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, bemålade.
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:26)
1325 3112 Stolar 4 st, nyrokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:25)
1325 3340 Stolar 4 st, spjälade ryggar
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:03)
1325 3153 Stolar Ett par, Jugend
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:39)
1325 3124 Stringhylla Teak, 3-hyllplan. Bredd: 39 cm. Djup: 20 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:34)
1325 3214 Strösockersked + sked, 2 delar, silver, G Möllenborg, bland annat 1884. Längd: 16-22 cm, Vikt: 100g ca
1325 8028 Strösockersked silver, förgylld insida. Blomstermotiv, Ryssland, med etui. Vikt: 31g. Längd: 14,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:01)
1325 8027 Strösockersked silver. Blommotiv, gravyr, Ryssland, med etui. Vikt: 23g. Längd: 13,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:59)
1325 3195 Taburett rokokostil. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:44)
1325 2064 Takarmatur design: Vilhelm Wohlert (1920-2007), Danmark. "Satellit", Louis Poulsen, Danmark. Rund kupa i frostat opakt glas. Lamphållare medföljer. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:17)
1325 2131 Takarmatur diameter: 31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:49)
1325 3183 Takarmatur Glas. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:15)
1325 2031 Takarmatur Granhaga. Diameter: 51cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:10)
1325 3143 Takarmatur Jugend. Höjd: 100cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:08)
1325 3351 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:58)
1325 3350 Takarmatur mässing. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:02)
1325 3184 Takarmatur Prismor. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:33)
1325 3276 Tallrikar 6+ 17. Diameter: 18-23cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:41)
1325 3281 Tallrikar ca 34 delar. Diameter: 21-24cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:52)
1325 3267 Tekanna silver. Höjd: 26cm, vikt: 950g.
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:42)
1325 3318 Tekanna & sockerskål Nysilver. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:47)
1325 3302 Tennisrack + badminton. Längd: 68-69cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:38)
1325 3358 Teskedar silver, 7 st + etui, Vikt: 60g ca. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:08)
1325 3096 Tillbringare Kaj Franck (1911-1989), Finland. "Kartio", Iittala. Grönt glas. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:26)
1325 3197 Toiletteset 3 delar, Italien, Glas. Längd: 10-13cm (askarna). Djup: 7-9cm (Askar). Höjd: 5-10cm (Askar). Diameter: 6cm (cylinderformad burk)
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:55)
1325 3042 Torrnålsgravyrer 2 st, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerade. Motivet: 23x34Kolorerade
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:33)
1325 3169 Trädgårdsstolar 4 st, nutida
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:23)
1325 2024 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 82/310,37x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:27)
1325 3275 Uppläggningsfat 4 st, Musselmalet/blå blomst, Hel/halvblond. Längd: ca 40 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:38)
1325 2222 Uppläggningsskedar ett par, silver, Sheffield. Längd: 20 cm. Vikt: ca 160 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:08)
1325 3198 Väggrelief Ove Wiklund, monogramsignerad, 127x77cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:14)
1325 3315 Väggskulptur 59x39cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:28)
1325 3264 Väggskulptur höjd: 61cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:29)
1325 3035 Väggskulptur terrakotta. Höjd: 53 cm
1325 9440 Väggur 70x4cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:50)
1325 3172 Väggur Junghans, Tyskland. Höjd: ca 100
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:10)
1325 2087 Väggur Lennart Österdahl, senare bemålning. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:00)
1325 3036 Vas + skål med lock, Kina. Höjd: 4-15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:42)
1325 2104 Vas Orrefors. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:35)
1325 3270 Vas Rörstrand. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:02)
1325 3093 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:50)
1325 3126 Vaser 1 par + skulptur, porslin. Höjd: 15cm
1325 3262 Vaser 2 st, Glas, bland annat, Kosta Boda. Höjd: 26-28cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:51)
1325 3025 Vinglas 6 st, Zigzag. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:17)
1325 3256 Vinkanna glas och nysilver. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:28)
1325 3150 Vitrinskåp 2 delar, Bredd: 77 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 188 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:31)
1325 3223 Vitrinskåp England, Idegran. Bredd: 95, djup: 43 cm, höjd: 193 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:48)
1325 3280 Vitvinsglas 6 st, Böhmen. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:56)
1325 3329 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 16cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:50)
1325 3349 Ytterfoder Waldemarsudde. Diameter: 26 cm