Auktionshuset Metropol AB


 Auktionsresultat den 19 juli 2004 16:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

321 5137  Akvarell 1800-tal, herre, sign, 17 x 15

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5142  Akvarell Sign, Torgmarknad, 23 x 31

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4483  Akvareller 2st, BL 1892, 24x35

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5178  Akvareller 5 st, Kina, ca 18 x 22

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5105  Altarljusstakar Ett par, tenn, H.50

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5159  Ampel empire-stil, mässing, Dia48

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5367  Ampel glas, H.18

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5199  Ampel Karl Johan-stil

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5509  Ampel mässing& prismor

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5161  Ampel prismor

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5327  Ampel Prismor, Dia35

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5176  Ampel Sent 1800-tal, bemålad

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5069  Ask med lock 1800-tal Ryssland, H.17

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5079  Bankett Jugend

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5283  Bartavla H.80

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5282  Bartavla H.93

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5123  Bestick div silver

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5108  Bläckhorn Kristall/silver, London, H.11, Uggla

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5059  Blandteknik 2 st, Bo E Lundqvist, 1984, oramade, 56x77

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5060  Blandteknik Bo E Lundqvist, 98x79, oramade

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5010  Blandteknik Einar Jolin, Venezianska typer, -20

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 3560  Blandteknik Högfelt, 26x33

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5421  Blandteknik J.N-G, 1909, skogsväg, 28 x 14

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5061  Blandteknik Marcel Genay, 4 st

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5074  Blandteknik Sigrid Lind, Fauna, 49 x 62

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5073  Blandteknik Sigrid Lind, Tre prinsessor, 37 x 34

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4203  Blombord Metall, H.63

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5304  Blombord Metall, H.78

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5437  Blombord smide, Dia57 H.67

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5265  Bojaner 2 st, Kina

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5261  Bok Kreuger & Toll Byggnadsprojekt, 1915 (sk)

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5149  Bokhylleskåp 30-tal, björk, l.100 D.30 H.76

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5218  Bokhylleskåp Jugend, Laserad, L.105 D.34 H.160

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5156  Bokskåp 1890-tal, Valnöt, L.115 D.50 H.215

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5348  Bönepall L.197

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5211  Bord 1800-tal, vitmålat, lådor, L.90 D.46 H.68

S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5179  Bord barockstil

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5182  Bord marmorskiva, Dia9 H.75

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5214  Bordslampa F.d. fotogen (sk)

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5498  Bordslampa mässing

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5053  Bordslampa metall

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5497  Bordslampfötter Ett par, empire-stil

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5502  Bordslampfötter Ett par, Tyskland, Bemålade

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5292  Bordslampor Ett par, Kina

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5496  Bordsprydnad 1800-tal, Empire-stil, marmor & mässing, H.43

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5080  Bordsstelefon M.ä.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5388  Bordstelefon M.ä.

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5350  Bordstelefon M.ä.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5504  Bordsur 1800-tal, (sk)

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5072  Bordsur Alabaster, Ur av Erik Forssman, H.29

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5272  Bordsur Ett par

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5278  Bordsur mässing, L.45

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5384  Bricka Ns, Dia60

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5192  Bricka Sekelskifte, Intarsia & gallerkant, L.65

S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5119  Bricka Silver, L30

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5177  Broderade dukar 5 st

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4435  Byrå 1800-tal, bemålad, L.83D.42H.104

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5493  Byrå 5-lådor

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5435  Byrå Jugend, bemålad, L.82 D.45 H.82

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5478  Byrå mahogny, L.52 D.37 H.86

S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5312  Byrå rokokostil, Stenskiva, l.90 D.48 H.80

S�ldes f�r 3.900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5419  Byrå SenGustaviansk stil, Grönmålad, L.85 D.46 H.77

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5145  Byrå Stenskiva, L.86 D.50 H.87

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5339  Byst Gips, Stephan Sinding, 1892, H.26

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5175  Casoletter Ett par, Skultuna N:60, H.22

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5151  Cittra i väska, harpeleik-zifher

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5516  Collage "Time Flies", 60-tal, Frankrike, 89 x 69

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5132  Däckstol 

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5277  Dalahäst M.ä. H.10

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5288  Dantestol 

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5346  Eldgafflar 2 st

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5440  Eldset metall, (sk)

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5262  Elefant (sk), H.21

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4501  Elgitarr Crown (Skadad), med fodral, (19059)

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5146  Etagebord 1800-tal, H.74

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5331  Etagebord Vitmålat, h.76

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5018  Étagère 18000-tal, H.150

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5063  Etsning Endre Szyraki, 6/60, 67x57

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5503  Etsning Från Mosebacke, 30 x 42

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5184  Etsning Petersen, Dansk stadsbild, 22 x 28, sekelskifte

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5046  Etsning Stockholm, 24 x 78

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5082  Etsningar 2 st, Shakspeare, King Henry the Fourth, 58 x 42

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5107  Fågel 13 löt

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5259  Fågelbad H.22, metall

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 3047  Färglitografi  44/90 Ola Billgren , 40x57

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5126  Färglitografi  Arnold Hagström, 22/250, 20 x 26

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5170  Färglitografi  Bengt Nordenborg, Pater noster, 63/250, 50 x 65

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4354  Färglitografi  Bert Håge Häverö, 115/360, 59x47, Waxholmsbåt

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5076  Färglitografi Birgitta P., Skivomslag, 6/10, ET, 28 x 32

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5056  Färglitografi  C F Reuterswärd, 82/200, 41x52

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5409  Färglitografi Djurgården, 50/360, 53 x 44

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5410  Färglitografi  Göran Hahne, 58 x 37, 334/360

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4406  Färglitografi  Harald Lindberg, 219/310, 'utanå', 32x46

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5065  Färglitografi  Jane Humphrey, 34/85, "last comes first", 62x96

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5127  Färglitografi  Lena Pettersson, 198/320, Middagshöjd, 30 x 30

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5058  Färglitografi  N Hondrogen, 23/40, All natural causes, 1976, 88x62

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5092  Färglitografi  Ola Billgren, -81, E.A. 38 x 30

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5087  Färglitografi  Olle Kåks, 95/225, 38 x 18, figur

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5085  Färglitografi  Olle Nyman, 18 x 29, -92, Hamnmotiv

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5057  Färglitografi  Pierre Alechinsky, "cobragruppen", 44/99, 52x67

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4319  Färglitografi  Roland Svensson, 'Interiör', 36x51, oramad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5515  Färglitografi  Timo Solin, E.a. med dedikation, -85, ansikte, 87 x 60

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5062  Färglitografi  Velickovic, E.A, 69x100

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4079  Färglitografi  Wichman, 24x53

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5171  Färglitografier  2 st, Jan Rhodin, Örnar & Trandans

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5518  Fat Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, signerad MZ -62, Dia42

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5376  Fat + skål Pyro Gustavsberg

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5052  Fåtölj Nyrokoko

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5427  Fåtölj plysch

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5380  Fåtölj rokokostil

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5081  Fåtölj + fotpall Gripsholmsmodell

S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5131  Fåtöljer Ett par + fotpallar, Bruno Mathsson, Karin

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4096  Fåtöljer Ett par, Nyrokokostil

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5100  Figurin 20-tal, (lagn), H.25

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5397  Figurin Hummel, H.9

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5366  Figuriner 2 st, Gabriel, Katter, H.10

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5016  Figuriner 2 st, Rådjur & barn

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5398  Figuriner 4 st, Österrike, H.12

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5044  Fiol+ stråke i låda

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5122  Fiskbestick 2 olika, 6+6 par

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5255  Fönster 6 st, 120 x 90

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5191  Formar 3 st, Pyro Gustavsberg

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5479  Fotpall rokokostil

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5117  Fotring Silver

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5400  Fruktfat Rörstrans, (Lagn), L.34

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5334  Fruktfat Upsala-Ekeby, Dia30

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5317  Fruktservis 14 del, Rörstrand

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5160  Garderobsskåp 1890-tal, L.115 D.58 H.215

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5333  Garderobsskåp Tidigt 1900-tal, L.75 D.45 H.187

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5150  Gitarr Levin, 12-strängad

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5009  Glasmålning Kustmotiv, 30 x 40

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5014  Glasservisdelar 6 + 6 del + karaff

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5167  Glasservisdelar ca 25 del, olivslipade

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4277  Glasskulptur Bengt edenfalk, H.15

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5450  Glögglas 15 st

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5413  Glöggservis 6 del

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4100  Golvlampa 3-armad

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5002  Golvlampa Låg, H102

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5428  Golvlampa smide

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5238  Golvur 1800-tal, H.218

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5302  Golvur 1800-tal, Mora, H.197

S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5205  Golvur 1810, H.210

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5473  Golvur Kolonnkropp, O.1800, H.180

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 2649  Gouache  Felix Hatz 49x63

S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5091  Grafiskt blad 52 x 40, Sängkammarscen

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5371  Grafiskt blad Madeleine Pyk, 17/200, Konstnären, 35 x 40

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5370  Grafiskt blad Roland Svensson, Vinterskärgård, P.t. 28 x 42

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5099  Hänge 18k & jade

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4214  Hängskåp allmoge, L.73D.35H.80

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4193  Hängskåp tidigt 1800-tal, furu, L.79 D.27 H.78

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5194  Hd originaldelar Bla förgasare & slutdämpare

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5430  Hörnskåp Gustaviansk stil, H.175

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4302  Hörnskåp Gustaviansk stil, H.183

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5209  Hörnskåp Karl Johan, H.105

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5201  Hörnskåp med etagehyllor, H.179, Ådringsmålat

S�ldes f�r 2.900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5432  Hörnstol 

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4262  Hörnvitrivskåp L.84D.46H.140

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5452  Hushållsvåg 

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5226  Jardiniere Rörstrand, L.23

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5494  Jardiniere Sekelskifte, Intarsia, zinkinsats, L.40

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5231  Jardiniere Silver/glas, L.40

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5540  Järnurna Norrahammar, No5, H.67, (sk)

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5318  Jordglob Efterkrigstid

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5453  Jordglob M.ä. (sk)

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5094  Kaffegods ca 25 del, Blå blom, Gustavsberg

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5013  Kaffeservis 3 del, Ns

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5445  Kaffeservis Rörstrand, Margot

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5483  Kakelbord 

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5034  Kälkar 2 st, M.Ä

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5135  Kamferkista 

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5297  Kandelaber Kristall, Villeroy & Bosch, H.25

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5102  Kandelaber Sent 1800-tal, marmor/brons & prismor, H.60

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5116  Kandelaber Silver, H.16

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4102  Kandelabrar 3 st, Ns

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5361  Karaff 1800-tal

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5449  Karaffer 3 st, Kristall

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5365  Karaffer 5 st

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5531  Karaffer m.m. Simon Gate, 5 del

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5308  Karmstol 1700-tal, (ren.obj)

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5485  Karmstol Louis XV-stil, (bred)

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5519  Karmstol Stålrör

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5521  Karmstolar 3 + 1, Ekselius

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5338  Karmstolar 3 st, Ekselius

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4273  Karmstolar 4 st, Windsor

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5223  Karmstolar Ett par, Allmoge

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5180  Karmstolar ett par, barockstil

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5222  Karmstolar Ett par, Gripsholm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5186  Karmstolar Ett par, Louis XV-stil

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5476  Karmstolar Ett par, Louis XV-stil

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5415  Karmstolar Ett par, Senempire, valnöt

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5368  Karott med lock, Pyro, Gustavsberg

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5233  Karott med lock + såskanna, Ns

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5229  Keramikplatta UE, G.A., 23 x 28

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5375  Keramikplatta (d) Einar Nerman, Vitsippa, 15 x 8

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5196  Kina 3 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5460  Kista 1700-tal, på benställning, H.66

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5054  Kista 1800-tal

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5033  Kista Allmoge, 1800-tal

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5157  Kista på benställning

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5246  Klaffbord Furu

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5035  Klaffbord Furu, 1800-tal

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5305  Klaffbord Karl Johan-stil, Mahogny (sk)

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5162  Knyppeldyna med tillbehör

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5070  Köksoffa Grönmålad, Sekelskifte

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5306  Kökssoffa furu, L.163

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4540  Konstblad Göran Hahne, (17920)

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4541  Konstblad Göran Hahne, (18138)

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4537  Konstblad Hugo Zuhr, (18071)

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4536  Konstblad Oscar Reuterswärd, (18068)

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4525  Konstblad Oscar Reuterswärd, (19593)

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4526  Konstblad Wallasse Ting, 'papegoja', (17981)

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5195  Konstglas 2 del, bla fisk

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5093  Konstglas 2 del, Bla Kosta Lindstrand

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5101  Kopp Meissen

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5364  Koppar 3 del

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5355  Koppar 4 del

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5505  Koppar 6 del

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5404  Kopparstick 1813, David, 45 x 60

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5405  Kopparstick Efter martin, blasiiholmen, 37 x 54

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5373  Kornischer 2 st, rokokostil, L.163

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5446  Kräftskål Rörstrand, (sk)

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5185  Kristall 3 del, kakfat + 2 st karaffer

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5067  Kristallaskar & pressglas

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5245  Lampbord England

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5488  Lampbord Ett par, H.57

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5291  Lampbord Louis XV-stil, Gallerkant, stenskiva, H.72

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5004  Lampbord/skulptur Afrikana

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5335  Lampetter Ett par

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5510  Lampetter Ett par, råglas, Lindeberg & Roos, Malmö, H.37

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5237  Lampetter Ett par, rokokostil, prismor

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5036  Länsstol Jugend

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5535  Likörglas 6+6 st

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5532  Likörservis, m.m. Simon Gate, 11 del

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5295  Linneskåp 30-tal, L.160 D.42 H.120

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5075  Litografi 23/40, 'What if okay gave a war and nobody came', 35 x 65

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5130  Litografi Harald Lindberg, Fiskare, -48, 40 x 52

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5197  Litografi Otto Eberhardt, Kanalmotiv Venedig, 5/15, -56, 48 x 60

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5372  Litografi Roland Svensson, Ramsmora Möja, Med dedikation, 37 x 45

S�ldes f�r 21.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5248  Ljuskrona barockstil, H.100

S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5390  Ljuskrona Empire-stil, H.100

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5320  Ljuskrona Empire-stil, H.65

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4219  Ljuskrona Empirestil, H.80

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5202  Ljuskrona Oscariansk, H.100

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5236  Ljuskrona rokokostil

S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5103  Ljusmanschetter m.ä

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5441  Ljusplåt mässing, H.50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4547  Ljusstakar 1 par, Mässing, (16691)

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4175  Ljusstakar 1 par, Tenn, Stockholm, H.15

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5506  Ljusstakar barockstil, malm, H.20

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5254  Ljusstakar Ett par, H.20

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5174  Ljusstakar Ett par, Sekelskifte, H.27

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5383  Ljusstakar Ett par, Tenn, H.58

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5363  Lockurna 17/1800-tal, (sk), H.55

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5426  Lodur 1800-tal, rokokostil, H.105

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5309  Månbord Ett par, 1800-tal, Vitmålade, Dia116 H.70

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5275  Märklin tåg, spår transformatorer, m.m.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5514  Mask Sierra Leone, (GBAING), Kyrkogårdsväktare, H.40

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5307  Matbord Jugend, Vitmålat, L.108 D.90 H.76

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5200  Matsalsbord 1880-tal, L.137 D.115 H.78

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4199  Matsalsbord Furu, Dia160 H.76

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5225  Matsalsgrupp 5 del, bord + 4 stolar, + 1 ilägg

S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5239  Matsalsgrupp 7 del, Gustaviansk stil, bord + 6 stolar + 2 ilägg

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5247  Matsalsskåp Gustaviansk stil, L.125 D.47 H.167 (sk)

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5360  Matservis ca 50 del, Rörstrand, Japan

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5017  Matservisdelar ca 15 del, Vexiö,

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5163  Matservisdelar ca 40 del, Gustafsberg

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5523  Matta Bochara 125 x 180

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5524  Matta bochara, 125 x 195

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5545  Matta Gabbeh, 200 x 140

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4295  Matta gallerimodell, 300 x 75

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5539  Matta Kina, 200x136

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5546  Matta Kina, gul, 200 x 290

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5526  Matta mir, 130 x 200

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5276  Matta Old Meshed, 199 x 299

S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5038  Matta orientalisk, 198x191

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5347  Matta Orientalisk, 86 x 164

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5040  Matta orientalisk, Bochara, 128x195

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5041  Matta orientalisk, Keshan, 390x292

S�ldes f�r 4.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5039  Matta orientalisk, Kina, 137x70

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5042  Matta orientalisk, Meshead, 388x287

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 3633  Matta orientalisk, Old Bachtiari, 210x140

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 1303  Matta orientalisk, Old Kerman, 160x265

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5043  Matta orientalisk, Sarouk, 355x250

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4329  Matta orientalisk, Tekke, 127x190

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5345  Medaljer/plaketter 6 del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5264  Miniatyrer div

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5165  Moccakoppar 12 del + 12 st skedar, Rosenthal

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5158  Musikmöbel Gustaviansk stil, L.100 D.42 H.81

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 3115  Oljemålning 1800-TAL, 133x89

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5023  Oljemålning 1800-tal, A Davies, 36x61

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5020  Oljemålning 1800-tal, romatiskt motiv, 68x87

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5340  Oljemålning  A.Lundbom, "Vårt första hem" åmål, 1920, 47 x 63

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4383  Oljemålning  Anders Åberg, Stadsvy, 73 x 95

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5189  Oljemålning  Carl Gunne, 38 x 48, Parkmotiv

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5024  Oljemålning  Carl Månsson, Skånegård, 48x68

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5096  Oljemålning  Curt Sjöberg, Vinterhamn Trosa, 40 x 32

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5007  Oljemålning  Dan Martin, 45 x 54

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5006  Oljemålning  E.Stenberg, kvinna, 50 x 38

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5183  Oljemålning  Elof Riesebye, Porträtt, 80 x 80

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5411  Oljemålning  Eric Rhönnstad, Vinterlandskap, 37 x 45

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5141  Oljemålning  Erik Jönsson, Kust, 30 x 40

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5022  Oljemålning Fiskande man, 30x45

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5077  Oljemålning Flicka på gunghäst, 59 x 47

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5280  Oljemålning  Folke Wilhelmsson-Berg, Landskap med stuga, 62 x 102

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5026  Oljemålning Fors, 48x58

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5324  Oljemålning  Fritiof Ketter, Fiskeläge, 53 x 64, -50

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5228  Oljemålning  G.Holmqvist, -41, 55 x 73

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5068  Oljemålning  G.Lindström, "Våren", 37 x 65

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5155  Oljemålning G.Norrby, 1800-tal, (sk), 48 x 70

S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5442  Oljemålning  Gunnar Lundkvist, Älgar, -73, 45 x 53

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5443  Oljemålning  Gunnar Lundkvist, Rådjur, -74

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5008  Oljemålning  Gunnar Zetterström, Landskap, 38 x 49

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5028  Oljemålning  H Birk, fjordlandskap, 50x77

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5353  Oljemålning  H.Nyman, Stuga vid vatten, 49 x 60

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5281  Oljemålning Halvnaken man, 73 x 65

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5027  Oljemålning  Hans Tombrock, 1941, 85x70

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5095  Oljemålning  Hilmer eriksson, Gamla stan, 68 x 95

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5500  Oljemålning Kopia efter Nattier, Marie Adélaide, 63 x 85

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5379  Oljemålning  Lars Boethius, Stilleben, (sk), 74 x 107

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5273  Oljemålning  M.Laval, Parismotiv, 63 x 52

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5140  Oljemålning  M.Richard, 35 x 42

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5048  Oljemålning  Mikael Stanowsky, Marin, 42 x 67

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4172  Oljemålning Nicolai Abildgaard, Hans art, motiv från ossians sånger, (lagning), 114x100

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4173  Oljemålning påskrift, A Tergo R De Noel, fecit, 1684, Religiöst motiv, 101x123

S�ldes f�r 19.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5021  Oljemålning  Per Åkered, Jakthund, 30x104

S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5402  Oljemålning  Ragnar Svedberg, -55, 50 x 65

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5403  Oljemålning  Sewerin, Göteborgs hamn, 46 x 65

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5083  Oljemålning  Sign B.Lindholm, Skogslandskap, 39 x 68

S�ldes f�r 10.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5325  Oljemålning Sign Göte, Sydlänsk gata, 48 x 60

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5143  Oljemålning Sign, kustmotiv, 28 x 35

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5030  Oljemålning Sjösten, stockholmsmotiv, 67x98

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5529  Oljemålning  Snöripa, Vjeteslav Kliuchnikov, 45x80

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5342  Oljemålning  Ulf Olausson, 76 x 88, Våren

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5298  Oljemålning Virgen, Mexico, 120 x 58, Stilleben

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5374  Oljemålning  Vjeteslav Kliuchnikov, Stilleben med syrener, 72 x 83

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5037  Oljemålningar  2st, Erik Öhlin, 'Fabriken', Öländskt landskap'

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5031  Oljor 2 st, porträtt

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5438  Paraplyställ metall

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5012  Parti bestick Ca 120 del, Ns, spetsmodell

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5124  Parti bestick Ns, rokokostil

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5252  Parti kristall 8 del

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5204  Parti linne 1 krt

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5125  Pastell  Eva Zettervall, Modell, 44 x 35

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5188  Pastell  V.Nelson, Sign a tergo, 30 x 50

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5418  Pelarbord E.Wiik

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5315  Pendyl Förgylld, H.50

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5208  Pianobänk sekelskifte

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5166  Pianopall glasfötter

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5475  Piedestal 1800-tal, H.90

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4546  Pigtittare (sk), (17897)

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5260  Pinnstolar 4 st, Jano

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5385  Pistol Dubbelpipig, Castillo

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5508  Plafond Råglas & prismor

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5322  Pokal Silver, graverad, H.23

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5407  Pokler Ett par, Ns, H.44

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5118  Porslinsmålningar 3 st, Kina

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5547  Pottskåp Marmorskiva, H.70

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5147  Pottskåp Sekelskiva, stenskiva, H.76

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5429  Pottskåp Sent 1800-tal, L.40 D.40 H.67

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5148  Pottskåp stenskiva, björk, H.75

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5289  Pottskåp Stenskiva, Louis XVI-stil, H.70

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4097  Prakturna med lock, porslin/mässing, H.40

S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5394  Rakspegel björk

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5198  Ram 1800-tal, med fotografi från Uppsala universitet, 56 x 66

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5193  Rökbord Intarsia, H.56

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 3472  Rölakanmatta sign IS

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4076  Salongsbord Jugend, mahogny, H73 Dia89

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5552  Salongsbord Nyrokoko, mahogny, H.74

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4200  Salongsgrupp Senempirestil, 7-del

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4544  Samekniv saknar slida, (8403)

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5071  Sängramar 1 par, Björk, med intarsia

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4183  Sekretär Bemålad, L.106D.45H.111

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5129  Sekretär Karl Johan, Björk, L.103 D.46 H.108

S�ldes f�r 7.300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5253  Sekretär Sengustaviansk, mahogny, (kompletterad), L.107 D.45 H.120

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5084  Serigrafi  Picasso, 59 x 40

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5359  Serveringsvagn 

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5212  Serveringsvagn funkis

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5548  Servisdelar ca 45 del, Hackefors, Wasa

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5414  Servisdelar Rörstrandm div

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5219  Sideboard Gustaviansk stil, L.195

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5330  Sittgrupp 4 del, sekelskifte, vitmålad, soffa + 2 stolar + bord

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5268  Skål Kina, H.15

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5227  Skål Orrefors

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5537  Skål Porslin (Tillverkningsskada), H.21

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5258  Skål på fot porslin, H.22

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5391  Skålfat UE, Dia37

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5144  Skänk 1880-tal, valnöt, L.125 D.66 H.105

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4055  Skänkskåp Jugend, furu avlutat, 90x50 H180

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5457  Skåp 1700-tal, (nyare underdel)

S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5250  Skåp 1890-tal, valnöt, Med bronsrelief

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5221  Skåp allmoge, 1785, L.103 D.60 H.192

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5463  Skåp Kina, L.60 D.42 H.116

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4260  Skedar 10 st, silver, 1800-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5395  Skeppslykta Starboard, mässing

S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5133  Skrivbord 1880-tal, L.113 D.60 H.77

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5206  Skrivbord 1880-tal, L.120 D.62 H.75

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5431  Skrivbord Jugend, (sk), L.90 D.55 H.112

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5328  Skrivbord Jugend, Skinnskiva (sk), L.125 D.70 H.77

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5045  Skrivbord Tidigt 1900-tal, Mahogny, L.128 D.75 H.78

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5544  Skrivbordsstol England, skinn

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5533  Skulptur Brons, Atlet, Sign, På marmorsockel, H.26

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5284  Skulptur Häst, brons, H.35

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5139  Skulptur  Hugo Elmqvist, Liggande kvinna, L.40

S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5269  Skulptur Skrattande Buddha, H.55

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5266  Skulpturer Ett par, Svanar, brons, H.30

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4272  Slagbord rustikt, engelsk stil

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5121  Slevar/skedar 3 st, silver

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5417  Snurrstolar 6 st, rödbetsade

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5459  Soffa 

S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5522  Soffa 60-tal, rottingrygg

S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5220  Soffa Nyrokoko

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5474  Soffa Nyrokoko, L.153

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4095  Soffa Nyrokokostil

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5507  Soffa Tapetserarstil

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4285  Soffa + fåtöljer 4 del, Sekelskifte

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5422  Soffa med lock barockstil, L97

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5050  Soffbord 50-tal, L.110 H.44

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4554  Soffbord Art Deco

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5477  Soffbord Funkis, Dia90 H.64, (sk)

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5323  Soffbord Funkis, L.62 D.62 H.61, intarsia

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4153  Soffbord Jugend, Dia.98 H.64

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5542  Soffbord Lådor & glasskiva, L.125 D.75 H.60

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5543  Soffbord med lådor, Bemålat, L.120 D.70 H.52

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5152  Spegel Gustaviansk stil, 1800-tal, H.76

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5482  Spegel Gustaviansk stil, H.140

S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 3165  Spegel Nyrokoko, H.82

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5490  Spegel rokokostil, förgylld, H.120

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5314  Spegel rokokostil, H.100

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5462  Spegel Venetiansk, H.110

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5396  Spegel + spegellampetter, 3 del

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5439  Spegel med lampetter, H.87

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4395  Speglar 4 st, Järn, Kina

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5332  Spelbord Jugend, L.90 H.77

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4482  Spelbord med marker, H.77

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 2112  Spelbord Nyrokoko, (sk), L.90 D.45 H.77

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4217  Spelbord Rokokostil, H.75

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5551  Spisplattor Ett par, kungamotiv, gjutjärn, 73 x 58

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5112  Stekfat blåvitt, L.31

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5114  Stekfat Staffordshire

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5115  Stekfatsgaller Kina, 1800-tal, (sk), Dia.35

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5300  Stol sekelskifte

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5299  Stol Sekelskifte

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5303  Stol Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Arka". Ek, svängd genombruten rygg med spjälor. Formgiven 1955. Bredd: 73 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 67 cm, sitthöjd: ca 36 cm

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 3651  Stolar 1 par, Nyrokoko

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5489  Stolar 2 st, 1800-tal, udda

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5382  Stolar 2 st, Chippendalestil

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4180  Stolar 3st, gustavianska

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5078  Stolar 4 st, Chippendalestil & Jugend, (3 + 1)

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5173  Stolar 4 st, rokokostil, björk

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5051  Stolar 6 st, Nyrokoko

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5487  Stolar Ett par, Louis XV-stil

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4555  Stolar Jugend 6 st

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5387  Stop 2 st, Konstaplar, H.18

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5329  Stringhyllor 4 sekt

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5399  Supkopp Silver

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5224  Sybord + pall, rokokostil

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5097  Syltkruka Höganäs, 10L

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5448  Syltkruka Rörstrand

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5263  Syltkrukor 4 st, olika

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5466  Tågset Ho Gauge, Clifford series

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5210  Takarmatur 20-tal, prismor

S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5423  Takarmatur 50-tal, 6-armad

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4420  Takarmatur glas, h.50

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5351  Takarmatur H.55

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5492  Takarmatur Orrefors

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5274  Takarmatur porslin, H.65

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5098  Takfotogenlampa Sent 1800-tal

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5433  Tallboy 1800-tal, valnöt, L.82 D.52 H.162

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5109  Tallrik 1800-tal, emalj, Dia18

S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5110  Tallrik Vapenporslin, 17/1800-tal, Dia27

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5113  Tallrikar 17/1800-tal, blåvitt, (sk)

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5111  Tallrikar 4 st, Kina/japan, 17/1800-ta, (sk)

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5001  Tallrikar 6 st, Herend

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5343  Tavla Field Marshal The Duke of Wellington, (sk), 41 x 30

S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5499  Tavla Schablon till gyllenläder, 54 x 50

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5501  Tavlor 2 st, tryck

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4530  Teckningar 7 st, E Rigner, (sk) (18014-20)

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5512  Tegods 9 del, Gefle

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5136  Tekök Ns, Sekelskifte

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5527  Tempera Alexander Pilkov -94, 40x60

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5471  Tenn 2 fat 1 pat ljusstakar

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5106  Tennljusstakar Ett par, H.20

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4514  Tennstop (19073)

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5104  Tenntallrikar 12 st, Hammerlund, Oslo, rokokostil

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5187  Terrin Tärna, Gustafsberg

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5294  Toilettebord barockstil, L.160 D.45 H.170

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5412  Tomteterrin Gustavsberg, L.27

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5169  Torrnålsgravyr (d) Björn Brusewitz, Tre Blinda, -78, 22 x 25

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5213  Träreliefer 2 st

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5386  Triptyk M.Jedic, 1983,

S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5256  Urnor Ett par, metall, H.62

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5425  Utdragssoffa L.205

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 4310  Vägglystrar 1 par h. 20

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5486  Vägglystrar Ett par, prismor, H.40

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5495  Vas Arabia, H.46

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5393  Vas glas, bemålad, H.18

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5392  Vas Jugend, H.32

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5456  Vas jugendstil, Glas/tenn, H.27

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5267  Vas Kina, Glaserad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5513  Vas  Stig Lindberg, Gustavsberg, H.29

S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5369  Vaser 2 st, Bla UE

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5270  Vaser 2 st, Kina, H34 & 39

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5217  Vaser 3 st, keramik

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5534  Vaser 4 st, Bla Strömbergshyttan

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5377  Vaser/skålar 4 del

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5481  Vävd tapet 165 x 73

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5290  Vitrinbord Tidigt 1900-tal, Dia84 H.80

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5461  Vitrinskåp England, (hörnskåp), H.182

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5313  Vitrinskåp Louis XV-stil, H.142

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5357  Vitrinskåp Louis XV-stil, H.142

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5240  Vitrinskåp Tidigt 1900-tal, ek

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5138  Vykort ca 500, tidigt 1900-tal

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5472  Ytterfoder Ett par, Waldemarsudde, H.15

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)


321 5447  Ytterfoder Gustafsberg, 1912, bemålad, H.20

S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 19 juli 2004 16:00)