1466 6269 Aftonväska 1920-tal, doublédekor. Längd: 21cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:05)
1466 6217 Aftonväska längd: 15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:23)
1466 6283 Aftonväska med dekor av pärlor och rosetter, 1920-tal. Längd: 18, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:20)
1466 6183 Äggkoppar 10 st, porslin, Bland annat Royal Copenhagen och Rosenthal. Diameter: 5- 11,5 cm. Höjd: 6-7 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:56)
1466 6543 Äggvärmare Porslin, med insats. Längd: 23, djup: 14 cm, höjd: 13 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:51)
1466 6471 Akryl 2 st, Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerade a tergo, duk, 40x30cm, oramade
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:05)
1466 6476 Akryl Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad a tergo, duk, 50x40cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:58)
1466 6477 Akryl Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad a tergo, duk, 50x40cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:03)
1466 6480 Akryl Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad a tergo, duk, 50x40cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:02)
1466 6497 Akryl Nutida Konstnär, blommor. Signerad L Larsson. Duk, 50x61 cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:18)
1466 6492 Akryl Nutida Konstnär, segelbåtar. Signerad L Larsson. Duk, 50x61, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:45)
1466 6370 Akvarell David Bracken (f. 1930), Sverige. Riddarfjärden. Signerad, daterad -77. Akvarell, 34x49 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:56)
1466 6466 Akvarell Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad, akvarell, 54x35cm, yttermått inklusive ram: 72x52cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:37)
1466 6409 Akvarell Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad 1993, Sigtuna Rådhus, 26x38, yttermått inklusive ram: 47x58, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:53)
1466 6341 Akvarell Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Man och kor, 22x31, yttermått inklusive ram: 28x36, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:33)
1466 6307 Akvarell Kenneth Lindgren (f. 1937), Sverige. "Morkulle kväll". Signerad, daterad 80. Akvarell, bildmått: 31x43cm, yttermått inklusive ram: 48x61cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:21)
1466 5210 Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, daterad 47, mansporträtt, 20x15, yttermått inklusive ram: 32x26, akvarell
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:52)
1466 6137 Akvarell Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Citroner, Signerad. Akvarell, bildmått: 16x41, yttermått inklusive ram: 40x66 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:45)
1466 6119 Akvarell Michail Sjevarjov (f. 1958), Sverige. Båtar i Nybroviken. Signerad. Akvarell, bildmått: 71x53 cm, yttermått inklusive ram: 98x79
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:36)
1466 5614 Akvarell Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Kust, monogramsignerad 1944, bladets mått: 46x57, yttermått inklusive ram: 65x74, akvarell
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:41)
1466 6024 Akvarell Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), Danmark. Sod. V b-p, 41, Landskap, 39x22, yttermått inklusive ram: 46x27, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:47)
1466 5171 Ampel Karl Johanstil. Diameter: ca 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:40)
1466 6505 Armband 14K, 4-radigt. Längd: 20cm, vikt: 35,5g
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:50)
1466 6502 Armband 14K. Längd: 20cm, vikt: 14,2g
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:50)
1466 6508 Armband 14K. Längd: 21cm, vikt: 8,1g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:29)
1466 6123 Armband 18. Längd: 21cm, skadad länk, vikt: 20,5g.
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:08)
1466 6512 Armband 18k guld, fantasilänk, ALR, 1959
. Längd: 20cm. Bredd: 2cm. Vikt: 72,9g
S�ldes f�r 27.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:56)
1466 6521 Armband 18k guld, fantasilänk, med säkerhetskedja, 1955. Längd: 20cm, vikt: 24,5g
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:49)
1466 6124 Armband 18k guld. Längd: 20cm, vikt: 17,2g.
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:50)
1466 6131 Armbandsur 18k guld, Certina. Diameter: 22mm, manuell, serienr: 685978, längd: 18cm, bruttovikt: 32g
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:25)
1466 6491 Armbandsur 18k guld, Omega. Diameter: 20mm, längd: 17cm, manuell, går ej, bruttovikt: 23,3g
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:59)
1466 6496 Armbandsur 18k guld, Savillon, Incablock. Diameter: 20mm, längd: 18cm, manuell, går ej, bruttovikt: 22,6g
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:11)
1466 6580 Armbandsur Omega Seamaster, stålboett. Diameter: 3,5 cm, längd: 20 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:56)
1466 6036 Armring 14K guld, öppningsbar. Diameter: 6cm. Vikt: 22,9g, med etui
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:55)
1466 6032 Armring 14k. Vikt: 11g ca. Diameter: 7 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:33)
1466 6577 Askar 6 st, 1800-tal. Längd: 6-8 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:03)
1466 6293 Askfat + 2 servettringar och pillerdosa, silver. Vikt: 135 g. Höjd: 1-3,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:30)
1466 6602 Assietter 9 st. Adam, Gustavsberg. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:50)
1466 6324 Bägare + 4 medicinskedar, silver. Vikt: 86 g. Längd: ca 5,5-9 cm, höjd: 3,5-5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:28)
1466 6433 Bägare 2 st, silver. Höjd: 7-9cm, vikt: 77g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:07)
1466 6221 Bålskål med slev, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:12)
1466 6232 Bestick 9 delar, silver. Längd: 9-15cm, vikt: 120g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:41)
1466 6191 Bestickuppsättning nysilver, Franska Liljan, ca 50 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:07)
1466 6421 Blandteknik Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Nybrokajen. Signerad, blandteknik, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 55x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:32)
1466 6316 Blandteknik Eric Pehap (1912-1981), verkstad. Signerad, blandteknik, 1939. Bladets mått: 35x23, yttermått inklusive ram: 60x48 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:22)
1466 6013 Blandteknik Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Living room". Signerad. Blandteknik, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:35)
1466 6211 Blandteknik Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Motiv från Indien. Signerad, blandteknik, 9x18, yttermått inklusive ram: 24x32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:45)
1466 6459 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, "skägga". Blandteknik, bildmått: 20x24cm, yttermått inklusive ram: 34x37cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:17)
1466 6305 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris 36. Blandteknik, bildmått: 50x30cm, yttermått inklusive ram: 77x56cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:36)
1466 6366 Blandteknik Paul Ackermann (1908-1981), Frankrike. Man med katter. Signerad, blandteknik, 32x37 cm, yttermått inklusive ram: 51x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:46)
1466 5022 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Kvinna & hund. Signerad. Blandteknik, bildmått: 23x27, yttermått inklusive ram: 45x48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:41)
1466 6440 Blandteknik Tadeusz Filipek (1957-2010), Polen. Signerad, kvinna, 23x16, yttermått inklusive ram: 38x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:12)
1466 6249 Blomlåda Metall, Längd: 60 cm. Djup: 21 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:13)
1466 1043 Blyertsteckning Jan Håfström (f. 1937), Sverige. "Rötter". Signerad och daterad Jan Håfström 1962. Blyerts, ca 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 42x46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:57)
1466 1044 Blyertsteckning Jan Håfström (f. 1937), Sverige. "Rötter". Signerad och daterad Jan Håfström 1962. Blyerts, ca 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 54x39 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:00)
1466 5114 Blyertsteckning Lars Englund (f. 1933), Sverige. "Blixsprängda ekar". Signerad, daterad -49. Bildmått: 8x10cm, yttermått inklusive ram: 24x30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:24)
1466 6169 Bockbord Bemålat. Bredd: 135, djup: 80 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:24)
1466 6520 Bokhylla Ek. Bredd: 192, djup: 25 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:09)
1466 6516 Bokhylla längd: 56 cm, djup: 19 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:47)
1466 6050 Bonad Broderad, 40x52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:24)
1466 6154 Bonsaiträd Kina. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:15)
1466 6428 Bord rotting med glasskiva. Bredd: 80, djup: 80 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:39)
1466 6430 Bord rotting med glasskiva. Bredd: 80. Djup: 80 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:15)
1466 6145 Bordsfotogenlampa Elekrtifierad. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:14)
1466 6144 Bordsfotogenlampa Elektrifierad. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:48)
1466 6200 Bordsfotogenlampfot omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:25)
1466 6164 Bordslampa glas och mässing. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:48)
1466 5486 Bordslampa Glaserad keramik. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:45)
1466 5091 Bordslampa Luxo, Svart- och brunlackerad metall samt laminat med träimitation, höjd: 40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:00)
1466 6541 Bordslampa nysilver, Funkis. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:27)
1466 4286 Bordslampa PH, Louis Poulsen. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:18)
1466 5370 Bordslampa Tiffanystil, ställbar. Höjd: max ca 65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:28)
1466 5389 Bordslampfot Läder/Mässing. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:56)
1466 5049 Bordslampfot & skål Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Signerade, keramik, Gustavsberg. Höjd: 8-38cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:49)
1466 6540 Bordslampfötter ett par, mässing, Empirestil. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:28)
1466 6156 Bordslampfötter ett par, Mässing/Onyx. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:19)
1466 6617 Bordslampfötter Ett par, Royal Copenhagen. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:26)
1466 6237 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:06)
1466 5560 Bordslystrar ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:58)
1466 6230 Bordsur höjd: 18cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:27)
1466 6110 Bricka Firma Svenskt Tenn. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:39)
1466 6538 Bricka mässing, 1923. Längd: 64 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:59)
1466 6125 Brosch & skarvnål 18k guld, med pärla. Längd: 4-6cm, vikt: 4,5g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:15)
1466 6035 Brosch/hänge 18k guld. Längd: 8cm, med pärlor, vikt: 14,5g
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:48)
1466 6127 Broscher 3 st, förgyllt silver med granater. Diameter: 4-6cm, vikt: 35,9g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:44)
1466 6103 Buljongkoppar 13 st. Bavaria. Höjd: 2-5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:50)
1466 5314 Byrå + skåp med låda, Engelsk stil. Bredd: 41. Djup: 30 h, 80 + längd: 46 cm, djup: 26 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:12)
1466 6061 Byrå gustaviank stil med stenskiva. NK Bredd: 95 cm. Djup: 47 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:22)
1466 6004 Byrå Gustaviansk stil, Intarsia, med stenskiva. Bredd: 87, djup: 41 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:11)
1466 5109 Byrå Intarsia. Bredd: 89 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 89 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:22)
1466 6590 Byrå Längd: 63 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 76 cm
1466 3460 Byrå mahogny, 1820/30-tal Bredd: 104 cm. Djup: 45 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:03)
1466 5003 Byrå mahogny. Bredd: 106, djup: 58 cm, höjd: 84 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:26)
1466 6262 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 76, djup: 43 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:01)
1466 6003 Byrå rokokostil, stenskiva. Bredd: 90, djup: 55 cm, höjd: 82 cm. Signerad 1978, "John Grankvist"
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:43)
1466 6582 Cafébord design: Lassen, Montana, DJOB. Bredd: 60. Djup: 60 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:55)
1466 6415 Champagneglas 12 st. Höjd: 20. Diameter: 13 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:08)
1466 6509 Chiffonjé mahogny, Karl Johan. Bredd: 133, djup: 60 cm, höjd: 150 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:03)
1466 6122 Collage Oidentifierad konstnär. Signerad, "House", duk, yttermått inklusive ram: 77x77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:13)
1466 6525 Collier 18k guld, 4-radigt. Längd: 42-46cm, vikt: 59,8g
S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:24)
1466 6567 Collier 3 st, bijouterier. Längd: ca 60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:26)
1466 6579 Damarmbandsur Omega. Diameter: 2 cm, längd: 18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:30)
1466 6564 Diverse guld 18k guld, skadad, delar av smycken. Vikt: 3,3g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:26)
1466 6235 Diverse silver 7 delar. Längd: 4-14cm, vikt: 217g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:14)
1466 6586 Emmafåtölj
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:21)
1466 6524 Etagebord Korg. Bredd: 42, djup: 28 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:37)
1466 5374 Etagehylla längd: 73 cm, djup: 22 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:33)
1466 5004 Etagehylla sent 1800-tal. Bredd: 54, djup: 30 cm, höjd: 128 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:31)
1466 6325 Etsning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. "Predikstolen Uppsala domkyrka". Signerad, daterad -15. Bildmått: 32x29cm, yttermått inklusive ram: 62x52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:13)
1466 6280 Etsning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Signerad, daterad 1990, "Uppsala Domkyrka". Bildmått: 50x40cm, yttermått inklusive ram: 75x63cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:43)
1466 6031 Etsning G Gorini. Signerad, numrerad 12/20, daterad 1983. Bildmått: 15x12, yttermått inklusive ram: 35x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:08)
1466 6414 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. Signerad, daterad 1950, Utsikt mot slussen och södermalm. Bildmått: 26x34, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:56)
1466 6358 Etsning Kersti Söderström-Ergon (f. 1938), Sverige. "Dröm". Signerad, numrerad et, daterad -82. Bildmått: 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:58)
1466 6159 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stadsmotiv Tallin, Bildmått: 28x30, yttermått inklusive ram: 48x47 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:35)
1466 6403 Etsning Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv. Signerad, numrerad 188/260, daterad -62. Bildmått: 28x28 cm, yttermått inklusive ram: 48x46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:13)
1466 6288 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), fåglar. Bildmått: 66x94cm, yttermått inklusive ram: 87x113 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:33)
1466 6298 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 4/10, daterad 61. Bildmått: 50x35cm, yttermått inklusive ram: 68x52cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:28)
1466 6402 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. "Vintervilt". Signerad. Bildmått: 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 53x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:52)
1466 6527 Etsningar 2 st. Efter Goya. Bladets mått: 45,5x 31 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:32)
1466 6612 Färgetsning Alexandra Kern (f. 1963), Sverige. Signerad, numrerad 80/200. Färglitografi. Bladets mått: 37x28, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:33)
1466 6160 Färgito Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 79/310m mm: 28x42, yttermått inklusive ram: 52x63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:34)
1466 6359 Färgkrita Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. "Nybro 1". Signerad. Färgkrita, 33x43 cm, yttermått inklusive ram: 53x63 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:38)
1466 6302 Färglitografi 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), 44x36cm, yttermått inklusive ram: 62x52cm
1466 6339 Färglitografi 2 st, Magdalena Kossakowska. Signerad, numrerad Färglitografi, bildmått: 29x36cm, yttermått inklusive ram: 46x52 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:09)
1466 6189 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerad, numrerad 151/310. Färglitografi, bildmått: 55x38, yttermått inklusive ram: 74x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:26)
1466 6422 Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, numrerad 20/75, daterad Barcelona 1979,33x40, yttermått inklusive ram: 51x56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:05)
1466 4401 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Kvinna med duva. Signerad, numrerad 139/150. Färglitografi, bildmått: 57x99, yttermått inklusive ram: 79x119 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:19)
1466 6093 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. "Lurad". Signerad, numrerad PT, daterad 1973. Färglitografi, bildmått: 33x29, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:54)
1466 6620 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 49/250, daterad 1974, tuppar. Färglitografi, bildmått: 46x36cm, yttermått inklusive ram: 71x54cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:13)
1466 6092 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 56/75. Färglitografi, bildmått: 24x21, yttermått inklusive ram: 47x33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:43)
1466 6096 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 98/250. Färglitografi, bildmått: 34x23, yttermått inklusive ram: 51x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:54)
1466 6299 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige, HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, numrerad 16/50. Färglitografi, bildmått: 36x42cm, yttermått inklusive ram: 55x62cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:06)
1466 6301 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 163/360, skärgård. Färglitografi, bildmått: 34x41cm, yttermått inklusive ram: 56x60cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:37)
1466 6121 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Båt på havet. Signerad, numrerad 151/280. Färglitografi, bildmått: 51x73, yttermått inklusive ram: 66x85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:38)
1466 6327 Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, numrerad 140/360, daterad 90. Färglitografi, bildmått: 33x49cm, yttermått inklusive ram: 55x70cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:49)
1466 6322 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 12/250. Färglitografi, bildmått: 32x40cm, yttermått inklusive ram: 48x57cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:37)
1466 6315 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 82/250, marknad. Färglitografi, bildmått: 31x40cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:16)
1466 6187 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad HC. Färglitografi, bildmått: 49x62 cm, yttermått inklusive ram: 67x79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:14)
1466 5297 Färglitografi Efter Carl Larsson, På Vikingatåg i Dalom, 61x91cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 67x98cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:55)
1466 5399 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, konstnärens provexemplar, interiör. Färglitografi, bildmått: 45x55xm, yttermått inklusive ram: 54x77cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:07)
1466 5327 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. HS. Signerad. Färglitografi, bildmått: 44x50, yttermått inklusive ram: 66x73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:42)
1466 2186 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 189/330. Färglitografi. Bladets mått: 39x46cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:27)
1466 6268 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 14/30. Färglitografi, bildmått: 49x78cm, yttermått inklusive ram: 64x102cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:36)
1466 6442 Färglitografi Håkan Welin (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 28/99, yttermått inklusive ram: 52x36, yttermått inklusive ram: 57x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:03)
1466 6020 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Dansande barn". Signerad, färglitografi, numrerad 162/330. Bildmått: 36x48, yttermått inklusive ram: 54x67 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:02)
1466 6319 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 28x37cm, yttermått inklusive ram: 47x55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:30)
1466 6295 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 101/290. Färglitografi, bildmått: 52x63cm, yttermått inklusive ram: 72x83cm
1466 6291 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 68/290. Färglitografi, bildmått: 45x58cm, yttermått inklusive ram: 62x74cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:26)
1466 6198 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv, 290: upplaga. Signerade, yttermått inklusive ram: 64x63 + 56x68 cm
1466 6274 Färglitografi Jan Zielecki (f. 1949), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 62x53cm, yttermått inklusive ram: 80x69cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:31)
1466 6033 Färglitografi Jens Fänge (f. 1965), Sverige. IKEA Art Event II, offsetlitografi. Signerad. Bildmått: 49x40cm, yttermått inklusive ram: 84x72cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:14)
1466 5271 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. "Handkolorerad". Signerad, färglitografi, bm44x46, yttermått inklusive ram: 65x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:31)
1466 6456 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 60x42cm, yttermått inklusive ram: 76x57cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:44)
1466 6078 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 68/290. Färglitografi, bildmått: 41x29, yttermått inklusive ram: 61x46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:41)
1466 6111 Färglitografi Karl Magnus. Signerad, numrerad 19/25, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 63x42, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:52)
1466 6277 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 137/260, brudpar. Färglitografi, bildmått: 46x60cm, yttermått inklusive ram: 67x81cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:33)
1466 2221 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 122/222, daterad 1980. Färglitografi. Bladets mått: 78x56cm, yttermått inklusive ram: 86x63cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:52)
1466 5007 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 256/280, daterad 1965m mm: 31x45cm, yttermått inklusive ram: 41x57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:05)
1466 6120 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 12/75. Färglitografi. Bladets mått: 60x60, yttermått inklusive ram: 67x67 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:08)
1466 6338 Färglitografi Mats Åkerman (f. 1956), Sverige. "Boquette". Signerad, numrerad 41/290, daterad 04. Färglitografi, bildmått: 33x26cm, yttermått inklusive ram: 52x45cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:01)
1466 6356 Färglitografi Mats Åkerman (f. 1956), Sverige. "Tablå". Signerad, numrerad 28/240, daterad 04. Färglitografi, bildmått: 37x51, yttermått inklusive ram: 57x69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:27)
1466 6354 Färglitografi Mats Åkerman (f. 1956), Sverige. "Tiden". Signerad, numrerad 28/240, daterad 04. Färglitografi, bildmått: 37x50 cm, yttermått inklusive ram: 57x69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:34)
1466 6355 Färglitografi Mats Åkerman (f. 1956), Sverige. "Tillfälle". Signerad, numrerad 28/240. Färglitografi, bildmått: 37x51 cm, yttermått inklusive ram: 57x69 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:13)
1466 6347 Färglitografi Nils E Johansson, golfklubbor. Signerad och numrerad. Färglitografi. Bladets mått: 64x12 cm, yttermått inklusive ram: ca 75x22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:58)
1466 6375 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 13/30, daterad -59. Färglitografi, bildmått: 48x35, yttermått inklusive ram: 64x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:33)
1466 2105 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 151/180. Färglitografi. Bladets mått: 56x76, yttermått inklusive ram: 66x87 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:30)
1466 2112 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 176/260, daterad 74, komposition. Färglitografi, bildmått: 47x62cm, yttermått inklusive ram: 49x65cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:22)
1466 6318 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 111/150, daterad 91. Färglitografi, bildmått: 31x39cm, yttermått inklusive ram: 53x59cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:53)
1466 5413 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 285/300. Färglitografi, bildmått: 36x43, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:07)
1466 6408 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 116/150. Färglitografi, bildmått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 69x54
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:46)
1466 6353 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 117/150. Färglitografi, bildmått: 51x37, yttermått inklusive ram: 69x54 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:24)
1466 6372 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 194/230. Färglitografi. Bladets mått: 50x37, yttermått inklusive ram: 68x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:04)
1466 6333 Färglitografi Pacula Kazimierz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad hc 14/25, daterad 99. Färglitografi, bildmått: 44x28cm, yttermått inklusive ram: 63x45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:46)
1466 6416 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 332/375. Färglitografi, bildmått: 46x31, yttermått inklusive ram: 64x48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:30)
1466 5272 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad pt, daterad -76, Utsikt från konstnärens ateljé i Gröndal. Färglitografi, bildmått: 55x45, yttermått inklusive ram: 72x61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:37)
1466 6444 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 90/310. Färglitografi, bildmått: 32x49, yttermått inklusive ram: 52x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:28)
1466 6275 Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 58/180, daterad 88. Färglitografi. Bladets mått: 52x72cm, yttermått inklusive ram: 62x82cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:59)
1466 2122 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "skötbåtarna går ut". Signerad, numrerad 174/360. Färglitografi, bildmått: 23x37, yttermått inklusive ram: 44x55 cm
1466 5126 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 7/310. Färglitografi, bildmått: 18x38, yttermått inklusive ram: 34x54 cm
1466 6364 Färglitografi Staffan Ullström (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 8/190, vargar. Färglitografi, bildmått: 30x40, yttermått inklusive ram: 53x63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:06)
1466 6314 Färglitografi Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Signerad, numrerad 117/190, daterad 04. Färglitografi, bildmått: 26x42cm, yttermått inklusive ram: 45x60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:50)
1466 6023 Färglitografi Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Stilla Längtan". Signerad, numrerad 93/190. Litografi. Färglitografi, bildmått: 56x42 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:18)
1466 5089 Färglitografi Vytautas Kasiulis (1918-1995), Signerad i trycket. Bildmått: 46x35cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 62x50cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:35)
1466 6128 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. "Absolut Vodka". Signerad, numrerad 11/175. Färglitografi. Bladets mått: 90x60cm, yttermått inklusive ram: 107x75,5cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:46)
1466 5130 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, färglitografi, HC-upplaga (hors de commerce). Yttermått inklusive ram: 62x86 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:17)
1466 6457 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Färglitografi, bildmått: 51x80cm, yttermått inklusive ram: 65x91cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:42)
1466 6304 Färglitografier 2 st, Peter Lundström. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: 50x58-54x52cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:09)
1466 6310 Färglitografier 3 st, Ted Stanley (f. 1952), Sverige. Signerade, färglitografi, yttermått inklusive ram: 51x65cm
1466 6097 Färglitografier 3 st. Oramade lösa blad, Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerade. Färglitografi. Bladets mått: 87x61 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:11)
1466 6195 Färgträsnitt 6 st. Georg Galmin (1915-1970), Sverige. Gamla Stan, 325- upplaga. Signerade, yttermått inklusive ram: 54x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:17)
1466 6224 Fat + 2st väggprydnader, Kina. Höjd: 14-24cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:09)
1466 6566 Fat Gustavsberg, flytande blå. Längd: 44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:16)
1466 6431 Fat Italien. Diameter: 34cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:45)
1466 6090 Fat metall, Alessi. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:34)
1466 6039 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer, 15,5x15,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:14)
1466 6042 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer, 20x20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:33)
1466 6551 Fat Tenn, 1700-tal. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:11)
1466 6546 Fat Tenn, märkt 1680. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:39)
1466 6040 Fat Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952). Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:03)
1466 3341 Fåtölj 1950-tal, Teak/Skinn
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:15)
1466 6264 Fåtölj Bengt Ruda, "Domstolsfåtöljen", Triva-serien, NK Nordiska Kompaniet, modellen formgiven 1957. Fast stoppad sits och rygg i tyg
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:41)
1466 6259 Fåtöljer ett par, Empirestil
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:22)
1466 6085 Fåtöljer Ett par, Gärsnäs
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:58)
1466 5454 Fåtöljer ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:04)
1466 6610 Fickur parti diverse, med tillbehör
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:33)
1466 6102 Figurin Bing & Grøndahl, smed. Signerad. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:51)
1466 5578 Fiol med stråke, i väska. Längd: 59,5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:43)
1466 6091 Frimärken parti diverse, hela världen, i album
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:54)
1466 6075 Fruktskålar Ett par, kristall. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:24)
1466 3452 Gardiner 2 par, Laura Ashley, ca 305x120 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:49)
1466 6089 Glas 5 + 3 st. Iittala. Höjd: 9 - 14
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:34)
1466 6099 Glas 6 st. Reijmyre Glasbruk. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:38)
1466 6057 Glas 9 st, modell Helga. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:53)
1466 6002 Glasservis 40 delar, graverad dekor. Höjd: 8 - 13
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:37)
1466 5511 Glasservis 48 delar. Höjd: 10-16 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:19)
1466 6550 Golvlampa Smide, höj- och sänkbar. Höjd: 126
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:10)
1466 6462 Golvlampa Trä. Höjd: 170
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:45)
1466 5550 Golvlampor Ett par, mässing. Höjd: 153cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:51)
1466 4264 Gouache Lars Wellton (1918-1992), Sverige. Signerad, daterad 1948,24x28, yttermått inklusive ram: 37x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:49)
1466 6423 Grafiska blad 3 st, ritningar mm, yttermått inklusive ram: 56x43 - 60x52 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:38)
1466 6208 Grafiskt blad 34x17, yttermått inklusive ram: 74x57 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:58)
1466 6138 Grafiskt blad Gicléetryck, Oidentifierad konstnär. Signerad, stuga i skog. Bildmått: 29x29, yttermått inklusive ram: 53x52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:03)
1466 6215 Grogglas 9 st. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:13)
1466 6194 Halsband 2 st. Bronserade, ca. 35 cm. Längd: 40 cm, längd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:49)
1466 6360 Herrbetjänt höjd: 100 cm
1466 6454 Herrbetjänt höjd: 110cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:46)
1466 5459 Herrbetjänt höjd: 93cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:08)
1466 9558 Hörnskåp 1700-/1800-tal, senare bemålning. Bredd: 118 cm. Djup: 77 cm. Höjd: 123 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:57)
1466 6388 Hörnskåp Allmoge, 1786, Bredd: 77cm. Djup: 52cm. Höjd: 105cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:50)
1466 6171 Hurts på hjul, bemålad. Längd: 47, djup: 47 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:56)
1466 6219 Ikon 32x17cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:49)
1466 6535 Ikon Ryssland, 1800-tal, Motiv av Jungfru Maria, tempera på pannå, 25x28 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:34)
1466 6514 Ingefärskruka Blåvitt kompaniporslin, trälock, 1800-tal. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:18)
1466 6239 Jakthorn mässing. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:31)
1466 6072 Jardiniiere nysilver, med glasinsats + kaffekanna, nysilver. Höjd: ca. 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:24)
1466 6346 Kaffekoppar 6 st. Designtorget. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:07)
1466 6073 Kaffeservis 3 delar, nysilver. Höjd: 7 - 20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:30)
1466 6226 Kaffeservisdelar 17 delar, Royal Copenhagen, musselmalet, bland annat helblond.
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:33)
1466 6382 Kaffeservisdelar 30 delar, Royal Copenhagen, musselmalet
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:12)
1466 6018 Kaffeskedar 13st, silver, + större sked. Längd: 11-15cm, vikt: 193g, med etui
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:17)
1466 5631 Kakbestick silver, Samearbete. Längd: 22 cm. Vikt: ca 57 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:54)
1466 6300 Kaktänger silver, 7 st. Omkr. 1900. Längd: 12-19 cm. Vikt: 278 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:09)
1466 6046 Karaffer 4 st, slipad dekor. Höjd: 24-35cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:57)
1466 6141 Karmstol/fåtölj med plymå
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:47)
1466 6385 Karmstolar 2 st, Rokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:47)
1466 6332 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil, bemålade
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:33)
1466 5253 Karta över Örebro 1803,80x54, yttermått inklusive ram: 93x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:56)
1466 6290 Karta Skandinavien, yttermått inklusive ram: 59x68cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:16)
1466 6126 Kedja 18k guld. Längd: 52cm, vikt: 9,1g.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:53)
1466 6485 Kedja med hänge 14K. Längd: 40cm, hänge med pärlor, vikt: 5,7g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:17)
1466 5644 Kedja med hänge 18k guld, ärtlänk, hänge/brosch. Längd: 60cm, vikt: 23,1g
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:11)
1466 5043 Kedja med hänge 18k guld, modell: Pansar, med en vit sten. Längd: 42cm, vikt: 6,3g.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:32)
1466 6384 Keramik 5 delar, Upsala-Ekeby, Hjördis Oldfors (1920-2014), Sverige. Höjd: 9,5-30 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:30)
1466 6129 Kista Längd: 75 cm. Djup: 44 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:34)
1466 5042 Klackring 18k guld, med gravyr/inskription, storlek: 20, med safir. Vikt: 7,6g.
1466 6601 Klädhängare metall, horn. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:15)
1466 5278 Klarinett i väska, "Marko Paris". Längd: 34 cm, djup: 10 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:40)
1466 6088 Konstglas 3 delar, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 14 - 31
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:24)
1466 6426 Konstglas 3 st, Gunilla Kihlgren. Höjd: 15-17cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:17)
1466 5356 Korgstol
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:12)
1466 6607 Kuriosa 4 delar, bland annat fickur
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:38)
1466 6052 Kuriosa 8 delar, Orientaliskt
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:03)
1466 6074 Kuverttallrikar 4 st. Tenn, Sverige. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:11)
1466 6616 Lampbord ett par. Diameter: 53, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:37)
1466 6556 Lampetter ett par, (bajonetter). Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:52)
1466 6257 Lampetter Ett par, Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:44)
1466 6585 Lampetter ett par, Tenn, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:47)
1466 6155 Lampfot Tilgman Keramik. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:19)
1466 6212 Lampskärmar 4 st, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 18-33 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:38)
1466 6192 Läsbord höjd: 108 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:27)
1466 6244 Leksaksbil plåt, 1950-tal. Längd: 28, slitage
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:11)
1466 2078 Litografi Axel Salto (1889-1961), Danmark. Signerad, numrerad 24/25, komposition, 44x57cm, yttermått inklusive ram: 58x70cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:11)
1466 6143 Litografi Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrerad 1/100. Bildmått: 41x49, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:08)
1466 6350 Litografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 4/200. Bildmått: 20x27, yttermått inklusive ram: 45x51 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:35)
1466 2113 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 2/150, "ålderdomnig interiör från orkney". Bildmått: 36x51cm, yttermått inklusive ram: 53x70cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:25)
1466 5341 Ljuskrona Med prismor och blå glaskupa. Diameter: 58cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:25)
1466 6394 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:35)
1466 6117 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:46)
1466 6182 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:46)
1466 6015 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 14-19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:44)
1466 6100 Ljusstake metall, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 42, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:06)
1466 6038 Ljusstake Tenn, Barockstil. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:24)
1466 6107 Ljusstake vitmetall, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:25)
1466 6483 Lockurna Kina, Kina. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:14)
1466 6510 Lockurna Kina, sent 1800-tal, dekor med blommor & fågel. Höjd: 22, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:12)
1466 6548 Lockurna med drakdekor i relief. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:18)
1466 4116 Mapp 7 st. Oramade lösa blad, Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Projection metaphysique. Signerad, numrerad 11/75, bladets mått: 90x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:59)
1466 6241 Martiniglas 12 st. Höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:40)
1466 6265 Matbord design: Svante Skogh. Bredd: 140, djup: 95 cm, höjd: 74 + 2 iläggx50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:48)
1466 5108 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 115 cm. Djup: 50 cm, höjd: 180 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:18)
1466 5264 Matsalsskåp omkring sekelskifte 1800. Mahogny. Kompletterad med senare underdel, tillverkad omkring 1960. Bredd: 155 cm. Djup: 75 cm. Höjd: 200 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:20)
1466 6380 Matservis Ca 65 delar, Bavaria, Tyskland
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:57)
1466 6054 Matservis ca. 50 delar, J&G Meakin, England
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:30)
1466 4024 Matservisdelar 28 delar, Rosenthal, bland annat Terrin & uppläggningsfat
1466 6041 Matservisdelar 7 delar, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:23)
1466 6140 Matservisdelar ca 40 delar, Tyskland, Avignon
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:39)
1466 6080 Matta Afghan, 213x311 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:35)
1466 6056 Matta Gabbeh, 146x204cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:10)
1466 6083 Matta Orieentalisk, 125x215 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:12)
1466 6204 Matta orientalisk, ´Mir-typ, 160x250 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:06)
1466 3304 Matta orientalisk, 108x152 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:39)
1466 5588 Matta orientalisk, 142x208 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:18)
1466 6022 Matta orientalisk, 155x255cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:49)
1466 6455 Matta orientalisk, 297x390 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:08)
1466 6115 Matta orientalisk, 300x360cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:35)
1466 6203 Matta orientalisk, Bakhtiari, 215x309 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:24)
1466 5591 Matta orientalisk, Bochara, 156x250 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:24)
1466 6202 Matta orientalisk, Bochara, 180x250 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:35)
1466 5182 Matta orientalisk, Figural, 158x243 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:01)
1466 3302 Matta orientalisk, Tekke, antik, 125x136 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:35)
1466 4125 Matta Serabend, 175x382 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:01)
1466 5650 Medaljong 18k guld, röttguld/gultguld, med en pärla. Längd: 6cm. Vikt: 15,9g
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:20)
1466 6030 Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Signerad a tergo, Officersporträtt. Olja på duk, 74x53, oramad
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:56)
1466 6438 Oljemålning 2 st, Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Signerade, landskap. Olja på pannå, 18x22-19x27cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:55)
1466 6079 Oljemålning Alberto Spadolini (1907-1972), Italien. Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:18)
1466 1018 Oljemålning Anton Genberg (1862-1939), Sverige. Åre. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 75x97 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:32)
1466 5064 Oljemålning Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Signerad, "spansk kvinna". Olja på pannå, 34x26cm, yttermått inklusive ram: 55x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:28)
1466 9305 Oljemålning Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, daterad 68, landskap med röd stuga. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm
1466 6174 Oljemålning Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. "Maria Trappgränd". Signerad, daterad -90. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:13)
1466 4202 Oljemålning Birger Bergman, Talldunge. Signerad, daterad 1922. Olja på pannå, 56x75, yttermått inklusive ram: 73x93 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:50)
1466 6613 Oljemålning Börje Frykenstam (f. 1936), Sverige. Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:23)
1466 5142 Oljemålning C Nilson, kustmotiv med stad. Signerad, daterad 1899. Olja på duk, 49x72, yttermått inklusive ram: 70x93 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:29)
1466 6178 Oljemålning Carl Einar Borgström (1914-1981), Sverige. Brygga. Signerad CAB. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:27)
1466 6348 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Fyrisån, Uppsala. Signerad. Olja på pannå, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:29)
1466 6349 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Motiv från Uppsala. Signerad. Olja på pannå, 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:21)
1466 6361 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 32x38 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:45)
1466 5145 Oljemålning David Bates, landskap med vattendrag. Signerad, daterad 1870. Olja på duk, 30x45, yttermått inklusive ram: 44x59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:31)
1466 6583 Oljemålning David Friefeldt (1889-1978), Sverige. Signerad, daterad, motiv från München. Olja på duk, 21x30, yttermått inklusive ram: 26x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2022 04:06)
1466 6584 Oljemålning David Friefeldt (1889-1978), Sverige. St Karins kyrkoruin i Visby. Signerad. Olja på duk, 58x40, yttermått inklusive ram: 68x50 cm
1466 6165 Oljemålning Eduard Molok. Signerad a tergo, Komposition. Olja på pannå, 25x29, yttermått inklusive ram: 32x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:55)
1466 5584 Oljemålning Emil Nordberger (1889-1942), Signerad, daterad 1926, jakthund och vinterhare. Olja på duk, 97x147, yttermått inklusive ram: 110x160 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:13)
1466 5144 Oljemålning Emilia Barthelson, tillskriven. Monogramsignerad. Olja på pannå, 23x36, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:29)
1466 6326 Oljemålning Endel Köks (1912-1983), Estland. Interiör, monogramsignerad, -41. Olja på duk, 25x33, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:46)
1466 6320 Oljemålning Georges Lapchine (1885-1951), Ryssland. Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 36x43 cm, yttermått inklusive ram: 47x54 cm
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:25)
1466 6197 Oljemålning Hugo Langkilde Larsen. Signerad. Olja på duk, 46x37, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
1466 6281 Oljemålning Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, daterad 69, naken kvinna. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 102x85cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:13)
1466 6287 Oljemålning Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, daterad 89, komposition. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 81x101cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:45)
1466 6278 Oljemålning Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, komposition. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 71x91cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:30)
1466 5105 Oljemålning Jan Sigfrid Alfons Carlsson (1900-1985) Sverige. Signerad, daterad 51, fiskebåtar. Olja på pannå, 49x60cm, yttermått inklusive ram: 64x75cm
1466 6352 Oljemålning Johan Boström, Signerad, Vinterafton, Småland. Olja på duk, 29x59, yttermått inklusive ram: 40x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:59)
1466 6282 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Signerad, hus. Olja på duk, 47x68cm, yttermått inklusive ram: 57x78cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:54)
1466 6362 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Timmersläp. Signerad. Olja på pannå, 45x50 cm, yttermått inklusive ram: 57x62 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:51)
1466 6081 Oljemålning Oidentifierad konstnär, insjölandskap, monogramsignerad a`tergo, 1910. Olja på duk, 21x27, yttermått inklusive ram: 31x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:21)
1466 6070 Oljemålning Oidentifierad konstnär, troll, rysk signatur. Olja på pannå, 31x23, oramad
1466 6185 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Etiopien. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 77x70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:38)
1466 6279 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Fjällandskap. Olja på duk, 37x80cm, yttermått inklusive ram: 52x95cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:32)
1466 6369 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskebåtar. Signerad Helmuth. Olja på duk, 23x56 cm, yttermått inklusive ram: 37x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:02)
1466 6173 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Ej signerad. Olja på duk, 33x45, yttermått inklusive ram: 44x55 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:22)
1466 6196 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Österlånggatan, Gamla Stan, Stockholm. Signerad Hagström. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 103x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:50)
1466 6027 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, barn på gunghäst. Olja på duk, 73x53, yttermått inklusive ram: 85x66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:46)
1466 6563 Oljemålning Olga Smirnova, Blomsteräng. Signerad, Olja på duk 84x95, oramad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:28)
1466 6368 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, daterad 1960, Fiskebodar, Åland. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:30)
1466 6172 Oljemålning Olle Tandberg (1885-1952), Sverige. Signerad, daterad 1935, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 40x32, yttermått inklusive ram: 43x35 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:38)
1466 6411 Oljemålning Oskar Person, Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 55x46 cm
1466 6395 Oljemålning Paul Ackermann (1908-1981), Frankrike. Signerad. Olja på pannå, 36x49, yttermått inklusive ram: 44x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:06)
1466 6186 Oljemålning Per Sundberg (1887-1968), Sverige. Signerad. Olja på duk, 69x44, yttermått inklusive ram: 82x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:51)
1466 6029 Oljemålning Signerad Björlin, 1946, Mansporträtt. Olja på duk, 93x73, yttermått inklusive ram: 101x83 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:50)
1466 6572 Oljemålning Slava Kliuchnikov (f. 1956), Morgondimma. Signerad. Olja på duk 62x102, oramad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:03)
1466 6365 Oljemålning Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad 00-01, "Solitär". Olja på pannå, 58x44, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:02)
1466 6284 Oljemålning Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad 73. Olja på duk, 46x55cm, yttermått inklusive ram: 61x70cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:05)
1466 6367 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Fjällandskap. Signerad. Olja på duk, 32x40, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:47)
1466 4154 Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Signerad. Olja på duk, 61x51, yttermått inklusive ram: 85x73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:53)
1466 6544 Örhängen 18k guld, ett par. Längd: 3cm, vikt: 2g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:24)
1466 5364 Ottoman nutida. Längd: 124
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:21)
1466 6446 Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:52)
1466 6328 Parti silver diverse, bland annat sockertång. Vikt: 283 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:05)
1466 6214 Parti dukar bland annat linne damast
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:02)
1466 6391 Parti koppar en kartong
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:57)
1466 6393 Parti koppar en kartong
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:49)
1466 6484 Parti kuriosa Orientaliskt, 6 delar. Höjd: 8-16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:53)
1466 6321 Parti silver nålfat mm, 5 delar. Vikt: 189 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:40)
1466 6067 Pastell Arturo Nieto, kvinnor och barn. Signerad, 34x22, yttermått inklusive ram: 48x37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:22)
1466 6263 Piedestal höjd: 87 cm
1466 5649 Pottskåp furu, 1800-talets slut, 49x39. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:16)
1466 5411 Pottskåp med jalusi, mahogny, 1800-tal. Bredd: 58, djup: 44 77, höjd: cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:00)
1466 6558 Puderdosa silver (925), med vita stenar, 7x7cm, bruttovikt: 95,5g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:29)
1466 5558 Remmare 11 st. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:57)
1466 6575 Ring 14K vitguld, med en akvamarin, storlek: 16. Vikt: 5g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:08)
1466 5660 Ring 18k guld, med en blå sten, storlek: 18. Vikt: 5,6g.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:35)
1466 5656 Ring 18k guld, med en diamant, 1xca0,05ct, storlek: 17½. Vikt: 3,7g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:31)
1466 6487 Ring 18k guld, med rubiner, storlek: 17. Vikt: 9,3g.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:32)
1466 5665 Ring 18K vitguld, med diamanter, 9xca0,02cm, storlek: 19. Vikt: 3,2g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:01)
1466 6407 Ring & örhängen 9K vitguld, med diamanter1xca0,10ct, 2xca0,01ct, storlek: 16. Vikt: 2,1g, med etui, 1 par örhängen 14 k
1466 6529 Ringar 18k guld, 2 st, storlek: 17. Vikt: 8,4g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:46)
1466 5404 Ringar 2 st. Stenar, vikt: 5g, ringmått 2 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:17)
1466 6503 Rökelsekar med pip Kina, Porslin. Längd: 10, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:20)
1466 5540 Salongsbord 1800-tal, Valnöt. Bredd: 100, djup: 100 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:19)
1466 6526 Salongsbord Gustaviansk stil, mahogny. Diameter: 60, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:53)
1466 6260 Salongsbord mahogny, Empirestil. Etikettmärkt C. E Jonsson snickare, tapetserare Stockholm, Bredd: 94. Djup: 68 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:27)
1466 5325 Serigrafi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, numrerad 456/60, daterad -56,36x49, yttermått inklusive ram: 547x
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:32)
1466 6084 Serigrafi efter Andy Warhol, Marily Monroe, yttermått inklusive ram: 91x91 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:29)
1466 5138 Serigrafi Efter Andy Warhol, Marilyn, yttermått inklusive ram: 98x98 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:46)
1466 6130 Serveringsvagn Längd: 63 cm. Djup: 47 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:51)
1466 6205 Serveringsvagn längd: 80 cm, djup: 46 cm, höjd: 66 cm
1466 6105 Servisdelar 23 delar, Nymphenburg
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:01)
1466 6209 Servisdelar 44 delar, Lidköping
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:32)
1466 6227 Servisdelar 6 delar, bland annat, Koka Blå
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:06)
1466 6225 Servisdelar 7 delar, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:26)
1466 5139 Servisdelar Koka Brun, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med brun rand på vit botten, 12+ 10. Diameter: 17-21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:53)
1466 5269 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 42 delar, Staffordshire, "Myott"
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:29)
1466 6303 Silver 10 delar, bland annat strösockersked. Vikt: ca 408 g. Längd: ca 20 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:38)
1466 6028 Silver diverse, 5 delar. Längd: 5-9cm, vikt: 206g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:10)
1466 6309 Silverbestick 10 téskedar, 11 kaffeskedar+ 1 par medicinskedar, Franska liljan. Längd: 12-13, Vikt: 276 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:47)
1466 6478 Skål Kina, Porslin, veckat porslin, dekor med fåglar, Dia 18,5. Höjd: 7,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:36)
1466 6389 Skål Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:29)
1466 6134 Skål med hänkar, flintgods. Längd: 37cm. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:43)
1466 6116 Skål Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Diameter: 26cm, höjd: 17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:24)
1466 6490 Skål med lock Kina, porslin. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:00)
1466 6386 Skålar 2 st, Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg & Mari Simmulson. Diameter: 16-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:22)
1466 6223 Skålar 2 st. Orrefors, kristall. Höjd: 7 - 11
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:43)
1466 6507 Skålar 3 + 2 delar, Kina Porslin, stapelbara. Diameter: 9-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:41)
1466 6228 Skålar 6 delar, Kina. Höjd: 5-13cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:01)
1466 6106 Skålar 6 st + 6 fat, Kina. Höjd: 4 +, diameter: 10 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:30)
1466 6494 Skålfat 2 st, Kina, Sent 1800-tal, diameter: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:36)
1466 6501 Skålfat 4 st, Kina, Sent 1800-tal. Längd: 12-15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:46)
1466 6220 Skålfat Kina, 1800-tal. Längd: 27cm
1466 5375 Skåp Allmoge. Bredd: 82, djup: 37 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:34)
1466 5509 Skåp omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 99 cm, djup: 40 cm, höjd: 147 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:44)
1466 6296 Skedar silver/sterlingsilver, reseminnen, ca 37 st. Längd: ca 11. Vikt: ca 413 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:49)
1466 6238 Skeppsklocka mässing. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:15)
1466 6193 Skrin Nysilver, Jugend. Längd: 19, djup: 12 cm, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:00)
1466 6060 Skrivbord England. Bredd: 120 cm. Djup: 60 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:19)
1466 5645 Skrivbord nutida, betsat trä, 3 lådor, 145x70. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:13)
1466 4171 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 113. Djup: 57 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:33)
1466 5544 Skrivbyrå 1800-tal. Bredd: 100, djup: 48 cm, höjd: 90 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:25)
1466 6552 Skulptur Ämbetsman, keramik, Kina, 1800-tal. Höjd: 22,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:43)
1466 6604 Skulptur Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Terrakotta, Sign BHJ, Ansikte. Höjd: 15 inkl sockel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:56)
1466 6055 Skulptur Carl Milles (1875-1955), Sverige, EFTER. Hästhuvud. Grönpatinerad brons på träsockel. Inköpt i Millesgårdens butik. Höjd: 31 cm inkl sockel
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 21:14)
1466 5575 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad, glas, på stensockel. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:33)
1466 6381 Skulptur Orrefors, Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Gallery 8-85. Höjd: 27,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:25)
1466 6545 Skulptur Paul Ponsard, grönpatinerad brons, Kvinna med halsband. Signerad. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:30)
1466 6148 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Efter. Flicka. Gips. Ej signerad. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:09)
1466 5520 Skulpturer 3 st, Per Hammarström. Signerade. Höjd: 10-13cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:29)
1466 6256 Slagbord Bemålat. Bredd: 65+ 2x63, djup: 920 cm, höjd: 76 cm
1466 6379 Slagbord slitage. Höjd: 78 cm, längd: 191 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:58)
1466 6087 Snapsglas 10 st. + plunta. Höjd: 15 - 21
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:42)
1466 6597 Snurrfåtölj Hans Erik Johansson, tillskriven, Westbergs möbler, Tranås
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:27)
1466 5203 Soffa + 1 par Fåtöljer, Chippendalestil. Längd: 200
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:37)
1466 6596 Soffa Hans Erik Johansson, tillskriven, Westbergs möbler Tranås. Längd: ca 205
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:52)
1466 6167 Soffa / schäslong Empirestil, lösa kuddar i ryggen. Längd: 185. Djup: 72 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:41)
1466 6593 Soffbord + 1 par lampbord. Bredd: 107. Djup: 50 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:08)
1466 6168 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd: 120 DS. 86, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:52)
1466 6082 Soffbord emalj / kromat stål, hjulförsett, 66x66. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:33)
1466 6150 Soffbord Längd: 135 cm. Djup: 70 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:31)
1466 6218 Soppslev silver, med trähandtag. Längd: 43cm, bruttovikt: ca 110 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:21)
1466 6591 Spegel 145x67cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:26)
1466 5092 Spegel 150x87cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:26)
1466 6410 Spegel Empirestil, 76x38cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:37)
1466 6573 Spegel Förgylld ram, 77x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:45)
1466 6594 Spegel förgylld, 125x61 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 21:04)
1466 6592 Spegel Gustaviansk stil, 90x47 cm
1466 6432 Spegel nutida, 105x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:04)
1466 6528 Spegel Nyrokoko, 62x71 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:32)
1466 6076 Spegel Rokokostil, 81x58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:26)
1466 6153 Spegel Tygklädd, 80x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:11)
1466 5311 Spelbord 1800-tal. Bredd: 88, djup: 44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:09)
1466 6537 Spjut 2 st, Afrikana. Höjd: 190-230
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:56)
1466 6504 Stekfat Blåvitt kompaniporslin, Kina. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:39)
1466 5362 Stol 1700-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:19)
1466 5087 Stolar 4 st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:29)
1466 6163 Stolar 4 st. Empirestil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:34)
1466 6233 Stringhylla 5 hyllplan. Höjd: 75 cm, djup: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:37)
1466 6170 Sybord 1800-tal. Bredd: 54, djup: 44 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:34)
1466 6108 Syltkrukor 2 st. Gustafsberg & Rörstrandh. Höjd: 10 - 14
1466 6135 Takarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Diameter: 39cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:59)
1466 5292 Takarmatur kupa av glas, iriserad, Tidigt 1900-tal, diameter: 15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:49)
1466 5322 Takarmatur prismor. Diameter: 46 cm
1466 5229 Takarmatur Prismor. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:29)
1466 6600 Takarmaturer Ett par + 1, mässing. Höjd: 40 - 50
1466 5431 Tallrik + skålfat, Kina. Diameter: 13-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:36)
1466 6222 Tallrikar 2 st, Kina. Diameter: ca 22cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:58)
1466 6549 Tallrikar 2 st. Porslin, dekor i famille rose, Kina, 1700-tal. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:31)
1466 6506 Tallrikar 3 st, Kina, blåvitt kompaniporslin, diameter: 25 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:56)
1466 6136 Tamburmajor Nina Jobs, "Loop", Gärsnäs, tillverkad i ask. Höjd: 190cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:17)
1466 6435 Tändare silver, Mexico. Höjd: 8cm, skadad, bruttovikt: 162g.
1466 6515 Tekanna Kina, 1800-tal, dekor med blommor & fjärilar. Längd: 16, höjd: 9 ca cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:46)
1466 6618 Terrin med lock 1800-tal, Tenn, diameter: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:03)
1466 6231 Teservis 12 delar, Cuba, Upsala-Ekeby
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:40)
1466 6313 Téskedar silver, 15 st. Franska Liljan. Vikt: 236 g. Längd: 14-15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:32)
1466 6587 Toilettebord Längd: 96 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 128 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:43)
1466 6142 Trädgårdsbord Kakel. Diameter: 60, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:31)
1466 5328 Trädgårdsbord konstrotting, glasskiva. Diameter: 120, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:44)
1466 6047 Trädgårdsbord Med stenskiva. Diameter: 60cm. Höjd: 72cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:07)
1466 6247 Trädgårdsskulptur Hare, metall. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:31)
1466 6248 Trädgårdsskulptur Hästhuvud, metall. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:26)
1466 6434 Trädgårdssoffa Trä, bemålad. Längd: 122
1466 6458 Trädgårdssoffa Trä. Längd: 161cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:47)
1466 6273 Trädgårdsurna järn, No. 1. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:32)
1466 6246 Trädgårdsurnor Ett par, metall. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:07)
1466 6245 Trädgårdsurnor Ett par, metall. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:04)
1466 6250 Trädgårdsurnor Ett par, metall. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:27)
1466 6619 Trädgårdsurnor Ett par, nutida. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:51)
1466 6019 Träsnitt Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Sverige. Skeppsbron. Signerad, numrerad 24/25, daterad 1953. Bildmått: 25x30, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:07)
1466 6377 Träsnitt Tapio Haili (1927-1986), Finland. Vårvinter. Signerad, numrerad 28/60, daterad -71. Bildmått: 49x34, yttermått inklusive ram: 67x52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:49)
1466 6343 Tusch Oidentifierad konstnär. Signerad, Figurer. Bildmått: 42x30, yttermått inklusive ram: 62x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:04)
1466 6561 Urna Porslin, Kina, blåvit. Höjd: 19 cm
1466 6098 Utställningsaffisch Chagall, yttermått inklusive ram: 61x43cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:08)
1466 6101 Vägglystrar Ett par, prismor. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:47)
1466 6132 Väggrelief Arabia, 44x24cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:37)
1466 6331 Väggrelief gips, jägare, 35x25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:48)
1466 4242 Väggsköldar Ett par, järn, sent 1800-tal. Diameter: ca 50 cm
1466 6037 Väggskulptur Konstglas, Oidentifierad konstnär. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:17)
1466 5525 Väggskulptur Mats Jonsson, Målerås. Yttermått inklusive ram: 24x20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:37)
1466 5512 Väggur Junghans, 1920-tal, patinerad koppar, 49x28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:11)
1466 6493 Väggvas Kina, porslin. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:28)
1466 6565 Värja + sabel. Höjd: 76-95 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:41)
1466 6109 Vas + skål, risporslin, Arabia. Höjd: 9 - 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:21)
1466 6429 Vas Aldo Londi (1911-2003), Italien. Vas i blå glasyr, Bitossi, Italien. Stengods. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:20)
1466 6475 Vas Kina, motiv med fågel. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:53)
1466 6559 Vas porslin, Kina, 1900-tal. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:47)
1466 6608 Vas Stengods. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:48)
1466 6133 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:21)
1466 6146 Vas Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Snäcka. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:52)
1466 6387 Vas/skulptur Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:43)
1466 6390 Vaser 2 st + skål, Rosenthal/B&G. Höjd: 18-19, längd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:36)
1466 5149 Vaser 2 st, bland annat Alvar Aalto. Höjd: 12-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:42)
1466 6498 Vaser 2 st, Kina. Porslin. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:05)
1466 5397 Vaser 2 st, porslin. Höjd: 25-35 cm
1466 5282 Vaser 2 st, Rörstrand, bland annat Gunnar Nylund. Höjd: 18-22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:43)
1466 6147 Vaser 2 st, Rörstrand. Höjd: 16-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:21)
1466 6229 Vaser 3 st, bland annat: Orrefors och Flygsfors. Höjd: 17 - 33
1466 5134 Vaser 3 st, Kina. Höjd: 15-16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:38)
1466 6482 Vaser 3 st, Överfångsglas, Kopior. Höjd: 15-20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:12)
1466 6236 Vaser Ett par, silver, England. Höjd: 21cm, bruttovikt: 733g
1466 6531 Vedlår med lock, zink. Längd: 113, djup: 51 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:37)
1466 5379 Vikskärm 3-delad. Längd: 65x3, höjd: 187 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:43)
1466 6086 Vinglas 12 + 5 st. Höjd: 10 - 14
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:24)
1466 6044 Vinprovarglas Elixir, Orrefors, 14 + 4 st dessertglas. Höjd: 13-18cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:50)
1466 6001 Vitrinskåp England. Bredd: 87 cm. Djup: 46 cm, höjd: 197 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:07)
1466 6071 Vitrinskåp mahogny. Bredd: 68, djup: 35 cm, höjd: 148 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:31)
1466 6104 Vitvinsglas 10 st, kristall. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 20:06)
1466 6539 Vitvinsglas 8 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:27)
1466 6427 Vril 3 st. Höjd: 8-14cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:58)
1466 6449 Ytterfoder ett par, porslin. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:51)
1466 6448 Ytterfoder ett par, Porslin. Höjd: 16 cm
1466 6447 Ytterfoder ett par, Porslin. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:36)
1466 5249 Ytterfoder ett par, Porslin. Längd: 30, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 19:10)
1466 6255 Ytterfoder/blomlåda Metall. Höjd: 25 cm, Diamater: 30 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 9 maj 2022 18:47)