1354 6527 Ägghöna Järn. Längd: 20, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:03)
1354 5089 Akvarell 1800-tal, 17x22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:39)
1354 6445 Akvarell Helena Gräslund (f. 1952), Sverige. Sjöfåglar. Signerad, daterad 1984. Motivet: 13x20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:09)
1354 6108 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad AB, Strand. Motivet: 28,5x38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:50)
1354 6019 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad E Kattler, 59x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:24)
1354 6440 Akvarell Petter Pettersson (f. 1942), Sverige. Sjölandskap. Signerad, daterad 91. Akvarell, 21x27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:21)
1354 6351 Akvarell Ture Fabiansson (1910-1994), Sverige. Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:08)
1354 5040 Akvareller 2 st, Oscar von Stapelmohr (f. 1956), Sverige. Frukt. Signerade, bladets mått: 26x35 & 36x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:18)
1354 6619 Appliquer mässing. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:17)
1354 6458 Arkivskåp Stålmöbler Lindqvist Motala Bredd: 47 cm. Djup: 72 cm, höjd: 132 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:42)
1354 6013 Armband 18k guld, Bismarck. Längd: 22cm, 1961, vikt: 30g.
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:51)
1354 6431 Armband & halsring 2delar, silver (925), GFAB. Diameter: 5-12cm, vikt: 48g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:32)
1354 6427 Armband & halsring 3 delar, Annie Jägbeck, Sterlingsilver, 1984, Lund, Diameter: 7-14cm, SAJ Vikt: 49g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:24)
1354 6550 Armbandsur Tissot pr 100. Diameter: 42mm, läderband, quartz, batteribyte krävs
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:28)
1354 6207 Armring 14K, med safirer, opaler & rubiner. Diameter: 6cm. Vikt: 28g
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:40)
1354 6196 Armring Yves Saint Laurent, "Crocodile Pattern". Vikt: 87g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:55)
1354 5101 Årsur med glaskupa. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:13)
1354 6511 Assietter 12 st, Reijmyre Glasbruk. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:44)
1354 6479 Assietter 8st, Upsala Ekeby, Dukat. Diameter: 19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:09)
1354 6193 Bägare 4 st, silver. Höjd: 4-8 cm, Vikt: 170 g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:54)
1354 6086 Bålskål med lock, glas. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:57)
1354 6040 Barnmöbel 4 delar, Thonet, böjträ, etiketterad, Soffa + 2 stolar + gungstol
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:56)
1354 6376 Barnstolar Ett par
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:06)
1354 6302 Barskylt 25x48cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:57)
1354 6182 Båtratt diameter, 101
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:15)
1354 5277 Bibel 1917, längd: 38 cm, djup: 27 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:21)
1354 6328 Bläckhorn + pennställ, mässing, Gusum. Längd: 12-23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:08)
1354 6552 Blandteknik Ganesha, 63x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:49)
1354 6123 Blandteknik Harald Skogsberg (1889-1980), Sverige. Ungkarles Lusse. Signerad, daterad -39. Blandteknik, 23x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:38)
1354 6344 Blandteknik Johan Ahlbäck (1895-1973), Sverige. Neapel. Signerad, daterad -55,49x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:29)
1354 6586 Blandteknik Marek Wagner, "Accident in the system". Signerad a tergo 1990. Mixed media, collage, ca 100x119 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:11)
1354 6131 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad E Valtman, -53, Stadsmotiv, bladets mått: 29x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:48)
1354 5341 Blandteknik Paolo Carosone (f. 1941), Italien. Komposition. Signerad, daterad -63. Motivet: 55x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:10)
1354 5114 Blandteknik Roberto Torregiani (f. 1946), Sverige. Signerad, kartong, diameter: 84 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:08)
1354 6508 Blekingeljusstake höjd: 62cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:53)
1354 6176 Blyertsteckningar 6 st, 1800-tal, Ramade. Motivet: 20x30 & 29x30 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:48)
1354 6393 Bockbord med klaffar Längd: 130,2x20 cm. Djup: 69 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:24)
1354 6451 Bokhylleskåp 3 delar, Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bredd: 100x3 cm. Djup: 45x3 cm. Höjd: 190x3 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:36)
1354 6205 Bonad Marie Andersson, "Slottsmiljö". Signerad, 145x105 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:41)
1354 6209 Bord design: Piet Hein/Bruno Mathsson. Bredd: 180, djup: 90 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:23)
1354 6338 Bordfotogenlampa Elektrifierad. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:48)
1354 6470 Bordsdekorationer 2 st, silver, Spanien, fåglar. Höjd: 13-19cm. Vikt: 161g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:51)
1354 6297 Bordsfotogenlampa omgjord till el. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:59)
1354 6648 Bordskanon på lavett, Stafsjö bruk. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:56)
1354 6104 Bordslampa Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors, Etiketterad. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:26)
1354 6406 Bordslampa design: Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Trä. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:24)
1354 6324 Bordslampa fd ljusstake. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:53)
1354 6656 Bordslampa höjd: 33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:21)
1354 6534 Bordslampa metall. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:33)
1354 6536 Bordslampa Strindbergsmodell, röd. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:37)
1354 6655 Bordslampfot höjd: 31cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:37)
1354 6415 Bordslampfot Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sverige. Rörstrand. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:53)
1354 5258 Bordslyster Gustaviansk stil. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:38)
1354 6329 Bordspendyl brons, 1800-tal. Längd: 42, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:59)
1354 6333 Bordsur brons. Längd: 21, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:17)
1354 6535 Bordsur Empirestil. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:38)
1354 6519 Bordsur Jordglob, mässing, världstid. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:24)
1354 6389 Bordsur nutida, Plast / konstmassa, batteri, kvinnofigur. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:36)
1354 6332 Brevkniv + förstoringsglas. Längd: 18-24cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:19)
1354 6185 Bricka nysilver, Gallerkant. Längd: 61 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:45)
1354 6359 Brickor + textilier, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Brickor 45x60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:20)
1354 6571 Bridgebord NK. Bredd: 90, djup: 90 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:39)
1354 4386 Brosch 14K/silver, med smaragd, opal, safirer och diamanter 5xca0,10ct. Längd: 5,5cm, vikt: 6g. Ryssland, med etui.
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:49)
1354 6434 Brosch 18k guld. Längd: 4cm, vikt: 2g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:28)
1354 6572 Brosch Camé, 1800-tal, höjd, 6, bredd: 4,5
1354 6152 Burkar med lock 2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Längd: 10 Dia: 12. Höjd: 5-7 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:33)
1354 6369 Byrå Bemålad. Bredd: 98, djup: 51 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:27)
1354 4172 Byrå England. Bredd: 100 cm, djup: 50 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:33)
1354 6404 Byrå Tallboy, nyrenässans. Bredd: 69. Djup: 51 cm. Höjd: 152 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:28)
1354 6325 Byst Parian, Oscar II, Gust Eriksson, 1897. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:09)
1354 6650 Champagneglas 2 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Clown. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:11)
1354 6474 Champagneglas 23 delar. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:32)
1354 6510 Champagneglas 9 st, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Salut. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:08)
1354 6472 Champangecoaster silver, England. Diameter: 12cm, bruttovikt: 170g, med etui
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:36)
1354 3020 Chokladkoppar Ett par, Tidigt 1800-tal, NAST, Paris, Handmålade, Dia 16. Höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:04)
1354 6463 Coasters silver, England. Diameter: 9cm, bruttovikt: 182g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:04)
1354 6446 Collage Kurt Simons, "cam II", 1995,18x18 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:50)
1354 6399 Collage Oidentifierad konstnär. Signerad, 8/90. Motivet: 25x29cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:28)
1354 6398 Collage Theo Radic. Signerad, daterad 1974. Motivet: 38x57cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:03)
1354 6541 Collier silver / pärlor. Längd: 50cm. Vikt: 29g, med etui
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:21)
1354 6233 Crèmekoppar 12st, med fat, saknar ett lock. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:52)
1354 6584 Damur Cartier De must, tank, refnr: 366001, onyx urtavla. Diameter: 23mm, serienr: 6113035, läderband, quartz
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:49)
1354 6375 Divan Nyrokoko. Längd: 127
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:27)
1354 5223 Dockor 3 st. Längd: 50-57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:47)
1354 6616 Dolk Längd: 23cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:01)
1354 6401 Dörrhandtag 8st, mässing. Längd: 11cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:22)
1354 6562 Dragspel Hohner. Längd: 43cm. Djup: 47cm. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:21)
1354 6433 Dräktbrosch 18k guld. Diameter: 3,5cm, vikt: 4g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:32)
1354 6483 Duk + 12 servetter, 285x105 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:57)
1354 6134 Eldskärm Sent 1800-tal, bemålad. Höjd: 103, Bredd 53 cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:54)
1354 6188 Elementskydd 2+ 2 st. Längd: 120-160, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:08)
1354 6243 Etagebord mahogny. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:50)
1354 6341 Etagebord Sent 1800-tal, senare bemålning. Bredd: 49 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:44)
1354 6214 Etsning 4 st, Kina. Signerad. Motivet: 31x21cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:24)
1354 6443 Etsning Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numrerad 20 ex, daterad 1986. Motivet: 9x6,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:48)
1354 6062 Etsning Hans Bellmer (1902-1975), Tyskland. Signerad, numrerad 34/80. Motivet: 32x23 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:03)
1354 6212 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 54/140. Motivet: 29x23cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:08)
1354 6159 Etsning Hilding Nyman (1870-1937), Sverige. "Mors hjälpreda. Signerad, daterad 1927. Motivet: 21x25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:04)
1354 6220 Etsning Mattias Fagerholm (f. 1952), Signerad. Motivet: 30x40cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:06)
1354 5003 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 78/80, Haskel 187. Motivet: ca 37,5x48 cm. Bladets mått: 50x63 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:26)
1354 6449 Etsning Vlasta Benesova (1930), Signerad, numrerad 3/8, "Herbst". Motivet: 19x15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:57)
1354 6591 Etsningar 3 st, Mariana Manner (f. 1943), Sverige. Signerade, numrerad upplaga om 90 exemplar, 1980 & 1982. Motivet: 23x32 & 30x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:59)
1354 6352 Etsningar 6 st, Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 9,5x14 - 17,5x13 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:02)
1354 6219 Fällbord 4 st i ställ, Sydamerika. Bredd: 39, djup: 35 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:34)
1354 6437 Färgetsning Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, numrerad 37/50. Motivet: 15x20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:08)
1354 6003 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 57/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:09)
1354 4007 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med äpple och tändstickor. Signerad, numrerad 88/150, Haskel 150. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:59)
1354 4006 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med äpple. Signerad, numrerad 88/150, Haskel 152, oramat löst blad, bladets mått: ca 50x59 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:51)
1354 4005 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 24/50, Haskel 115. Oramat löst blad. Motivet: ca 50x64 cm, bladets mått: 70x80,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:48)
1354 5002 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 7/24, Haskel 285. Oramat löst blad. Motivet: ca 25x39. Bladets mått: ca 39,5x53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:20)
1354 6218 Färglitografi Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 58/280. Motivet: 46x38cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:50)
1354 6585 Färglitografi Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 72/90, bladets mått: 57x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:05)
1354 5157 Färglitografi Ingvar Hurtig (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 17/30. Motivet: 23x26,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:09)
1354 5158 Färglitografi Ingvar Hurtig (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 19/20. Motivet: 23x27cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:10)
1354 6015 Färglitografi J. Janson. Signerad. Motivet: 37x49cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:06)
1354 6597 Färglitografi Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 87/395,84x59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:56)
1354 6285 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, Modell. Signerad, numrerad 58/94. Motivet: 36x23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:13)
1354 6184 Färglitografi Paul Wunderlich (1927-2010), Tyskland. Signerad, numrerad 60/125. Motivet: 60x45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:18)
1354 6053 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "Den gamla kvarnen", Signerad, PT. Motivet: 32x50,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:37)
1354 5504 Färglitografier 3 st, Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Stilleben, Signerad. Motivet: 40x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:16)
1354 5496 Färglitografier 4 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Hamnmotiv, 1950/60-tal, 75-310-upplaga. Signerad. Motivet: 20x60-21x67 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:28)
1354 4132 Färglitografier 4 st, Olle Thim. Signerad EA-upplaga. Motivet: ca 63x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:02)
1354 6555 Färglitografier 4+ 2+ 1 st, Bo Erik Lundqvist (f. 1936), Sverige. Signerad. Bladets mått: 45x62 95x63, oramade lösa blad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:14)
1354 5006 Färglitografier 5 st. Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Provtryck. Signerad, numrerade, daterad 1972. Oramade lösa blad, 74x58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:40)
1354 6594 Färglitografier ett par, Roberto Torregiani (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 180-upplaga. Bladets mått: 75x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:55)
1354 6487 Fat + vas, cloissonné. Diameter: 15, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:30)
1354 6513 Fat 2 st + 4 assietter, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 18,5-33 cm
1354 6384 Fat 2 st, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby. Längd: 17-33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:38)
1354 6300 Fat Diameter: 36cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:01)
1354 8584 Fat Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 22 oktober 2020 06:05)
1354 6279 Fat Nysilver, + 12+ 12st, Gense, Thebe, design: Folke Arström (1907-1997), Sverige
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:44)
1354 6356 Fat silver, David Andersen, Norge, Diameter: 35,5, Vikt: 960 g ca
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:22)
1354 6360 Fat silver, Sterling, Wilkens, ca 580 gr. Diameter: 27 cm. Vikt: ca 580 g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:45)
1354 6149 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, märkt med Studiohanden, fajans, 25x19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:47)
1354 6502 Fåtölj
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:18)
1354 6412 Fåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:32)
1354 6121 Fåtölj Böjträ, Sadelgjord
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:17)
1354 6065 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Etiketterad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:30)
1354 6063 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Modell: Ane. AB OH Sjögren, Tranås
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:12)
1354 6498 Fåtölj Herman, med fjärkontroll & fotpall, ej funktionstestat
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:36)
1354 6496 Fåtölj Herman, med fjärkontroll & fotpall, ej funktionstestat
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:55)
1354 6303 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Kurva". Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinnsklädsel (omklädd), brännstämplad
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:01)
1354 6503 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:56)
1354 6504 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:22)
1354 6505 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:37)
1354 6312 Fåtöljer Ett par, 1930-tal
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:12)
1354 1310 Fåtöljer ett par, design: Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. "Casino"
1354 5168 Fickur 14K, bruttovikt: 24g. Diameter: 2,5cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:37)
1354 5415 Figurin Wien, 1800-tal. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:12)
1354 6077 Figuriner 2 st, Rörstrand, tidigt 1900-tal. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:35)
1354 6231 Figuriner 7st, Goebel, dvärgar. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:52)
1354 5219 Figuriner ben, 9 st. + skrin, Asien. Höjd: 10-33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:38)
1354 6353 Fiskbestick 24 delar, nysilver. Längd: 17,5-21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:48)
1354 6238 Fiskbestick Nysilver, med etui. 18-21cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:56)
1354 6293 Flätad korg längd: 90 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:54)
1354 6009 Foto 1920-tal, Hansa flygplan, flygformation, Sverige, 37x55cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:20)
1354 6081 Fruktfat Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Dia 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:47)
1354 6381 Gardiner Pierre Frey, "Ismailia". Längd: 280, + Omtag
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:47)
1354 6601 Glas 12st. Höjd: 6-7cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:56)
1354 6644 Glas 4+ 6 st. Höjd: 13-18cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:19)
1354 6117 Glas 8 st, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, "Kekkerit". Höjd: 12,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:32)
1354 6280 Glas 9st. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:42)
1354 6400 Glaskula Kina, på träställning. Diameter: ca 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:57)
1354 6432 Glasservis ca 100 delar. Höjd: 9-17 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:28)
1354 6114 Glasservisdelar 27 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Hovmantorp. Höjd: 6-29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:08)
1354 6380 Glasservisdelar 7 delar. Skansens Glashytta, Höjd: 12-23cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:09)
1354 6411 Golvlampa 1950-tal. Höjd: 134
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:18)
1354 6187 Golvlampa mässing, med skärm stensöta. Höjd: 136
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:55)
1354 6538 Golvlampa mässing. Höjd: 94 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:19)
1354 6473 Golvlampa Med fotogen, mässing. Höjd: 161cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:48)
1354 5455 Golvlampfot höjd: 95 cm
1354 6557 Golvljusstake Smide. Höjd: 162
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:29)
1354 6374 Golvskulptur trä, kvinna. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:56)
1354 6024 Grafiskt blad Jan Stenmark (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 6/150, "Hästen var ett populärt utflyktsmål" mm: 45x39cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:33)
1354 6348 Gravyr Marknad München. Motivet: 28x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:33)
1354 6283 Gravyr Venus, 1800-tal. Motivet: 54x39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:19)
1354 6299 Hallampa höjd: 46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:39)
1354 6347 Halsband 18k guld, Pansar. Längd: 44cm. Vikt: 6g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:12)
1354 6450 Halsband med hänge. Theresia Hvorslev (f. 1935), Sverige. Sterlingsilver, 1982. Vikt: 9g. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:02)
1354 6436 Hänge 18k guld, med akvamarin. Längd: 5cm, vikt: 6g.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:47)
1354 6315 Ikon 30x25cm
1354 6554 Jardiniere nysilver, med glasinsats. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:23)
1354 6322 Jardiniere Rokokostil, med plastinsats. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:14)
1354 6221 Kaffegods 11 delar, Rosenthal, Studioline
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:38)
1354 6234 Kaffekoppar 10st, med fat, + 10st. Diameter: 17c
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:06)
1354 6180 Kaffekoppar 3 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Turtur", Gustavsberg, + extra fat
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:13)
1354 6428 Kaffekoppar Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Golden Sun, Bing & Grøndahl, Danmark, 15 del
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:40)
1354 6497 Kaffeservis 3 delar, koppar och mässing, Gustav Eriksson, Eskilstuna. Höjd: 11,5-27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:29)
1354 6222 Kaffeservis Rosenthal, 25 del
1354 6596 Kaffeservisdelar 25 delar, Rörstrand Select.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:50)
1354 6274 Kaffeservisdelar 26 delar.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:26)
1354 6278 Kaffeservisdelar 28 delar, Bing & Grøndahl, Blå Måsen.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:49)
1354 6652 Kaffeservisdelar 29 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen.
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:39)
1354 6598 Kaffeservisdelar 38delar, Gustavsberg Blå blom
1354 6202 Kaffeskedar + mockaskedar, silver, 12 + 12 st, Disa, Vikt: 300 g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:13)
1354 6201 Kaffeskedar 9 st, silver, Chippendale. Längd: 12 cm, Vikt: 110 g ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:39)
1354 6017 Kakelplatta Kina, 1700-/1800-tal, 13x21 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:11)
1354 6217 Kakemono 184x57 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:05)
1354 6387 Kanna + form, Kobolt respektive Cordon Bleu. Karin Björquist respektive Stig Lindberg, Gustavsberg. Längd: 20 cm. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:29)
1354 6545 Kanna + karaff. Höjd: 29-31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:52)
1354 6595 Kanna & ytterfoder bland annat, Skultuna, mässing. Höjd: 12-21cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:21)
1354 6129 Kanna med sked Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. För Stelton, Rostfritt. Höjd: 19-23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:06)
1354 6301 Kannor Spanien. Höjd: 17-22cm
1354 6213 Käppar 2 st med silverkrycka. Längd: 86 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:12)
1354 6224 Karaff 2 delar, Royal Copenhagen. Höjd: 4-19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:30)
1354 6119 Karaffer + vas + skålar, 5 delar, Kristall, bland annat Orrefors, diameter: 16, höjd: 7-28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:39)
1354 6486 Karaffer 3 st, kristall. Höjd: 23-27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:08)
1354 6169 Karaffer 4 st, glas / kristall. Höjd: 21-33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:17)
1354 6236 Karaffer 7st. Olika modeller, Höjd: 25-30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:57)
1354 6290 Karaffiner 7st. Höjd: 20-33cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:52)
1354 6067 Karmstol Herrgården, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Åfors Möbelfabrik
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:06)
1354 6069 Karmstolar Ett par, Björk, Tidigt 1900-tal
1354 6453 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:18)
1354 6457 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:13)
1354 6647 Karta 37x45cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:53)
1354 6192 Kåsor 3 delar, silver, 4-14 cm, Vikt: 180 g ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:37)
1354 6469 Kaviarskålar silver, 925, ett par. Diameter: 6cm, vikt: 47g, med etui
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:42)
1354 6281 Keramik 15 delar, Gefle Rubin
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:03)
1354 6126 Keramik 4 delar, Måryd, Nilsson, Runius & Stålhane, diameter: 10,5-21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:02)
1354 6368 Kista längd: 103 cm, djup: 63 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:10)
1354 6454 Klädhängare mässing. Höjd: 183cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:46)
1354 6327 Klockställ mässing. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:56)
1354 6068 Kökspall 1950-tal. Höjd: 58 cm
1354 6589 Kökspall 1950-tal. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:44)
1354 6529 Konjakskupor 11st, Orrefors. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:47)
1354 6215 Konsolbord med stenskiva, nyrokoko. Bredd: 69 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:20)
1354 6204 Konstglas 6 + 1 delar, Kosta Boda, Erik Höglund & Gunnel Sahlin. Längd: 7-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:55)
1354 5427 Konstglas 7 delar. Höjd: 3-22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:30)
1354 6124 Koppargryta diameter: 33 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:52)
1354 6107 Kryddburkar 10 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:23)
1354 6574 Kuriosa 5 delar, bland annat silver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:35)
1354 6313 Lampbord diameter: 50cm. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:55)
1354 6408 Lampbord ett par, glas och mässing. Bredd: 45, djup: 60 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:16)
1354 6070 Lampbord Ett par, rokokostil, Intarsia/ mässingsdekor. Bredd: 56, djup: 37 cm, höjd: 62 cm
1354 6657 Lampbord Längd: 55 cm. Djup: 38 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:45)
1354 6581 Lampbord mässing och glas. Bredd: 45, djup: 35 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:32)
1354 6064 Lampbord Skandiform. Bredd: 70, djup: 50 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:44)
1354 6659 Lampetter Ett par, med prismor. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:54)
1354 6499 Lampetter ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Pendel", Skultuna. Mässing. Pendlande ljushållare. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:34)
1354 6468 Lampetter ett par. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:05)
1354 6174 Likörglas 10 st, Kristall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:54)
1354 6170 Likörservis 7 delar. Höjd: 5,5-31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:11)
1354 6517 Litografier 3 st, Kolorerade, Mytologiska motiv. Ej signerad. Motivet: 23x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:02)
1354 6269 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:55)
1354 6355 Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: 17-19 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:09)
1354 6071 Ljusstakar 3 st, mässing. Höjd: 5-20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:57)
1354 6614 Ljusstakar 3 st, Skultuna. Höjd: 19-23cm, med etui.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:35)
1354 6116 Ljusstakar 3 st, trä, bland annat Taserud. Höjd: 29-35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:02)
1354 6173 Ljusstakar 6 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-18 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:49)
1354 6491 Ljusstakar ett par, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:20)
1354 6484 Ljusstakar ett par, Gusum, mässing. Höjd: 5,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:45)
1354 6625 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 24cm
1354 6560 Ljusstakar ett par, pläter. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:47)
1354 6426 Ljusstakar ett par, Svensk Tenn, Trä. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:16)
1354 6507 Ljusstakar Ett par, Tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:42)
1354 6330 Ljusstake 4 delar. Höjd: 6-11cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:23)
1354 6034 Ljusstake brons, Jugend. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:49)
1354 6635 Ljusstake Diameter: 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:11)
1354 6394 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Studiohanden, Gustavsberg. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:26)
1354 6270 Månbord 1800-tal. Diameter: 119, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:45)
1354 6294 Mat & kaffe/teservis 77 delar, Birka, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:21)
1354 6493 Matbord Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Diameter: 115cm, höjd: 73cm, med 2st iläggsskivor
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:53)
1354 6492 Matbord Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Diameter: 115cm, höjd: 73cm, med iläggsskiva.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:48)
1354 6066 Matbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården, Åfors Mäbelfabrik, Björk. Bredd: 140, djup: 100 cm, höjd: 74 cm, två iläggsskivor a 55 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:45)
1354 6365 Matbord design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården. Bredd: 140, djup: 100 cm, höjd: 75 + 2 iläggx55 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:00)
1354 6304 Matbord glasskiva, kromunderrede. Diameter: 120, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:22)
1354 6101 Matsalsgrupp 10 delar, "Rosenholm", design: Rose-Marie Elling. 9 st stolar + slagbord, 1990-tal, stolarna har extraklädsel (medföljer)
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:46)
1354 5459 Matsalsgrupp 5 delar, design: Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Artek. Längd: 210. Djup: 100 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:00)
1354 6500 Matsalsskåp Furu. Bredd: 136 cm. Djup: 52 cm, höjd: 233 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:26)
1354 6452 Matsalsskåp Rokokostil, Åmells Möbler, Bredd: 124 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 200 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:36)
1354 6264 Matsalsstolar 4 st, England
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:42)
1354 6265 Matsalsstolar 8 st, England
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:21)
1354 6593 Matservisdelar 11st, Gustavsberg, Allmoge, 19-25cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:43)
1354 6476 Matservisdelar 15 delar, Rörstrand Alva
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:21)
1354 6477 Matservisdelar 17 delar, Versailles
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:49)
1354 6181 Matservisdelar 26 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:07)
1354 6211 Matservisdelar 29 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:23)
1354 6651 Matservisdelar 33delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:28)
1354 6275 Matservisdelar 34 delar, Epiag, Tjeckien
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:14)
1354 6271 Matservisdelar 54 delar, Hutschenreuther, Bavaria
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:52)
1354 6235 Matservisdelar Villeroy & Boch, Pasadena, ca 60 del
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:16)
1354 6203 Matskedar 5 st, silver, SEB, 1940. Längd: 21,5, Vikt: 340 g ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:30)
1354 6309 Matta Antik Hamadan, 134x186 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:46)
1354 6030 Matta Coleccion Alexandra, 240x310cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:56)
1354 6518 Matta Dhurry, "Stockholm", IKEA, 250x350 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:37)
1354 6165 Matta kelim, 100x187 cm
1354 6531 Matta orientalisk, 110x148 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:13)
1354 6481 Matta orientalisk, 112x170 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:47)
1354 5396 Matta Orientalisk, 120x200cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:09)
1354 6482 Matta orientalisk, 126x172 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:47)
1354 6167 Matta Orientalisk, 128x177 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:20)
1354 6370 Matta orientalisk, 275x395 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:30)
1354 6168 Matta Orientalisk, 65x124 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:51)
1354 6307 Matta Orientalisk, Afghan, 103x134 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 21:03)
1354 6583 Matta orientalisk, Afghan, 142x224 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:55)
1354 6305 Matta Orientalisk, Bakhtiari, 157x261,1940-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:38)
1354 6413 Matta orientalisk, handknuten med vägghängning, Figural, 132x205cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:57)
1354 6106 Matta Orientalisk, Kelim, 266x283 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:15)
1354 6027 Matta orientalisk, Mahal, 300x375 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:42)
1354 6308 Matta Orientalisk, Saf, 61x100 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:06)
1354 6164 Matta Orientalisk, Sumak, 139x215 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:08)
1354 6166 Matta Orientalisk, Täbriz, Silkeinslag, 105x144 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:53)
1354 6091 Matta Pakistansk Bochara, 142x198 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:12)
1354 6090 Matta Pakistansk Bochara, 80x196 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:58)
1354 6092 Matta Röllakan, Anne-Marie Boberg, Tulpan, AMB, 136x200 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:20)
1354 6306 Matta Semiantik, Bakhtiari, 104x210 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:12)
1354 6573 Mynt / medaljer mm + pengapung, bland annat 1600-tal
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:04)
1354 6042 Nattygsbord Ett par, nutida. Bredd: 47, djup: 46 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:50)
1354 6379 Nothylla längd: 65 cm, djup: 37 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:44)
1354 5287 Ölglas Ett par. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:43)
1354 5038 Oljemålning Antonio Dagostini, Landskap med solrosor. Signerad, daterad 2002. Motivet: 23x58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:20)
1354 6641 Oljemålning Astrid Forsell Gullstrand (1874-1952), Sverige. Ej signerad, änglar. Olja på duk, 44x33cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:46)
1354 6043 Oljemålning Axel Nordgren (1828-1888), Sverige. Kustlandskap. Signerad A Nordgren, Olja på duk, 41x68 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:14)
1354 6438 Oljemålning Bengt Hedberg (1868-1953), Sverige. Haga. Signerad, daterad 11/4 1894. Olja på duk, 23x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:17)
1354 6439 Oljemålning Bertil Linné (1913-2000), Sverige. Fjäll. Signerad. Olja på pannå, 26x21 cm
1354 5013 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Signerad. Olja på duk, 48x36cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:35)
1354 6133 Oljemålning Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Fält. Signerad, daterad -40. Olja på pannå, 23x30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:34)
1354 5465 Oljemålning Brita Thorell (1918-2004), Sverige. Segelbåtar. Signerad. Olja på pannå, 111x77 cm, masonitskiva, ej ram
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:19)
1354 6391 Oljemålning Carl Gyllenberg (1924-2014), Sverige. Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 52x88cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:34)
1354 6112 Oljemålning Carl Östlund (1885-1973), Sverige. "Vardag". Signerad, daterad -29. Olja på pannå, 29x46 cm
1354 6189 Oljemålning Eeva Bäckström (1926-2015), Sverige. Signerad, daterad 1957, stilleben. Olja på duk, 48x34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:31)
1354 6050 Oljemålning El Dawakhli, Egypten, Signerad, Stadsbild med figurer. Olja på pannå, 50x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:57)
1354 6267 Oljemålning Emil Lindgren (1866-1940), Sverige. Åkerlandskap med två kvinnor, Signerad. Grisslehamn 1923. Olja på duk 63x78 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:28)
1354 6334 Oljemålning Evald Kallstenius (1898-1957), Sverige, tillskriven. Ej signerad. Olja på pannå, 28x20 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:48)
1354 6163 Oljemålning Georges Csapo, ekipage i stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 60x19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:40)
1354 6059 Oljemålning Gerd Nordenskjöld (1913-1999), Sverige. "Asketisk", Monogramsignerad, -67. Olja på duk, 33x24 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:56)
1354 6110 Oljemålning Gunnar Ekblom (1885-1976), Sverige. Gripsholms slott. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:26)
1354 6402 Oljemålning Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. "Omfamningen". Signerad. Olja på pannå, 23x27 cm
1354 6643 Oljemålning Gunnar Haking (f. 1919), Sverige. Signerad a tergo. Olja på pannå, 16,5x27cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:42)
1354 6654 Oljemålning Gustaf Höglund (1910-1994), Sverige. Signerad, "Ragnhild", porträtt, 1959. Olja på duk, 50x61cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:45)
1354 6653 Oljemålning Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. Signerad, Ölandskust Ottenby. Olja på duk, 46x55cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:18)
1354 6084 Oljemålning Hampe Svanberg (1883-1961), Sverige. "Vår vid Granvåg". Signerad. Olja på duk, 43x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:34)
1354 6284 Oljemålning Harald Bertrand (1856-1890), Norge. Strandmotiv. Signerad H Bertrand, daterad 1888. Olja på duk, 46x70 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:52)
1354 6111 Oljemålning Hjalmar Nordlund (1879-1971), Sverige. Snösmältning. Signerad. Olja på pannå, 23x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:18)
1354 6251 Oljemålning Holländsk Konstnär, 1600-tal. Mansporträtt. Olja på duk uppfodrad på träpannå, 41x33
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:48)
1354 6350 Oljemålning Ingrid Edenberg (1914-1999), Sverige. Marknad. Signerad, daterad 1968. Olja på duk, 78x53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:51)
1354 5351 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:25)
1354 6178 Oljemålning John Malm, landskap, Signerad. Olja på duk, 53x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:31)
1354 6138 Oljemålning Karl Örbo (1890-1958), Sverige. Porträtt. Signerad, daterad -34. Olja på pannå, 42x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:11)
1354 6249 Oljemålning Kerstin Wilhelmson (1929-1997), Sverige. Apelsiner. Signerad. Olja på duk, 65x81 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:15)
1354 5476 Oljemålning Knut Gruva (1902-1981), Sverige. "Stormdag". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 71x95 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:17)
1354 6342 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Signerad, fiskeläge. Olja på pannå, 48x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:20)
1354 6447 Oljemålning Lars Isacson (f. 1948), Sverige. Signerad, daterad 1995, "sprucken sten". Olja på duk, 31x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:51)
1354 6587 Oljemålning Leif Jacobsson (f. 1959), Sverige. Signerad, daterad 1990, "objekt". Olja på duk, 48x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:44)
1354 6061 Oljemålning Lizzie Olsson-Arle (1926-2008), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 32x29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:27)
1354 5462 Oljemålning Marek Wagner, "cyklu". Signerad a tergo, -89. Olja på duk, 71x98 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:06)
1354 6343 Oljemålning Nils Öst (1908-1983), Sverige. Höst. Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:24)
1354 6623 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Havsmotiv. Signerad. Olja på duk, 61x90cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:36)
1354 6658 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1700-/1800-tal, Gatuscen, Ej signerad. Olja på duk, 29x25cm
1354 6135 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition, ej signerad. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:01)
1354 6130 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, KP, Trädgård. Olja på duk, 53x36 cm
1354 6480 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Ruys, 19x23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:16)
1354 6158 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1902, Marin. Olja på duk, 45x35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:41)
1354 6137 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, hav. Olja på duk, 42x45 cm
1354 6136 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olja på pannå, 70x54 cm
1354 6139 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris. Olja på duk, 29x59 cm
1354 6345 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 68x96 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:16)
1354 6223 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skepp. Signerad H Johansson. Olja på pannå, 53x44cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:49)
1354 6047 Oljemålning Oidentifierad persisk konstnär. Motiv från dikt, ej signerad, oljemålning, 96x69 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:53)
1354 5035 Oljemålning Oscar von Stapelmohr (f. 1956), Sverige. Signerad. På skifferplatta, ramad, motivet: 22x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:04)
1354 6020 Oljemålning signerad Piérret, Religiöst motiv. Olja på duk uppklistrad, 47x39, oramad
1354 6340 Oljemålning Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Signerad, daterad 48. Olja på pannå, 26x36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:01)
1354 5163 Oljemålning Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 58x45cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:29)
1354 6058 Oljemålning Stig Wennström (f. 1938), Sverige. "Mot hamn". Signerad. Olja på duk, 23x27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:28)
1354 6054 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Fjällandskap, Signerad. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:38)
1354 6478 Oljemålning Vilis Valdmanis (1906-1980), osignerad, landskap. Olja på duk, 38x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:40)
1354 6162 Oljemålning William Gislander (1890-1937), Sverige. "Svanar på is". Signerad, daterad 1927. Olja på duk, 62x88 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:07)
1354 6056 Oljemålningar 2 st, Steen Flemming (1897-1977), Sverige. Signerade. Olja på pannå, 36x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:47)
1354 6435 Örhängen 18k guld, Ett par. Längd: 1,5cm, vikt: 2g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:40)
1354 6660 Pall "Knock on wood". Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:08)
1354 6122 Pall 50/60-tal, Galon
1354 6488 Pall PALL NK-märkt. Höjd: 42cm, fläckar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:15)
1354 6088 Parti frimärken diverse, Mestadels ostämplade
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:15)
1354 6390 Parti koppar 12 delar.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:56)
1354 6337 Parti koppar 4 delar. Diameter: 36,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:46)
1354 6289 Parti koppar ca 10 delar.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:25)
1354 6575 Parti kuriosa 5 delar, 1700-/1800-tal, diverse
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:59)
1354 6471 Parti silver 9st, bruttovikt: 228g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:35)
1354 6548 Parti silver silver, bruttovikt: 400g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:25)
1354 6551 Parti silversmycken diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:35)
1354 6566 Parti silversmycken Diverse. Vikt: 103g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:45)
1354 6051 Pastell Knut Haggren (f. 1926), Sverige. Gamla Stan, Signerad. Motivet: 27x18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:44)
1354 6349 Pastell Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Motivet: 31x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:34)
1354 6007 Personvåg 1950-tal, Serva. Längd: 36cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:11)
1354 6183 Perukstock + penselvas, Kina. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:57)
1354 6277 Pianopall 1800-tal. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:10)
1354 6261 Piedestal höjd: 100 cm
1354 6512 Piedestal med ytterfoder. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:51)
1354 6524 Pilsnergömma Trä. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:42)
1354 6577 Pins div 17 st, USA, Modell äldre
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:40)
1354 6103 Plafond prismor. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:29)
1354 6115 Pokal med lock omkring 1900, glas. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:23)
1354 6523 Porslin + glas, 5 delar, Kina, nutida, höjd. Höjd: 8-21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:41)
1354 6206 Prispokal Orrefors, 1930, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Etsad dekor. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:15)
1354 6608 Ramar 19st, 13x18-15x18cm
1354 6506 Ramar 2 st, 27x38cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:52)
1354 6095 Reklamskulptur Mc Dowell, Pipe Tobaccos London, plast. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:19)
1354 6553 Remmare 10 st. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:28)
1354 5532 Ring 18k guld, med onyxsten, storlek: 22. Vikt: 9g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:27)
1354 6564 Ring & hänge 18k guld, defekt, saknar sten, bucklig. Vikt: 1g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:04)
1354 6005 Ryamatta 102x160 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:10)
1354 6006 Ryamatta 102x160 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:41)
1354 6371 Salongsbord Nyrokoko. Bredd: 90, djup: 60 cm, höjd: 73 cm
1354 6467 Salt&pepparströare silver, 5 st, + 2 st, skålar. Höjd: 4-5cm. Vikt: 218 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:35)
1354 5424 Saltkar 1 par + fat, silver. Diameter: 5-10 cm. Vikt: ca 70 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:26)
1354 6407 Sängram Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. 200x106 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:39)
1354 6460 Såsslev silver, England. Längd: 33cm, gravyr, vikt: 308g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:31)
1354 6516 Satsbord 3 delar, kakel. Bredd: 50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 56 cm
1354 6276 Satsbord 3 delar, Teak. Bredd: 49, djup: 37 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:01)
1354 6556 Sättugnsplatta Gjutjärn, Adam & Eva, 47x42 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:22)
1354 6258 Schäslong Nyrokoko. Längd: ca 160
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:19)
1354 6228 Seltersglas 11 st. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:41)
1354 6094 Serveringsvagn Funkis. Längd: 70, djup: 42 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:43)
1354 6475 Serveringsvagn Längd: 78 cm. Djup: 51 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:11)
1354 6177 Servisdelar Bing & Grøndahl, "Tema" 20 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:51)
1354 5202 Servisdelar Hutschenreuther, 24 delar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:51)
1354 6033 Servisdelar Tirschenreuth, 28 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:36)
1354 6232 Servisdelar Villeroy & Boch, 38 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:05)
1354 6495 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 185 cm. Djup: 44 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:53)
1354 6105 Skål + fat, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Längd: 11-18, höjd: 2-8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:37)
1354 6417 Skål Ann-Sofie Gelfius (1947). Höjd: 11. Diameter: 11,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:53)
1354 6240 Skål Eva Englund (1937-1998), Sverige. Glaserad keramik, Signerad. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:05)
1354 6239 Skål Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Dia 21. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:58)
1354 6383 Skål Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Längd: 17, djup: 15 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:59)
1354 6626 Skål Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Gravyr. Diameter: 24cm, med etui
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:20)
1354 6288 Skål Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Diameter: 26cm, glasyrskada
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:03)
1354 6358 Skål silver, graverad. Diameter: 19 cm, Vikt: 140 g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:23)
1354 6357 Skål silver, Peru. Längd: 26 cm. Vikt: ca 220 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:41)
1354 6604 Skål & ljusstakar Gefle Gyllen. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:25)
1354 6395 Skål med lock Monogramsignerad, 1921, diameter: 19. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:55)
1354 6579 Skålar + coasters + bestick, 7 delar, silver, vikt: 277g, udda
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:11)
1354 6141 Skålar 2 st, Orrefors, Kristall. Längd: 17-25 cm
1354 6151 Skålfat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Studiohanden, 17,5x16,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:25)
1354 6367 Skänk 1800-tal, valnöt. Bredd: 120, djup: 52 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:08)
1354 6260 Skåp Ek. Bredd: 89, djup: 44 cm, höjd: 130 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:27)
1354 6461 Skedar 17st, silver. Längd: 6-14cm, vikt: 153g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:19)
1354 6462 Skedar 24st. Längd: 10cm, vikt: 266g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:54)
1354 6466 Skedar&gafflar silver, 17 delar. Längd: 13cm, vikt: 230g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:35)
1354 6096 Skrin + rakskrin, 1800-tal. Längd: 20-30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:14)
1354 6578 Skrin med kuriosa bland annat frimurarmedalj 1872
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:35)
1354 6444 Skrivbord England. Bredd: 122 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:10)
1354 6225 Skulptur Bisonoxe, höjd: 18cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:43)
1354 6044 Skulptur brons, Efter Moreau, "Le Charmeur". Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:46)
1354 6128 Skulptur Calle Örnemark (1933-2015), Sverige. "Jätten Vist", gjutjärn. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:31)
1354 6618 Skulptur Flygsfors. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:17)
1354 6083 Skulptur Hampe Svanberg (1883-1961), Sverige. Same, trä, Signerad HHS. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:46)
1354 6490 Skulptur Konstglas, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:30)
1354 6226 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens barn. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:55)
1354 6072 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lusthuset Nyckelviken. Signerad, daterad 1986, "Ex. Nr1". Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:32)
1354 6632 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Mops, Gustavsberg. Längd: 9 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:45)
1354 6621 Skulptur LLadro, Spanien. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:47)
1354 6085 Skulptur Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:42)
1354 6076 Skulptur Royal Dux, Blomsterflicka, porslin. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:55)
1354 6419 Skulptur Sten, Björne Selder. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:38)
1354 5350 Skulptur Torso, med glaskupa. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:30)
1354 6321 Skulptur Zink, Oskar II. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:46)
1354 6661 Skulptur i glas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:17)
1354 6038 Skulptur i glas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Ansikte, Kosta Boda. Signerad. Längd: 14, höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:45)
1354 6386 Skulpturer 2 st, Fågel, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby, Höjd: 8- 10 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:28)
1354 6157 Skulpturer 2 st, kvinnor, en märkt Ruth Engen Rosberg. Höjd: 41-52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:56)
1354 6613 Skulpturer 2 st, Upsala Ekeby, Bisonoxe. Höjd: 10-21cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:50)
1354 6079 Skulpturer 3 st, Lisa Larson & Bertil Vallien. Höjd: 4,5-11, längd: 10-15, Björn, Tax & Bagdad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:15)
1354 6100 Skyltdocka Huvud, Konstmaterial, Man. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:40)
1354 5373 Slagbord Barockstil. Bredd: 44+ 2x43, djup: 103 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:28)
1354 6118 Smörgåsbestick mm 39 delar, nysilver, Olga, Mema. Längd: 15,5-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:16)
1354 6035 Soffa Jobstyg, Rabarber. Längd: 210
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:06)
1354 5159 Soffbord Butlers tray. Bredd: 120 cm. Djup: 90 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:12)
1354 6032 Soffbord Butlers tray. Bredd: 87. Djup: 63 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:20)
1354 6186 Soffbord mahogny. Bredd: 90, djup: 90 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:54)
1354 6296 Soffbord Mässing med glas. Bredd: 58 cm. Djup: 45 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:15)
1354 6640 Soffbord med tidningshylla, 1960-tal, ek. Bredd: 120 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:02)
1354 6041 Soffbord metall / glasskiva, nutida. Bredd: 116, djup: 78 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:27)
1354 6099 Sparbössa plast, Harland Sanders, Kentucky Fried Chicken. Nutida, Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:32)
1354 5401 Spegel + konsol, Nyrokoko, bemålad. Höjd: 63 + 144
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:43)
1354 6456 Spegel 120x50cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:29)
1354 6416 Spegel 1920-tal, 120x48 cm
1354 6109 Spegel 1960-tal, Teak, 86x38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:44)
1354 6052 Spegel 1960-tal, träram, 107x29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:06)
1354 6026 Spegel 41x34cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:40)
1354 6195 Spegel 77x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:54)
1354 6569 Spegel Furu, 142x84 cm
1354 6642 Spegel jugend, patinerad koppar, 41x32cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:40)
1354 6392 Spegel Med konsolbord, 130x47cm. Längd: 53 cm. Djup: 18 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:55)
1354 6455 Spegel Rokokostil, 172x70cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:30)
1354 5068 Spegel rokokostil, 86x46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:18)
1354 6603 Spegel Teak, 120x38cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:24)
1354 6256 Spelbord Jugend, Ek. Bredd: 90, djup: 2x44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:56)
1354 6423 Spetsglas 3 st, 1800-tal. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:55)
1354 6567 Stege modell äldre. Höjd: 192
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:12)
1354 6607 Stol
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:25)
1354 5457 Stol mahogny, trissor
1354 6528 Stol sengustavianskt provinsarbete, senare bemålning
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:59)
1354 6023 Stolar 2+ 6 st
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:20)
1354 6191 Stolar 4 st, design: Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:52)
1354 6559 Stolar 6 st, 1950-tal
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:30)
1354 6160 Stolar 6 st, Karl Johan
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:35)
1354 6097 Stolar 9 st, Leksandsmodell, nutida, Klädda i Jobs tyg, "fruktträd grön" Design Cecilia Hall
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:27)
1354 5160 Stolar Ett par, 1940-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:29)
1354 6568 Stolar Ett par, korgmodell
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:33)
1354 6125 Stolar Ett par, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Brännmärkta STOLAB
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:23)
1354 6540 Supkoppar 4 st, silver, MGAB, 1964. Höjd: 5cm, Vikt: 160 g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:23)
1354 6082 Svepask 1820, Originalmålning. Längd: 23, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:03)
1354 6268 Taburett Bronserad, Rokokostil
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:59)
1354 6590 Takarmatur 1800-tal, Fd Gas. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:45)
1354 6319 Takarmatur 1800-tal. Fd gas, Höjd: 95
1354 6048 Takarmatur 1960-tal, mässing och glas. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:08)
1354 6127 Takarmatur 1960/70-tal, mässing. Diameter: 39 cm
1354 6045 Takarmatur 30-tal, Prismor / glaskupor. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:12)
1354 6537 Takarmatur Art Déco. Höjd: 72, alabasterkupor
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:09)
1354 6197 Takarmatur Glas. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:21)
1354 6646 Takarmatur höjd: 43cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:41)
1354 6605 Takarmatur Med prismor, diameter 37cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:48)
1354 6010 Takarmatur med prismor. Diameter: 42cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:05)
1354 6172 Takarmatur PH-lampa, Dia 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:16)
1354 6022 Takarmatur PH-lampa. Diameter: 50cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:40)
1354 6533 Takarmatur Plåt. Höjd: 77cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:14)
1354 6317 Takarmatur Venetiansk stil. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:15)
1354 6286 Tallrikar 11+ 11st, Rörstrand, Nobel, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:04)
1354 6241 Tallrikar 16 st, glas, Villeroy & Boch, "Picasso". Diameter: 30,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:11)
1354 6409 Tallrikar 16+ 1 delar, Pukeberg. Diameter: 29-33cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:36)
1354 6372 Tallrikar 22 delar, Vardag, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg 1957-1973, grön glasyr med vita kanter
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:09)
1354 6310 Tältdekoration 3 delar, Turkman, Semiantik
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:48)
1354 6336 Tavelram 1800-tal, ramens innermått: 28,5x20,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:04)
1354 6570 Te&kaffekoppar ca 12st, Med fat. Höjd: 6-8cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:35)
1354 6323 Teaterkikare längd: 10cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:16)
1354 6429 Tegods 13 delar, Bing & Grøndahl
1354 6246 Tekoppar + assietter & kakfat, 18 delar, Willow, Churchill, England
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:17)
1354 6208 Tekoppar + kanna, 7 delar, Blå Blomst
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:23)
1354 6385 Tekoppar 3 st, med fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:42)
1354 6576 Tennsoldater 1960-tal, bemålade, diverse, Oki & Santesson
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:07)
1354 6509 Teservis England, Spode, Teté A teté, 6 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:52)
1354 6311 Textil 2 st, Bemålat tyg, Indo-Persisk, 119x180 & 75x52 cm
1354 6382 Textil 5th Avenue Designs INC", Bomull & Linne
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:34)
1354 6018 Textil Broderad, tidigt 1800-tal, 27x24 cm
1354 6298 Textil på rulle Josef Frank, "Aralia". För Firma Svenskt Tenn, Bredd: 154cm. Längd: 750cm ca
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:35)
1354 6377 Textilier 4 st, Colefax & Fowler, 1992. Längd: 130
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:42)
1354 6465 Toastrack silver, England. Längd: 10cm. Vikt: 74g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:01)
1354 6175 Trädgårdssoffa Ormbunke, Riab-Ruda, Metall, längd. 142
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:08)
1354 6255 Trädgårdsstolar 2 st, udda
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:51)
1354 6565 Trädgårdsstolar 3 st, metall / trä
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:55)
1354 6532 Tusch 10 st, Uno Stallarholm (1894-1974), Sverige. Motivet: 14x20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:54)
1354 6631 Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Stockholmstak". Signerad, daterad -81. Motivet: 19x26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:18)
1354 6295 Tv-bänk GAD, Roma. Oljad ek. Två dörrar, frostat glas, på hjul. Etikettmärkt. Längd: 86 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:37)
1354 6422 Uppläggningsbestick Samearbeten, Horn/björk, Signerad. Längd: 23-31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:44)
1354 6314 Urnor 2 st, Kina. Höjd: 24-33cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:50)
1354 6373 Utdragssoffa 1800-tal, senare bemålning. Längd: 190
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:36)
1354 6539 Väggarmaturer 3 st, mässing glas. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:44)
1354 6039 Väggarmaturer Ett par, Jugend, mässing, glaskupa. Höjd: 25,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:46)
1354 6113 Väggljusstake / skulptur Martin Heap (f. 1950), Sverige. Orm, trä och metall, 37x20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:29)
1354 6171 Vägglystrar Ett par, sengustaviansk stil, mässing, prismor. Omkring 1900, Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:46)
1354 6611 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 23x22,5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:44)
1354 6442 Väggrelief Tor Erik Flyckt (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 1998, ca 13,5x11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:38)
1354 6335 Väggskulptur Faun. Patinerad keramik. Höjd: 24cm
1354 6421 Väggskulptur Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Bemålad gips, 22x23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:55)
1354 5298 Vas "Sqeeze", design: Lena Bergström, Orrefors. Svarttonat glas. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:04)
1354 6156 Vas + fat + skålfat, 3 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, diameter: 15-21, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:48)
1354 6153 Vas + urna med lock, stengods. Höjd: 24-26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:04)
1354 6031 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:03)
1354 6526 Vas Herman Kähler (1846-1917), Danmark. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:52)
1354 6148 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 1923. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:46)
1354 6147 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 1925. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:28)
1354 6615 Vas Kina. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 21:14)
1354 6612 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:09)
1354 6620 Vas Kosta. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:12)
1354 6362 Vas Rosenthal. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:14)
1354 6144 Vas silver, 1952. Höjd: 23 cm, Vikt: 180 g ca
1354 6150 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:15)
1354 6073 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster. Höjd: 22,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:30)
1354 6155 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:31)
1354 6154 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:36)
1354 6036 Vaser 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 14-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:19)
1354 6291 Vaser 2 st, Orrefors, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 19-30cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:42)
1354 6229 Vaser 2 st, Portugal. Höjd: 15-31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:44)
1354 6146 Vaser 2 st, Rörstrand, Druva, omkring 1900. Höjd: 19-23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:05)
1354 6292 Vaser 3 delar, + bordsur. Höjd: 19-24cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:50)
1354 6525 Vaser 3 st, Danmark. Höjd: 12-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:06)
1354 6282 Vaser 3 st. Höjd: 25-28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:33)
1354 6361 Vaser Ett par, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. 15/100,1984, Strömbergshyttan, Höjd: 16 cm
1354 6522 Vaser ett par, Kina, nutida. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:21)
1354 6459 Vilfåtölj G A Berg, Bröderna Anderson
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:16)
1354 6501 Vilfåtölj Längd: 147cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:08)
1354 6326 Vindekanterare höjd: 45cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:43)
1354 6227 Vinglas 18 delar. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 18:25)
1354 6230 Vinglas 6 st, Orrefors. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:59)
1354 6546 Vinkylare Nysilver. Längd: 35, höjd: 18cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:44)
1354 6320 Vinkylare Pläter med insats, Mayerhofer. Höjd: 30 cm
1354 6046 Vinprovarglas 8 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:36)
1354 6200 Vril + kåsa, 2 delar, Samearbete. Längd: 15-39. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:40)
1354 6142 Vykort 800 ca, bland annat Stockholm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:08)
1354 6549 Whiskyglas 12st, Iittala. Höjd: 6,5cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 20:33)
1354 6494 Ytterfoder 3 st, Gustavsberg, Empire/Waldemarsudde. Diameter: 15-25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:34)
1354 6634 Ytterfoder Höganäs. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:53)
1354 6633 Ytterfoder Munka Design. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:41)
1354 6028 Ytterfoder Porslin, nutida. Längd: 44, höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 oktober 2020 19:41)