1384 6209 Affisch "Con la Misma decision de los heroes del Moncada Mas productividad" Kuba, yttermått inklusive ram: 76X49CM
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:32)
1384 6427 Affisch "Fiesta De Toros" in Spain, 99x62cm, yttermått inklusive ram: 102x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:38)
1384 6516 Affischer 4 st, Mercedes - Bens, eftertryck, yttermått inklusive ram: 85x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:22)
1384 6342 Affischer 4 st, Ole Kortzau, grafiska blad, yttermått inklusive ram: 71x51cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:29)
1384 6083 Akvarell Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sverige. Visby, Monogramsignerad ATG. Motivet: 14x24, yttermått inklusive ram: 35x45, akvarell
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:06)
1384 6131 Akvarell Hans Tollsten (1930-1994), Sverige. Björkar i Sandviken. Signerad. Akvarell, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 52x61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:03)
1384 6079 Akvarell Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Marin. Signerad, akvarell. Motivet: 14x21, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:24)
1384 6175 Akvarell Oidentifierad konstnär. Karoliner, akvarell, 37x55 cm, yttermått inklusive ram: 40x59 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:25)
1384 6304 Akvarell Rolf Berndtsson. Signerad, akvarell, landskap. Motivet: 22x28cm, yttermått inklusive ram: 37x42cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:32)
1384 6662 Akvarell Signerad Carmello, Venedig. Motivet: 15x30, akvarell, yttermått inklusive ram: 32x46
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:09)
1384 6284 Akvareller 3 st, Kina. Signerade. Motivet: 19x21cm, yttermått inklusive ram: 26x32cm. Akvarell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:45)
1384 6053 Älghorn 10-taggare, väggmontering. Längd: 92 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:28)
1384 6379 Ampel Empire, 1800-tal, mässing / plåt, bemålad, 6-ljusarmar, diameter: 47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:48)
1384 5372 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 58 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:15)
1384 6117 Appliquer ett par, mässing. Höjd: 32 cn
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:39)
1384 5007 Armband 18k guld, modell: Fiskben. Längd: 20cm, (LE), 1988, vikt: 19,7g.
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:18)
1384 5592 Armbandsur Bulova, 1950-tal, doublé, manuell. Diameter: 30mm, plexiglas, "fancy lugs", boett nr: 3328040, läderband
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:15)
1384 5591 Armbandsur New Swiss Army, quartz. Diameter: 32mm, stål, viklås
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:06)
1384 5217 Armbandsur Omega Seamaster, doublé/stål. Diameter: 34mm, automatisk, läderband.
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:48)
1384 6322 Assiett + vas och kopp, Meissen. Höjd: 5-14cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:56)
1384 6441 Assietter 12 st, Rosenthal, Maria. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:01)
1384 6176 Assietter 12st, Royal Copenhagen, blomstermotiv. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:34)
1384 6199 Assietter 6 st. Diameter: 19cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:24)
1384 6069 Assietter ca 25 delar, England. Diameter: 16-25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:36)
1384 6364 Bägare + punchkoppar + strösockersked, med mera. Silver, 7 delar. Höjd: 2-20c. Vikt: 488g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:34)
1384 6252 Barnstol / bänk omkring 1900, fällbar. Längd: 51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:31)
1384 6242 Barstolar 3 st
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:35)
1384 6541 Barstolar Ett par, stomme i metall, sits klädd i läder. Höjd: 96 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:36)
1384 6371 Bestickuppsättning ca 75 delar, Franska Liljan, nysilver. Längd: 14-25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:06)
1384 6148 Bestickuppsättning nysilver
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:01)
1384 6547 Bidé omkring sekelskiftet 1900, Rörstrand. Längd: 51. Djup: 33 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:17)
1384 6361 Blandteknik Signerad, figurer. Motivet: 63x86cm, yttermått inklusive ram: 80x101cm
1384 6094 Blandteknik Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Akryl, komposition. Signerad. Motivet: 25x31, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:13)
1384 6081 Blandteknik Yngve Gamlin (1926-1995), Sverige. Paris. Signerad, daterad -45,34x23, yttermått inklusive ram: 44x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:08)
1384 6346 Blandteknik / collage Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kvinna. Signerad, 99x69, yttermått inklusive ram: 102x72 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:19)
1384 6296 Blomsterbord Glas och metall. Bredd: 85 cm. Djup: 20 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:11)
1384 6310 Blomsterbord Gustaviansk stil. Bredd: 90 cm. Djup: 30 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:58)
1384 6228 Blomsterbord IKEA, design: Erik Wörtz, "Kombi II", 1950-tal, teak. Bredd: 80 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:16)
1384 6084 Blyerts 2 st, Emil Ekman (1880-1951), Sverige. Fiskebåtar. Signerade. Motivet: 15x22 & 17x25, yttermått inklusive ram: 30x36 & 32x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:58)
1384 6458 Blyertsteckningar 4 st, Carl Johansson. Bladets mått: 27x17,5cm, oramade, oramade lösa blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:30)
1384 6262 Blyglasfönster 4 st, yttermått inklusive ram: 123x74cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 21:22)
1384 6263 Blyglasfönster 4 st, yttermått inklusive ram: 123x74cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:34)
1384 6261 Blyglasfösnter Ett par, yttermått inklusive ram: 124x60cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:25)
1384 6624 Bokverk 2 delar, Kina + Bror Hjorth Teckningar.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:08)
1384 6324 Bokverk Gustaf V, tryckt 1933.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:42)
1384 6488 Bokverk Kina, + bildrulle
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:11)
1384 6339 Bord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 60 cm. Djup: 60 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:59)
1384 5231 Bord Rokokostil. Bredd: 130, djup: 80 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:57)
1384 6272 Bordsfotogenlampor Ett par. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:02)
1384 6233 Bordslampa 1970-tal, Gemi, plåt. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:44)
1384 6635 Bordslampa höjd: 34cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:30)
1384 6169 Bordslampa konstmassa, nutida. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:33)
1384 5561 Bordslampa Ledad. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:06)
1384 6098 Bordslampa mässing, Boréns, Borås. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:40)
1384 6499 Bordslampa mässing, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:18)
1384 6658 Bordslampa mässing, vridbar arm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:02)
1384 6393 Bordslampa Metall, nutida, Läsande kanin. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:24)
1384 6011 Bordslampa Porslin. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:53)
1384 5439 Bordslampa Porslin. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:58)
1384 6392 Bordslampa Strindbergsmodell, nutida, mässing, Glaskupa. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:21)
1384 6404 Bordslampfot EK Italia, porslin. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:14)
1384 6285 Bordslampfot Kina. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:26)
1384 6406 Bordslampfot trä. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:59)
1384 5583 Bordslampfötter 4 st, Keramik. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:46)
1384 5419 Bordslampfötter ett par, Konstglas. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:41)
1384 6498 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:22)
1384 6530 Brandspruta modell äldre, på hjul, Ullersäter. Längd: 155 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:18)
1384 6542 Brandsprutor 2 st, koppar, modell äldre. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:52)
1384 6443 Brasskydd höjd: 97cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:07)
1384 6328 Brasskydd Längd: 65cm. Höjd: 135cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:13)
1384 6329 Brasskydd längd: 87cm, höjd: 110cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:21)
1384 6251 Brasskydd omkring 1900. Höjd: 100-121 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:45)
1384 6650 Bricka + ishink, Iittala & Stelton, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. No 053, diameter: 33, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:31)
1384 6206 Brickor & vinställ Teak. Längd: 26-53cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:03)
1384 5019 Brosch 18k guld, med vit sten. Längd: 5cm, vikt: 2,3g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:42)
1384 6028 Brosch 18k guld. Längd: 7cm, vikt: 6,6g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:41)
1384 6620 Burk med lock 2 st, Tenn. Höjd: 12-16cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:56)
1384 6558 Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 95, djup: 44 cm, höjd: 89 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:45)
1384 6062 Byrå Bemålad. Bredd: 84. Djup: 41 cm, höjd: 101-109
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:41)
1384 5289 Byrå England, 71, djup: 30 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:01)
1384 6309 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 78 cm. Djup: 43 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:13)
1384 6414 Byrå Halvmåne, bemålad. Bredd: 65, djup: 30 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:57)
1384 6584 Byrå Längd: 77 cm. Djup: 38 cm, höjd: 70cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:11)
1384 6141 Byrå omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 100 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:08)
1384 5255 Byrå Rokokostil. Bredd: 96, djup: 45 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:24)
1384 6325 Byrå Rokokostil. Med stenskiva, Bredd: 68 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:07)
1384 6559 Byrå Sent 1800-tal, mahogny. Bredd: 70, djup: 46 cm, höjd: 90 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:33)
1384 6423 Byrå Sent 1800-tal. Bredd: 101, djup: 52 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:28)
1384 6416 Byrå Stenskiva, Intarsia. Bredd: 90, djup: 45 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:19)
1384 6177 Cafébord + två caféstolar. Metall med inläggningar av porslinsmosaik. Bord, diameter: 70 cm, höjd: 76 cm. Stol l: 42 cm, djup: 39 cm, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:06)
1384 6102 Ceremoniyxa längd: 97 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:08)
1384 6449 Champagneglas 13 st. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:28)
1384 6591 Champagneglas 6 st, Kosta Boda. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:34)
1384 6010 Champagneglas 8st. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:10)
1384 5275 Chiffonjé 1800-talets mitt. Bredd: 95. Djup: 55 cm, höjd: 167 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:49)
1384 5297 Cigarettetui silver, Birmingham, England, guldmonogram. Vikt: 60g ca, 5x6 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:06)
1384 5017 Collier 18k guld, Bismarck, doserat, 1958. Längd: 44cm, vikt: 16,7g.
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:33)
1384 6485 Collier silver, Bismarck. Längd: 41cm, vikt: 143g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:29)
1384 6486 Collier silver, med armband och kedja. Längd: 18-30cm, vikt: 73g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:54)
1384 6331 Dörrklocka Metall, modell äldre. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:10)
1384 6341 Dosor & fat 10 delar, Herend, Ungern. Längd: 8-15cm. Höjd: 2-9cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:59)
1384 6203 Espressobryggare 5 delar, bland annat Bialetti. Höjd: 12-26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:35)
1384 6560 Etagebord 2 st, mahogny. Höjd: 48-54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:52)
1384 6255 Etagehylla trä/ tyg, Tidigt 1900-tal, Kinadekor. Bredd: 68, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:34)
1384 6661 Etsning Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. "Min granne", Boxer. Signerad. Motivet: 24x19, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:49)
1384 6484 Etsning Stig Olson (1936-2016), Sverige. Signerad, numrerad 9/50. Motivet: 25x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:12)
1384 6060 Etsningar 2 st, Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Triptyker. Signerad, numrerad 3/50, yttermått inklusive ram: 33x73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:31)
1384 6001 Etsningar 2 st, Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 83/100 respektive 21/100, daterad -74. Bladets mått: ca 75x56 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:01)
1384 6099 Etsningar 3 st, Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 32x42 - 67x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:16)
1384 6182 Etsningar 3 st. 2 st Harald Sallberg (1895-1963), Sverige + 1 st Knut Jansen. Yttermått inklusive ram: ca 37x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:55)
1384 6634 Färgetsning Björn Stampes (1964-2017), Sverige. "Ordningen får ej rubbas". Signerad, numrerad 11/30, daterad -03. Motivet: 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 43x35 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:12)
1384 6096 Färgetsning Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Barn med boll. Signerad, numrerad 206/360. Motivet: 64x49, yttermått inklusive ram: 74x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:25)
1384 6007 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 27/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:12)
1384 6006 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 8/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:17)
1384 6002 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad 48/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:57)
1384 6003 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 66/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Motivet: 12x10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:27)
1384 6505 Färgetsningar 4 st, Disney, 500-upplaga, yttermått inklusive ram: 20x19 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:32)
1384 6504 Färgetsningar 6 st, Disney, 500-upplaga, yttermått inklusive ram: 20x19 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:26)
1384 6078 Färgkrita Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Komposition. Signerad. Motivet: 29x20, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:41)
1384 6162 Färglitografi "Lavendelcykel". Signerad, numrerad 141/325. Motivet: 26x29 cm, yttermått inklusive ram: 42x43 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:01)
1384 6362 Färglitografi 2 st, Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerade och numrerade, yttermått inklusive ram: 80x67-82x64cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:50)
1384 6344 Färglitografi 3 st, Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Kust. Signerad, numrerad 24/275. Motivet: 51x64cm, yttermått inklusive ram: 65x78cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:06)
1384 6058 Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige, "Spanska sånger", PT. Signerad, daterad 1988. Motivet: 75x57, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:30)
1384 6075 Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 191/360. Motivet: 39x48, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:07)
1384 6057 Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Signerad, numrerad 141/350, daterad 1991, Komposition, 45x52, yttermått inklusive ram: 63x82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:03)
1384 6152 Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige. Storkyrkobrinken, Stockholm. Signerad, numrerad 702/770. Motivet: 37x55 cm, yttermått inklusive ram: 48x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:17)
1384 6373 Färglitografi Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 9/10, daterad 1998, Torso. Motivet: 11x36, yttermått inklusive ram: 24x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:41)
1384 6042 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 121/290. Bladets mått: 43x30cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:18)
1384 6045 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 125/290, bladets mått: 43x30cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:25)
1384 6046 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 197/290. Bladets mått: 59x43cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:56)
1384 6049 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 223/295. Bladets mått: 83x59cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:06)
1384 6041 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 89/290, bladets mått: 43x29cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:53)
1384 6198 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Stadsmotiv. Signerad, numrerad 89/290, motivets mått: 30x21cm, yttermått inklusive ram: 48x37cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:53)
1384 6528 Färglitografi Brita Molin (f. 1919), Sverige. "Sandstorm", EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad -83. Motivet: 50x38, yttermått inklusive ram: 69x53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:13)
1384 6588 Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, numrerad 38/40. Motivet: 37x51cm, yttermått inklusive ram: 51x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:33)
1384 5116 Färglitografi Gerard Diaz (f. 1938), Spanien. Signerad, numrerad 55/75, daterad 1968. Motivet: 74x56, yttermått inklusive ram: 92x72 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:14)
1384 6527 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Ven. Signerad, numrerad 209/360. Motivet: 50x39, yttermått inklusive ram: 66x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:36)
1384 6618 Färglitografi Ian Tyson. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 35x35cm, yttermått inklusive ram: 53x53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:45)
1384 6047 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 194/200. Bladets mått: 60x83cm, oramat löst blad.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:22)
1384 6134 Färglitografi Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. Midsommar. Tryckt signatur. Motivet: 85x60 cm, yttermått inklusive ram: 94x67 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:17)
1384 6468 Färglitografi Jan Stenvinkel (1933-1989), Sverige. Signerad, numrerad 3/300. Bladets mått: 66x50cm, yttermått inklusive ram: 73x57cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:10)
1384 6525 Färglitografi Kristina Jöred (1913-2003), Sverige. Flicka med katt. Signerad, numrerad 235/360, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:09)
1384 6448 Färglitografi Lars Holm (f. 1956), Sverige. Kustlandskap. Signerad. Signerad, numrerad 18/280. Motivet: 37x50cm, yttermått inklusive ram: 55x68cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:14)
1384 6524 Färglitografi Lars Stenstad (f. 1921), Sverige. Signerad, numrerad 8/24, daterad 1985, Augusti. Motivet: 57x63, yttermått inklusive ram: 103x73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:44)
1384 6410 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad -97, daterad löst blad, bladets mått: 45x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:02)
1384 6470 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Landskap, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 12x13, yttermått inklusive ram: 26x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:52)
1384 5002 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 35/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:54)
1384 6005 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 36/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:48)
1384 6345 Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 94/190, bladets mått: 38x30cm, yttermått inklusive ram: 53x45cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:34)
1384 6161 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad W Lindwall, numrerad 30/150. Motivet: 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 56x43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:15)
1384 6509 Färglitografi Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Signerad Adalbert, numrerad 16/79. Motivet: 45x55cm, yttermått inklusive ram: 58x68cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:21)
1384 5464 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 217/250, bladets mått: 36x41, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:37)
1384 6360 Färglitografi Signerad. Signerad, numrerad 46/75, daterad -70, komposition, bladets mått: 63x82cm, yttermått inklusive ram: 70x90cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:49)
1384 6507 Färglitografi Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Tryckt signatur, Ansikte, yttermått inklusive ram: 32x23 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:43)
1384 6493 Färglitografier 12st, Göran Hahne (f. 1943), Sverige. PT, numrerade, skärgårdsmotiv, yttermått inklusive ram: 43x57cm. Signerad. Signerad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:41)
1384 5361 Fat + kanna, + mugg, Mullbär, Gefle, 3 delar. Längd: 8-34 cm, djup: 8-34 cm, höjd: 2-17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:07)
1384 5527 Fat + vas och fat, Rörstrand. Diameter: 9-27cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:21)
1384 6111 Fat Kina, blåvitt porslin, nutida, Längd: 23 cm. Djup: 14 cm, höjd: ca 2,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:27)
1384 6366 Fat Nysilver. Diameter: 46cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:45)
1384 6299 Fat Persisk, Qajar. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:30)
1384 6240 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp. Längd: 15,5 cm, djup: 15,5 cm, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:45)
1384 6394 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, 20,5x20,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:36)
1384 6202 Fat & vas Sven Jonson (1902-1981), Sverige. ”Lagun”, Gustavsberg. Längd: 9-17cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:34)
1384 6155 Fåtölj Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:39)
1384 5488 Fåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:41)
1384 6165 Fåtöljer Ett par, Gripsholmsmodell. Modell "Blekinge", Brita Drewsen (1887-1983) och Björn Wiinblad (1918-2006), OPE Jönköping, formgiven ca. 1960
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:29)
1384 6546 Fåtöljer Ett par, NK-märkt
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:31)
1384 6144 Figurin LLadro, Spanien. Flicka med ros. Längd: 18 cm. Djup: 12 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:24)
1384 6119 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Syd" respektive "Öst" ur Världens barn, Gustavsberg. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 11-12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:41)
1384 6196 Figuriner 3 st, Fiskar, glas. Höjd: 7-14cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:16)
1384 6027 Figuriner 5 delar, Swarovski. Kristall. Höjd: 5-10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:34)
1384 6195 Figuriner 8st, Fåglar, glas. Höjd: 7-14cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:38)
1384 6282 Figuriner Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens barn, 4 delar, Gustavsberg. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 11-12,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:44)
1384 6024 Figuriner Swarovski, 14 delar. Höjd: 2-6 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:59)
1384 6302 Fiol med stråke, omkring 1800. Renoverad. Längd: ca 60 cm (fiolen), ca 74 cm (stråken). I fodral
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:54)
1384 6283 Fisktallrikar 8+ 5 skålar, Johnsons Bros. Diameter: 17- 26cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:42)
1384 6237 Fönsterlampor 4 st, Hemi. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:49)
1384 6642 Formar med handtag, Rörstrand. Diameter: 7, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:57)
1384 6338 Gallerskål Herend, Ungern, med handtag. Längd: 27cm. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:49)
1384 6066 Garderobsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 130, djup: 51 cm, höjd: 161 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:51)
1384 6596 Glas 31 delar, Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 5-14cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:23)
1384 6594 Glas 4 st, Kosta Boda. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:34)
1384 6205 Glas 4 st. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:36)
1384 6602 Glas 8st. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:46)
1384 6462 Glasservisdelar 4 + 16 + 11 delar, Iittala, "Kalinka", Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Höjd: 7-16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:32)
1384 6478 Glasservisdelar 6 + 5+ 12 + 6 + 5 st. Karolina, Höjd: 8 - 19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:33)
1384 6464 Glasservisdelar 8 + 16 + 1 delar, Iittala, olika modeller. Höjd: 7-17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:20)
1384 5269 Glasservisdelar Kosta, 36 delar. Höjd: 9-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:44)
1384 5426 Glasservisdelar Kosta, ca 40 delar. Höjd: 8-12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:49)
1384 6207 Golvlampa höjd: 144cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:23)
1384 6118 Golvlampa mässing, 1960-tal, justerbar höjd, maxhöjd: ca 130 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:50)
1384 6550 Golvlampa mässing, vridbar arm, nutida. Höjd: 150
1384 6551 Golvlampa mässing. Höjd: 134 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:43)
1384 6544 Golvlampa mässing. Höjd: 140
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:25)
1384 6545 Golvlampa mässing. Höjd: 140
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:42)
1384 6553 Golvlampa mässing. Höjd: 143
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:39)
1384 6557 Golvlampa mässing. Höjd: 143
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:26)
1384 6353 Golvlampa mässing. Höjd: 152cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:34)
1384 6220 Golvlampa mässing. Höjd: 173cm
1384 6184 Golvlampa metall och glas. Höjd: 170cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:17)
1384 6132 Golvlampa metall. Höjd: 150 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:34)
1384 6270 Golvlampa Teak. Höjd: 155cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:11)
1384 6549 Golvlampbord Funkis, 1950-tal. Höjd: 152cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:29)
1384 6222 Golvlampfot Teak. Höjd: 129cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:56)
1384 6543 Golvlampor Ett par, smide. Höjd: 146, höj/sänkbara
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:02)
1384 6127 Gouache Oidentifierad konstnär. Liggande modell. Signerad, numrerad -47. Bladets mått: 29x42 cm, yttermått inklusive ram: ca 42x55 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:07)
1384 6523 Grafiska blad 5 st, fåglar, eftertryck, yttermått inklusive ram: 39x33 cm. Ej signerad
1384 6502 Grafiska blad 5 st, Gamla Bilar, yttermått inklusive ram: 36x51 & 68x49 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:48)
1384 6514 Grafiska blad 6 + 1 st, fåglar, eftertryck, yttermått inklusive ram: 56x40 & 58x48 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:22)
1384 6179 Grafiskt blad Enrico Benaglia (f. 1938), Italien. Signerad, numrerad 67/299. Bladets mått: 42x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x78 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:53)
1384 6320 Grafiskt blad Gicléetryck, Anders Hallin, Sverige. Signerad, numrerad 2/5. Motivet: 32x40cm, yttermått inklusive ram: 49x56cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:39)
1384 6630 Gravyr Erik Dahlbergh, Rosersbergs slott, ur Suecia Antiqua et Hodierna. Bladets mått: 29x32, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:58)
1384 6333 Gyllenläder Omkring 1900-tal, diverse.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:45)
1384 5500 Halsband med hänge Kalevala Koru, Finland, brons, Finland. Längd: 5 (hänge)
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:53)
1384 6419 Halvmånebord England. Bredd: 75, djup: 38 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:58)
1384 5026 Hängen 6 st, 18k guld, gravyr, med diamanter 2xca0,01ct. Längd: 1-3cm, vikt: 8,3g.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:58)
1384 6217 Hängskåp Allmoge, 1800-tal. Bredd: 53. Djup: 20 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:41)
1384 6305 Hängskåp Intarsia. Bredd: 61 cm. Djup: 24 cm, höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:58)
1384 6548 Herrbetjänt höjd: 98cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:29)
1384 5030 Herrur Certina DS Podium, quartz. Diameter: 42mm, datum, stål, viklås
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:08)
1384 6388 Hörnbord 1920-tal, Med kineserier. Bredd: 53. Djup: 33 cm, höjd: 82-87 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:47)
1384 6390 Hörnskåp sengustaviansk stil. Bredd: 74 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 178 cm, nyckel
1384 6386 Hörnskåp sengustaviansk stil. Nyckel. Höjd: 189cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:01)
1384 6258 Hurtsar Bertil Fridhagen Bodafors, + skåp och skrivdel. Längd: 45+ 80+ 45+ 76 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:56)
1384 6063 Ikon 18x14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:40)
1384 6614 Jaktkniv Bergman, Lakene. Masurbjörk, tenn. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:12)
1384 6254 Kaffebryggare Württembergische Metallwarenfabrik WMF, No3355. Höjd: 76, klippt el. Ej funktionstestad, ej funktionsgaranti
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:35)
1384 6013 Kaffekoppar 5st med fat + 3st assietter, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Golden Sun, Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:54)
1384 6188 Kaffekoppar 9st koppar med fat, Bavaria, Tyskland
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:07)
1384 6655 Kaffekoppar mm 47 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:48)
1384 6145 Kaffekvarnar 3 st, modell äldre. Längd: 21 cm, djup: 13-15 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:48)
1384 6323 Kaffeservis 15 delar. Höjd: 7-20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:30)
1384 6401 Kaffeservis 35 del ca, Blå Blom, Gustavsberg, reliefdekor i underglasyrblått mot vit botten
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:39)
1384 6598 Kaffeservisdelar 12 delar, Arabia, Aprikos
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:40)
1384 6653 Kakfat + formar, Pillivuyt, 8 + 1 delar. Höjd: 4-33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:25)
1384 6241 Kanapé Längd: 173cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:49)
1384 6267 Kandelaber Nysilver. Höjd: 42,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:03)
1384 6225 Kandelabrar Ett par, keramik. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:44)
1384 6648 Kannor Ett par, brons. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:02)
1384 6113 Kapsylöppnare längd: ca 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:07)
1384 6606 Karaff 7 delar, med glas. Höjd: 13-32cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:19)
1384 6085 Karmstol Karl Johanstil.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:21)
1384 6358 Karmstolar ett par, 1920-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:05)
1384 6399 Karott med lock Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:46)
1384 6279 Kask för brandförsvaret. Sverige, 1800/1900-tal. Hjälmklocka av svart läder. Beslag av mässing. Höjd: ca 18 cm, slitage, märken
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:13)
1384 5013 Kedja 18k guld, Cordellmodell, Balestra. Längd: 42cm, vikt: 13,2g.
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:27)
1384 6308 Kedja med hänge 14K, vitguld, med diamant, 1xca0,16ct. Vikt: 2,3g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:43)
1384 5021 Kedja med medaljong 18k guld, Venezia. Längd: 70cm, diameter: 30mm cm, vikt: 27,2g.
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:46)
1384 6034 Kista Sydtyskland. Bredd: 120, djup: 70 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:25)
1384 6224 Klaffbord Längd: 80 cm. Djup: 40,2x20 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:37)
1384 6294 Klaffbord Sent 1800-tal. Bredd: 46 + 2x25. Djup: 100 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:37)
1384 6187 Kokböcker 8st, Sverige
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:04)
1384 6326 Konsolbord nyrokoko, med stenskiva. Bredd: 83cm. Djup: 30 cm. Höjd: 74 cm
1384 6246 Konstglas 7 delar, bland annat Orrefors, & Alvar Aalto, höjd: 5,5-20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:41)
1384 6519 Kopparstick Persbergs Jerngrufva i Wermland. Motivet: 42x35, yttermått inklusive ram: 69x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:47)
1384 6356 Kopparstick Ritning, bladets mått: 47x87cm, yttermått inklusive ram: 57x99cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:13)
1384 6315 Korgar 4 st, flätade. Höjd: 25-40cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:29)
1384 6026 Kristall Swarovski, 7 delar. Höjd: 5-12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:31)
1384 5203 Låda I form av bok, skinnband med träpärmar. Beslag i gulmetall från KARL XII: s BIBEL. Längd: 55 cm. Djup: 39 cm. Höjd: ca 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:49)
1384 6192 Lampbord mahogny, med glas. Bredd: 70 cm. Djup: 70 cm. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:20)
1384 6239 Lampett mässing, Bäckström, Malmö. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:10)
1384 6444 Lampetter ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Pendel", Skultuna. Mässing. Pendlande ljushållare. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:02)
1384 6095 Litografi Björn Jonsson, Fartyg, 25ex. Signerad. Motivet: 51x37 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:05)
1384 6126 Litografi Jukka Vänttinen (f. 1954), "Dagöppning". Signerad, numrerad 144/295, daterad 2004, oramat löst blad. Motivet: 16x21 cm, bladets mått: 26x36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:44)
1384 6275 Litografi Kurt Jungstedt (1894-1963), Sverige. Signerad, numrerad 6/10, yttermått inklusive ram: 27x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:35)
1384 6641 Litografi Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Husfasad. Signerad, numrerad 94/160, daterad -93. Oramat löst blad, 55,5x75,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:16)
1384 6615 Litografier 7 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, 200 upplaga. Bladets mått: 63x44, oramade lösa blad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:40)
1384 6402 Ljuskrona Mässing med prismor. Höjd: 77cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:31)
1384 5238 Ljuskrona Oscariansk, blå skål i glas. Höjd: ca 65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:00)
1384 6357 Ljuskrona Prismor / glaspärlor, höjd: 50 ca
1384 6089 Ljuskrona Prismor. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:37)
1384 6659 Ljuslykta Holmegaard, Design: Maria Berntsen, Glas. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:07)
1384 6286 Ljusstakar 11 delar, Ceasar Stoffi & Fritz Nagel. Höjd: 6cm, längd: 12cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:11)
1384 6365 Ljusstakar 2 par, silver, MGAB, 1957. Höjd: 8cm, bruttovikt: 655g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:30)
1384 6335 Ljusstakar Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. 1974, Tenn. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:02)
1384 6456 Ljusstakar Ett par, Brud & Brudgum, Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:42)
1384 6466 Ljusstakar Ett par, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:39)
1384 6269 Ljusstakar Ett par, koppar. Höjd: 20cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:43)
1384 6037 Ljusstakar Ett par, Kosta Boda. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:23)
1384 5211 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:31)
1384 6590 Ljusstakar Nysilver. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:22)
1384 6306 Ljusstake barockstil, tenn. Höjd: ca 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:43)
1384 6396 Ljusstake Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Mässing, märkt "GA Ystad Metall". Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 21:05)
1384 6621 Ljusstake höjd: 25cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:34)
1384 5095 Ljusstake Trä, bemålad, märkt A s-n, 1863. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:40)
1384 5102 Lockurna cloissonné. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:05)
1384 5551 Lockurna Kina. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:52)
1384 6236 Lockurnor + ytterfoder. Höjd: 20-25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:17)
1384 6266 Luktflaskor 6 st, Kina. Höjd: 4-10cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:38)
1384 6631 Målarstege höjd: 203cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:20)
1384 6381 Malmkrona mässing, med plafond. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:28)
1384 6174 Manschettknappar 3 par, Eton
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:23)
1384 6352 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110cm, höjd: 73cm, 2 st, iläggsskivor, 2x45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:18)
1384 6351 Matbord jugendstil, nutida. Bredd: 140 cm. Djup: 95 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:47)
1384 6293 Matbord Rokokostil. Diameter: 110cm. Höjd: 74cm, 2st iläggsskivor, 2x48cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:46)
1384 6259 Matbord Teak. 1960-tal, Bredd: 140 cm. Djup: 90 cm. Höjd: 73 cm, 2st iläggsskivor 40cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:50)
1384 6445 Matrallrikar 20 delar, Rosenthal, "Classic". Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:55)
1384 6348 Matsalsgrupp 7 delar, rokokostil. Längd: 138 cm. Djup: 110 cm. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:57)
1384 6421 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar, bord + 4 stolar. Längd: 152, djup: 110 cm, höjd: 74,2 ilägg a 48 cm
1384 6587 Matsalsskåp mahogny. Bredd: 113 cm. Djup: 46 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:03)
1384 6447 Matservisdelar 18 delar, Heikki Orvola (f. 1943), Finland. "Festivo", Rörstrand. 8 tallrikar + 7 djupa tallrikar + 2 assietter + 1 terrin. Diameter: 17-21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:26)
1384 6398 Matta 131x196cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:23)
1384 6377 Matta 257x300cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:39)
1384 6395 Matta bredd: 140 cm, längd: 200 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:02)
1384 6569 Matta Orientalisk, 103x154cm
1384 6577 Matta Orientalisk, 104x200cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:43)
1384 6573 Matta Orientalisk, 122x320cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:21)
1384 6565 Matta orientalisk, 150x200 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:39)
1384 5413 Matta orientalisk, 156x256cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:27)
1384 6568 Matta Orientalisk, 187x287cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:15)
1384 6375 Matta Orientalisk, 197x280cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:26)
1384 6029 Matta orientalisk, 213x304 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:07)
1384 6376 Matta Orientalisk, 245x355cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:41)
1384 6566 Matta Orientalisk, 265x370 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:15)
1384 6229 Matta Orientalisk, 90x155cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:40)
1384 5412 Matta orientalisk, 96x150cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:30)
1384 6030 Matta orientalisk, Bocharam 160x270 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:23)
1384 6575 Matta Orientalisk, Gabbeh, 104x140cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:55)
1384 6382 Matta orientalisk, Gabbeh, 134x193 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:44)
1384 6567 Matta Orientalisk, Galleri, 90x445 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:31)
1384 4434 Matta orientalisk, Hamadan, ca 1900-1925, ca 107x159 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:25)
1384 6570 Matta Orientalisk, hamedan, 112x132cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:36)
1384 6190 Matta Orientalisk, Kelim, 83x295.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:35)
1384 6374 Matta Orientalisk, Keshan, 195x285cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:59)
1384 6572 Matta Orientalisk. Signerad, 130x157 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:23)
1384 6227 Mattor 3 st, Gabbeh, ca 57x90cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:59)
1384 6580 Medaljer 2 st, Silver / emalj, bland annat Kungens medalj Thailandm Vikt: ca 100 g. Diameter: 4,5-6 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:07)
1384 6583 Medaljer 5 st, förgyllt silver, bland annat Gustaf V:s Jubileumsminnestecken. Bruttovikt: ca 80 g. Diameter: ca 3 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:21)
1384 6651 Mockakoppar 9 + 5 st, Rörstrand & Tällberg. Höjd: 4-7 cm
1384 5296 Mugg Kina, Kompaniporslin. Höjd: 8,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:05)
1384 5227 Mynt 2 st, 21,6K, Imperivm Avstriacvma, Franc, år 1892-1915. Diameter: 19mm, vikt: 6,7g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:25)
1384 6446 Mynt/hängen 2 st, 21,6K, ram runt mynt i 18K, Burg. Co. Tyr 1780, Wilhelm II, Deutscher Kaiser. Diameter: 29,4-45,3mm. Vikt: 32,5g
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:54)
1384 6064 Nattygsbord Bemålat. Bredd: 47, djup: 40 cm, höjd: 68-72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:18)
1384 6534 Nattygsbord Ett par, med låda, Gustaviansk stil. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 52 cm
1384 6536 Nattygsbord Ett par, med låda, Gustaviansk stil. Bredd: 45. Djup: 45 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:11)
1384 5053 Oljemålning 1800-tal, Bottomley, Signerad. Olja på duk, 40x55, yttermått inklusive ram: 65x80 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:05)
1384 6411 Oljemålning 1800-tal, Landskap med hus & flicka. Olja på duk, signerad T Smith, 37x45, yttermått inklusive ram: 51x62 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:22)
1384 6070 Oljemålning Aita Kare-Ahlström, Hus. Signerad. Olja på duk, 45x40, yttermått inklusive ram: 59x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:45)
1384 5590 Oljemålning Alexander Fraser sr, Signerad, interiör. Olja på duk, 30x40, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:08)
1384 6167 Oljemålning Alvin Silvrants, "Godmothers offer". Signerad, daterad 2019. Akryl på duk, 70x50 cm, oramad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:14)
1384 6186 Oljemålning Axel Lindman. Landskap. Signerad. Olja på duk, 33x49cm, yttermått inklusive ram: 51x67cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:20)
1384 6501 Oljemålning Clyde Persson, Signerad, Hus i landskap. Olja på duk, 32x40, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
1384 6517 Oljemålning Clyde Persson, Signerad, hus. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 34x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:53)
1384 6475 Oljemålning Conny Berglund, Kust, Signerad. Olja på duk, 46x45, yttermått inklusive ram: 48x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:36)
1384 6213 Oljemålning Elena Michéw, Signerad. Olja på duk, 25x30cm, yttermått inklusive ram: 35x41cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:04)
1384 6211 Oljemålning Elena Michéw, Signerad. Olja på duk, 29x48cm, yttermått inklusive ram: 32x51cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:54)
1384 6212 Oljemålning Elena Michéw. Signerad. Olja på duk, 33x35cm, yttermått inklusive ram: 47x50cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:08)
1384 6311 Oljemålning Göran Björkman. Signerad 197. Olja på duk, 28x42cm, yttermått inklusive ram: 30x44cm
1384 6073 Oljemålning Gunnar Bergquist (1903-1995), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad. Olja på pannå, 40x51, yttermått inklusive ram: 46x58 cm
1384 6052 Oljemålning Gustaf Höyer, Stilleben. Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 59x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x60cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:53)
1384 6087 Oljemålning H Hage, "Parti från Roslagstorg". Signerad. Olja på pannå, 20x30, yttermått inklusive ram: 27x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:46)
1384 6032 Oljemålning H Söderberg. Signerad. Olja på duk, 47x37cm, yttermått inklusive ram: 60x50cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:33)
1384 6473 Oljemålning HG Carlström, Komposition. Olja på pannå, signerad, 44x38, yttermått inklusive ram: 51x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:52)
1384 6318 Oljemålning I Eklöf. Signerad, daterad 54, blomsterstilleben. Olja på pannå, 60x49cm, yttermått inklusive ram: 72x61cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:41)
1384 5541 Oljemålning Josef Emil Lémon (1895-1968), Sverige. Stilleben. Olja på pannå. Signerad, 39x31, yttermått inklusive ram: 41x33 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:45)
1384 6156 Oljemålning Karl Abel, Tegelvikshamnen, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 44x61 cm, yttermått inklusive ram: 50x68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:42)
1384 6072 Oljemålning Kina, Figurer, modell äldre, Olja på glas, 35x48, yttermått inklusive ram: 39x52 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:13)
1384 6260 Oljemålning Lars Matson (1933-1994), Sverige. "morgon vid stallet". Signerad, daterad 88. Olja på pannå, 45x53cm, yttermått inklusive ram: 57x66cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:30)
1384 6248 Oljemålning Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, daterad 96. Olja på duk, 100x132cm, yttermått inklusive ram: 104x137cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:37)
1384 6082 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 19x23, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:48)
1384 6135 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Figurkomposition. Sign Alexandre. Olja på duk, 76x59 cm, oramad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:40)
1384 6378 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sångerskor, olja på säckväv, ej signerad, 44x44, yttermått inklusive ram: 50x51 cm
1384 6210 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Hall. Olja på duk, 50x61cm, oramad
1384 6589 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 39x36cm, yttermått inklusive ram: 46x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:26)
1384 6133 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med apelsiner. Signerad. Olja på duk, 19x24 cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:11)
1384 5443 Oljemålning Roberto Torregiani (f. 1946), Sverige. Komposition, olja på kartong. Signerad. Diameter: 74, yttermått inklusive ram: 83x83 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:02)
1384 6586 Oljemålning Roland Van Rainels. Signerad, havsmotiv. Olja på duk, 37x45cm, yttermått inklusive ram: 42x50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:20)
1384 6508 Oljemålning Rolf Börjesson (1929-1996), Sverige. Signerad, kvinna. Olja på duk, 63x32cm, yttermått inklusive ram: 71x40cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:19)
1384 6347 Oljemålning Rosa Collado, Sommaräng. Signerad. Olja på duk, 41x27 cm, oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:18)
1384 6071 Oljemålning Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. Hesselby slott. Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 55x63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:55)
1384 6214 Oljemålning Signerad Hall, Spansk By Capileria, Sierra Nevada. Olja på duk, 80x98cm, yttermått inklusive ram: 96x115cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:13)
1384 6171 Oljemålning signerad Lundgren. Stillben. Olja på pannå, 35x65 cm, yttermått inklusive ram: 37x38 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:51)
1384 6159 Oljemålning Yngve Funkegård (f. 1919), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på pannå, 61x61 cm, yttermått inklusive ram: 66x65 cm
1384 6059 Oljemålning Yngve Gamlin (1926-1995), Sverige. Stol vid fönster. Signerad, daterad -40. Olja på pannå, 66x24, yttermått inklusive ram: 81x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:22)
1384 6474 Oljemålningar 2 st, Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsignerade, Landskap. Olja på pannå, 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 27x33 & 30x36 cm
1384 6471 Oljemålningar 2 st, HG Carlström, Waxholm & Kust. Olja på duk, 23x28 & 23x27, yttermått inklusive ram: 29x34 & 26x31 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:04)
1384 6477 Oljemålningar 2 st, Siri Schotte (1867-1951), Sverige. En signerad, daterad 1899, Landskap. Olja på pannå, 24x15 & 32x23, yttermått inklusive ram: 27x19 & 41x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:10)
1384 6636 Pall Furu. Krogenäs Möbler, Brännstämplad. Tre kopplade ben. Sitthöjd ca 35 cm, bredd 48 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:38)
1384 6418 Pall Gustaviansk stil, längd: 47 cm, djup: 40 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:31)
1384 6638 Pall Höj och sänkbar. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:36)
1384 6025 Parti koppar ca 10 delar.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:21)
1384 6480 Parti silver 15 delar, diverse, bland annat dosor, bägare & bestick, 450g brutto
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:52)
1384 6273 Pelarbord Kina, benmassa, smide. Höjd: 77cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:32)
1384 6223 Pelarbord mahogny. Bredd: 62 cm. Djup: 46 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:52)
1384 6221 Piedestal 2 st. Höjd: 79-94cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:13)
1384 6368 Piedestal Med stenskivor. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:17)
1384 6531 Piedestaler 2 st, med stenskivor. Höjd: 66 - 74 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:49)
1384 6112 Pinnsoffa Bjärnum. Spjälor av teak, stålrörsstomme, 1900-talets mitt. Längd: ca 123 cm. Djup: ca 42 cm, höjd: 68 cm, sitthöjd: ca 42 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:07)
1384 6116 Pläd Tidstrand, Viola Gråsten (f. 1910), Sverige. Ca 160x140 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:52)
1384 5138 Plafond 1920-/30-tal, råglas, diameter: 55 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:27)
1384 6191 Plafonder Ett par, glas och mässing. Diameter: 26cm
1384 6154 Plåtburkar 13 st. Längd: 8-30 cm, höjd: 10,5-18,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:23)
1384 6656 Plunta + punschkoppar, 6 + 1 delar, mässing, Plunta Skultuna, koppar omärkta. Höjd: 4-17,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:07)
1384 6337 Presenterkortsfat Zsolnay, relief dekor med kvinna. Längd: 16cm, höjd: 9cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:23)
1384 6430 Prismor 2 lådor
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:19)
1384 6122 Ram 83x55, yttermått inklusive ram: 97x70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:58)
1384 6120 Ram falsmått: 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 34x42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:33)
1384 6121 Ram falsmått: 57x39 cm, yttermått inklusive ram: 68x51 cm
1384 6291 Rånjärn Husqvarna. Rånjärn i gjutjärn till vedspis Husqvarna No 3. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:23)
1384 5029 Ringar 2 st, 18k guld, med blå & grön sten, storlek: 17½-18½. Vikt: 12,8g.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:05)
1384 6250 Rockhängare vägg, trä, modell äldre. Längd: 210, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:27)
1384 6425 Röllakan design: T Grass, 170x230 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:33)
1384 6123 Röllakan Signerad ILS. Geometriskt mönster i rosa och ljusa toner mot grön botten, ca 190x295 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:25)
1384 6314 Saigkorg Gotland. Längd: 42 cm. Djup: 34 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:53)
1384 5165 Salongsbord Karl Johanstil, mahogny. Bredd: 92+ 2x21, djup: 72 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:48)
1384 6459 Samekniv Magnus Fankki, Renhorn, dekorerad. Signerad. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:42)
1384 6153 Samlarmynt 10 st, "Ändrad successionsordning". Diameter: 3,5 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:46)
1384 6359 Satsbord 2 delar. Höjd: 59-61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:01)
1384 5080 Satsbord 3 delar, Rokokostil. Höjd: 50-56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:37)
1384 6033 Sekretär senbarockstil. Bredd: 94. Djup: 44 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:27)
1384 6016 Serigrafi 3 st, Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Signerad, numrerad 37/300, daterad 1978, bladets mått: 50x60cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:23)
1384 6149 Servisdelar 16 delar, floral dekor med fåglar, 11+ 3+ 2 delar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:59)
1384 6313 Servisdelar 8 delar, Gustavsberg, Colorado, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:15)
1384 6244 Sideboard Längd: 159 cm. Djup: 39 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:37)
1384 6433 Skål Kina, 1900-tal. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:19)
1384 5047 Skål Kina, Kompaniporslin, diameter: 18, höjd: 7 cm
1384 5564 Skål Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 15,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:11)
1384 6238 Skål Miranda. Design: Heikki Orvola (f. 1943), Finland. Iittala. Höjd: 20cm
1384 6657 Skål Orrefors. Diameter: 18 cm. Höjd: 11,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:44)
1384 6438 Skål med lock Rosenthal, blommor. Höjd: 16cm
1384 6332 Skål på fot / lock Järn, 1800-tal. Diameter: 34cm. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:13)
1384 6461 Skålar + vas, 3 delar, Maja, Orrefors, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Höjd: 10,5-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:10)
1384 6403 Skålar /fat, 5 delar, Kristall. Längd: 17-26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:52)
1384 6599 Skålar 13 delar. Höjd: 6-13cm
1384 6460 Skålar 3 st, Ulrica Hydman Vallen, Kosta Boda, diameter: 11-18. Höjd: 8-19 cm
1384 6197 Skålar 5 st, bland annat Boda & Gullaskrufs glasbruk. Längd: 10-26cm
1384 6265 Skålar ca 10st, Kina, nutida. Höjd: 4-7cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:34)
1384 5534 Skålfat Göran Wärff (f. 1933), Sverige. "Vision". Längd: 50cm, höjd: 9cm. Cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:33)
1384 5483 Skänk Jugend, Ek. Bredd: 110. Djup: 55 cm. Höjd: 182 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:36)
1384 5376 Skåp Asien, trä, Genombruten dekor. Bredd: 105. Djup: 50 cm, höjd: 172 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:29)
1384 5245 Skåp Kina, omkring 1900. Bredd: 72 cm. Djup: 38 cm, höjd: 109 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:30)
1384 6307 Sked samearbete, ben. Längd: 14,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:19)
1384 6200 Skeppsklocka PS-Graf-Spee 1939. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:22)
1384 6264 Skeppsratt diameter: 90cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:20)
1384 6417 Skinnsoffa nutida, Vit. Längd: 200, djup: 90 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:04)
1384 6532 Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:54)
1384 6535 Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:25)
1384 6537 Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:23)
1384 6540 Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:06)
1384 6424 Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 120, djup: 60 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:39)
1384 6564 Skrivbord mahogny. Bredd: 90, djup: 42 cm, höjd: 76-90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:17)
1384 6268 Skrivbordslampa mässing. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:14)
1384 6387 Skrivbyrå Betsad furu. Bredd: 104 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 105 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:25)
1384 6040 Skrivställ empire. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:11)
1384 6142 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Karolina" ur Brains, Kosta Boda. Konstglas, blått glas, i originalkartong. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:17)
1384 6051 Skulptur Bisonoxe, Upsala-Ekeby, Göran Andersson. Längd: 30. Höjd: 24 cm, Stengods
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:50)
1384 6408 Skulptur Häst, trä. Längd: 20, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:33)
1384 6039 Skulptur Järn, Fågel. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:33)
1384 6597 Skulptur Kosta, glas. Höjd: 20cm
1384 6432 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:38)
1384 6226 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomte. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:34)
1384 6431 Skulptur Parian, Kvinna, Gustafsberg. Höjd: 59cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:40)
1384 6429 Skulptur R Chocholka, Älg. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:32)
1384 6380 Skulptur Royal Copenhagen, Faun. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:19)
1384 6023 Skulptur Royal Copenhagen. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:22)
1384 6247 Skulptur Stengods, fågel. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:13)
1384 6108 Skulptur Tigerunge, porslin, Portugal. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:18)
1384 6043 Skulptur i glas Med ställning. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:34)
1384 6467 Skulpturer 2 st, Gips, Alice Nordin & Ruth Milles, Gips. Höjd: 20-23
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:39)
1384 6538 Släde Barnmodell, modell äldre. Längd: 84 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:42)
1384 6086 Sockerlåda 2 delar, 41x26cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:37)
1384 6413 Soffa Gustaviansk stil, 1800-tal. Längd: 149
1384 6561 Soffbord Butlers tray. Bredd: 120, djup: 90 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:07)
1384 6298 Soffbord Gustaviansk stil. Med glasskiva. Bredd: 116 cm. Djup: 53 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:20)
1384 6350 Soffbord Med tidningshylla. Bredd: 95 cm. Djup: 50 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:23)
1384 6363 Soffbord NK, David Rosen, NK-etikett "R-579-022", Futura-serien. Bredd: 99, djup: 44 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:36)
1384 6256 Sollampor 2 st, modell äldre, Hanau, "Höhen-sonne". Höjd: 65-186
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:12)
1384 6101 Soyaskålar Japan/Kina, parti diverse
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:17)
1384 6622 Spegel + mässingsdel. Höjd: 28-40cm
1384 6015 Spegel 115x60cm
1384 6496 Spegel 123x57cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:10)
1384 6292 Spegel 1920-tal, tenn, 52x28 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:51)
1384 6014 Spegel 20-tal, 101x41cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:12)
1384 6647 Spegel 82x70cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:49)
1384 6219 Spegel Art Déco, 106x40 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:16)
1384 6481 Spegel empirestil, 1900-tal, 77x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:33)
1384 6367 Spegel empirestil, 64x37cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:58)
1384 6439 Spegel Gustaviansk stil, 42x31cm
1384 6160 Spegel höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:50)
1384 6274 Spegel Italien, 84x52cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:38)
1384 6518 Spegel Metall / läderband, diameter: 46,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:34)
1384 6243 Spegel nutida, 161x70cm
1384 6440 Spegel Rokokostil, 81x37cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:32)
1384 6330 Spegel Svenska Möbelfabrikerna AB, G&T, 120x60cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:40)
1384 5491 Spegel med lådor 1800-tal, mahogny, 69x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:48)
1384 6628 Spegellampett Sent 1800-tal, två ljusarmar, 55x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:04)
1384 5010 Spelbord 1800-tal, intarsia. Bredd: 89, djup: 2x44 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:22)
1384 6442 Spikklubba + florett. Längd: 73-108 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:38)
1384 6428 Ställ 6delar, Gustavsberg, plast. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:54)
1384 6585 Stegpall höjd: 60cm
1384 6194 Stol Arper, Italien.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:15)
1384 6637 Stol Ryssland.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:25)
1384 6193 Stol Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:41)
1384 6625 Stolar 2 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:24)
1384 6232 Stolar 4 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:55)
1384 6065 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:10)
1384 6170 Stolar 4 st, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:57)
1384 5281 Stolar 4 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:54)
1384 6533 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:29)
1384 5232 Stolar 6 st, omkring sekelskiftet 1900
1384 6349 Stolar Ett par, 1800-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:05)
1384 6022 Stolar Ett par, Karl johan, mahogny
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:41)
1384 6088 Stolar Ett par, rokokostil
1384 5050 Stop omkring 1900, tenn & trä. Höjd: 38, Oscar II mynt
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:58)
1384 6457 Stop Royal Copenhagen, Admiral Niels Juel, keramik/tenn, numrerad, 2260/2500. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:24)
1384 6208 Stridshjälmar 2 st, USA och England. Djup: 23-29 cm, längd: 28-30 cm, höjd: 15-17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:35)
1384 6327 Sybord Längd: 46 cm. Djup: 33 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:36)
1384 6234 Syltkrukor 4 st. Höjd: 16-34cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:44)
1384 6492 Taburetter ett par, Empirestil. Längd: 50 cm, djup: 37 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:58)
1384 5335 Takarmatur 1970-tal, plast, diameter: 42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:50)
1384 5337 Takarmatur 1970-tal, plast, diameter: 42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:51)
1384 5394 Takarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Brun. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:50)
1384 5244 Takarmatur fornnordisk stil, sekelskofte 1900, bemålad. Höjd: ca 90 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:09)
1384 6204 Takarmatur Glas och metall. Höjd: 110 cm. Diameter: ca 35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:58)
1384 6582 Takarmatur Mässing och glas. Höjd: 74cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:40)
1384 6020 Takarmatur med prismor, sent 1900-tal. Diameter: 43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:47)
1384 6405 Takarmatur med prismor. Diameter: 48cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:57)
1384 4166 Takarmatur nutida. Höjd: 45 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:27)
1384 6300 Takarmatur PH-lampa, plåt. Diameter: 50cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:06)
1384 6215 Takarmatur Plåt, Diameter: 70cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:37)
1384 5088 Takarmatur Prismor. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:22)
1384 6150 Takarmatur trearmad, glaskupor. Höjd: ca 46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:15)
1384 5290 Takarmaturer ett par, mässing. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:02)
1384 6617 Tallrikar 12st, Japan. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:52)
1384 6595 Tallrikar 28 delar, Gefle Monica. Diameter: 18-24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:06)
1384 6604 Tallrikar 4 st, Bavaria. Diameter: 26cm
1384 6019 Tallrikar 4 st, Brunelli Italy. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:34)
1384 6453 Tallrikar 4 st, Rehnska mönstret, Rörstrand. Replika, Diameter: 25cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:41)
1384 6420 Tallrikshylla Dekor med kottar. Bredd: 102. Djup: 12 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:10)
1384 6385 Tamburmajor höjd: 177cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:14)
1384 6172 Tavla Kina, Mixed Media. Ramens yttermått: 60x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:19)
1384 6490 Tavla med Greta Garbo bilder, yttermått inklusive ram: 70x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:26)
1384 6520 Tavlor 7 st, bilmotiv, yttermått inklusive ram. 34x45 - 35x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:28)
1384 6452 Te / kaffemuggar med fat 6 st, Villeroy & Boch. Höjd: 8-11 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:19)
1384 6185 Teckningar 4 st, Petter Pettersson (f. 1942), Sverige. Sjukhusscener. Signerad, daterad -1977. Blyerts/kol. Bladets mått: ca 108x79 cm, oramade löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:13)
1384 6312 Teglas 12st, Tsaikka, design: Timo Sarpaneva (1926-2006). Höjd: 8,5cm, Finland. Iittala, Finland. Glas med hållare i rostfritt stål
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:31)
1384 6038 Tekoppar 6st med fat, Redoulé Roses, England. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:13)
1384 6455 Temuggar + espressokoppar, 2 + 4 delar, Iittala, "Taika", Klaus Haapaniemi. Höjd: 7 - 12
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:50)
1384 6643 Termoskannor Ett par, design: Erik Magnussen, modell "EM77", Stelton, Danmark. Rostfritt stål. Höjd: 30 cm
1384 6603 Terrin keramik. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:58)
1384 6426 Terriner Ett par, Ageneta Livijn. Längd: 23cm
1384 6454 Textil Lini of Sweden, 130x100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:56)
1384 6652 Tillbringare 4 st, Kristall, Monogram G. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:51)
1384 6654 Tillbringare Alfredo Häberli, "Essence", Iittala, Finland. Grönt glas. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:21)
1384 6231 Trädgårdsmöbler 5 delar. Längd: 120 cm. Djup: 70cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:56)
1384 6629 Traktörpannor 3 st, koppar och mässing. Längd: 28-40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:22)
1384 6218 Traktörpannor 4 delar, koppar. Längd: 26-52 cm. Djup: 17-28 cm, höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:03)
1384 6316 Traktörpannor 7 delar, koppar. Längd: 17-47 cm, djup: 10-27 cm, höjd: 4-13 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:56)
1384 6529 Trampbil Plåt, brandbil, nutida. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:41)
1384 6277 Tusch 2 st, Per Målare. Signerad, daterad -64. Motivet: 13x9, yttermått inklusive ram: 30x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:31)
1384 6076 Tuschlavering Gabriel von Spängen (1728-1802). Signerad, daterad 9 nov 1799, Män vid hästkärra. Motivet: 23x28, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:44)
1384 6607 Urna majolika, 1800-talets slut. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:24)
1384 5547 Urnor Ett par, majolika, Rörstrand. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:48)
1384 6640 Våg mässing, plåt, med vikter. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:20)
1384 6521 Väggarmatur mässing. Längd: 40 cm
1384 6497 Väggarmaturer + skärmar, Ett par, mässing. Höjd: 25 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:17)
1384 6494 Väggarmaturer Ett par, Örsjö, "Puck". Design: Åke Hultgren. Höjd: 13 cm
1384 6495 Väggarmaturer Ett par, Örsjö, "Puck". Design: Åke Hultgren. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:45)
1384 6500 Väggplatta Heinz Erret (1920-2003), Sverige. Klosterberget, Tistel. Keramik med silverdekor, 46x22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:42)
1384 6289 Väggskulptur Carl Axel Georg Braunerhjelm, keramik på trä, 25x20cm. Signerad EB
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:57)
1384 6489 Väggskulptur Madonna. Höjd: 38
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:40)
1384 6369 Väggur empirestil. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:52)
1384 6645 Väggur höjd: 54cm, nyckel
1384 6563 Väggur jugend, Ek, Monogram. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:24)
1384 6067 Väggur Rolex Submariner, datum. Diameter: 34cm
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:38)
1384 6562 Väggur Sent 1800-tal. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:54)
1384 6627 Vas Kina, 1900-tal. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:51)
1384 5365 Vas Kina, Dekor med fåglar. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:10)
1384 6168 Vas munblåst grönt glas. Höjd: 46,5 cm
1384 6143 Vas Royal Copenhagen. Höjd: ca 8 cn
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:33)
1384 6605 Vas silver. Höjd: 15cm, Vikt: ca 165 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:55)
1384 6201 Vas Soholm, Danmark. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:23)
1384 6600 Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Signerad. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:50)
1384 6055 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:08)
1384 6370 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:58)
1384 6336 Vas Zsolnay, Ungern, relief dekor med kvinna. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:23)
1384 5432 Vaser 2 st, Iriserande glas. Höjd: 23 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:52)
1384 6288 Vaser 2 st, Kosta Boda, bland annat Göran Wärf. Höjd: 26-28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:20)
1384 6317 Vaser 3 st, bland annat, Orrefors. Höjd: 17-20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:21)
1384 6372 Vaser Ett par, Kina. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:57)
1384 6626 Vattentunna Koppar. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:33)
1384 6556 Vedhylla Metall. Bredd: 80 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:03)
1384 6593 Vinglas 4 st, Orrefors. Höjd: 20-26cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:41)
1384 6319 Vinglas 8st. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:39)
1384 6435 Vinprovarglas 6 st, Orrefors. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 18:40)
1384 6436 Ytterfoder 3+ 1, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 13-15cm. Höjd: 13-15cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:25)
1384 6235 Ytterfoder 3st + 1st. Höjd: 14cm
1384 6437 Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 13-25cm, höjd: 12-19cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 19:02)
1384 6391 Ytterfoder 5 st, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Oktavius, Gustavsberg, Höjd: 12-14 cm
1384 6409 Ytterfoder Porslin, nutida. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 mars 2021 20:42)