1526 4030 Affisch Vasarely, Galleri Börjeson, Malmö, 1987 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:20)
1526 4327 Akvarell C A Olausson, "Kärsö". Signerad, daterad 1927. Akvarell, bildmått: 23x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:56)
1526 4208 Akvarell Hasse Karlsson, "Trasig stege". Signerad, daterad -92. Akvarell, bildmått: 18x12 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:08)
1526 4247 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad GS, gatuscen. Akvarell, bildmått: 12x16. Akvarell, yttermått inklusive ram: 23x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:43)
1526 4160 Altarljusstake barockstil, brons. Höjd: 109 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:55)
1526 4198 Ampel Alabaster. Bredd: 35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:43)
1526 4121 Appliquer Ett par, Gustaviansk stil, mässing. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:22)
1526 4332 Arkivskåp 16 lådor, "Angarths". Lösa kuber Bredd: 52 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 203 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:16)
1526 4331 Arkivskåp 16 lådor, "Angarths". Lösa kuber, Bredd: 52 cm. Djup: 40 cm, höjd: 203 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:55)
1526 4061 Armband + broscher, 2 + 4 delar, Silver / Markasiter. Vikt: 105 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:56)
1526 4059 Armband + hänge, 2 delar, Silver / bärnsten, N E From, Danmark, bruttovikt: 40 g. Längd: 4-20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:19)
1526 4236 Armband 18k guld, GHS, 1952. Längd: 19 cm. Vikt: 14. 3g ca
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:23)
1526 4400 Armband Vintage, i etui. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:10)
1526 4401 Armband Vintage, i etui. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:59)
1526 4197 Armbandsur 14k, Sent 1800-tal, diameter: 3,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:27)
1526 4296 Armbandsur 5 st, bland annat Replika från WW-II & Raymond Weil utan glas
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 21:04)
1526 4295 Armringar 2 st, silver, "Monet". Vikt: 38g. Diameter: 6,5-7,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:57)
1526 4074 Assietter + koppar, 11 + 5 delar, "Swedish Blue", Rörstrand. Diameter: 7-17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:22)
1526 4358 Assietter 5 st, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Gefle. "Citron", flintgods. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:31)
1526 3062 Badrumsset 7 delar, Bilumen, design: G Castiglioni / G Gaviraghi, 1960-tal, 60x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:34)
1526 4072 Barnskrivbord + stol, 2 delar, bemålat. Bredd: 60 cm, djup: 36 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:47)
1526 4287 Behållare Alessandro Mendini för Alessi, "Anna-Box". Rostfritt stål. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 21:03)
1526 4075 Bestick 26 delar, 1950-tal, Gense. Längd: 19-20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:57)
1526 4186 Bestick mm 17 delar, silver. Längd: 10,5-13, vikt: 200g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:13)
1526 4291 Bestickuppsättning 60 del ca, Nysilver. Längd: 11-21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:25)
1526 4410 Bestickuppsättning 94 delar, nysilver
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:48)
1526 4396 Blandteknik Annika Eriksson (f. 1956), Sverige. Signerad, daterad -84, blandteknik, 35x43 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:47)
1526 9236 Blandteknik Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Signerad, Dans, blandteknik, yttermått inklusive ram: 50x56 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:14)
1526 4370 Blomsterbord Torbjørn Afdal, "Krobo". Bord med tre blomsterlådor, Bruksbo, Mellemstrand, Norge, mahogny. Etikettmärkt, Bredd: 200 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 34-45 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:30)
1526 3209 Blyerts Albert Engström (1869-1940), Sverige. Porträtt. Signerad. Bildmått: 9x9, yttermått inklusive ram: 17,5x17,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:25)
1526 4412 Bonad Kina, Tidigt 1900-tal, broderad, 64x500 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:26)
1526 3290 Bonad Stockholms Stadshus, 71x120 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:12)
1526 4140 Bordsdekoration "Alessi Nove", Italien, blomsterkorg, porslin / metall. Längd: 30 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:06)
1526 4082 Bordsdekoration Metall, blomma, (askkopp). Längd: 25 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:19)
1526 4139 Bordsdekoration Skulptur, Italien, Grönsaker, diameter: 35, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:40)
1526 4189 Bordsfotogenlampa höjd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:13)
1526 1036 Bordsgarnityr 3 delar, Klocka + kandelabrar, Sent 1800-tal. Höjd: 47-52 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:40)
1526 4373 Bordslampa Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, mässing. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:45)
1526 4372 Bordslampa Bergboms, B-090, mässing. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:59)
1526 4297 Bordslampa fd fotogen. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:59)
1526 4191 Bordslampa Ferruccio Laviani (f. 1960), Italien. "Bourgie", Kartell, Italien. Transparent plast. Tre ljuspunkter. Märkt Kartell. Höjd: 79cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:07)
1526 3347 Bordslampa porslin, Figural. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:59)
1526 4391 Bordslampa Tuben, Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, 1970-tal, plast. Längd: 74. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:34)
1526 4091 Bordslampfot 1930-tal, trä. Höjd: 29,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:49)
1526 4095 Bordslampfot Desiree Stentöj, 2007. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:20)
1526 4098 Bordslampfot Pukeberg. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:14)
1526 4097 Bordslampfötter Ett par, Metall, Lene Bjerre, Danmark. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:38)
1526 4102 Bordslampor Ett par, metall. Höjd: 52 cm
1526 4263 Bordslampor ett par, Örsjö Industri AB, etikettmärkt, mässing, tre ljusarmar. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:35)
1526 4089 Bordsljusstake smide, prismor av färgat glas, 1970-tal. Längd: 37 cm. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:41)
1526 4281 Bordsur omkring 1900, trä och metall, På tassar. Längd: 31 cm, djup: 17 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:59)
1526 4129 Bordsur Sent 1800-tal, metall. Längd: 26 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:08)
1526 4227 Brandbil Med stegfunktion, Brio, trä. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:45)
1526 4104 Bricka metall, nutida, 47x34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:42)
1526 4260 Byrå rokokostil, 1800-tal, stenskiva. Bredd: 104 d-57, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:48)
1526 4342 Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 75 cm, djup: 43 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:57)
1526 4261 Byrå sengustaviansk stil, bemålad, marmorerad träskiva. Bredd: 71 cm. Djup: 38 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:15)
1526 4248 Byrå sengustaviansk stil, furu. Omkring 1900. Bredd: 87 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:42)
1526 1032 Byrå Sengustaviansk, med marmorskiva. Bredd: 91 cm. Djup: 46 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:52)
1526 4366 Byrå stenskiva, intarsia. Bredd: 95 cm, bredd: 51 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:32)
1526 4385 Cigarettetui silver, 1930-tal. Längd: 11,5 cm, vikt: 145g ca + Rysk teaterkikare
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:38)
1526 4363 Cigarettetui silver. Längd: 15,5. Bredd: 8 cm, vikt: 150 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:42)
1526 4234 Cigarettetuier 3 st, silver. Längd: 8-10 cm. Vikt: ca 250g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:04)
1526 4399 Coasters 4 st, NK, Nysilver, diameter: 8 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:41)
1526 4244 Damarmbandsur 14k, Armband 18k. Vikt: 17g brutto. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:35)
1526 4238 Damarmbandsur 18k guld, Arsenal, armband 18k. Vikt: 14g brutto. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:34)
1526 4118 Damarmbandsur Glycine Engström, 18k guld. Boettens, diameter: 2 cm. Längd: 17 cm, Vikt: 29g brutto
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:01)
1526 4117 Damarmbandsur Tissot, ur 18k, armband doublé. Längd: 2x1,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:04)
1526 4116 Dessertbestick mm 16 delar, silver, Rosenholm. Längd: 11-18, vikt: 465g brutto
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:59)
1526 4193 Docka Ginger med kläder samt kläder i originalförpackningar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:48)
1526 4194 Dockskåpsmöbler diverse, modell äldre, +, Stall
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:26)
1526 4414 Drum table Snurrbart, Lådor, diameter: 59, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:19)
1526 4388 Elgitarr Halvakustisk, Epiphone, S5017129. Längd: 109 ca, i väska
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:34)
1526 4338 Etagehylla Ungern. Bredd: 56 cm. Djup: 29 cm, höjd: 113 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:45)
1526 4276 Etsning Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. Vintermotiv från Söder. Signerad. Bildmått: 21x14,5, yttermått inklusive ram: 41x33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:16)
1526 4239 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, daterad 1930, Liggande modell. Bildmått: 20x30 cm, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:44)
1526 4273 Etsning Juho Suni (1921-1992), Sverige. Modell. Signerad, numrerad 69/400. Bildmått: 22x20 cm, yttermått inklusive ram: 33x25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:04)
1526 4308 Etsning Knut Lindberg, "Lilla Norrström". Signerad. Bildmått: 25x24 cm, yttermått inklusive ram: 53x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:28)
1526 4307 Etsningar 2 st, Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Stockholmsmotiv, Katarinahissen & utsikt mot Stadshuset. Bildmått: 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x45 cm. Signerad. Signerad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:18)
1526 4278 Färglitografi André Lanskoy (1902-1976). Signerad, numrerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 78x57 cm, yttermått inklusive ram: 88x67 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:29)
1526 4188 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Stortorget. Signerad, numrerad HC XXIX/XXXV, daterad -75, ca 41x48 cm, yttermått inklusive ram: 49x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:25)
1526 4179 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), Sverige. Styvmorsvioler. Signerad, numrerad 238/360, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 33x36 cm, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:21)
1526 4328 Färglitografi Jaques Potin, Strand. Signerad, numrerad 70/75. Färglitografi, bildmått: 23x36 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:51)
1526 4246 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien. Ej signerad, numrerad 145/1000. Färglitografi, bildmått: 70x50 cm, yttermått inklusive ram: 87x66 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:19)
1526 3237 Färglitografi Mari Larkman. Signerad, numrerad 70/240. Färglitografi. Bladets mått: 42x28,5, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:40)
1526 3236 Färglitografi Maria Larkman (f. 1964), Signerad, numrerad 66/240. Färglitografi. Bladets mått: 42x28,5, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:38)
1526 3235 Färglitografi Maria Larkman (f. 1964), Signerad, numrerad 69/240. Färglitografi. Bladets mått: 42x28,5, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:37)
1526 4192 Färglitografi Olle Ängkvist (1922-2006), Sverige. "Stalin, Trotski & Lenin". Signerad, numrerad 48/125, daterad -79. Färglitografi, bildmått: 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 61x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:23)
1526 4119 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad
103/520. Färglitografi, bildmått: 24x21 cm, yttermått inklusive ram: 38x35 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:32)
1526 4177 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vintermotiv. Signerad, numrerad 306/360. Färglitografi, bildmått: 31x50 cm, yttermått inklusive ram: 48x65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:29)
1526 4210 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård med ankrad segelbåt. Signerad, numrerad 60/285 cm. Färglitografi, bildmått: 44x31 cm, yttermått inklusive ram: 60x47
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:21)
1526 4209 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterhamn. Signerad, numrerad 317/360. Färglitografi, bildmått: 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
1526 3233 Färglitografi Tove Siri (f. 1963), Sverige. Signerad, numrerad 117/120. Färglitografi. Bladets mått: 41,5x31, oramat löst blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:35)
1526 3198 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 196/360. Färglitografi, bildmått: 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 63x71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:07)
1526 4251 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. Signerad, numrerad 181/250. Färglitografi, bildmått: 50x50 cm, yttermått inklusive ram: 74x68 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:02)
1526 4274 Färglitografier 2 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Kompositioner. Signerade, daterade -79, ej numrerade. Färglitografi, bildmått: 19x26 - 24x19 cm, yttermått inklusive ram: ca 30x37 - 37x30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:37)
1526 3272 Färglitografier i mapp 6 st, Mats Norryd (1944-1989), Sverige. "H C Andersenbilder", oramade lösa blad. Signerad, numrerad 247/300, daterad 1975. Färglitografi. Bladets mått: 48x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:02)
1526 4128 Fat 2 st, Japan & Kina, diameter: 15-24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:21)
1526 4320 Fat Gustavsberg, Lagun, 23,5x23,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:24)
1526 4181 Fat silver, CG Hallberg, 1912, diameter: 22. Vikt: 260g ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:13)
1526 1030 Fåtölj Thonet, etikettmärkt, 1900-talets andra hälft. Skinn och kromade stålrör
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:44)
1526 4025 Fickur 4 st. Diameter: 4-5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:15)
1526 4027 Fiskfat 5 + 1 st, Syco. Diameter: 22-25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:46)
1526 4245 Förordning Kongl. Majts förordning och regement emellan allmogen och soldaterna uti Salbergs Lähn, Stockholm 20 November 1685. Längd: 42x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:47)
1526 4001 Förordning Kongl. Majts förordning och regement emellan allmogen och soldaterna uti Sazrbergs län, Stockholm 20 November 1685,41x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:38)
1526 4212 Fotbollsspel Äldre modell, trä. Längd: 89 cm. Bredd: 43,5 cm
1526 4010 Frimärken Norge, Island, Danmark, Polen, Ryssland och Japan
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:01)
1526 4183 Gafflar + skedar, 3 + 2 delar, silver, Modell Olga, Markström, 1874. Längd: 21-22. Vikt: 360g ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:46)
1526 4310 Garderobsskåp Ek. Omkring sekelskifte 1900, Bredd: 110 cm. Djup: 45 cm, höjd: 205 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:01)
1526 4317 Garderobsskåp Tidigt 1900-tal, dörr med spegel, slipat glas, mörkbetsad björk. Bredd: 110 cm, djup: 53 cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:34)
1526 4283 Glasblock Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Delfiner & säl. Längd: 32,5 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:40)
1526 4271 Glasservis 42 delar, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "Diamant", Kosta, 8 st seltersglas, höjd: 8,7 cm, 11 st vitvinsglas, höjd: 11 cm, 12 st grogglas, höjd: 13 cm, 11 st rödvinsglas, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:39)
1526 4164 Glasservisdelar 6 + 6 + 2 delar, Reijmyre Glasbruk, bland annat vinglas. Höjd: 7,5-15,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:06)
1526 4411 Golvlampa Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, mässing. Höjd: 130 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:39)
1526 4390 Golvlampa Aneta, Höj / sänkbar, saknar transformator. Höjd: 109 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:08)
1526 4022 Golvlampa mässing, MAE (Möllers Armatur Eskilstuna). Höjd: 133 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:30)
1526 4252 Golvlampa mässing, ÖIA Örsjö, plåtskärm. Höjd: 131 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:26)
1526 4318 Golvvas glaserad keramik, märkt 263-46, W Germany. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:36)
1526 4124 Golvvas Italien, glaserad keramik. Diameter: 24 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:52)
1526 4063 Gräddkanna + skål på fot, 2 delar, silver, kanna märkt GAB 1966, + skål Birmingham. Höjd: 6-8 cm, bruttovikt: 195 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:26)
1526 4375 Grafik 6 blad, i mapp, "Imaginisterna", CO (Carl-Otto) Hultén, Gudrun Åhlberg-Kriland, Gösta Kriland (1917-1989), Sverige. Max Walter Svanberg och Anders Österlin. Signerade, oramade lösa blad, bladets mått: 38,5x28,10ex Numrerad: E
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:58)
1526 4012 Grafiska blad + blandteknik, diverse, oramade, Erland Melanton (1916-1968), Sverige. Ivar Ekelund & Hans Valter Sundberg. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:39)
1526 3036 Gravyr Johan Fredrik Martin (efter), Karlbergs slott. Bildmått: 37x53 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:24)
1526 4408 Guldmynt 4 dukat, 23,75 K guld, Präglad profil av Franz Josef Österrike-Ungern. Vikt: 14,02 g. Diameter: 4 cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:41)
1526 4243 Halsband 18k lås, glaspärlor, 1917. Vikt: 11g brutto. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:17)
1526 4167 Halsband 3 st, Sterlingsilver. Vikt: 44g. Längd: 39-45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:37)
1526 4298 Halskedja 18 k guld. Längd: ca 50 cm. Vikt: ca 2,9 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:49)
1526 4403 Handdukar 12 st, Linne, 55x 70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:15)
1526 4402 Handdukar 6 + 10 st st, 65x55 - 60x50cm (10 st i linne)
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:01)
1526 3190 Hänge & örhänge 18k guld. Längd: 1,5-2cm, vikt: 5,4g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:28)
1526 4078 Hängskåp 1800-tal, bemålat. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:21)
1526 4055 Hederstecken silver, Ryssland, Dubbelörn. Höjd: 6 cm. Vikt: 30 g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:45)
1526 3330 Herrarmbandsur Wyler Incaflex, "17 Starfighter", 1960-tal, armband i rostfritt stål. Diameter: 3 cm, längd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:25)
1526 4241 Herrbetjänt Rödbetsad, Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 104 cm, bredd: 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:55)
1526 4265 Ikon i monterram, rizza i nysilver, yttermått inklusive ram: 25x22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:26)
1526 4269 Ikoner 2 st, modell äldre, 18x14 ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:16)
1526 4134 Jaktpokal Böhmen, slipat överfångsglas. Signerad. Diameter: 8,5 cm, höjd: 18,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:46)
1526 4359 Jardiniere 1800-talets slut, trä med insats i metall. Längd: 37 cm. Djup: 26,5 cm. Höjd: 16,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:28)
1526 4275 Kaffe/te servisdelar ca 25 delar, Classic Rose, Rosenthal Germany. Höjd: 6,5 - 23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:11)
1526 4383 Kaffegods 6 + 6 delar, Vinranka, Hackefors
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:34)
1526 3312 Kaffegods 8 delar, Rosenthal, "Maria". Diameter: 8,5 cm (kopp). Höjd: cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:34)
1526 4364 Kaffeskedar + tårtspade, bland annat sameskedar, 6+ 1. Längd: 11,5 - 22
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:12)
1526 4115 Kaffeskedar 13 st, silver, Rosenholm. Längd: 12 cm, vikt: 210g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:18)
1526 4214 Kandelaber för fem ljus, nysilver, Ystad-Metall. Höjd: 23 cm, längd: 39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:02)
1526 3095 Karmstolar 3 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:59)
1526 3342 Karmstolar Ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:54)
1526 4356 Karmstolar ett par, sits och rygg i rotting, med plymåer, höjd 90 cm, sitthöjd 41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:36)
1526 4065 Karotter med lock + form, 3 delar, "Dukat", Karlskrona/Upsala Ekeby, 1950/60-tal, diameter: 19-23. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:47)
1526 4052 Karta över Island, 29,5x37,5 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:27)
1526 4080 Keramikplatta Oidentifierad konstnär. Signerad, 1930, Asiatisk man, 20x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:18)
1526 4316 Kista "1816". Bredd: 142 cm, djup: 60 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:57)
1526 3128 Klädhängare "Sputnik", Osvaldo Borsani, Techno - alt. "Mina", IKEA, 1900-talets andra hälft. Vitlackerad. Trä och metall. Snurrbar del med krokar. För väggmontering. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:14)
1526 4100 Kökspall 1950-tal. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:47)
1526 4319 Konsolbord Nyrokoko. Bredd: 96 cm, djup: 43 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:08)
1526 4225 Konsolbord stenskivor. Bredd: 58 cm, djup: 28 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 21:00)
1526 4071 Konstglas 3 delar, Frukter, Scacrystal. Höjd: 10-14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:40)
1526 4073 Kopp Empire, Porslin. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:51)
1526 4011 Kopparstick "Stockholmia". Bildmått: 25x78 cm, yttermått inklusive ram: 40x93 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:51)
1526 4155 Korgstolar Ett par, 1970-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:16)
1526 4344 Krucifix Cloissonné på onyx. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:07)
1526 4093 Lampbord Bemålat. Bredd: 55 cm, djup: 40 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:45)
1526 4110 Lampbord England, Läderskiva. Bredd: 50 cm, djup: 32 cm, höjd: 58 cm
1526 4255 Lampbord med låda, England, läderklädd skiva. Bredd: 46 cm, djup: 46 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:56)
1526 4322 Lampetter 4 st, mässing, Bolling Gränna. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:07)
1526 4094 Lampetter Ett par, Italien, metall, bladdekor. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:44)
1526 3074 Lampskärmar 2 st, med pärlor. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:04)
1526 4200 Lanterna Koppar. Höjd: 43 cm. Bredd: 30 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:36)
1526 4006 Linneduk Klässbol, "Nobel", färg: sand, 140x280 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:29)
1526 3271 Litografier 27 st, Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Ej signerade, oramade lösa blad, i mapp, Minnesbilder, bladets mått: 43x30 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:43)
1526 4176 Litografiska blad efter von Wright, Fåglar, yttermått inklusive ram: 42x32 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:42)
1526 4300 Ljuskrona barockstil. Höjd: 105 ca
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:51)
1526 3392 Ljuskrona empirestil, prismor. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:32)
1526 4092 Ljuskrona med prismor 1900-tal. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:21)
1526 4215 Ljusstakar ett par, glas. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:59)
1526 4017 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:12)
1526 4108 Ljusstakar Ett par, silver, CG Hallberg, 1947. Höjd: 17 cm, vikt: 870g brutto
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:12)
1526 4340 Ljusstakar ett par, smide, Signerad. FE. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:45)
1526 4138 Ljusstake 1950-tal, för värmeljus, metall / mässingsmanschetter. Längd: 39 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:57)
1526 4346 Matbord mahogny, diameter: 120, höjd: 74,2 ilägg a 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 21:02)
1526 4259 Matsalsgrupp 9 delar, Gustaviansk stil, 8 stolar, diameter: 120, höjd: 74 cm, iläggsskivor 3 st a 55 cm
S�ldes f�r 27.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 21:14)
1526 4256 Matsalsskåp Tidigt 1900-tal, ek, vitrindel. Bredd: 140 cm, djup: 30 cm, höjd: 170 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:35)
1526 4409 Matservis 50 del ca, Gustafsberg, 1906
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:40)
1526 4277 Matservisdelar Classic Rose, Rosenthal, ca 40 delar
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:05)
1526 4299 Matskedar 6 st, silver, Ryssland. Längd: 19 cm. Vikt: 230 gr ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:47)
1526 4060 Matta gallerimodell, 62x195 cm
1526 4305 Matta Kina, galleri, 70x275 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:07)
1526 4304 Matta Kina, Galleri, 75x300 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:01)
1526 4070 Matta orientalisk, 101x142 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:51)
1526 4347 Matta Orientalisk, 109x202 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:06)
1526 4394 Matta orientalisk, 130x220 cm
1526 4303 Matta Orientalisk, 155x245 ca
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:32)
1526 4062 Matta Orientalisk, 177x194 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:16)
1526 4054 Matta Orientalisk, 64x183 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:52)
1526 4348 Matta Orientalisk, 87x100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:01)
1526 4349 Matta Orientalisk, Afghan, 114x158 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:21)
1526 3356 Matta Orientalisk, Galleri, 80x280 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:24)
1526 4415 Matta Pakistansk Bochara, 122x184 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:22)
1526 4350 Matta Röllakan, 137x203 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:35)
1526 4083 Matta Röllakan, Anna Johanna Ångström, 200x270 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:50)
1526 3357 Matta Tuftad, 175x230 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:25)
1526 4163 Mattallrikar + assietter, 8 + 7 delar, "Frostvikens Keramik", Strömsund, glaserad stengodslera. Diameter: 21-31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:04)
1526 4087 Mattallrikar 3 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Diameter: 25,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:26)
1526 4076 Mattallrikar 7 st, Villeroy & Boch, "Amapola", diameter: 27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:07)
1526 4058 Mattor 3 st, orientaliska, 67-82 cm, 74x120 cm 74x130 cm
1526 4053 Medalj Uppgående solens orden, Japan, Silver / Emalj, 3: e klassen. Höjd: 8,5 cm. Diameter: 5 cm, bruttovikt: 45 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:37)
1526 4187 Nattygsbord 1950/60-tal, Teak. Bredd: 35 cm, djup: 45 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:39)
1526 4378 Nyckelharpa + stråke, Lars Bohman, Södertälje, 1977-1978, Silverbasharpa. Längd: 85 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:45)
1526 4266 Oljemålning 1800-tal, porträtt, "Sjökapten G E Petersson, Ystad". Ej signerad. Olja på pannå, 18x14,5 cm, yttermått inklusive ram: 34x31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:14)
1526 4284 Oljemålning Alvar Hård (f. 1918), Sverige. "Lyckan". Signerad a tergo. Olja på duk, 50x70cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:40)
1526 4288 Oljemålning Alvar Hård (f. 1918), Sverige. Interiör med sittande par. Signerad a tergo. Olja på duk, 50x70cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:50)
1526 4285 Oljemålning Alvar Hård (f. 1918), Sverige. Man med hund. Signerad a tergo. Olja på duk, 70x50cm, yttermått inklusive ram: 77x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:20)
1526 4289 Oljemålning Alvar Hård (f. 1918), Sverige. Vinterbadare. Signerad a tergo. Olja på duk, 50x70cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:21)
1526 4126 Oljemålning Alvar Outakka (1897-1951), Finland. Samebarn. Signerad, daterad 49. Olja på duk, 58x47 cm, yttermått inklusive ram: 70x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:35)
1526 4282 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Hus. Signerad. Olja på duk, 36x80 cm, yttermått inklusive ram: 58x102 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:21)
1526 3362 Oljemålning Einar Torsslow (1867-1932), Sverige. Skärgårdslandskap. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 54x76 cm, yttermått inklusive ram: 67x88 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:43)
1526 4224 Oljemålning Ernst Lundström (1853-1931), Sverige. "Arilds läge". Signerad. Olja på duk. Olja på dukmått: 29x48 cm, yttermått inklusive ram: 42x62 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:13)
1526 3364 Oljemålning Gustaf Ambe (1895-1972), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad -55. Olja på pannå, 81x65 cm, yttermått inklusive ram: 90x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:47)
1526 4312 Oljemålning Henning Hougaard (1922-1995), Räv i sommarlandskap, Signerad. Olja på duk, 45x65 cm, yttermått inklusive ram: 64x84 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:42)
1526 4168 Oljemålning Henry-Eugène Delacroix (1845-1930), Frankrike. Trädgårdsarbete. Omkring 1900. Signerad. Duk på pannå, 34x27 cm, yttermått inklusive ram: 47x40 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:37)
1526 4172 Oljemålning Jens Mathisen (1926-2003), Norge. Figur, Signerad. Olja på pannå, 34x25 cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:12)
1526 3363 Oljemålning Karl Hellgren, Utsikt från Nordiska Museet. Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 53x72 cm, yttermått inklusive ram: 63x83 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:46)
1526 4270 Oljemålning Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. "Abisko". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:11)
1526 4325 Oljemålning Koefod Hansen, sjöfåglar. Signerad. Olja på duk, 44x63 cm, yttermått inklusive ram: 58x78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:30)
1526 4272 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Räv. Signerad, daterad -54. Olja på duk, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:45)
1526 4033 Oljemålning Linnea Jonsson, "cykeltur". Signerad. Olja på pannå, 27x36 cm, yttermått inklusive ram: 35x44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:09)
1526 3325 Oljemålning Mirjam Vainio (1915-1977), Sverige. "Annelis blommor". Signerad, daterad -71. Olja på pannå, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:15)
1526 4149 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Dans. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 73x103 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:49)
1526 4152 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Hus. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 103x73 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:07)
1526 4153 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Kvinnor. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:58)
1526 4222 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Susanna i badet" signerad. Olja på pannå, 37x27 cm, yttermått inklusive ram: 44x33 cm
1526 3033 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Flicka, skördetid. Olja på duk, 60x45 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:15)
1526 4036 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, komposition. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 24x33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:06)
1526 9446 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Nakenstudie. Signerad. Olja på duk, 73x60 cm, yttermått inklusive ram: 95x82 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:51)
1526 4250 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad A Olsson, Pojke med leksakselefant. Signerad. Olja på pannå, 71x56 cm, yttermått inklusive ram: 83x67 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:12)
1526 4326 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Arefelt, 1923, Stilleben. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 69x49 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:49)
1526 4173 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad K Gabris, Landskap. Signerad. Olja på duk, 38x48 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:02)
1526 4157 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "W Niles -97", blomsterstilleben. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:29)
1526 4032 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Karin, landskap. Olja på duk, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 45x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:54)
1526 3353 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, omkring 1900, Landskap med gård. Olja på pannå, 45x79 cm, yttermått inklusive ram: 60x95 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:12)
1526 4170 Oljemålning Oscar Hullgren (1869-1948), Kustband. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 41x52 cm, yttermått inklusive ram: 60x71 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:15)
1526 3276 Oljemålning Paavo Airola (1918-1983), Sverige. Kust. Signerad. Olja på duk på pannå, 64x78 cm, yttermått inklusive ram: 90x105 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:18)
1526 4329 Oljemålning Paul Jonze (1883-1973), Sverige. "Purpurbräcka". Signerad, daterad 1952. Olja på pannå, 18x19 cm, yttermått inklusive ram: 30x32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:51)
1526 6067 Oljemålning Per-Inge Isheden (f. 1937), Sverige. Strandvägen. Signerad. Olja på duk, 45x45 cm, yttermått inklusive ram: 49x49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:22)
1526 1015 Oljemålning Robert Kemm (1837-1895), England. Ostronplockerskor. Signerad. Olja på duk, 48x59 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:37)
1526 4249 Oljemålning Staffan Liljefors (1900-1982), Sverige. Räv i vinterlandskap. Signerad, daterad -65. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 39x48
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:10)
1526 4254 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Pimplare. Signerad, daterad 1944. Olja på duk, 58x42 cm, yttermått inklusive ram: 76x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:46)
1526 4158 Oljemålning Sven-Göran Svensson Gson (f. 1943), Fåglar. Signerad. Olja på duk, 13x13 cm, yttermått inklusive ram: 34x34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:40)
1526 4144 Oljemålning Sven-Göran Svensson Gson (f. 1943). Signerad, Komposition. Olja på duk, 28x31 cm, yttermått inklusive ram: 44x47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:05)
1526 4154 Oljemålningar 2 st, Jan Lagerqvist, blommor. Signerade. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 23x23 - 27x27 cm
1526 4101 Pall 1960-tal, galon, diameter: 47, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:07)
1526 4019 Pall Furu. Längd: 45 cm. Djup: 30 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:20)
1526 4294 Pärlcollier Guldlås 18k, med briljanter & smaragd. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:27)
1526 4016 Parti armbandsur 14 st, bl. Quartz
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:25)
1526 4406 Parti beslag äldre modell, diverse, 1800-tal, mässing /metall
1526 4020 Parti bijouterier
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:23)
1526 4029 Parti bijouterier armband och broscher, varav två silver
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:46)
1526 4031 Parti bijouterier halsband, ringar, örhängen
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:28)
1526 4195 Parti frimärken 13 st album, 4 st häften, Ryssland, Kina, Tjeckoslovakien, Singapore, Indonesien med flera
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:58)
1526 4264 Parti glas 3 delar, ljusstakar + skål, bl. A Kosta Boda. Höjd: 8,5 -21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:57)
1526 4398 Parti kuriosa 8 delar, diverse
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:02)
1526 4023 Parti manchettknappar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:47)
1526 4034 Parti mynt Sverige och olika länder
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:32)
1526 4114 Parti silver 13 delar, diverse. Längd: 5-22 cm, vikt: 180g (utan kristall)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:36)
1526 4404 Parti smycken silver 800-925, bland annat Efva Attling armband "Human"
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:01)
1526 4037 Parti tenn 4 delar. Höjd: 20-23 cm. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:30)
1526 4339 Piedestal Stenskivor. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:12)
1526 4253 Piedestal Stenskivor. Längd: 26 cm, djup: 26 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:19)
1526 4131 Plaketter 2 st, Leo Holmgren (1904-1989), Sverige. Brons, Swedish Grace, monogramsignerade. Diameter: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:52)
1526 3032 Resegrammofon Decca, Engl. Längd: 41 cm, djup: 29 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:08)
1526 4341 Reseikon Ryssland, mässing och emalj, 15x13 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:38)
1526 3159 Ring 14K, med citrin, storlek: 17½. Vikt: 19,2g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:17)
1526 3375 Ring 18k guld, med camé. Vikt: 2,2g brutto, ringmått: 17,25
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:19)
1526 4237 Ring 18k guld, med stenar. Vikt: 3g brutto
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:52)
1526 4165 Ring 18k guld, Saknar sten. Vikt: 5,2g ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:31)
1526 4112 Saltkar 3 st, Silver & kristall. Längd: 6-7,5. Höjd: 2,5-7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:25)
1526 3283 Sameskedar 12 st, silver, 1936, Strömberg. Längd: 12 cm, vikt: 140g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:19)
1526 4337 Satsbord 3 delar, England. Bredd: 30-53, höjd: 47-52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:11)
1526 3205 Schackpjäs Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden, "Springare", Patinerad och försilvrad brons/mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 21:00)
1526 3206 Schackpjäs Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden, "Torn", Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:53)
1526 3207 Schackpjäs Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden, "Torn", Patinerad och försilvrad brons/mässing. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:59)
1526 3203 Schackpjäs Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden. "Drottning", Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:47)
1526 3200 Schackpjäs Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden. "Kung", Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:38)
1526 3201 Schackpjäs Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden. "Kung", Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:38)
1526 3202 Schackpjäs Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden. "Löpare", Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd: 13,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:40)
1526 4113 Schackpjäser 32 st, Metall. Höjd: 4,5-8 cm
1526 4141 Serveringsvagn Josef Frank (1885-1967), Österrike. Modell 2177, Firma Svenskt Tenn, med värmeplatta, teak. Längd: 82 cm, djup: 54 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:51)
1526 4335 Serveringsvagn med klaffar, trissor, mahogny. Längd: 45 + 2x27, djup: 70 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:50)
1526 4220 Silver 2 delar, borste och ask, silver och kristall. Bruttovikt: 790 g ca. Längd: ca 13-16 cm
1526 3216 Silverbestick 14 delar, Cocktailgafflar med mera
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:52)
1526 4064 Skål + smörask + skärbräda, 3 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Längd: 17-29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:23)
1526 4386 Skål Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Sofiero", diameter: 27. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:11)
1526 4292 Skål Orrefors, Bernt Johansson, kristall, diameter: 21,5, höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:16)
1526 4182 Skål silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1939, diameter: 16, höjd: 10. Vikt: 250g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:33)
1526 4279 Skålar 2 st, Konstglas, bland annat Orrefors. Diameter: 24-30, höjd: 15-16 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:18)
1526 3076 Skålar 2 st, Olle Alberius (1926-1993), Sverige. "Bamboo", glaserad stengodslera. Höjd: 5-9 cm, diameter: 11-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:31)
1526 4077 Skålar 4 st, Villeroy & Boch, "Tipo", diameter: 18-21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:21)
1526 4136 Skålar / konstglas 4 delar, bland annat Coquille Flygsfors. Längd: 10-28, h13-22 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:12)
1526 3400 Skåp rokokostil, omkring 1800. Kompletterad. Bredd: 128 cm. Djup: 44 cm, höjd: 206 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:34)
1526 4185 Skedar + knivar, 12 + 8 + 7 delar, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1966. Längd: 16-18. Vikt:, skedar 770g, knivar: 460g brutto, Totalt 1230g brutto
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:58)
1526 4384 Skioptikonbilder i box, "Der Kampf um den Nordpol", 24 st, ca 8x8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:07)
1526 3087 Skrivbord Laserat. Bredd: 130 cm, djup: 70 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:47)
1526 4125 Skrivställ Jaktmotiv, metall. Längd: 31 cm. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:49)
1526 4323 Skulptur Bemålad keramik, "African Wild". Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:44)
1526 4315 Skulptur Hans-Peter Krafft, får, Meier, Furu och ull. Längd 80 cm, höjd 85 cm
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:07)
1526 4175 Skulptur Hjälm, metall, Asien. Replika, Höjd: 30 cm
1526 4293 Skulptur metall, Ryttare. Längd: 22 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:31)
1526 4133 Skulptur Oidentifierad konstnär. Madonna, bemålad gips. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:14)
1526 4171 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad Frank A, Järn. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:35)
1526 4395 Skulptur Olga Hallencreutz, Hund, gips, 17. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:33)
1526 4213 Skulptur Rokokopar, porslin. Höjd: 60 cm, tidigare en bordslampa
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:40)
1526 4132 Skulptur Runo Andersson (1906-1981), Sverige. Sittande modell. Gips. Signerad, daterad -48. Längd: 21 cm. Djup: 25 cm, höjd: 38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:17)
1526 4311 Skulptur Signerad Sjöstrand. Bemålat gips, Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:04)
1526 4004 Skulpturer i glas 2 st, Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notsjö, Finland. Fåglar i polykromt glas. Höjd: 8-10 cm. Längd: 16-2 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:48)
1526 3114 Skulpturer i glas 3 st, Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notsjö, Finland. Fåglar i polykromt glas. Höjd: 15-18 cm. Längd: 12-21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:26)
1526 3112 Skulpturer i glas 3 st, Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notsjö, Finland. Sälar och delfin i polykromt glas. Höjd: 10 - 24 cm, längd: 24 cm ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:14)
1526 3113 Skulpturer i glas 6 delar, Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notsjö, Finland. Fåglar i polykromt glas. Höjd: 4-10 cm. Längd: 14-21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:21)
1526 1024 Snusdosa silver, Georg Jensen, Danmark, ca 1940. Vikt: 90g. Längd: 9 cm, djup: 5 cm
1526 3256 Snusflaska jade, Kina 18-1900-tal. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:50)
1526 3258 Snusflaska jade, Kina 18-1900-tal. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:55)
1526 3257 Snusflaska jade, Kina, 18-1900-tal. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:52)
1526 4204 Soffa "Lilla Sällskapet", Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Etikettmärkt. Längd: 142 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:26)
1526 4206 Soffbord 1950-tal, Teak. Bredd: 105. Djup: 55 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:55)
1526 4357 Soppskålar 10 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Nejlika" för NK 1927-1930. Dekor av röda nejlikor, blå bård. Diameter: 23,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:51)
1526 4202 Spegel Betsad björk, 51x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:06)
1526 1023 Spegel Empire. Höjd: 166 + 12 cm. Bredd: 79 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:14)
1526 4257 Spegel Gustaviansk stil, laserad, nutida, 95x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:56)
1526 4069 Spegel Lackad plåt, nutida, diameter: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:44)
1526 4365 Spegel nutida. Höjd: 106 cm, bredd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:52)
1526 4015 Spegel Tenn, 1920-/30-tal, yttermått inklusive ram: 46x29 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:20)
1526 4111 Speglar Ett par, Gustaviansk stil, omkring 1900,43x19 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:11)
1526 4068 Spotlight "Spotlight AB", 6 - ljuspunkter, diameter: 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:51)
1526 4313 Stolar 2 st, allmoge, furu. Höjd: rygghöjd 73 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:15)
1526 4334 Stolar 4 + 4 st, nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:40)
1526 3398 Stolar 4 st, gustavianska, 1800-tal, bemålade, rygghöjd 86 cm, sitthöjd 45 cm, bredd 42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:23)
1526 4137 Stolar 6 st, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. "T-Stolen", Fritz Hansen, olika årgångar, Teakfanér, Stapelbara
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:42)
1526 4235 Stolar 8 st, genombruten rygg med spjälor, rödbetsade
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:47)
1526 4038 Stolar Ett par, "Koriander", nutida
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:24)
1526 4258 Stolar Ett par, Bellmansmodell, nutida
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:48)
1526 4267 Strösockerskål AG Dufva, nysilver. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:31)
1526 3137 Taburett Gustaviansk stil. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:14)
1526 4232 Takarmatur 1960/70-tal, plåt, diameter: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:34)
1526 4242 Takarmatur med prismor, plafond, Bredd: 53 cm
1526 4196 Takarmatur med prismor. Diameter: 42 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:53)
1526 3391 Takarmatur Oscariansk stil. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:37)
1526 4042 Takarmatur Smide, färgat glas. Höjd: 85 cm ca
1526 4221 Tallrikar 4 st, Kina, 1700-/1800-tal. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:27)
1526 4231 Tamburmajor Etikettmärkt Rörmekano Skånes Fagerhult AB, guldförgylld. Höjd: 180 cm, djup. 70 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:48)
1526 3077 Tavelram innermått: 54x44 cm, yttermått: 76x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:49)
1526 4361 Tavelram Sent 1800-tal, ramens innermått: 51x39 cm, yttermått inklusive ram: 79x63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:43)
1526 4229 Tavla med pins diverse, modell äldre, 32x39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:33)
1526 4380 Tekanna Kina, 1900-tal. Höjd: 10 längd: 13 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:13)
1526 4362 Tekanna med värmekupa, Kina. Höjd: 28 cm
1526 4290 Tennstop 2 st, bland annat Santesson, med riksvapnet. Höjd: 20 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:22)
1526 4028 Teservis 21 delar, Kina, motiv med tuppar, porslin
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:53)
1526 4005 Trädgårdssoffa Ormbunke, gjutmetall, träribbor. Längd: 143 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:43)
1526 4162 Trädgårdsstolar + bord, 3 + 1 delar, Grythyttan, Etiketterade, (bord ej märkt)
1526 4161 Trädgårdsstolar 4 st, Grythyttan, Fällbara karmar, Etiketterade
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:23)
1526 4014 Träsnitt + litografi, 2 delar, Svenolov Ehrén & Olle Bonnier, oramade lösa blad, bladets mått. 51x66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:09)
1526 4120 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Speceriaffär. Signerad, numrerad 52/160, daterad -75. Bildmått: 33x45 cm, yttermått inklusive ram: 46x56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:30)
1526 9185 Tusch 2 st, Greta Von Braun Giesenfeld, yttermått inklusive ram: 21x29-27x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:33)
1526 4085 Uppläggningsbestick 4 delar, Frankrike, Försilvrade, i etui. Längd: 17-19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:58)
1526 4184 Uppläggningsbestick 6 delar, silver. Längd: 13-21, vikt: 190g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:39)
1526 4217 Vägglystrar ett par, med prismor, rokokostil. Höjd: 45 cm ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:16)
1526 4354 Väggur Sent 1800-tal, 97x40 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:53)
1526 3075 Vas Inger Persson (f. 1936), Sverige. Rörstrand, glaserad stengodslera, monogramsignerad samt Ateljé Sweden. Höjd: 12 cm. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:15)
1526 4021 Vas Kina, nutida, Emaljerad. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:57)
1526 4223 Vas Kina. Höjd: 25,5 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:43)
1526 4268 Vas kristall. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:46)
1526 4382 Vaser + figuriner, 4 delar, Royal Copenhagen, Kungsfiskare. Höjd: 6-13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:09)
1526 4090 Vävnad Gammelstads handväveri AB, 50x120 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 20:05)
1526 4135 Vinglas 6 st, Björn Trägårdh (1908-1998), "Björn", rött glas, Reijmyre Glasbruk. Diameter: 8 cm, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 19:31)
1526 4262 Vitrinskåp nutida, Laserad furu. Bredd: 133 cm, djup: 45 cm, höjd: 210 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:34)
1526 3049 Vykort 6 album
1526 4351 Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 13, höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:56)
1526 4352 Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 13-25. Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 mars 2023 18:07)