1137 8008 Anders Gabrielsson Anders Gabrielsson (f. 1948), "På cykel vid Tegelbacken", monogramsignerad, 12/50,50x70 cm. Tryckt på Hahnemüle, German etching papper, 310g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 18:35)
1137 8026 Anna Rosenbäck Anna Rosenbäck (f. 1969), "Sky and Sea no. 14", signerad a tergo, olja på duk, 80x100 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 19:55)
1137 8013 Beatrice Jansson Beatrice Jansson (f. 1965), 'Minsta motståndets lag III', signerad, akvarell, bladmått 19x28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 18:57)
1137 8024 Bingo Rimér Bingo Rimér (f. 1975), signerad, Artist’s Proof, Blandteknik, foto, print på aluminium med applicerad akryl- och sprayfärg, 27x60 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 19:46)
1137 8028 Chie Shirafuji Chie Shirafuji (f. 1977), "Hjärta av guld", signerad. Akryl på papper, bladmått 23x17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 20:04)
1137 8025 Christina Roos Christina Roos (f. 1959), "Gateway", monogramsignerad, daterad -16 a tergo, blandteknik akryl och collage, 65x90 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 19:50)
1137 8029 Elena Struwe Elena Struwe (f. 1957), 'Löv komposition', akvarell, 100x30 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 20:08)
1137 8018 Elin Lintunen Elin Lintunen (f. 1988), "Ice flow", signerad a tergo "E. Lin -17", akryl på duk, 100x100 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 19:19)
1137 8022 Hans Persson Hans Persson (f. 1947), "Det angår mig inte", monogramsignerad, daterad -16, akryl, 30x24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 19:37)
1137 8011 Karin Holmström Karin Holmström (f. 1978), "Confident Lady", 16/30, signerad och daterad 2016. Giclée, 46x34 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 18:48)
1137 8004 Kim Demåne Kim Demåne (f. 1988), ”Diamant Grottan”, handkolorerat tryck, signerad, bildmått 41x29 cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 18:17)
1137 8012 Louise Hävre Louise Hävre (f. 1962), "Drömvärld", 2016, signerad, olja och akryl på duk, 68x100 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 18:53)
1137 8017 Ludvig Lewinsky Ludvig Lewinsky (f. 1989), "Work In progress", signerad. Akryl, sprayfärg, pensel och kniv, 92x72 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 19:15)
1137 8014 Maria Krull Maria Krull (f. 1968), "Water under the bridge", signerad, akryl på duk, 60x80 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 19:02)
1137 8015 Mathias Kärnlund Mathias Kärnlund (f. 1972), "One frame of time" 2016, Bysistorget, Södermalm, signerad, akryl på duk, 130x96 cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 19:09)
1137 8006 Mats Eriksson Mats Eriksson (f. 1962), "'Ensamhet på äldre dagar ", signerad "ME -16", akrylfärg på linneduk, 51x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 18:26)
1137 8001 Nick Alm Nick Alm (f. 1985), "Målning av en bild av en målning", 2014. Olja på duk, monogramsignerad, 25x29 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 18:04)
1137 8037 Pontus Wåhlström Pontus Wåhlström (f. 1976), "Arctic Mirage", 2017. Signerad samt daterad 2017 a tergo, akryl på duk, 79x60 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 20:48)
1137 8002 Rickard Ahl Rickard Ahl (f. 1978), Utan titel, monogramsignerad, 2017, akryl på canvas, 81x30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 18:08)
1137 8032 Sara Tolf Sara Tolf, "Angöring", signerad, daterad -13, print (originalet är målad i akryl på ett gammalt sjökort som konstnärens pappa använde när han seglade), bildmått 19x14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 20:21)
1137 8039 Sara Tolf Sara Tolf, "Fishing huts in Sandhamn", Gicléetryck efter ett original i akryl målat på ett sjökort från 1805, 42×29 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 20:28)
1137 8033 Svante Trottestam Svante Trottestam (f. 1973), "Spiraltrappan" 2014, signerad -14 a tergo. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 20:26)
1137 8034 Svante Trottestam Svante Trottestam (f. 1973), "Tid" 2014, signerad, olja på duk, 54x65 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 20:30)
1137 8009 Tomas Hammar Tomas Hammar (f. 1980), "Wild ones", signerad, akryl på duk, 120x100 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 18:39)
1137 8016 Tomas Lacke Tomas Lacke (f. 1976), "När vi sover XIXX", 2017, signerad. Blandteknik på pannå, 56x45 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 oktober 2017 19:10)