Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 7 maj 2018 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1181 1312  Affisch Gröna Lund, 99x68

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:03)

1181 1519  Akvarell + bok, Paul Gabriel Bodoni, 2004, motivet: 28x23

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:39)

1181 1672  Akvarell Boberg, kanal, Venedig, 1942, motivet: 18x14

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:21)

1181 6148  Akvarell Boris Zats (f. 1968), Sverige. Kustmotiv Scotland, 2013, motivet: 35x52

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:06)

1181 1514  Akvarell Britta Rydell, "stilla Vals", 2001,19x17

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:36)

1181 1517  Akvarell G Lütken, 1941, Nordafrika, motivet: 22x29

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)

1181 1044  Akvarell Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Stockholms Slott, 34x47

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)

1181 1068  Akvarell Min Wae Aung, Burma, signerad, -89,26x35

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:09)

1181 1189  Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur, Stockholms Stadshus, motivet: 11x15

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:37)

1181 9524  Akvarell omkring 1900, signerad, oramad, Kuststad, motivet: 21x33

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:24)

1181 1170  Akvarell Staffan Ullström (f. 1949), Sverige. Sparvhök med ungar, 10,5x17

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:46)

1181 1248  Arbetsbord höj- och sänkbar. Längd: 260. Djup: 130 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:00)

1181 1161  Argenta 9 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:45)

1181 1365  Armband 18k, med stenar, 5,5g brutto

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:19)

1181 9095  Armband 6 st + ring. Silver, pärlor, läder mm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)

1181 1475  Armband Kalevala, Finland

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:01)

1181 1418  Armband silver / paste

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:30)

1181 1088  Armbandsur Certina

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:11)

1181 1695  Bäddsoffa Jonas Ihreborn, Modell Delta. Längd: 160 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)

1181 1490  Bägare 3 st, silver. Höjd: 6-9

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:12)

1181 1632  Bägare silver, Borgila, 1929. Höjd: 10

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)

1181 1066  Bajonetter 5 st, Olika modeller. Längd: 47-55

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:17)

1181 1065  Bajonetter 5 st, olika modeller. Längd: 52-65

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:10)

1181 1417  Barskåp 1930-tal. Längd: 74, djup: 40 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)

1181 1534  Båtmodell Nutida. Längd: 100, höjd: 98 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:58)

1181 1535  Båtmodell nutida. Längd: 71, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:59)

1181 1536  Båtmodeller 2 st. Längd: 33-53

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:00)

1181 1586  Bergèrer Ett par, rokokostil

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:36)

1181 9336  Bestick 10 delar, silver, bland annat marmeladskedar

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)

1181 1137  Bestickuppsättning nysilver

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)

1181 7009  Bestickuppsättning silver, Chippendale, 48 delar (36+ 12 delar). Bruttovikt: 1920 g (1043g + brutto 877g knivar)

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)

1181 1192  Blandteknik 2 st, Bertil Gatu (1913-1984), Sverige. Pojke och flicka. Motivet: 22x29 & 21x15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)

1181 1634  Blandteknik 4 st. Fibben Hald, 26x32 + 37x42

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)

1181 6016  Blandteknik Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sverige. 11x16 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:58)

1181 9191  Blandteknik Collage, Oidentifierad konstnär, 90x95

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:24)

1181 8036  Blandteknik Cristos Gianakos (f. 1934), USA. Komposition, monogramsignerad CG, daterad: "3 3 81". Bladets mått: 111x150 cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:19)

1181 1661  Blandteknik G Lindquist, Badstrand, motivet: 40x48

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:56)

1181 1602  Blandteknik Henry Unger (f. 1945), Sverige. Madrid -65, motivet: 45x37

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:51)

1181 1356  Blandteknik Jan Rhodin (f. 1938), Änder, motivet: 61x47

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:10)

1181 1576  Blandteknik Magnus Berg, Löst blad, "I skjulet", motivet: 18x12

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)

1181 1666  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 50x70

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:03)

1181 1244  Blandteknik Sagofigur, 33x23

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:29)

1181 9148  Blomsterbord Teak. Längd: 100, djup: 38 cm, höjd: 42 + belysning

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)

1181 1311  Bok "The Russian Chandeliers", 2003, Igor Sychev

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:00)

1181 1389  Bokhylla 30-tal. Längd: 120, djup: 26 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:00)

1181 9694  Bokhylla Längd: 128 cm. Djup: 26 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)

1181 9596  Bord antikt, renässansstil. Längd: 120. Djup: 112 cm. Höjd: 83 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:03)

1181 1124  Bord med hylla, trä / järn, Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Diameter: 30, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)

1181 1251  Bord med hylla. Längd: 65, djup: 65 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:51)

1181 1553  Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: 32

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:28)

1181 1687  Bordslampa Barockstil, malm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:10)

1181 1227  Bordslampa glas och mässing, Luxus

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)

1181 1516  Bordslampa Lejon. Höjd: 27

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)

1181 1455  Bordslampa Luxo Arketto

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)

1181 1619  Bordslampa mässing. Höjd: 50

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:17)

1181 1530  Bordslampfot keramik, Stålhanegruppen, Lidköping. Höjd: 30

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:51)

1181 1582  Bordslampfot Kina. Höjd: 35 ca

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:23)

1181 1615  Bordslampfot Orrefors

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:15)

1181 1499  Bordslampfot Tenn

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)

1181 9132  Bordspendyl Ny-Louis seize. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:14)

1181 1153  Bordstabletter 4 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Tulpan, 30x40

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)

1181 1110  Bordsuppsats nysilver, med glasvas och glasskålar. Höjd: 61

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:54)

1181 1492  Brevställ Air France. Längd: 25

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:15)

1181 1286  Bricka + bordstabletter, 1+ 6+ 6 st, Firma Svenskt Tenn

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:55)

1181 1488  Bricka nysilver och glas. Längd: 52

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:11)

1181 1354  Brosch 14 k, med camé. Höjd: 4,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:08)

1181 1353  Brosch 18 k, 9,1 gr

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:08)

1181 1075  Brosch Camé + 3 st. Ej infattade cameéer. Höjd: 3 - 5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:51)

1181 1469  Brosch silver / emalj

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:00)

1181 1416  Brosch / hängsmycke ca. 1880, Frankrike, medalj

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)

1181 1551  Buljongkoppar 8 st, Rosenthal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:27)

1181 1369  Burk med lock, Kina. Höjd: 20. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:16)

1181 1364  Burk med lock, Porslin. Höjd: 16, lagad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:18)

1181 1638  Byrå 1800-tal, kompletterad. Längd: 156, djup: 58 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:34)

1181 9126  Byrå Gustaviansk typ, 1800-tal. Längd: 105. Djup: 47 cm. Höjd: 84 cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)

1181 1318  Byrå senbarockstil, 1800-tal, Ek. Längd: 120. Djup: 59 cm, höjd: 112 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:13)

1181 1653  Byrå Teak. Längd: 54, djup: 30 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)

1181 1310  Carbidlampa Hjorth & Co, Sweden. Höjd: 34

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:58)

1181 1361  Carborundumetsning Sandro Chia (f. 1946), Italien. Dans. Signerad, numrerad 39/50, bladets mått: 135x98 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:23)

1181 1263  Diverse kristall och pressglas

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:21)

1181 7111  Dosa Silver och emalj, Göteborg, B Erlandsson, 1909. Bruttovikt: 193g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:37)

1181 7005  Dosa silver, 1700-/1800-tal. Diameter: 5,5 cm, vikt: 22 g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)

1181 9696  Dragspel Hagström

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:29)

1181 1146  Drinkvagn glas och mässing. Längd: 80, djup: 48 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:28)

1181 1163  Etsning Åke Johansson, "Flyktväg", EA-upplaga, -82, motivet: 24x15,5

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)

1181 1352  Etsning Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. 75/90, "Sprickor i Landskap", motivet: 69x43, -90

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:06)

1181 1478  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Lejon, Ea 19/20, motivet: 16x21

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:03)

1181 9569  Etsning Pierre Marie Brisson (f. 1955), Frankrike. "Composition". Signerad, numrerad 39/75, motivet: 54x44 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:24)

1181 9513  Etsning Robert Haglund (1844-1930), Sverige. Efter Carl Larssons Interiör från Fürstenbergska Galleriet, 1885, motivet: 27,5x20

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:34)

1181 1522  Etsning S Linqvist, Katt, motivet: 5x4

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:43)

1181 1302  Fällbord 1700-/1800-tal, Senare bemålning. Längd: 80 DH. 54

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:27)

1181 1515  Fällbord björk, 1800-tal, 68x63. Höjd: 68

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)

1181 1349  Färgetsning Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Ej signerad, Blå katt, Swedish art edition AB, bladets mått: 42x61

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)

1181 1396  Färgetsning Jean-Marie Guiny (1954-2010), Frankrike. Lejon. Signerad, numrerad 59/150, motivet: 44x55

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:56)

1181 1333  Färgetsning Stockholm eftertryck, motivet: 29x96

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)

1181 1342  Färgetsningar 5 st, Stämpelsignerade, ramens innermått: 70x50, bland annat Maria Lindberg & Pål Svensson

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:51)

1181 1281  Färglitografi 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Bladets mått: 46x62

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:42)

1181 1268  Färglitografi 2 st, Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Bladets mått: 26x32-31x38

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:35)

1181 1143  Färglitografi 3 st. Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Stockholmsmotiv, motivet: 22x52

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:18)

1181 1036  Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 155/190, motivet: 60x44 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:53)

1181 9106  Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 166/260, motivet: 31x39 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:09)

1181 1275  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 211/250, bladets mått: 80x60

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)

1181 1041  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalms saluhall, HC-upplaga, 18/38, motivet: 38x53

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:00)

1181 1039  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Waxholm. Signerad, numrerad 162/290, motivet: 37x46 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)

1181 1337  Färglitografi Björn Eneroth (f. 1937), Sverige. Figur. Signerad, numrerad 36/165, motivet: 70x53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:49)

1181 1343  Färglitografi Bo R Jonzon, Kvinnor. Signerad, numrerad 187/360, motivet: 38x56

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:54)

1181 1575  Färglitografi Carl Erik Bodén (f. 1909), -73, motivet: 46x60

1181 1561  Färglitografi Carl Magnus (f. 1943). Signerad, numrerad 59/125, daterad -77, motivet: 36x31 cm

1181 1329  Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Kvinna och måne. Signerad, numrerad 51/200, bladets mått: 98x95 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:30)

1181 1327  Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Tre kvinnor. Signerad, daterad -94, numrerad 33/300, bladets mått: 75x92

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)

1181 1508  Färglitografi Efter Carl Larsson, motivet: 46x28

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:31)

1181 9663  Färglitografi efter Henri Matisse, 74x102 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:11)

1181 1335  Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Mosebacke, PT, motivet: 44x55

1181 9689  Färglitografi Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, numrerad 21/100, motivet: 43x57 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)

1181 1045  Färglitografi Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Skärgård, 50x67

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:33)

1181 1049  Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 137/200, motivet: 36x45 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:14)

1181 1048  Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 137/200, motivet: 36x52 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:05)

1181 9105  Färglitografi Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. Signerad, numrerad 243/310, motivet: 40x47

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:05)

1181 1562  Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Motivet: 42x32, signerad, -60, motivet: 41x32, saknar glas

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:53)

1181 1051  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. HC-upplaga, 30/40, Vintermotiv, 36x55

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)

1181 1052  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. Signerad, numrerad 223/310, motivet: 62x48 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)

1181 9688  Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. 53x72

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:41)

1181 1240  Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. 1971, PT, motivet: 22x19

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:26)

1181 1078  Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 142/360, motivet: 68x50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:16)

1181 1269  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 227/250, bladets mått: 66x56 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:34)

1181 1326  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Stad. Signerad, numrerad 118/200, motivet: 56x56 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:26)

1181 1345  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten, PT, motivet: 49x59

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:00)

1181 1344  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten. Signerad, numrerad 272/380, daterad -85, motivet: 60x50

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:55)

1181 1334  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 107/450, Utsikt mot Skeppsholmen, motivet: 64x50

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:42)

1181 1347  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 208/380, daterad -84, "Mitt Köksfönster", motivet: 48x60

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:58)

1181 1346  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 330/450, daterad -94, motivet: 62x45

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:17)

1181 1338  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Man med flöjt. Signerad, numrerad 97/250, motivet: 60x44

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)

1181 1241  Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Motivet: 15x21

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:26)

1181 1558  Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 21/29, motivet: 38x38 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)

1181 1559  Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 39/115, motivet: 46x34

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:49)

1181 9349  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Af Chapman. Signerad, numrerad 177/360, motivet: 33x51 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:56)

1181 9346  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 193/360, motivet: 32x52

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:53)

1181 1277  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. God vind. Signerad, numrerad 91/275, bladets mått: 35x44

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:39)

1181 1177  Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Snögubbe. Signerad, numrerad 261/360, motivet: 37x28 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:11)

1181 1564  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. 136x150, bladets mått: 58x52

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:04)

1181 9113  Färglitografi Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 72/200, motivet: 47x61 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:18)

1181 1610  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 79/125

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:08)

1181 1336  Färglitografier 2 st, Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Café & Restaurang, motivet: 50x60 ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:44)

1181 1578  Färglitografier 2 st. Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Lösa blad, numrerade och signerade

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:03)

1181 9462  Fat + 3 bojaner, Kina

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:34)

1181 1555  Fat 2 st, Gustavsberg, fajans, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 17-31

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:33)

1181 1498  Fat Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Diameter: 31

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)

1181 9425  Fat Japan, Imaridekor, 1800-tal, 31x25

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)

1181 1654  Fat Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Eterna. Diameter: 20

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)

1181 9567  Fat silver, Graverat. Diameter: 17

1181 1682  Fat på fot nysilver och glas. Diameter: 26 cm. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)

1181 6152  Fåtölj Ferlea pop chair

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:39)

1181 1696  Fåtölj Patricia Urquiola, "Klara" för Moroso

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:29)

1181 1123  Fåtölj skinn / krom, 1950-tal, Italien

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:56)

1181 9221  Fåtöljer Ett par, Pernilla Bruno Mathsson, skinn

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:58)

1181 9324  Figurin Bing & Grøndahl, flöjtspelande gosse, porslin. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:19)

1181 1505  Figurin Royal Doulton, "Gail". Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)

1181 9088  Figurin trä. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:04)

1181 9358  Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur All världens barn. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)

1181 1116  Figuriner 2 st. Ryssland. Höjd: 7 - 13

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)

1181 1225  Figuriner 3 st, Hundar. Höjd: 15-18

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:29)

1181 1639  Fiskbestick 12+ 12 delar, med silvermontering, i schatull

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:30)

1181 1641  Fiskbestick 6+ 6 st, i schatull, nysilver

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:34)

1181 1603  Flaskor 2 st. Råsunda Bryggeri och Mälarbryggeriet. Höjd: 44 - 50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:50)

1181 1056  Florett Modell äldre. Längd: 107

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:41)

1181 8033  Fotografi Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. Förstorat silvergelatinfotografi. Enligt etikett a tergo signerad och daterad 1992. Motivet: 38x23 cm, ramens mått: 69x54 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)

1181 1677  Fotografi modell äldre, 7,5x6

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:24)

1181 1486  Fotoramar 3 st, Metall, ramens innermått: 18x18 36x30

1181 1138  Fruktservis 13 delar, Ekeby

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:03)

1181 1424  Gädda Uppstoppad. Längd: 115

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:33)

1181 1061  Gevär Med Prins Karls namnschiffer, 1800-talets andra hälft. Längd: 124

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:53)

1181 1403  Glas 7+ 2 st. Höjd: 11-16

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:13)

1181 1073  Glas på fot, Eva Englund (1937-1998), Sverige. "Maja", Orrefors. Målad dekor. Höjd: 15

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:45)

1181 1589  Golvlampa 1950-tal

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)

1181 1587  Golvlampa 20-tal, trä

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:37)

1181 1538  Golvlampa mässing, 2-armad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)

1181 1685  Golvlampor ett par. Mässingsdetaljer, furu. Saknar märkning

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)

1181 1102  Golvvaser Ett par, Kina, 1900-tal. Höjd: 44

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)

1181 1646  Gräddkanna + sockerskål + bricka, silver, Höjd: 7

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)

1181 9350  Gravyrer 2 st, Johan Fredrik Martin (efter), 36x53

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:56)

1181 1436  Halsband glas, 1950-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:41)

1181 1462  Halsband silver / paste, 1920-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:53)

1181 1258  Halsband Stigbert, Silver/bergkristall

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:22)

1181 9092  Halskedjor silver, 8 st

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:16)

1181 9093  Halskedjor silver, 8 st

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:17)

1181 9668  Hängskåp Hörnmodell, Tidigt 1900-tal. Höjd: 77, bredd: 56

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:12)

1181 1413  Hängsmycke Art Déco, silver/ paste, saltvattenpärla

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:27)

1181 1419  Hängsmycke silver / safirer

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:32)

1181 1447  Hängsmycke silver / tigeröga

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)

1181 1456  Hängsmycke silver, vintage

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)

1181 1440  Hängsmycke, 20/ 30-tal silver / paste

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)

1181 1527  Hattaskar 3 st + väska

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:48)

1181 1507  Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)

1181 1057  Hillebard Nyare stav, metall / trä. Längd: 250

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:42)

1181 1295  Hörnskåp mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB. Höjd: 148, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:06)

1181 1308  Husmodell i monter. Längd: 71, djup: 35 cm, höjd: 24 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)

1181 1383  Jobstryck Harriet jobs, 1957,63x110

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:54)

1181 1099  Kaffekoppar + assietter, 6 delar. "Sylvia", Rörstrand 1976-1982. Dekor av Sylvia Leuchovius på gods av Marianne Westman till Rörstrands 250-årsjubileum 1976. Porslin med dekor av penséer

1181 1129  Kaffekoppar 10 delar, Pomona, Rörstrand

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)

1181 1652  Kaffekoppar 10 st. Rosenthal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:46)

1181 1097  Kaffekoppar 8 st. Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Golden Sun, Bing & Grøndahl, Danmark

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)

1181 1105  Kaffeservis 27 delar, Tettau, Tyskland

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:30)

1181 1399  Kaffeservis Danmark, Ca 20 del

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:09)

1181 9661  Kaffeservis/teservis Rörstrand, Ostindia, 11 + 2 delar, 27 del totalt

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:03)

1181 1394  Kaffeservisdelar 15 st, Bing & Grøndahl

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:09)

1181 1306  Kaffeservisdelar 24 delar, Tettau

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:41)

1181 1497  Kaffeservisdelar 4 delar, Escada Margaretha Ley

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:18)

1181 1128  Kaffeservisdelar 9 delar, Rosenthal + 2 extrafat

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:36)

1181 1148  Kaffeskedar + tårtgafflar, 12 + 12 st. Silver

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:44)

1181 1084  Kaffeskedar 11 + 5 + 1. Silver

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:44)

1181 9640  Kaffeskedar 12+ 7 st, silver

1181 7065  Kalk silver, 1700-tal, sign MB. Höjd: 12 cm, vikt: 33 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:44)

1181 9127  Kamferkista Orientalisk. Längd: 80, djup: 38 cm, höjd: 42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:10)

1181 1501  Kandelabrar ett par, Metall. Höjd: 52

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:21)

1181 1157  Kanna + fat, 6 + 1 + 1 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Bland annat Terma och Traktör

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:12)

1181 1140  Kanna + karott, nysilver. Höjd: 12 - 17

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:14)

1181 9558  Kanna koppar med försilvrad dekor, Tibet, 1800-tal. Höjd: 31

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:10)

1181 1086  Karaff + vas, kristall. Höjd: 30 - 45

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:01)

1181 1175  Karaffer 2 st. Höjd: 33-34

1181 1623  Karmstol 1700-/1800-tal, kompletterad

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)

1181 1542  Karmstol 1960-tal

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:04)

1181 1679  Karmstol Kaptensstol, Josef Frank

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:16)

1181 1125  Karmstolar Ett par, skinn / krom, 1930-tal, omklädda

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:01)

1181 1284  Karta Sverige och Norge, 45x56

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:51)

1181 1139  Keramik 4 delar, skålar + vas, bland annat Lisa Larson / Gunnar Nylund. Höjd: 4 - 17

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:06)

1181 1202  Klaffbord omkring 1900, bemålat, med låda. Längd: 52 + 2x25, djup: 105 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:51)

1181 1384  Koffert med inredning, omkring 1900. Höjd: 103. Bredd: 57

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:56)

1181 1053  Kolonnljusstakar Scandia tenn, Karlshamn, 1979. Tenn. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)

1181 1608  Konstglas 2 delar, Flygsfors. Höjd: ca 14 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)

1181 1290  Konstglas 4 delar, Kosta Boda, bland annat Erik Höglund. Längd: 12-13 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:04)

1181 1179  Konstglas 4 delar. Höjd: 8-25, bland annat Mats Jonasson

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:49)

1181 1095  Kräftskål Rörstrand. Diameter: 24, höjd: 11 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)

1181 1222  Kristall 4 delar, Karaffer + skål

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:26)

1181 1085  Kristall 7 delar. Höjd: 5 - 17

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:56)

1181 1554  Kristall Böhmen, 13 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:32)

1181 1563  Kryddburkar 2 st, Rörstrand, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Trälock. Höjd: 19,5, Mjöl & Salt

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:02)

1181 1622  Kuverttallrikar 12 st, mässing. Diameter: 27

1181 1054  Kuverttallrikar 12 st, Tenn. Diameter: 28

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:26)

1181 1270  Kuverttallrikar med mera. Mässing och nysilver. Tallrikarna. Diameter: 28 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:31)

1181 1381  Lackarbete 2 st, Kina, 28x32,34x40 cm

1181 1325  Litografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Non Violence. Signerad, numrerad 56/90, bladets mått: 54x76

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:25)

1181 1510  Litografi Efter Zorn, Bengtssons Lito, motivet: 25x20

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:32)

1181 1166  Litografi Hans Viksten (1926-1987), Sverige. "Fröding som berg". Signerad, numrerad 140/200, bladets mått: 43,5x63 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:10)

1181 1301  Litografi Oidentifierad konstnär. Ansikte. Signerad, numrerad 39/50

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:10)

1181 1321  Litografi Picasso, tryckt signatur, Don Quiijote, 55x37

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)

1181 1243  Litografi Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), Danmark. Signerad, numrerad 74/150, motivet: 23x16 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)

1181 9467  Ljushållare ett par, Porslin. Höjd: 22

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:42)

1181 1080  Ljuskrona Barockstil. Höjd: 80

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:29)

1181 1599  Ljuskrona empirestil. Höjd: 40

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:49)

1181 1174  Ljuskrona rokokostil, 20-tal. Höjd: 60

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)

1181 9445  Ljusstakar 1700-/1800-tal, ett par, mässing. Höjd: 30 cm

1181 1375  Ljusstakar 2 st, empire, mässing. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:43)

1181 1448  Ljusstakar 2 st, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 30-356

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:46)

1181 1315  Ljusstakar Ett par, "Blekingeljusstakar". För två ljus, mässing. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:11)

1181 1288  Ljusstakar ett par, glas. Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:59)

1181 1185  Ljusstakar Ett par, nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 13

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:28)

1181 7093  Ljusstakar Ett par, silver, Finland. Höjd: 21,5 cm, bruttovikt: 1034 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:00)

1181 1130  Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 9

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:45)

1181 7018  Ljusstakar ett par, silver. Rokokostil, 1958. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 940 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:06)

1181 1649  Lockurna + vas, Gouda, Holland. Höjd: 17 - 35

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:46)

1181 9435  Lockurna opalinglas, 1800-tal. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:09)

1181 1059  Luntlåsgevär 1800-tal, Indien, trä, mässing och intarsia. Längd: 178 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)

1181 1299  Lykta för värmeljus. Kupa i grönt glas. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:14)

1181 1595  Malmkrona 1900-tal, mässing. Höjd: 60 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:44)

1181 1445  Manschettknappar silver, 1952

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:45)

1181 1444  Manschettknappar silver, M8, Malmö

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:44)

1181 1409  Matsalsgrupp 8 delar, Bord + 6 stolar + 2 karmstolar + 4 ilägg (50 cm). Längd: 172-320 cm. Djup: 118 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:22)

1181 1211  Matservis 52 delar, Svenska slott, Rörstrand, omkring 1900

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:23)

1181 1400  Matservis Tjeckien, ca 35 del

1181 1106  Matservisdelar 18 delar, Måsen, Bing & Grøndahl

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)

1181 1104  Matservisdelar 24 delar, Hagtorn, Gustavsberg

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:23)

1181 1198  Matservisdelar 28 delar, Villeroy & Boch, Country collection

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:40)

1181 1103  Matservisdelar 29 delar, Linnea, Gustafsberg, omkring 1900

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:15)

1181 1304  Matservisdelar 38 delar, Rosenthal, Bemålat

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)

1181 1087  Matskedar 3 st. + 2 kaffeskedar, silver

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:01)

1181 1193  Matta afghan, 63x98

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:26)

1181 9699  Matta Kina, 169x242

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)

1181 1393  Matta Kina, Figural, 60x80 ca

1181 9177  Matta orientalisk, 126x222

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:58)

1181 9176  Matta orientalisk, 152x215

1181 9175  Matta orientalisk, 153x210

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)

1181 1557  Matta Orientalisk, 160x210

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:39)

1181 1120  Matta Orientalisk, 210x320

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:41)

1181 6159  Matta orientalisk, 306x206 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:53)

1181 9163  Matta orientalisk, Bakhtiari, 200x300

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)

1181 1370  Matta orientalisk, Bochara, 124x184

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:19)

1181 9178  Matta orientalisk, Djosan-Fein, 103x153

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)

1181 9166  Matta orientalisk, Figural, 188x300

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:37)

1181 9211  Matta orientalisk, Kerman, Semiantik, 230x365

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)

1181 1597  Matta Orientalisk, Silkeinslag, 78x122

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:45)

1181 1176  Matta pakistansk Bochara, 124x184

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)

1181 1479  Matta rips, 420x70

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:08)

1181 1195  Mattallrikar  + assietter, 5 + 6 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:35)

1181 1197  Mattallrikar 6 st, Fleurette, Johnson & Brothers. Diameter: 27 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:39)

1181 1196  Mattallrikar 7 st, England, "Lochs of Scotland". Diameter: 26 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:37)

1181 1064  Medalj Järnkorset, 1914, omarbetad. Längd: 4,3, Kejsar Wilhelm II

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)

1181 1675  Miniatyr dam, 8x6

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:21)

1181 1650  Miniatyr Smycke, 1800-tal. Höjd: 7

1181 1665  Miniatyrer 2 st, 1800-tal. Höjd: 5

1181 1556  Miniatyrer Stengods, 14 st, Höganäs/Rörstrand mm. Höjd: 1,5-13

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:32)

1181 9130  Minkpäls päls i mink

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)

1181 1289  Mockaservis 25 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)

1181 9151  Mockaskedar 10+ 9 st, silver

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:47)

1181 1127  Mortlar 3 st. Mässing + 2 stötar. Höjd: 11 - 15

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:19)

1181 9442  Mugg Kina, dekor i famille rose. Höjd: 10

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:15)

1181 1093  Nattljusstakar Ett par + ett par appliquer, mässing

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:43)

1181 1111  Nubbeglas 4 st. Gustav III: s monogram. Höjd: 16

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:04)

1181 9634  Olja på papper Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Cykeltur, Löst blad, bladets mått: 70x100

1181 1526  Oljemålning A Stensiö, 1951, luktärtor, 23x18

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:48)

1181 8024  Oljemålning Alfred Bergström (1869-1930), Sverige. 1898, "Grönska", 27x37

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:41)

1181 9551  Oljemålning Arturo Petrocelli (1856-1926), Sverige. Pojke och äldre man, signerad. Olja på duk, 30x39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:59)

1181 9258  Oljemålning Bengt Blomquist (1920-2001), Sverige. Daterad 1951-52. Olja på duk, 72x91 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:49)

1181 1664  Oljemålning Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. 1955, Renar, 45x75

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)

1181 9267  Oljemålning Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. "Sommarlandet", signerad. Olja på duk, 36x48 cm

1181 9240  Oljemålning Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. Signerad. Olja på duk, 46x38

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:27)

1181 9598  Oljemålning Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Figurer, 24x18

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:14)

1181 9227  Oljemålning Classe Campbell (1910-1987), Sverige. "Flygande moln", signerad. Olja på duk, 60x80 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)

1181 1013  Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Båtar. Olja på pannå, 54x74 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)

1181 1021  Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Båtar. Olja på pappannå, 50x65 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2018 12:07)

1181 1010  Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Båtar. Olja på pappannå, 51x65 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2018 12:08)

1181 1015  Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Hamnmotiv. Olja på pappannå, 52x75 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:40)

1181 1026  Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Landskap. Olja på pappannå, 80x100 cm, oramad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:52)

1181 1005  Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Olja på pappannå, 52x75 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 maj 2018 04:37)

1181 1359  Oljemålning Edward Soc, "Utan titel", 1988,136x98

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:22)

1181 1391  Oljemålning Ejvind Larsen, "Fredhäll aftonsol", 1947

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)

1181 9085  Oljemålning Else Wirström, Sverige. Blomsterstilleben, signerad och daterad Stockholm 1955. Olja på pannå, kopia efter Gaspar Peeter Verbruggen dä, 55x46 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:57)

1181 9674  Oljemålning Eric Lundgren (f. 1907), Sverige. Signerad, daterad 59, Göteborgs hamn med Masthuggskyrkan, 50x60

1181 1070  Oljemålning Erik Ekman, parklandskap, signerad, 45x54

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:30)

1181 1252  Oljemålning Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsignerad, 46x55

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:00)

1181 1254  Oljemålning Ester Henning (1887-1985), Sverige. Osignerad, 30x40

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:03)

1181 1253  Oljemålning Ester Henning (1887-1985), Sverige. Osignerad, 45x64

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)

1181 9499  Oljemålning Eva Schillberg (1881-1967), Sverige. "Ålstensmotiv med snö", 29x39 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:45)

1181 1171  Oljemålning Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Vinterlandskap, 55x64

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:47)

1181 1476  Oljemålning Georges Baffert, signerad, 1949, Cote de Azur, Cape Ferrat a Beaulieu, 21x28

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)

1181 9652  Oljemålning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Signerad, daterad 1945, arbetshästar på åker, 38x54

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)

1181 1285  Oljemålning Gustav Berlin (1905-1988), Sverige. Stilleben, 40x30

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)

1181 1491  Oljemålning Harald Gallén (1880-1931), Finland. Landskap. Signerad, daterad 1907. Olja på duk, 53x64 cm

1181 9198  Oljemålning Ivan Hoflund (1887-1948), Sverige. Väderkvarnar. Olja på pannå, 23x37

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:30)

1181 1207  Oljemålning Johan Pettersson, Häst, bladets mått: 19x19

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:14)

1181 9259  Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Änder, signerad, 23x31

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:50)

1181 9518  Oljemålning Karin Nordlander, Utsikt mot Nationalmuseum, ej ram. Signerad, daterad 1974. Olja på pannå, 58x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)

1181 1662  Oljemålning L Folin, Stockholmmotiv, 47x59

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:57)

1181 8030  Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Efter Maskeraden" 1965, signerad. Olja på pannå, 98x62

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:21)

1181 6451  Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Röda vinbär, signerad, -18,57x. 8

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:54)

1181 1609  Oljemålning Maja Braun (f. 1953), Sverige. "Befrielse", signerad, 45x54

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)

1181 1671  Oljemålning mansporträtt, 8,5x7

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:16)

1181 1145  Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. 62x45

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:23)

1181 9246  Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1800-tal, fors, 60x84

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:49)

1181 9511  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Monogramsign 1915, Militärer vid fönster, 37x54

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)

1181 6421  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Sign -33, Gårdsmotiv, 67x96

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:04)

1181 9517  Oljemålning Oidentifierad konstnär, sign Wm Collinson, Engelsk herrgård, 44x59

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:52)

1181 9301  Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad, flicka med päron, 63x80

1181 1091  Oljemålning Oidentifierad konstnär, stilleben, 75x59

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:18)

1181 9180  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Stilleben, Pannå, 60x44

1181 1077  Oljemålning Oidentifierad konstnär, vandrare, signerad, KB, 61x42

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:15)

1181 1470  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, portal, 40x30

1181 1291  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign G Weck, Marin, 27x34

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:01)

1181 9245  Oljemålning Olle Lindgren. Signerad, daterad 77. Olja på duk, 70x70

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:31)

1181 1524  Oljemålning Per Falk, landskap, 72x90

1181 1237  Oljemålning Rudolf Gowenius (1896-1960), Sverige. Döende matador. Olja på pannå, 45x37 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)

1181 1204  Oljemålning Rune Persson, Sverige. Stilleben, 64x80 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:10)

1181 9188  Oljemålning sign Borge, Kustlandskap. Olja på duk, 66x95

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:17)

1181 1607  Oljemålning Sign Folin, Grustag, 58x83

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:59)

1181 1377  Oljemålning Sign Hata, komposition, 73x100

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:41)

1181 9516  Oljemålning Sign L Birch, Kustmotiv, 44x55

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:47)

1181 1235  Oljemålning Signerad Hedenström, Stilleben, 27x20

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:21)

1181 1147  Oljemålning signerad, flickporträtt, 78x58

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:36)

1181 1144  Oljemålning signerad, hundar, 19x24

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:20)

1181 1577  Oljemålning Stig Einarts, "Färdig för sådden". Signerad, daterad -79. Olja på duk, 41x51 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:00)

1181 9218  Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, daterad 1955, "gamla bron över Alsterån på riksväg 34 i Ålem. Olja på duk, 45x60

1181 1067  Oljemålning Tawee Nandakwang, tempel, signerad 1968. Olja på duk, 50x70

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:04)

1181 1046  Oljemålning Theander, kust, 45x54

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:33)

1181 1606  Oljemålning Wiking Svensson (1915-1979), Sverige. Fabriksinteriör, -57,60x80

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:57)

1181 9677  Oljemålning Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. Blomsterstilleben, 37x45

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:24)

1181 1265  Oljemålningar 2 st, 1 st glasmålningar, 12x17

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:30)

1181 1069  Oljemålningar 2 st. Gelhaar, keruber, signerade, 1895,117x36

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:24)

1181 1178  Oljemålningar 3 st, J Schoultz, blomsterstilleben, 12x17

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:47)

1181 1435  Örhängen silver / ametister

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:42)

1181 1423  Örhängen silver / paste

1181 1437  Örhängen silver / paste, 1930-tal

1181 1422  Örhängen silver / paste, ett par

1181 1468  Örhängen silver / vintage, 30-tal

1181 1433  Örhängen silver och krysopras, Art Déco

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:43)

1181 1459  Örhängen silver, vintage

1181 1213  Pall 1950/60-tal

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:14)

1181 1194  Pall Republic of Fritz Hansen, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. 2013

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:38)

1181 1471  Parti kuriosa, bland annat silver

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:57)

1181 1560  Parti bijouterier diverse

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:55)

1181 1256  Parti Georg Jensen Metall, 6 del

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:06)

1181 9487  Parti silver 7 del

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:00)

1181 1565  Parti silver 9 delar

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)

1181 9152  Parti smycken

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:47)

1181 9096  Parti smycken 23 delar

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:29)

1181 1307  Parti smycken bland annat silver

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:43)

1181 1006  Pastell Dag Björn Hellsing (f. 1923), Fiskebåtar. Pastell på pappannå, 48x62, oramad

1181 1089  Pelarbord 1800-tal. Diameter: 41, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:14)

1181 1592  Pigtittare 1800-tal. Höjd: 70, mahogny

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:40)

1181 1625  Plunta Glas, 1800-tal. Höjd: 23

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:20)

1181 1544  Pokal med lock, bemålad plåt. Höjd: 30

1181 9252  Porslin 3 delar, Rosenthal, bland annat bonbonjär. Höjd: 6 - 22

1181 1107  Porslin 6 delar, Rosenthal, bland annat Lockurna + skålar. Höjd: 2 - 27

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)

1181 9312  Potpourriurna med lock, Rörstrand, 1900-tal. Reliefdekor med blomstermotiv, Höjd: 32 cm

1181 1430  Pottskåp Furu, 1880-tal. Längd: 53, djup: 44 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:37)

1181 1506  Provdockor 3 st. Höjd:

1181 9457  Prydnadshundar ett par, England. Höjd: 26

1181 1588  Rakspegel Sent 1800-tal, Höj / sänkbar

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:37)

1181 1481  Ram / skärm Kina. Höjd: 36

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:06)

1181 1072  Remmare 7 + 3 st. Höjd, 15 - 18

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:43)

1181 9030  Ring 18 k med briljanter, 3,9 gr 0,10 ct

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:39)

1181 6547  Ring 18 k. Med diamanter och safirer, ringstorlek. 17,3,2 g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)

1181 5485  Ring 18 k. Med vita Cubic Zircon och blå sten, ringstorlek. 17,75,3,9 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:33)

1181 1395  Ringar 4 st, 18 k, 9,4 gr

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:06)

1181 1688  Röllakan AB MMF, 85x190

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:09)

1181 1055  Sabel i fodral 1800-tal, Längd: 96

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:40)

1181 1691  Salongsbord 1880-tal. Längd: 110, djup: 64 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:52)

1181 9453  Salt/pepparkar 4 delar, silver. Höjd: 5,5-9

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)

1181 9273  Saltkar + senapskar, med skedar, silver, England. Höjd: 3-5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:10)

1181 1633  Saltkar Silver med glasinsats, London. Längd: 8

1181 1155  Samovar Ryssland, el. Höjd: 36

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:09)

1181 1540  Sängbord Laminat, Ställbar

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:03)

1181 1217  Satsbord 3 delar, England

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:21)

1181 1591  Satsbord 3 delar, Glas / trä

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:39)

1181 1637  Scarves Hermes/Dior

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)

1181 1267  Seltersglas 8+ 7 st. Höjd: 9 cm

1181 9070  Serigrafi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Åtta runt bordet, HC-upplaga, 28/31, signerad, 75x106, oramad

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:53)

1181 8032  Serigrafi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. Signerad, numrerad 208/250, motivet: 40x40

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:35)

1181 1541  Serveringsvagn Fällbar. Längd: 67, djup: 42 cm, höjd: 70 cm

1181 1092  Serveringsvagn rotting och glas. Längd: 68. Djup: 45 cm, höjd: 64 cm

1181 1549  Servisdelar Arabia, Reimari, ca 40 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:25)

1181 1287  Servisdelar Gefle Mullbär, 8 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:57)

1181 1552  Servisdelar Gustavsberg, bland annat Ceylon, ca 15 del

1181 1215  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 190, djup: 45 cm, höjd: 94 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:19)

1181 9004  Silver diverse, bland annat 1800-t. Längd

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)

1181 1276  Skål + 2 prydnadsägg, Orrefors. Diameter: 15 cm respektiv. Höjd: 6,5 - 10,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:37)

1181 9345  Skål + ljusstake + halsband med sten + 2 par örhängen, silver, BHS, Stockholm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:50)

1181 1539  Skål kristall, Helen Krantz, Orrefors. Längd: 33

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)

1181 1112  Skål på fot, nysilver / glasinsats. Höjd: 22, diameter: 30 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)

1181 1296  Skål på fötter + sked, silver, otydliga stämplar. Längd: 13,5 cm. Bredd: 9,5 cm, höjd: 5,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)

1181 1636  Skål silver, med glasinsats, 1916. Diameter: 17, höjd: 7,5 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:35)

1181 1624  Skål på fot + 1 par skålar, Kristall. Höjd: 8-25

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:19)

1181 1180  Skålar  + skulptur, 3 delar, Mats Jonasson, Målerås. Längd: 24 Dia: 18, höjd: 17 cm

1181 1226  Skålar 2 st. Diameter: 22-28

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:30)

1181 1292  Skålar 3 st, Fuga, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors

1181 1528  Skålar 3 st. Flygsfors. Höjd: 13 - 19

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:50)

1181 9415  Skålar glas, MM Hämppäla, Finland. Höjd: 14 - 20

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:39)

1181 9479  Skålar/fat 4 delar, Kina. Diameter: 14-20

1181 1627  Skålfat Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Längd: 27,5

1181 1152  Skålfat Silur, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, 33x33

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)

1181 1545  Skåp 2 st, Teak. Längd: 43-78, djup: 42 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:05)

1181 9583  Skåp Allmoge, "1786", Bemålat. Längd: 127, djup: 52 cm, höjd: 215 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:59)

1181 1238  Skåp med lådor, idegran, England. Längd: 54. Djup: 42 cm. Höjd: 132 cm, skadad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:22)

1181 9582  Skåp på benställning, Betsad furu. Längd: 77, djup: 3,3 cm, höjd: 175 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:57)

1181 9064  Skåp reliefdekor. Längd: 97, djup: 46 cm, höjd: 141 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:35)

1181 1373  Skärmdel Kina, Lackarbete, stendekoration, 106x30 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)

1181 9342  Skedar parti diverse, silver

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:44)

1181 1532  Skeppsljusstakar 3 st, mässing. Höjd: 18

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:55)

1181 1529  Skolplanscher 5 st

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:53)

1181 1074  Skrin 1800-tal. Längd: 20, djup: cm, djup: 13, höjd: 11 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:50)

1181 1495  Skrivbordset Marmor, 7 del

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:17)

1181 1094  Skrivbordsuppsats 3 delar, mässing / biskviporslin. Höjd: 8 - 15 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)

1181 1245  Skrivset 4 delar, Gusum, mässing. Höjd: 7-12

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)

1181 1113  Skrivställ nysilver /glas, skadad + brevkniv, mässing, Gusum. Längd: 21 - 26

1181 9447  Skrivställ porslin, Frankrike. Längd: 22

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:19)

1181 9332  Skulptur glas, Carlos R Pebaque, Gullaskrufs glasbruk. Signerad, daterad 2012, unik. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:41)

1181 9438  Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Bulldog Midi. Höjd: 14

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:12)

1181 1657  Skulptur Ipsen, keramik, pige. Höjd: 22

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)

1181 9460  Skulptur Keramik, Hund. Längd: ca 35, höjd: 31 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:32)

1181 1548  Skulptur Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt. Höjd: 9,5

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:24)

1181 1463  Skulptur Kvinna. Höjd: 34

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)

1181 1149  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin, Gustavsberg. Höjd: 19

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:45)

1181 1100  Skulptur Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby. Höjd: 22

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:07)

1181 9328  Skulptur i glas Gullaskrufs glasbruk. Signerad, daterad 2010, Carlos R Pebaque, fiskar. Höjd: 19 cm

1181 1467  Skulpturer 3 st, brons, Indien. Höjd: 15-30

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)

1181 1546  Skulpturer 3 st, Gustavsberg, Fåglar. Höjd: 4-6

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:08)

1181 1397  Skyltdocka Barn. Höjd: ca 95

1181 1062  Slaglåsgevär 1800-tal, Delar saknas. Längd: 133

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:58)

1181 1060  Slaglåsgevär 1800-tal, Saknar laddningsstav. Längd: 122

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)

1181 1063  Slaglåsgevär 1800-tal. Längd: 136

1181 1260  Slipsnål 18 k, 9,5 gr

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:18)

1181 1261  Slipsnål 18k, 3 gr

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:19)

1181 1533  Smycken parti diverse, bland annat silver

1181 1183  Snapsglas ett par, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Skruf. Höjd: 10,5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:05)

1181 1159  Soffa Samsas, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 155

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:42)

1181 9620  Soffbord Fritz Hansen. Diameter: 120, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:42)

1181 1303  Soffbord Gustaviansk stil, Kakelplattor, bemålat. Längd: 78. Djup: 47 cm, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:36)

1181 1317  Soffbord Mosaik. Längd: 81, djup: 50 cm, höjd: 57 cm

1181 1151  Spegel "Lagun 9", Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Gustavsberg. 25,5x25,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)

1181 1249  Spegel + Konsolbord. Höjd: 160+ 60

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:49)

1181 1188  Spegel 20-tal, 114x46

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:02)

1181 1520  Spegel 89x55

1181 9375  Spegel Karl Johan, mahogny, 91x48

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:35)

1181 1220  Spegel Nyrokoko. Höjd: 77

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)

1181 8022  Spegel med konsolbord Karl Johan, mahogny. Spegelns mått 139x57, borde. Längd: 84 cm, djup: 44 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:21)

1181 1429  Spelbord 1880-tal. Längd: 94, djup: 48x2 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:35)

1181 1581  Spiselhundar 5 st. Höjd: 14 - 20, bland annat Staffordshire

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:24)

1181 1618  Spiselhundar ett par, Porslin. Höjd: 20

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)

1181 1630  Stekhuv nysilver. Längd: 35

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)

1181 1692  Stolar 4 st, barockstil

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)

1181 1121  Stolar 4 st. Mahogny, Senempirestil

1181 1583  Stolar 4 st. Stoneville Furniture, USA, 1970-tal, galon

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:25)

1181 9539  Stolar ett par, 1880-tal

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:49)

1181 9413  Stolar ett par, Empirestil

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:38)

1181 1537  Stolar ett par, Teak, 1960-tal

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)

1181 1132  Syltkrukor 2 st. Höganäs / Gustavsberg. Höjd: 19 - 23

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:47)

1181 1594  Taburett Karl Johan, mahogny

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)

1181 1593  Taburett Sengustaviansk, bemålad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:41)

1181 1212  Takarmatur Bumlingen. Diameter: 40

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:13)

1181 1450  Takarmatur Glaskupa. Diameter: 30, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:47)

1181 1050  Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, mässing, diameter: 45, höjd: 40 ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:11)

1181 1425  Takarmatur Koppar, med glaskupa. Diameter: 42

1181 1372  Takarmatur metall, figurativ, motiv med båtar. Höjd: 55 ca

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:34)

1181 1689  Takarmatur omkring sekelskiftet 1900. Höjd: ca 60

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)

1181 1233  Takarmatur Prismor. Diameter: 40

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:42)

1181 1451  Takarmatur Tiffanystil. Diameter: 35 H ca 30

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)

1181 1076  Takfotogenlampa smide /glas. Höjd: 75

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:03)

1181 1489  Tallrik Kina. Diameter: 22

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:13)

1181 1101  Tallrikar 3 st. Imaridekor, Japan. Diameter: 24 - 32 cm

1181 1611  Tallrikar Kina, 13 st. Diameter: 30

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:00)

1181 1300  Tårtgafflar 12 st. Silver. Vikt: 200g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)

1181 1513  Tavla Broderad, Sarah Ann Gendal, 1832,39x37

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:35)

1181 1374  Tavlor 2 st, Kina, Stenarbete, 33x24

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:45)

1181 1676  Teckning Nancy Rydell, 15x20

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:23)

1181 1477  Teckningar 2 st. Alfred Wahlberg (1834-1906), Sverige. Landskap, signerad à tergo och daterad Gråbo 2/10 83, samt Georg von Rosen (1843-1923), Sverige. Medeltida motiv, tusch och akvarell, signerad G. Vikt. Rosen, bladets mått: 14x23 resp. Motivet: 28x20 cm. Proveniens: Konsul C E Schlyters samling

1181 9654  Tedosa Limoges. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:26)

1181 1126  Tekök på rechaud, 1800-tal, nysilver. Höjd: 43

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:23)

1181 1098  Tekoppar 5 st. Omkring 1900

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)

1181 1219  Tekoppar 6 st, Gustavsberg

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)

1181 1518  Telefon- bänk. Längd: 97, djup: 45 cm, höjd: 68 cm, England

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)

1181 1096  Terrin + kanna, tomte, Göteborg. Höjd: 13 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)

1181 1531  Terrin med lock, tenn, Norge. Höjd: 27

1181 1482  Teservis Glas, 7 delar, 6 glas + bricka

1181 1357  Teservisdelar 22 delar, Rosenthal, Pompadour

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:11)

1181 1223  Timglas mässing. Höjd: 21

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:27)

1181 1388  Träsnitt Asien, 70x32, träram

1181 1331  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 190/390, Gamla Stan, -80, panorama, 58x134

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:36)

1181 1332  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen, -80,360-upplaga, motivet: 58x134

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)

1181 1521  Träsnitt Växt, motivet: 15x9,5

1181 1298  Uppläggningsbestick 2 st, silver, Finland + ostkniv, sterlingsilver. Längd: 18-22 cm

1181 9571  Uppläggningsfat ett par, nysilver, 61x31

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:27)

1181 1613  Urnor ett par, Porslin, Empire. Höjd: 18

1181 1210  Väggarmatur Tidigt 1900-tal, Smide

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:22)

1181 1585  Väggbonad Maskinvävd, Jaktmotiv, 122x210

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:35)

1181 1461  Vägglampa 1940-tal, bemålat gips. Höjd: 40

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)

1181 1131  Väggpendyl Gustaviansk stil. Höjd: 56

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)

1181 1114  Väggrelief porslin / tenn / mässing, kvinna. Höjd: 36

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)

1181 9639  Väggskulptur Elisabeth Svensson, Bemålat lergods, Figur, 45x66

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)

1181 9103  Väggur Junghans, Tyskland. Höjd: 93 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:01)

1181 9110  Väggur Rob Engström, Stockholm. Rokokostil. Höjd: 59 cm

1181 1134  Vas + karaff + ljusstake, 3 delar, bland annat: Iittala. Höjd: 20-30

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:52)

1181 1670  Vas Daum Nancy, fotnagg. Höjd: 14

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)

1181 9550  Vas Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors. Höjd: 21

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:03)

1181 1631  Vas Glas, Märkt Orup Hyllinge. Höjd: 17

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)

1181 1273  Vas kristall på nysilverfot. Höjd: 26

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)

1181 1616  Vas Kristall. Höjd: 23

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:15)

1181 1156  Vas Nils Emil Lundström (1865-1960), Sverige. Rörstrand, jugend, militära fartyg. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:14)

1181 7014  Vas silver, Maraboupokalen, Borgila, 1978. Höjd: 15,5 cm, vikt: 385 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)

1181 9378  Vas Tommie Rush, USA. Konstglas. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:39)

1181 1484  Vaser 2 st, Tenn, Funkis. Höjd: 14-22

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:09)

1181 1135  Vaser 2 st. Kina. Höjd: 21 - 39

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:53)

1181 1255  Vaser 3 st, Iittala. Höjd: 14-22

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:05)

1181 1133  Vaser 3 st. Kristall. Höjd: 21 - 30

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:52)

1181 1628  Vaser ett par, Jugend, Porslin med silvermontering. Höjd: 13

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:22)

1181 1432  Vattentunna Koppar. Höjd: 54

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:38)

1181 1309  Verktyg modell äldre, Diverse, bland annat Rubank

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:57)

1181 9697  Vevgrammofonmöbel His masters voice. Längd: 46. Djup: 50 cm, höjd: 93 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:29)

1181 6388  Vikskärm Ungern, 3-delad, bemålad. Höjd: ca 180

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:16)

1181 1405  Vinglas 14 st. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:15)

1181 1402  Vinglas 2 st, Efva Attling. Höjd: 22

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:11)

1181 1480  Vinglas 4 st, Iittala, Essence, Alfredo Häberli. Höjd: 22,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:06)

1181 1043  Vinglas 9 st, Boda, Ruben, design: Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 15

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:27)

1181 1366  Vitrinskåp Valnöt, rokokostil. Längd: 105, djup: 31 cm, höjd: 102 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)

1181 1221  Vitvinsglas + Likörglas, 9+ 6 st

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)

1181 1401  Whiskyglas 12 st. Höjd: 8

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:11)

1181 1502  Ytterfoder 4 st. Höjd: 10-16

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:22)

1181 1648  Ytterfoder mässing, sent 1800-tal. Höjd: 24

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:44)

1181 9455  Ytterfoder Staffordshire. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)