1181 1312 Affisch Gröna Lund, 99x68
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:03)
1181 1519 Akvarell + bok, Paul Gabriel Bodoni, 2004, motivet: 28x23
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:39)
1181 1672 Akvarell Boberg, kanal, Venedig, 1942, motivet: 18x14
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:21)
1181 6148 Akvarell Boris Zats (f. 1968), Sverige. Kustmotiv Scotland, 2013, motivet: 35x52
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:06)
1181 1514 Akvarell Britta Rydell, "stilla Vals", 2001,19x17
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:36)
1181 1517 Akvarell G Lütken, 1941, Nordafrika, motivet: 22x29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)
1181 1044 Akvarell Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Stockholms Slott, 34x47
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)
1181 1068 Akvarell Min Wae Aung, Burma, signerad, -89,26x35
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:09)
1181 1189 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur, Stockholms Stadshus, motivet: 11x15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:37)
1181 9524 Akvarell omkring 1900, signerad, oramad, Kuststad, motivet: 21x33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:24)
1181 1170 Akvarell Staffan Ullström (f. 1949), Sverige. Sparvhök med ungar, 10,5x17
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:46)
1181 1248 Arbetsbord höj- och sänkbar. Längd: 260. Djup: 130 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:00)
1181 1161 Argenta 9 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:45)
1181 1365 Armband 18k, med stenar, 5,5g brutto
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:19)
1181 9095 Armband 6 st + ring. Silver, pärlor, läder mm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)
1181 1475 Armband Kalevala, Finland
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:01)
1181 1418 Armband silver / paste
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:30)
1181 1088 Armbandsur Certina
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:11)
1181 1695 Bäddsoffa Jonas Ihreborn, Modell Delta. Längd: 160 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)
1181 1490 Bägare 3 st, silver. Höjd: 6-9
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:12)
1181 1632 Bägare silver, Borgila, 1929. Höjd: 10
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)
1181 1066 Bajonetter 5 st, Olika modeller. Längd: 47-55
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:17)
1181 1065 Bajonetter 5 st, olika modeller. Längd: 52-65
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:10)
1181 1417 Barskåp 1930-tal. Längd: 74, djup: 40 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)
1181 1534 Båtmodell Nutida. Längd: 100, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:58)
1181 1535 Båtmodell nutida. Längd: 71, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:59)
1181 1536 Båtmodeller 2 st. Längd: 33-53
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:00)
1181 1586 Bergèrer Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:36)
1181 9336 Bestick 10 delar, silver, bland annat marmeladskedar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)
1181 1137 Bestickuppsättning nysilver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)
1181 7009 Bestickuppsättning silver, Chippendale, 48 delar (36+ 12 delar). Bruttovikt: 1920 g (1043g + brutto 877g knivar)
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)
1181 1192 Blandteknik 2 st, Bertil Gatu (1913-1984), Sverige. Pojke och flicka. Motivet: 22x29 & 21x15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)
1181 1634 Blandteknik 4 st. Fibben Hald, 26x32 + 37x42
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)
1181 6016 Blandteknik Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sverige. 11x16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:58)
1181 9191 Blandteknik Collage, Oidentifierad konstnär, 90x95
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:24)
1181 8036 Blandteknik Cristos Gianakos (f. 1934), USA. Komposition, monogramsignerad CG, daterad: "3 3 81". Bladets mått: 111x150 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:19)
1181 1661 Blandteknik G Lindquist, Badstrand, motivet: 40x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:56)
1181 1602 Blandteknik Henry Unger (f. 1945), Sverige. Madrid -65, motivet: 45x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:51)
1181 1356 Blandteknik Jan Rhodin (f. 1938), Änder, motivet: 61x47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:10)
1181 1576 Blandteknik Magnus Berg, Löst blad, "I skjulet", motivet: 18x12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)
1181 1666 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 50x70
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:03)
1181 1244 Blandteknik Sagofigur, 33x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:29)
1181 9148 Blomsterbord Teak. Längd: 100, djup: 38 cm, höjd: 42 + belysning
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)
1181 1311 Bok "The Russian Chandeliers", 2003, Igor Sychev
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:00)
1181 1389 Bokhylla 30-tal. Längd: 120, djup: 26 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:00)
1181 9694 Bokhylla Längd: 128 cm. Djup: 26 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)
1181 9596 Bord antikt, renässansstil. Längd: 120. Djup: 112 cm. Höjd: 83 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:03)
1181 1124 Bord med hylla, trä / järn, Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Diameter: 30, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)
1181 1251 Bord med hylla. Längd: 65, djup: 65 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:51)
1181 1553 Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: 32
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:28)
1181 1687 Bordslampa Barockstil, malm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:10)
1181 1227 Bordslampa glas och mässing, Luxus
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)
1181 1516 Bordslampa Lejon. Höjd: 27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)
1181 1455 Bordslampa Luxo Arketto
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)
1181 1619 Bordslampa mässing. Höjd: 50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:17)
1181 1530 Bordslampfot keramik, Stålhanegruppen, Lidköping. Höjd: 30
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:51)
1181 1582 Bordslampfot Kina. Höjd: 35 ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:23)
1181 1615 Bordslampfot Orrefors
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:15)
1181 1499 Bordslampfot Tenn
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)
1181 9132 Bordspendyl Ny-Louis seize. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:14)
1181 1153 Bordstabletter 4 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Tulpan, 30x40
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)
1181 1110 Bordsuppsats nysilver, med glasvas och glasskålar. Höjd: 61
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:54)
1181 1492 Brevställ Air France. Längd: 25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:15)
1181 1286 Bricka + bordstabletter, 1+ 6+ 6 st, Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:55)
1181 1488 Bricka nysilver och glas. Längd: 52
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:11)
1181 1354 Brosch 14 k, med camé. Höjd: 4,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:08)
1181 1353 Brosch 18 k, 9,1 gr
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:08)
1181 1075 Brosch Camé + 3 st. Ej infattade cameéer. Höjd: 3 - 5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:51)
1181 1469 Brosch silver / emalj
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:00)
1181 1416 Brosch / hängsmycke ca. 1880, Frankrike, medalj
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)
1181 1551 Buljongkoppar 8 st, Rosenthal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:27)
1181 1369 Burk med lock, Kina. Höjd: 20. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:16)
1181 1364 Burk med lock, Porslin. Höjd: 16, lagad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:18)
1181 1638 Byrå 1800-tal, kompletterad. Längd: 156, djup: 58 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:34)
1181 9126 Byrå Gustaviansk typ, 1800-tal. Längd: 105. Djup: 47 cm. Höjd: 84 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)
1181 1318 Byrå senbarockstil, 1800-tal, Ek. Längd: 120. Djup: 59 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:13)
1181 1653 Byrå Teak. Längd: 54, djup: 30 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)
1181 1310 Carbidlampa Hjorth & Co, Sweden. Höjd: 34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:58)
1181 1361 Carborundumetsning Sandro Chia (f. 1946), Italien. Dans. Signerad, numrerad 39/50, bladets mått: 135x98 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:23)
1181 1263 Diverse kristall och pressglas
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:21)
1181 7111 Dosa Silver och emalj, Göteborg, B Erlandsson, 1909. Bruttovikt: 193g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:37)
1181 7005 Dosa silver, 1700-/1800-tal. Diameter: 5,5 cm, vikt: 22 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)
1181 9696 Dragspel Hagström
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:29)
1181 1146 Drinkvagn glas och mässing. Längd: 80, djup: 48 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:28)
1181 1163 Etsning Åke Johansson, "Flyktväg", EA-upplaga, -82, motivet: 24x15,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)
1181 1352 Etsning Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. 75/90, "Sprickor i Landskap", motivet: 69x43, -90
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:06)
1181 1478 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Lejon, Ea 19/20, motivet: 16x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:03)
1181 9569 Etsning Pierre Marie Brisson (f. 1955), Frankrike. "Composition". Signerad, numrerad 39/75, motivet: 54x44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:24)
1181 9513 Etsning Robert Haglund (1844-1930), Sverige. Efter Carl Larssons Interiör från Fürstenbergska Galleriet, 1885, motivet: 27,5x20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:34)
1181 1522 Etsning S Linqvist, Katt, motivet: 5x4
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:43)
1181 1302 Fällbord 1700-/1800-tal, Senare bemålning. Längd: 80 DH. 54
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:27)
1181 1515 Fällbord björk, 1800-tal, 68x63. Höjd: 68
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)
1181 1349 Färgetsning Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Ej signerad, Blå katt, Swedish art edition AB, bladets mått: 42x61
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)
1181 1396 Färgetsning Jean-Marie Guiny (1954-2010), Frankrike. Lejon. Signerad, numrerad 59/150, motivet: 44x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:56)
1181 1333 Färgetsning Stockholm eftertryck, motivet: 29x96
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)
1181 1342 Färgetsningar 5 st, Stämpelsignerade, ramens innermått: 70x50, bland annat Maria Lindberg & Pål Svensson
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:51)
1181 1281 Färglitografi 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Bladets mått: 46x62
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:42)
1181 1268 Färglitografi 2 st, Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Bladets mått: 26x32-31x38
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:35)
1181 1143 Färglitografi 3 st. Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Stockholmsmotiv, motivet: 22x52
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:18)
1181 1036 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 155/190, motivet: 60x44 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:53)
1181 9106 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 166/260, motivet: 31x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:09)
1181 1275 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 211/250, bladets mått: 80x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)
1181 1041 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalms saluhall, HC-upplaga, 18/38, motivet: 38x53
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:00)
1181 1039 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Waxholm. Signerad, numrerad 162/290, motivet: 37x46 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)
1181 1337 Färglitografi Björn Eneroth (f. 1937), Sverige. Figur. Signerad, numrerad 36/165, motivet: 70x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:49)
1181 1343 Färglitografi Bo R Jonzon, Kvinnor. Signerad, numrerad 187/360, motivet: 38x56
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:54)
1181 1575 Färglitografi Carl Erik Bodén (f. 1909), -73, motivet: 46x60
1181 1561 Färglitografi Carl Magnus (f. 1943). Signerad, numrerad 59/125, daterad -77, motivet: 36x31 cm
1181 1329 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Kvinna och måne. Signerad, numrerad 51/200, bladets mått: 98x95 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:30)
1181 1327 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Tre kvinnor. Signerad, daterad -94, numrerad 33/300, bladets mått: 75x92
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)
1181 1508 Färglitografi Efter Carl Larsson, motivet: 46x28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:31)
1181 9663 Färglitografi efter Henri Matisse, 74x102 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:11)
1181 1335 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Mosebacke, PT, motivet: 44x55
1181 9689 Färglitografi Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, numrerad 21/100, motivet: 43x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)
1181 1045 Färglitografi Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Skärgård, 50x67
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:33)
1181 1049 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 137/200, motivet: 36x45 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:14)
1181 1048 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 137/200, motivet: 36x52 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:05)
1181 9105 Färglitografi Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. Signerad, numrerad 243/310, motivet: 40x47
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:05)
1181 1562 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Motivet: 42x32, signerad, -60, motivet: 41x32, saknar glas
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:53)
1181 1051 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. HC-upplaga, 30/40, Vintermotiv, 36x55
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)
1181 1052 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. Signerad, numrerad 223/310, motivet: 62x48 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)
1181 9688 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. 53x72
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:41)
1181 1240 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. 1971, PT, motivet: 22x19
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:26)
1181 1078 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 142/360, motivet: 68x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:16)
1181 1269 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 227/250, bladets mått: 66x56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:34)
1181 1326 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Stad. Signerad, numrerad 118/200, motivet: 56x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:26)
1181 1345 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten, PT, motivet: 49x59
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:00)
1181 1344 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten. Signerad, numrerad 272/380, daterad -85, motivet: 60x50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:55)
1181 1334 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 107/450, Utsikt mot Skeppsholmen, motivet: 64x50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:42)
1181 1347 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 208/380, daterad -84, "Mitt Köksfönster", motivet: 48x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:58)
1181 1346 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 330/450, daterad -94, motivet: 62x45
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:17)
1181 1338 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Man med flöjt. Signerad, numrerad 97/250, motivet: 60x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)
1181 1241 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Motivet: 15x21
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:26)
1181 1558 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 21/29, motivet: 38x38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)
1181 1559 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 39/115, motivet: 46x34
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:49)
1181 9349 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Af Chapman. Signerad, numrerad 177/360, motivet: 33x51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:56)
1181 9346 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 193/360, motivet: 32x52
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:53)
1181 1277 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. God vind. Signerad, numrerad 91/275, bladets mått: 35x44
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:39)
1181 1177 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Snögubbe. Signerad, numrerad 261/360, motivet: 37x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:11)
1181 1564 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. 136x150, bladets mått: 58x52
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:04)
1181 9113 Färglitografi Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 72/200, motivet: 47x61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:18)
1181 1610 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 79/125
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:08)
1181 1336 Färglitografier 2 st, Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Café & Restaurang, motivet: 50x60 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:44)
1181 1578 Färglitografier 2 st. Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Lösa blad, numrerade och signerade
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:03)
1181 9462 Fat + 3 bojaner, Kina
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:34)
1181 1555 Fat 2 st, Gustavsberg, fajans, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 17-31
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:33)
1181 1498 Fat Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Diameter: 31
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)
1181 9425 Fat Japan, Imaridekor, 1800-tal, 31x25
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)
1181 1654 Fat Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Eterna. Diameter: 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)
1181 9567 Fat silver, Graverat. Diameter: 17
1181 1682 Fat på fot nysilver och glas. Diameter: 26 cm. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)
1181 6152 Fåtölj Ferlea pop chair
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:39)
1181 1696 Fåtölj Patricia Urquiola, "Klara" för Moroso
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:29)
1181 1123 Fåtölj skinn / krom, 1950-tal, Italien
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:56)
1181 9221 Fåtöljer Ett par, Pernilla Bruno Mathsson, skinn
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:58)
1181 9324 Figurin Bing & Grøndahl, flöjtspelande gosse, porslin. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:19)
1181 1505 Figurin Royal Doulton, "Gail". Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)
1181 9088 Figurin trä. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:04)
1181 9358 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur All världens barn. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)
1181 1116 Figuriner 2 st. Ryssland. Höjd: 7 - 13
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)
1181 1225 Figuriner 3 st, Hundar. Höjd: 15-18
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:29)
1181 1639 Fiskbestick 12+ 12 delar, med silvermontering, i schatull
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:30)
1181 1641 Fiskbestick 6+ 6 st, i schatull, nysilver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:34)
1181 1603 Flaskor 2 st. Råsunda Bryggeri och Mälarbryggeriet. Höjd: 44 - 50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:50)
1181 1056 Florett Modell äldre. Längd: 107
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:41)
1181 8033 Fotografi Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. Förstorat silvergelatinfotografi. Enligt etikett a tergo signerad och daterad 1992. Motivet: 38x23 cm, ramens mått: 69x54 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)
1181 1677 Fotografi modell äldre, 7,5x6
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:24)
1181 1486 Fotoramar 3 st, Metall, ramens innermått: 18x18 36x30
1181 1138 Fruktservis 13 delar, Ekeby
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:03)
1181 1424 Gädda Uppstoppad. Längd: 115
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:33)
1181 1061 Gevär Med Prins Karls namnschiffer, 1800-talets andra hälft. Längd: 124
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:53)
1181 1403 Glas 7+ 2 st. Höjd: 11-16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:13)
1181 1073 Glas på fot, Eva Englund (1937-1998), Sverige. "Maja", Orrefors. Målad dekor. Höjd: 15
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:45)
1181 1589 Golvlampa 1950-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)
1181 1587 Golvlampa 20-tal, trä
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:37)
1181 1538 Golvlampa mässing, 2-armad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)
1181 1685 Golvlampor ett par. Mässingsdetaljer, furu. Saknar märkning
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)
1181 1102 Golvvaser Ett par, Kina, 1900-tal. Höjd: 44
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)
1181 1646 Gräddkanna + sockerskål + bricka, silver, Höjd: 7
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)
1181 9350 Gravyrer 2 st, Johan Fredrik Martin (efter), 36x53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:56)
1181 1436 Halsband glas, 1950-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:41)
1181 1462 Halsband silver / paste, 1920-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:53)
1181 1258 Halsband Stigbert, Silver/bergkristall
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:22)
1181 9092 Halskedjor silver, 8 st
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:16)
1181 9093 Halskedjor silver, 8 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:17)
1181 9668 Hängskåp Hörnmodell, Tidigt 1900-tal. Höjd: 77, bredd: 56
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:12)
1181 1413 Hängsmycke Art Déco, silver/ paste, saltvattenpärla
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:27)
1181 1419 Hängsmycke silver / safirer
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:32)
1181 1447 Hängsmycke silver / tigeröga
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)
1181 1456 Hängsmycke silver, vintage
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)
1181 1440 Hängsmycke, 20/ 30-tal silver / paste
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)
1181 1527 Hattaskar 3 st + väska
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:48)
1181 1507 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)
1181 1057 Hillebard Nyare stav, metall / trä. Längd: 250
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:42)
1181 1295 Hörnskåp mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB. Höjd: 148, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:06)
1181 1308 Husmodell i monter. Längd: 71, djup: 35 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)
1181 1383 Jobstryck Harriet jobs, 1957,63x110
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:54)
1181 1099 Kaffekoppar + assietter, 6 delar. "Sylvia", Rörstrand 1976-1982. Dekor av Sylvia Leuchovius på gods av Marianne Westman till Rörstrands 250-årsjubileum 1976. Porslin med dekor av penséer
1181 1129 Kaffekoppar 10 delar, Pomona, Rörstrand
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)
1181 1652 Kaffekoppar 10 st. Rosenthal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:46)
1181 1097 Kaffekoppar 8 st. Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Golden Sun, Bing & Grøndahl, Danmark
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)
1181 1105 Kaffeservis 27 delar, Tettau, Tyskland
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:30)
1181 1399 Kaffeservis Danmark, Ca 20 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:09)
1181 9661 Kaffeservis/teservis Rörstrand, Ostindia, 11 + 2 delar, 27 del totalt
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:03)
1181 1394 Kaffeservisdelar 15 st, Bing & Grøndahl
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:09)
1181 1306 Kaffeservisdelar 24 delar, Tettau
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:41)
1181 1497 Kaffeservisdelar 4 delar, Escada Margaretha Ley
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:18)
1181 1128 Kaffeservisdelar 9 delar, Rosenthal + 2 extrafat
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:36)
1181 1148 Kaffeskedar + tårtgafflar, 12 + 12 st. Silver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:44)
1181 1084 Kaffeskedar 11 + 5 + 1. Silver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:44)
1181 9640 Kaffeskedar 12+ 7 st, silver
1181 7065 Kalk silver, 1700-tal, sign MB. Höjd: 12 cm, vikt: 33 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:44)
1181 9127 Kamferkista Orientalisk. Längd: 80, djup: 38 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:10)
1181 1501 Kandelabrar ett par, Metall. Höjd: 52
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:21)
1181 1157 Kanna + fat, 6 + 1 + 1 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Bland annat Terma och Traktör
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:12)
1181 1140 Kanna + karott, nysilver. Höjd: 12 - 17
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:14)
1181 9558 Kanna koppar med försilvrad dekor, Tibet, 1800-tal. Höjd: 31
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:10)
1181 1086 Karaff + vas, kristall. Höjd: 30 - 45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:01)
1181 1175 Karaffer 2 st. Höjd: 33-34
1181 1623 Karmstol 1700-/1800-tal, kompletterad
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)
1181 1542 Karmstol 1960-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:04)
1181 1679 Karmstol Kaptensstol, Josef Frank
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:16)
1181 1125 Karmstolar Ett par, skinn / krom, 1930-tal, omklädda
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:01)
1181 1284 Karta Sverige och Norge, 45x56
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:51)
1181 1139 Keramik 4 delar, skålar + vas, bland annat Lisa Larson / Gunnar Nylund. Höjd: 4 - 17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:06)
1181 1202 Klaffbord omkring 1900, bemålat, med låda. Längd: 52 + 2x25, djup: 105 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:51)
1181 1384 Koffert med inredning, omkring 1900. Höjd: 103. Bredd: 57
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:56)
1181 1053 Kolonnljusstakar Scandia tenn, Karlshamn, 1979. Tenn. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)
1181 1608 Konstglas 2 delar, Flygsfors. Höjd: ca 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)
1181 1290 Konstglas 4 delar, Kosta Boda, bland annat Erik Höglund. Längd: 12-13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:04)
1181 1179 Konstglas 4 delar. Höjd: 8-25, bland annat Mats Jonasson
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:49)
1181 1095 Kräftskål Rörstrand. Diameter: 24, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)
1181 1222 Kristall 4 delar, Karaffer + skål
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:26)
1181 1085 Kristall 7 delar. Höjd: 5 - 17
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:56)
1181 1554 Kristall Böhmen, 13 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:32)
1181 1563 Kryddburkar 2 st, Rörstrand, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Trälock. Höjd: 19,5, Mjöl & Salt
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:02)
1181 1622 Kuverttallrikar 12 st, mässing. Diameter: 27
1181 1054 Kuverttallrikar 12 st, Tenn. Diameter: 28
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:26)
1181 1270 Kuverttallrikar med mera. Mässing och nysilver. Tallrikarna. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:31)
1181 1381 Lackarbete 2 st, Kina, 28x32,34x40 cm
1181 1325 Litografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Non Violence. Signerad, numrerad 56/90, bladets mått: 54x76
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:25)
1181 1510 Litografi Efter Zorn, Bengtssons Lito, motivet: 25x20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:32)
1181 1166 Litografi Hans Viksten (1926-1987), Sverige. "Fröding som berg". Signerad, numrerad 140/200, bladets mått: 43,5x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:10)
1181 1301 Litografi Oidentifierad konstnär. Ansikte. Signerad, numrerad 39/50
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:10)
1181 1321 Litografi Picasso, tryckt signatur, Don Quiijote, 55x37
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)
1181 1243 Litografi Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), Danmark. Signerad, numrerad 74/150, motivet: 23x16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)
1181 9467 Ljushållare ett par, Porslin. Höjd: 22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:42)
1181 1080 Ljuskrona Barockstil. Höjd: 80
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:29)
1181 1599 Ljuskrona empirestil. Höjd: 40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:49)
1181 1174 Ljuskrona rokokostil, 20-tal. Höjd: 60
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)
1181 9445 Ljusstakar 1700-/1800-tal, ett par, mässing. Höjd: 30 cm
1181 1375 Ljusstakar 2 st, empire, mässing. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:43)
1181 1448 Ljusstakar 2 st, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 30-356
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:46)
1181 1315 Ljusstakar Ett par, "Blekingeljusstakar". För två ljus, mässing. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:11)
1181 1288 Ljusstakar ett par, glas. Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:59)
1181 1185 Ljusstakar Ett par, nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 13
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:28)
1181 7093 Ljusstakar Ett par, silver, Finland. Höjd: 21,5 cm, bruttovikt: 1034 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:00)
1181 1130 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 9
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:45)
1181 7018 Ljusstakar ett par, silver. Rokokostil, 1958. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 940 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:06)
1181 1649 Lockurna + vas, Gouda, Holland. Höjd: 17 - 35
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:46)
1181 9435 Lockurna opalinglas, 1800-tal. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:09)
1181 1059 Luntlåsgevär 1800-tal, Indien, trä, mässing och intarsia. Längd: 178 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)
1181 1299 Lykta för värmeljus. Kupa i grönt glas. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:14)
1181 1595 Malmkrona 1900-tal, mässing. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:44)
1181 1445 Manschettknappar silver, 1952
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:45)
1181 1444 Manschettknappar silver, M8, Malmö
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:44)
1181 1409 Matsalsgrupp 8 delar, Bord + 6 stolar + 2 karmstolar + 4 ilägg (50 cm). Längd: 172-320 cm. Djup: 118 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:22)
1181 1211 Matservis 52 delar, Svenska slott, Rörstrand, omkring 1900
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:23)
1181 1400 Matservis Tjeckien, ca 35 del
1181 1106 Matservisdelar 18 delar, Måsen, Bing & Grøndahl
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)
1181 1104 Matservisdelar 24 delar, Hagtorn, Gustavsberg
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:23)
1181 1198 Matservisdelar 28 delar, Villeroy & Boch, Country collection
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:40)
1181 1103 Matservisdelar 29 delar, Linnea, Gustafsberg, omkring 1900
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:15)
1181 1304 Matservisdelar 38 delar, Rosenthal, Bemålat
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)
1181 1087 Matskedar 3 st. + 2 kaffeskedar, silver
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:01)
1181 1193 Matta afghan, 63x98
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:26)
1181 9699 Matta Kina, 169x242
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)
1181 1393 Matta Kina, Figural, 60x80 ca
1181 9177 Matta orientalisk, 126x222
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:58)
1181 9176 Matta orientalisk, 152x215
1181 9175 Matta orientalisk, 153x210
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)
1181 1557 Matta Orientalisk, 160x210
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:39)
1181 1120 Matta Orientalisk, 210x320
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:41)
1181 6159 Matta orientalisk, 306x206 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:53)
1181 9163 Matta orientalisk, Bakhtiari, 200x300
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:31)
1181 1370 Matta orientalisk, Bochara, 124x184
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:19)
1181 9178 Matta orientalisk, Djosan-Fein, 103x153
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)
1181 9166 Matta orientalisk, Figural, 188x300
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:37)
1181 9211 Matta orientalisk, Kerman, Semiantik, 230x365
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)
1181 1597 Matta Orientalisk, Silkeinslag, 78x122
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:45)
1181 1176 Matta pakistansk Bochara, 124x184
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)
1181 1479 Matta rips, 420x70
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:08)
1181 1195 Mattallrikar + assietter, 5 + 6 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:35)
1181 1197 Mattallrikar 6 st, Fleurette, Johnson & Brothers. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:39)
1181 1196 Mattallrikar 7 st, England, "Lochs of Scotland". Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:37)
1181 1064 Medalj Järnkorset, 1914, omarbetad. Längd: 4,3, Kejsar Wilhelm II
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)
1181 1675 Miniatyr dam, 8x6
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:21)
1181 1650 Miniatyr Smycke, 1800-tal. Höjd: 7
1181 1665 Miniatyrer 2 st, 1800-tal. Höjd: 5
1181 1556 Miniatyrer Stengods, 14 st, Höganäs/Rörstrand mm. Höjd: 1,5-13
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:32)
1181 9130 Minkpäls päls i mink
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)
1181 1289 Mockaservis 25 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)
1181 9151 Mockaskedar 10+ 9 st, silver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:47)
1181 1127 Mortlar 3 st. Mässing + 2 stötar. Höjd: 11 - 15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:19)
1181 9442 Mugg Kina, dekor i famille rose. Höjd: 10
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:15)
1181 1093 Nattljusstakar Ett par + ett par appliquer, mässing
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:43)
1181 1111 Nubbeglas 4 st. Gustav III: s monogram. Höjd: 16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:04)
1181 9634 Olja på papper Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Cykeltur, Löst blad, bladets mått: 70x100
1181 1526 Oljemålning A Stensiö, 1951, luktärtor, 23x18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:48)
1181 8024 Oljemålning Alfred Bergström (1869-1930), Sverige. 1898, "Grönska", 27x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:41)
1181 9551 Oljemålning Arturo Petrocelli (1856-1926), Sverige. Pojke och äldre man, signerad. Olja på duk, 30x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:59)
1181 9258 Oljemålning Bengt Blomquist (1920-2001), Sverige. Daterad 1951-52. Olja på duk, 72x91 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:49)
1181 1664 Oljemålning Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. 1955, Renar, 45x75
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)
1181 9267 Oljemålning Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. "Sommarlandet", signerad. Olja på duk, 36x48 cm
1181 9240 Oljemålning Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige. Signerad. Olja på duk, 46x38
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:27)
1181 9598 Oljemålning Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Figurer, 24x18
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:14)
1181 9227 Oljemålning Classe Campbell (1910-1987), Sverige. "Flygande moln", signerad. Olja på duk, 60x80 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)
1181 1013 Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Båtar. Olja på pannå, 54x74 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)
1181 1021 Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Båtar. Olja på pappannå, 50x65 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2018 12:07)
1181 1010 Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Båtar. Olja på pappannå, 51x65 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 maj 2018 12:08)
1181 1015 Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Hamnmotiv. Olja på pappannå, 52x75 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:40)
1181 1026 Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Landskap. Olja på pappannå, 80x100 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:52)
1181 1005 Oljemålning Dag Björn Hellsing (f. 1923), Sverige. Olja på pappannå, 52x75 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 maj 2018 04:37)
1181 1359 Oljemålning Edward Soc, "Utan titel", 1988,136x98
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:22)
1181 1391 Oljemålning Ejvind Larsen, "Fredhäll aftonsol", 1947
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)
1181 9085 Oljemålning Else Wirström, Sverige. Blomsterstilleben, signerad och daterad Stockholm 1955. Olja på pannå, kopia efter Gaspar Peeter Verbruggen dä, 55x46 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:57)
1181 9674 Oljemålning Eric Lundgren (f. 1907), Sverige. Signerad, daterad 59, Göteborgs hamn med Masthuggskyrkan, 50x60
1181 1070 Oljemålning Erik Ekman, parklandskap, signerad, 45x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:30)
1181 1252 Oljemålning Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsignerad, 46x55
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:00)
1181 1254 Oljemålning Ester Henning (1887-1985), Sverige. Osignerad, 30x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:03)
1181 1253 Oljemålning Ester Henning (1887-1985), Sverige. Osignerad, 45x64
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)
1181 9499 Oljemålning Eva Schillberg (1881-1967), Sverige. "Ålstensmotiv med snö", 29x39 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:45)
1181 1171 Oljemålning Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Vinterlandskap, 55x64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:47)
1181 1476 Oljemålning Georges Baffert, signerad, 1949, Cote de Azur, Cape Ferrat a Beaulieu, 21x28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:59)
1181 9652 Oljemålning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Signerad, daterad 1945, arbetshästar på åker, 38x54
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)
1181 1285 Oljemålning Gustav Berlin (1905-1988), Sverige. Stilleben, 40x30
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)
1181 1491 Oljemålning Harald Gallén (1880-1931), Finland. Landskap. Signerad, daterad 1907. Olja på duk, 53x64 cm
1181 9198 Oljemålning Ivan Hoflund (1887-1948), Sverige. Väderkvarnar. Olja på pannå, 23x37
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:30)
1181 1207 Oljemålning Johan Pettersson, Häst, bladets mått: 19x19
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:14)
1181 9259 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Änder, signerad, 23x31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:50)
1181 9518 Oljemålning Karin Nordlander, Utsikt mot Nationalmuseum, ej ram. Signerad, daterad 1974. Olja på pannå, 58x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)
1181 1662 Oljemålning L Folin, Stockholmmotiv, 47x59
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:57)
1181 8030 Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Efter Maskeraden" 1965, signerad. Olja på pannå, 98x62
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:21)
1181 6451 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Röda vinbär, signerad, -18,57x. 8
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:54)
1181 1609 Oljemålning Maja Braun (f. 1953), Sverige. "Befrielse", signerad, 45x54
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)
1181 1671 Oljemålning mansporträtt, 8,5x7
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:16)
1181 1145 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. 62x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:23)
1181 9246 Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1800-tal, fors, 60x84
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:49)
1181 9511 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Monogramsign 1915, Militärer vid fönster, 37x54
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)
1181 6421 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Sign -33, Gårdsmotiv, 67x96
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:04)
1181 9517 Oljemålning Oidentifierad konstnär, sign Wm Collinson, Engelsk herrgård, 44x59
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:52)
1181 9301 Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad, flicka med päron, 63x80
1181 1091 Oljemålning Oidentifierad konstnär, stilleben, 75x59
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:18)
1181 9180 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Stilleben, Pannå, 60x44
1181 1077 Oljemålning Oidentifierad konstnär, vandrare, signerad, KB, 61x42
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:15)
1181 1470 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, portal, 40x30
1181 1291 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign G Weck, Marin, 27x34
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:01)
1181 9245 Oljemålning Olle Lindgren. Signerad, daterad 77. Olja på duk, 70x70
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:31)
1181 1524 Oljemålning Per Falk, landskap, 72x90
1181 1237 Oljemålning Rudolf Gowenius (1896-1960), Sverige. Döende matador. Olja på pannå, 45x37 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:20)
1181 1204 Oljemålning Rune Persson, Sverige. Stilleben, 64x80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:10)
1181 9188 Oljemålning sign Borge, Kustlandskap. Olja på duk, 66x95
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:17)
1181 1607 Oljemålning Sign Folin, Grustag, 58x83
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:59)
1181 1377 Oljemålning Sign Hata, komposition, 73x100
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:41)
1181 9516 Oljemålning Sign L Birch, Kustmotiv, 44x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:47)
1181 1235 Oljemålning Signerad Hedenström, Stilleben, 27x20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:21)
1181 1147 Oljemålning signerad, flickporträtt, 78x58
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:36)
1181 1144 Oljemålning signerad, hundar, 19x24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:20)
1181 1577 Oljemålning Stig Einarts, "Färdig för sådden". Signerad, daterad -79. Olja på duk, 41x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:00)
1181 9218 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, daterad 1955, "gamla bron över Alsterån på riksväg 34 i Ålem. Olja på duk, 45x60
1181 1067 Oljemålning Tawee Nandakwang, tempel, signerad 1968. Olja på duk, 50x70
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:04)
1181 1046 Oljemålning Theander, kust, 45x54
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:33)
1181 1606 Oljemålning Wiking Svensson (1915-1979), Sverige. Fabriksinteriör, -57,60x80
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:57)
1181 9677 Oljemålning Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. Blomsterstilleben, 37x45
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:24)
1181 1265 Oljemålningar 2 st, 1 st glasmålningar, 12x17
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:30)
1181 1069 Oljemålningar 2 st. Gelhaar, keruber, signerade, 1895,117x36
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:24)
1181 1178 Oljemålningar 3 st, J Schoultz, blomsterstilleben, 12x17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:47)
1181 1435 Örhängen silver / ametister
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:42)
1181 1423 Örhängen silver / paste
1181 1437 Örhängen silver / paste, 1930-tal
1181 1422 Örhängen silver / paste, ett par
1181 1468 Örhängen silver / vintage, 30-tal
1181 1433 Örhängen silver och krysopras, Art Déco
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:43)
1181 1459 Örhängen silver, vintage
1181 1213 Pall 1950/60-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:14)
1181 1194 Pall Republic of Fritz Hansen, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. 2013
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:38)
1181 1471 Parti kuriosa, bland annat silver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:57)
1181 1560 Parti bijouterier diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:55)
1181 1256 Parti Georg Jensen Metall, 6 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:06)
1181 9487 Parti silver 7 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:00)
1181 1565 Parti silver 9 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)
1181 9152 Parti smycken
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:47)
1181 9096 Parti smycken 23 delar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:29)
1181 1307 Parti smycken bland annat silver
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:43)
1181 1006 Pastell Dag Björn Hellsing (f. 1923), Fiskebåtar. Pastell på pappannå, 48x62, oramad
1181 1089 Pelarbord 1800-tal. Diameter: 41, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:14)
1181 1592 Pigtittare 1800-tal. Höjd: 70, mahogny
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:40)
1181 1625 Plunta Glas, 1800-tal. Höjd: 23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:20)
1181 1544 Pokal med lock, bemålad plåt. Höjd: 30
1181 9252 Porslin 3 delar, Rosenthal, bland annat bonbonjär. Höjd: 6 - 22
1181 1107 Porslin 6 delar, Rosenthal, bland annat Lockurna + skålar. Höjd: 2 - 27
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)
1181 9312 Potpourriurna med lock, Rörstrand, 1900-tal. Reliefdekor med blomstermotiv, Höjd: 32 cm
1181 1430 Pottskåp Furu, 1880-tal. Längd: 53, djup: 44 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:37)
1181 1506 Provdockor 3 st. Höjd:
1181 9457 Prydnadshundar ett par, England. Höjd: 26
1181 1588 Rakspegel Sent 1800-tal, Höj / sänkbar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:37)
1181 1481 Ram / skärm Kina. Höjd: 36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:06)
1181 1072 Remmare 7 + 3 st. Höjd, 15 - 18
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:43)
1181 9030 Ring 18 k med briljanter, 3,9 gr 0,10 ct
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:39)
1181 6547 Ring 18 k. Med diamanter och safirer, ringstorlek. 17,3,2 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)
1181 5485 Ring 18 k. Med vita Cubic Zircon och blå sten, ringstorlek. 17,75,3,9 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:33)
1181 1395 Ringar 4 st, 18 k, 9,4 gr
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:06)
1181 1688 Röllakan AB MMF, 85x190
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:09)
1181 1055 Sabel i fodral 1800-tal, Längd: 96
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:40)
1181 1691 Salongsbord 1880-tal. Längd: 110, djup: 64 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:52)
1181 9453 Salt/pepparkar 4 delar, silver. Höjd: 5,5-9
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)
1181 9273 Saltkar + senapskar, med skedar, silver, England. Höjd: 3-5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:10)
1181 1633 Saltkar Silver med glasinsats, London. Längd: 8
1181 1155 Samovar Ryssland, el. Höjd: 36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:09)
1181 1540 Sängbord Laminat, Ställbar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:03)
1181 1217 Satsbord 3 delar, England
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:21)
1181 1591 Satsbord 3 delar, Glas / trä
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:39)
1181 1637 Scarves Hermes/Dior
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)
1181 1267 Seltersglas 8+ 7 st. Höjd: 9 cm
1181 9070 Serigrafi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Åtta runt bordet, HC-upplaga, 28/31, signerad, 75x106, oramad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:53)
1181 8032 Serigrafi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. Signerad, numrerad 208/250, motivet: 40x40
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:35)
1181 1541 Serveringsvagn Fällbar. Längd: 67, djup: 42 cm, höjd: 70 cm
1181 1092 Serveringsvagn rotting och glas. Längd: 68. Djup: 45 cm, höjd: 64 cm
1181 1549 Servisdelar Arabia, Reimari, ca 40 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:25)
1181 1287 Servisdelar Gefle Mullbär, 8 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:57)
1181 1552 Servisdelar Gustavsberg, bland annat Ceylon, ca 15 del
1181 1215 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 190, djup: 45 cm, höjd: 94 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:19)
1181 9004 Silver diverse, bland annat 1800-t. Längd
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)
1181 1276 Skål + 2 prydnadsägg, Orrefors. Diameter: 15 cm respektiv. Höjd: 6,5 - 10,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:37)
1181 9345 Skål + ljusstake + halsband med sten + 2 par örhängen, silver, BHS, Stockholm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:50)
1181 1539 Skål kristall, Helen Krantz, Orrefors. Längd: 33
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)
1181 1112 Skål på fot, nysilver / glasinsats. Höjd: 22, diameter: 30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)
1181 1296 Skål på fötter + sked, silver, otydliga stämplar. Längd: 13,5 cm. Bredd: 9,5 cm, höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:07)
1181 1636 Skål silver, med glasinsats, 1916. Diameter: 17, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:35)
1181 1624 Skål på fot + 1 par skålar, Kristall. Höjd: 8-25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:19)
1181 1180 Skålar + skulptur, 3 delar, Mats Jonasson, Målerås. Längd: 24 Dia: 18, höjd: 17 cm
1181 1226 Skålar 2 st. Diameter: 22-28
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:30)
1181 1292 Skålar 3 st, Fuga, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors
1181 1528 Skålar 3 st. Flygsfors. Höjd: 13 - 19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:50)
1181 9415 Skålar glas, MM Hämppäla, Finland. Höjd: 14 - 20
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:39)
1181 9479 Skålar/fat 4 delar, Kina. Diameter: 14-20
1181 1627 Skålfat Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Längd: 27,5
1181 1152 Skålfat Silur, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, 33x33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)
1181 1545 Skåp 2 st, Teak. Längd: 43-78, djup: 42 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:05)
1181 9583 Skåp Allmoge, "1786", Bemålat. Längd: 127, djup: 52 cm, höjd: 215 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:59)
1181 1238 Skåp med lådor, idegran, England. Längd: 54. Djup: 42 cm. Höjd: 132 cm, skadad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:22)
1181 9582 Skåp på benställning, Betsad furu. Längd: 77, djup: 3,3 cm, höjd: 175 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:57)
1181 9064 Skåp reliefdekor. Längd: 97, djup: 46 cm, höjd: 141 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:35)
1181 1373 Skärmdel Kina, Lackarbete, stendekoration, 106x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)
1181 9342 Skedar parti diverse, silver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:44)
1181 1532 Skeppsljusstakar 3 st, mässing. Höjd: 18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:55)
1181 1529 Skolplanscher 5 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:53)
1181 1074 Skrin 1800-tal. Längd: 20, djup: cm, djup: 13, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:50)
1181 1495 Skrivbordset Marmor, 7 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:17)
1181 1094 Skrivbordsuppsats 3 delar, mässing / biskviporslin. Höjd: 8 - 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)
1181 1245 Skrivset 4 delar, Gusum, mässing. Höjd: 7-12
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:37)
1181 1113 Skrivställ nysilver /glas, skadad + brevkniv, mässing, Gusum. Längd: 21 - 26
1181 9447 Skrivställ porslin, Frankrike. Längd: 22
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:19)
1181 9332 Skulptur glas, Carlos R Pebaque, Gullaskrufs glasbruk. Signerad, daterad 2012, unik. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:41)
1181 9438 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Bulldog Midi. Höjd: 14
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:12)
1181 1657 Skulptur Ipsen, keramik, pige. Höjd: 22
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:49)
1181 9460 Skulptur Keramik, Hund. Längd: ca 35, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:32)
1181 1548 Skulptur Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt. Höjd: 9,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:24)
1181 1463 Skulptur Kvinna. Höjd: 34
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)
1181 1149 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin, Gustavsberg. Höjd: 19
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:45)
1181 1100 Skulptur Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby. Höjd: 22
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:07)
1181 9328 Skulptur i glas Gullaskrufs glasbruk. Signerad, daterad 2010, Carlos R Pebaque, fiskar. Höjd: 19 cm
1181 1467 Skulpturer 3 st, brons, Indien. Höjd: 15-30
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:55)
1181 1546 Skulpturer 3 st, Gustavsberg, Fåglar. Höjd: 4-6
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:08)
1181 1397 Skyltdocka Barn. Höjd: ca 95
1181 1062 Slaglåsgevär 1800-tal, Delar saknas. Längd: 133
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:58)
1181 1060 Slaglåsgevär 1800-tal, Saknar laddningsstav. Längd: 122
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)
1181 1063 Slaglåsgevär 1800-tal. Längd: 136
1181 1260 Slipsnål 18 k, 9,5 gr
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:18)
1181 1261 Slipsnål 18k, 3 gr
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:19)
1181 1533 Smycken parti diverse, bland annat silver
1181 1183 Snapsglas ett par, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Skruf. Höjd: 10,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:05)
1181 1159 Soffa Samsas, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 155
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:42)
1181 9620 Soffbord Fritz Hansen. Diameter: 120, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:42)
1181 1303 Soffbord Gustaviansk stil, Kakelplattor, bemålat. Längd: 78. Djup: 47 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:36)
1181 1317 Soffbord Mosaik. Längd: 81, djup: 50 cm, höjd: 57 cm
1181 1151 Spegel "Lagun 9", Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Gustavsberg. 25,5x25,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)
1181 1249 Spegel + Konsolbord. Höjd: 160+ 60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:49)
1181 1188 Spegel 20-tal, 114x46
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:02)
1181 1520 Spegel 89x55
1181 9375 Spegel Karl Johan, mahogny, 91x48
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:35)
1181 1220 Spegel Nyrokoko. Höjd: 77
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)
1181 8022 Spegel med konsolbord Karl Johan, mahogny. Spegelns mått 139x57, borde. Längd: 84 cm, djup: 44 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:21)
1181 1429 Spelbord 1880-tal. Längd: 94, djup: 48x2 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:35)
1181 1581 Spiselhundar 5 st. Höjd: 14 - 20, bland annat Staffordshire
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:24)
1181 1618 Spiselhundar ett par, Porslin. Höjd: 20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)
1181 1630 Stekhuv nysilver. Längd: 35
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)
1181 1692 Stolar 4 st, barockstil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)
1181 1121 Stolar 4 st. Mahogny, Senempirestil
1181 1583 Stolar 4 st. Stoneville Furniture, USA, 1970-tal, galon
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:25)
1181 9539 Stolar ett par, 1880-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:49)
1181 9413 Stolar ett par, Empirestil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:38)
1181 1537 Stolar ett par, Teak, 1960-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:02)
1181 1132 Syltkrukor 2 st. Höganäs / Gustavsberg. Höjd: 19 - 23
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:47)
1181 1594 Taburett Karl Johan, mahogny
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:43)
1181 1593 Taburett Sengustaviansk, bemålad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:41)
1181 1212 Takarmatur Bumlingen. Diameter: 40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:13)
1181 1450 Takarmatur Glaskupa. Diameter: 30, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:47)
1181 1050 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, mässing, diameter: 45, höjd: 40 ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:11)
1181 1425 Takarmatur Koppar, med glaskupa. Diameter: 42
1181 1372 Takarmatur metall, figurativ, motiv med båtar. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:34)
1181 1689 Takarmatur omkring sekelskiftet 1900. Höjd: ca 60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:12)
1181 1233 Takarmatur Prismor. Diameter: 40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:42)
1181 1451 Takarmatur Tiffanystil. Diameter: 35 H ca 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:48)
1181 1076 Takfotogenlampa smide /glas. Höjd: 75
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:03)
1181 1489 Tallrik Kina. Diameter: 22
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:13)
1181 1101 Tallrikar 3 st. Imaridekor, Japan. Diameter: 24 - 32 cm
1181 1611 Tallrikar Kina, 13 st. Diameter: 30
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:00)
1181 1300 Tårtgafflar 12 st. Silver. Vikt: 200g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)
1181 1513 Tavla Broderad, Sarah Ann Gendal, 1832,39x37
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:35)
1181 1374 Tavlor 2 st, Kina, Stenarbete, 33x24
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:45)
1181 1676 Teckning Nancy Rydell, 15x20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:23)
1181 1477 Teckningar 2 st. Alfred Wahlberg (1834-1906), Sverige. Landskap, signerad à tergo och daterad Gråbo 2/10 83, samt Georg von Rosen (1843-1923), Sverige. Medeltida motiv, tusch och akvarell, signerad G. Vikt. Rosen, bladets mått: 14x23 resp. Motivet: 28x20 cm. Proveniens: Konsul C E Schlyters samling
1181 9654 Tedosa Limoges. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:26)
1181 1126 Tekök på rechaud, 1800-tal, nysilver. Höjd: 43
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:23)
1181 1098 Tekoppar 5 st. Omkring 1900
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:02)
1181 1219 Tekoppar 6 st, Gustavsberg
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:23)
1181 1518 Telefon- bänk. Längd: 97, djup: 45 cm, höjd: 68 cm, England
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)
1181 1096 Terrin + kanna, tomte, Göteborg. Höjd: 13 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:50)
1181 1531 Terrin med lock, tenn, Norge. Höjd: 27
1181 1482 Teservis Glas, 7 delar, 6 glas + bricka
1181 1357 Teservisdelar 22 delar, Rosenthal, Pompadour
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:11)
1181 1223 Timglas mässing. Höjd: 21
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:27)
1181 1388 Träsnitt Asien, 70x32, träram
1181 1331 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 190/390, Gamla Stan, -80, panorama, 58x134
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:36)
1181 1332 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen, -80,360-upplaga, motivet: 58x134
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:38)
1181 1521 Träsnitt Växt, motivet: 15x9,5
1181 1298 Uppläggningsbestick 2 st, silver, Finland + ostkniv, sterlingsilver. Längd: 18-22 cm
1181 9571 Uppläggningsfat ett par, nysilver, 61x31
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:27)
1181 1613 Urnor ett par, Porslin, Empire. Höjd: 18
1181 1210 Väggarmatur Tidigt 1900-tal, Smide
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:22)
1181 1585 Väggbonad Maskinvävd, Jaktmotiv, 122x210
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:35)
1181 1461 Vägglampa 1940-tal, bemålat gips. Höjd: 40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:54)
1181 1131 Väggpendyl Gustaviansk stil. Höjd: 56
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:46)
1181 1114 Väggrelief porslin / tenn / mässing, kvinna. Höjd: 36
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)
1181 9639 Väggskulptur Elisabeth Svensson, Bemålat lergods, Figur, 45x66
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)
1181 9103 Väggur Junghans, Tyskland. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:01)
1181 9110 Väggur Rob Engström, Stockholm. Rokokostil. Höjd: 59 cm
1181 1134 Vas + karaff + ljusstake, 3 delar, bland annat: Iittala. Höjd: 20-30
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:52)
1181 1670 Vas Daum Nancy, fotnagg. Höjd: 14
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:27)
1181 9550 Vas Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors. Höjd: 21
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 21:03)
1181 1631 Vas Glas, Märkt Orup Hyllinge. Höjd: 17
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:24)
1181 1273 Vas kristall på nysilverfot. Höjd: 26
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:38)
1181 1616 Vas Kristall. Höjd: 23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:15)
1181 1156 Vas Nils Emil Lundström (1865-1960), Sverige. Rörstrand, jugend, militära fartyg. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:14)
1181 7014 Vas silver, Maraboupokalen, Borgila, 1978. Höjd: 15,5 cm, vikt: 385 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:28)
1181 9378 Vas Tommie Rush, USA. Konstglas. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:39)
1181 1484 Vaser 2 st, Tenn, Funkis. Höjd: 14-22
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:09)
1181 1135 Vaser 2 st. Kina. Höjd: 21 - 39
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:53)
1181 1255 Vaser 3 st, Iittala. Höjd: 14-22
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:05)
1181 1133 Vaser 3 st. Kristall. Höjd: 21 - 30
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:52)
1181 1628 Vaser ett par, Jugend, Porslin med silvermontering. Höjd: 13
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:22)
1181 1432 Vattentunna Koppar. Höjd: 54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:38)
1181 1309 Verktyg modell äldre, Diverse, bland annat Rubank
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:57)
1181 9697 Vevgrammofonmöbel His masters voice. Längd: 46. Djup: 50 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 18:29)
1181 6388 Vikskärm Ungern, 3-delad, bemålad. Höjd: ca 180
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:16)
1181 1405 Vinglas 14 st. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:15)
1181 1402 Vinglas 2 st, Efva Attling. Höjd: 22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:11)
1181 1480 Vinglas 4 st, Iittala, Essence, Alfredo Häberli. Höjd: 22,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:06)
1181 1043 Vinglas 9 st, Boda, Ruben, design: Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 15
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:27)
1181 1366 Vitrinskåp Valnöt, rokokostil. Längd: 105, djup: 31 cm, höjd: 102 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:01)
1181 1221 Vitvinsglas + Likörglas, 9+ 6 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:25)
1181 1401 Whiskyglas 12 st. Höjd: 8
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:11)
1181 1502 Ytterfoder 4 st. Höjd: 10-16
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:22)
1181 1648 Ytterfoder mässing, sent 1800-tal. Höjd: 24
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 19:44)
1181 9455 Ytterfoder Staffordshire. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 maj 2018 20:28)