1627 4050 Affisch Andy Warhol (1928-1987), USA. Bianca Jagger, Moderna Museet 1985. Bildmått: 91x66 cm, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:06)
1627 4085 Akvarell Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Signerad, daterad -86. Akvarell, bildmått: 27x37 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:42)
1627 4150 Akvarell Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Kungsörn"m signerad. Akvarell, bildmått: 69x48 cm, yttermått inklusive ram: 84x63 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:37)
1627 4022 Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 24x30 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:51)
1627 4054 Akvarell Michael Shevarjov (f. 1958), Ryssland. Blomsterstilleben. Signerad, akvarell, 71x52 cm, yttermått inklusive ram: 91x70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:08)
1627 4037 Akvareller 2 st, omkring 1900, avbildningar från Pompei, Rago Giovanni, yttermått inklusive ram: 13,5x30,5. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:53)
1627 4216 Ångmaskin Modell äldre. Längd: 30 cm, djup: 26 cm, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:50)
1627 4215 Ångmaskin Würtemberg, Tidigt 1900, tal, "GM Dynamo". Längd: 42 cm. Djup: 36 cm. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:36)
1627 4282 Armband 14k, ej stämplar, med berlock & opal. Vikt: 11g brutto
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:30)
1627 4280 Armring 14k, med briljanter & grön sten, ej stämplar. Vikt: 12g brutto
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:46)
1627 4033 Assietter mm 25 del ca, omkring 1900, slipad kristall, diameter: 13-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:13)
1627 3219 Bägare silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt: 77 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:38)
1627 4285 Balkongmöbel "Ashby Garden", etikettmärkt, 2 stolar & hängbord, Lackerat
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:47)
1627 4248 Bänk Tygklädd. Längd: 92 cm, nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:10)
1627 3050 Biblioteksur Intarsia. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:57)
1627 4140 Blandteknik Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige, "Stigbergsgatan 917. Signerad, daterad 197-1940, Blandteknik, bildmått: 18,5x14,5, yttermått inklusive ram: 23x19,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:19)
1627 4139 Blandteknik Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. " Finska vedskutor torka seglen vid Strandvägen". Signerad, blandteknik, daterad 1915-40,18,5x14,5, yttermått inklusive ram: 23x19,5
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:48)
1627 4138 Blandteknik Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. Vid Sofiakyrkan. Signerad, numrerad 1915-40. Blandteknik, bildmått: 18,5x14,5, yttermått inklusive ram: 23x19,5
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:18)
1627 4143 Blandteknik Henning Malmström (1890-1968), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad -45. Blandteknik, 90x71 cm, yttermått inklusive ram: 110x91 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:50)
1627 3117 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad A Belins, Djurgårdsbron, bladets mått: 23x26 cm, yttermått inklusive ram: 30x32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:57)
1627 3470 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Politisk satir. Blandteknik, bildmått: 41x55 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:45)
1627 4154 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Figurer. Signerad. Blandteknik, bildmått: 30x36 cm, yttermått inklusive ram: 51x56 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:13)
1627 4155 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbad. Signerad. Blandteknik, bildmått: 22x16 cm, yttermått inklusive ram: 43x36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:42)
1627 1007 Bokhylla Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sverige. "Lovö", NK Nordiska Kompaniet, Bokhylla med skåpsdel. Syrabetsad och oljad furu. Bredd: 137 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 90 cm, nyckel
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:53)
1627 3062 Bokverk Gerda Boëthius, "Zorn Tecknaren, Målaren, Etsaren, Skulptören". Numrerad 1359/2000, Stockholm 1949
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:31)
1627 4093 Bord + pallar, 5 delar, Asien, lackarbete, rotting. Bredd: 80 cm, djup: 80 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)
1627 4287 Bord senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ben med claw and ball avslut. Bredd: cm. Bredd: 67 cm. Djup: 47 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:58)
1627 3237 Bordslampa + Golvlampa. Höjd: 76-152
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:23)
1627 4210 Bordslampa artemide, Italien. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:18)
1627 3046 Bordslampa Italien. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:53)
1627 4243 Bordslampa Philips, mässing. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:03)
1627 3140 Bordslampfot 1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:43)
1627 3141 Bordslampfot kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:42)
1627 4021 Bricka Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:16)
1627 3133 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 93 cm, djup: 55 cm, höjd: 83 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:13)
1627 3415 Byrå Gustaviansk stil. Med stenskiva. Bredd: 117 cm, djup: 50 cm, höjd: 85 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:25)
1627 9178 Byrå rokokostil, Stenskiva, intarsia. Bredd: 88 cm. Djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:51)
1627 3188 Collage Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, daterad 62, "Nils Sture". Bladets mått: 24x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:45)
1627 4010 Däckstol Stockamöllan
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:26)
1627 4164 Dagbädd med kuddar, nutida. Längd: 210 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:17)
1627 4268 Dörrmattor metall, 2 st, 35x60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:46)
1627 4038 Etagebord sent 1800-tal, mahogny, på trissor. Bredd: 49 cm, djup: 39 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:31)
1627 4232 Etsning Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 64/150, "vinter". Bildmått: 39x43 cm, yttermått inklusive ram: 68x70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:40)
1627 4024 Etsning Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrerad 19/75. Bildmått: 11x19 cm, yttermått inklusive ram: 34x36 cm
1627 3084 Fällbord "Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tredelad pelarfot. Diameter: 86 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)
1627 3258 Färglitografi 2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: ca 62x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:09)
1627 4020 Färglitografi Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, daterad 2014. Färglitografi, bildmått: 41x27 cm, yttermått inklusive ram: 58x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:57)
1627 4019 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numrerad 13/325, daterad 71. Färglitografi, bildmått: 41x52 cm, yttermått inklusive ram: 43x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:27)
1627 4003 Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad, numrerad 230/250, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:51)
1627 4040 Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 245/350, daterad 2001, klippor. Färglitografi. Bladets mått: 42x60 cm, yttermått inklusive ram: 60x77 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:08)
1627 4049 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kungsträdgården. Signerad, numrerad 126/150. Färglitografi, bildmått: 42x58 cm, yttermått inklusive ram: 52x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:40)
1627 3185 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:38)
1627 4165 Färglitografier 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm. Signerade, yttermått inklusive ram: 54x73 - 65x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:33)
1627 4161 Färglitografier 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa blad. Signerade, Fata Morgana, i mapp, Isbjörn & Flygande hund. Färglitografi. Bladets mått: 45x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:41)
1627 4152 Färglitografier 3 st, Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. Kompositioner. Signerad, daterad -95. Färglitografi. Bladets mått: 73x60 cm, yttermått inklusive ram: 93x79 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:45)
1627 4162 Färglitografier 5 st, Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Svensk skärgård. Signerade, yttermått inklusive ram: 74x54 - 54x74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:42)
1627 4167 Fåtölj Nyrokoko, bemålad
1627 3420 Fåtöljer ett par, JIÖ
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:43)
1627 4247 Fåtöljer ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjträ och canvas
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:20)
1627 3428 Fiskspade silver, Danmark, 1851. Längd: 28 cm, bruttovikt: 62g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:51)
1627 4241 Garderobsskåp Jugend, mahogny. Bredd: 103 cm, djup: 47 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:46)
1627 3110 Glas 3 st, Fotbolls VM, 1958. Höjd: 11,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:56)
1627 3063 Glas 6 st med silvermontering, Göthlin, 1960. Etui medföljer. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:33)
1627 4242 Golvlampa Mässing med glasskärmar. Höjd: 185 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:27)
1627 3302 Golvur bemålat, "1785". Höjd: 190 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:03)
1627 4059 Grafiskt blad Alexander Calder (1898-1976), USA. Tryck signatur, komposition. Bildmått: 20x30 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:35)
1627 4090 Grafiskt blad Eduard Wiiralt (1898-1954), Estland. Puulõike sünd. Signerad. Offsettryck, 14x10,5 cm, yttermått inklusive ram: 32x26
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:28)
1627 4078 Grafiskt blad Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, numrerad 1/200, "Tjurrus". Gicléetryck. Bladets mått: 61x80, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:22)
1627 4283 Grafiskt blad Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 116/225. Gicléetryck, bildmått: 58x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x65 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:09)
1627 4124 Granatsmycken 7 delar, Halsband + ring + 1 par örhängen+ 2 broscher+ hänge
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:39)
1627 4119 Hallykta mässing. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:57)
1627 4281 Halsband 14k, ej stämplar. Längd: 56 cm, vikt: 7,3g ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:37)
1627 4189 Hänglås 1600-tal, med nyckel. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:03)
1627 4192 Hänglås Barock, järn, med nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:50)
1627 3353 Hängskåp 1800-tal. Bredd: 68 cm, djup: 25 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:12)
1627 4009 Herrarmbandsur IWC International Watch Company, Ingenieur. Armbandsur, 40 mm. Stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, mars 2018. Caliber 35111, Verknr. 4288691, Serienr. 5410808, Referensnr. IW357001. Originalbox och certifikat medföljer
S�ldes f�r 25.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:28)
1627 3175 Hörnvägghylla mahogny, intarsia. Höjd: 83 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:29)
1627 3010 Hylla med skåpdel, 1800-tal. Bredd: 70 cm. Djup: 27 cm. Höjd: 180 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:20)
1627 3299 Kandelabrar Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:54)
1627 4004 Karaff med silvdermontering. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:38)
1627 4099 Karmstol 1950-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:26)
1627 4277 Karmstol Rokokostil, rottingrygg
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:52)
1627 4173 Karmstolar Ett par, svängd rygg med pinnar, rödbemålade. Bredd: 52 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:14)
1627 3364 Karott med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:42)
1627 4002 Kartellur omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:28)
1627 3421 Klackring 18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,5 cm, höjd: 2 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:42)
1627 4250 Klaffbord längd: 14+ 2x27, djup: 65 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)
1627 4125 Konstglas 2 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 20-29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:05)
1627 4032 Konstglas 6 delar, bland annat UHV, Bertil Vallien & Monica Backström. Höjd: 7-10 cm
1627 4131 Konstglas Flygsfors, Coqville. Signerad, etikettmärkt. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:49)
1627 4179 Kopparkärl höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:08)
1627 4228 Kopparkittel diameter: 62 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:25)
1627 4276 Kopparstick Vy mot Pont Neuf. Bildmått: 22x47 cm, yttermått inklusive ram: 46x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:26)
1627 4209 Kuddar Ett par, uppsydda av tyg från Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Tulpan", bomull, 40x40 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:55)
1627 4169 Kuverttallrikar 12 st, mässing. Diameter: 27,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:45)
1627 4293 Kuverttallrikar 12 st, Thomas Bavaria. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:49)
1627 3165 Lampbord Ett par, mahogny. Bredd: 50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:15)
1627 4102 Litografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad /10, daterad - 56, abstrakt, bladets mått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 55x67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:40)
1627 4284 Litografisk affisch Andy Warhol (1928-1987), USA. Louisiana -78. Bildmått: 97x57 cm, yttermått inklusive ram: 111x69 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:52)
1627 4218 Ljuskrona Allmoge, trä, bemålad. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:57)
1627 3332 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:21)
1627 3418 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:28)
1627 4104 Ljusstakar 5 st, Timo Sarpaneva "Festivo". Höjd: 12-24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:04)
1627 4132 Ljusstakar Ett par, Heikki Orvola (f. 1943), Finland. "Miranda", Arabia. Finland, grönt glas. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:36)
1627 3041 Ljusstakar ett par, Karshi, Jerusalem, 925. Höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:48)
1627 3448 Ljusstakar ett par, silver, 1843. Höjd: 18 cm. Vikt: ca 335g och ca 375g
1627 3147 Ljusstakar/lyktor 3 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:50)
1627 4106 Ljusstake mässing. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:09)
1627 4001 Löpare 3 st löpare "Dikesflora" (99,101, 127 cm) + 2 st löpare (90, 120 cm) + 20 servetter 30x30 cm ca, Jobs tryck
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:07)
1627 4212 Matbestick nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgafflar (längd 20 cm), 12 st skedar (längd: 20 cm), 12 st matknivar (längd 23,5 cm), 12 st kaffeskedar (längd: 13,5 cm)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:33)
1627 4122 Matbord Rustikt, fällbara ben. Bredd: 184 cm, djup: 76 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:36)
1627 4035 Matservisdelar 13 delar, glas, bland annat "Reffla", Arthur Percy (1886-1976), Sverige. För Gullaskruf
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:56)
1627 4133 Matservisdelar 50 delar ca, Eschenbach, Bavaria
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:47)
1627 4203 Matta Afghan Gobi, 199x288 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:25)
1627 4286 Matta Kayseri, "tree of life", silke, 40x63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:21)
1627 3360 Matta orientalisk, 117x178 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:35)
1627 3088 Matta Orientalisk, Afghan, grön botten, 166x228 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:41)
1627 3357 Matta orientalisk, Bochara, 130x180 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:30)
1627 4096 Matta orientalisk, Ghom, 148x248 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:41)
1627 4108 Matta Orientalisk, Meshe, 195x295 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:21)
1627 4107 Matta Orientalisk, Meshe, 200x300 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:46)
1627 9336 Matta Rikssal, 168x245 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:31)
1627 4264 Mockaskedar + teskedar, 12 + 3 delar, silver. Längd: 9-14 cm. Vikt: 105g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:01)
1627 4043 Modellbåt längd: 89 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:12)
1627 3015 Nattygsbord Ett par, mörkbetsad björk. Bredd: 41 cm, djup: 50 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:00)
1627 3099 Oljemålning Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night". Signerad. Olja på duk, 42x65 cm, yttermått inklusive ram: 44x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:49)
1627 4041 Oljemålning Bo Ek (f. 1954), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:47)
1627 4159 Oljemålning Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Signerad, daterad 1938, landskap. Olja på pannå, 19x27 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:50)
1627 4064 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell. Signerad, oramad. Olja på duk, 100x65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:56)
1627 4018 Oljemålning Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skångård. Olja på duk, 54x72 cm, yttermått inklusive ram: 64x83 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:44)
1627 4061 Oljemålning Conny Ahlgren, Waxholmsbåt. Signerad, daterad -99. Olja på pannå, 27x37 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:47)
1627 8021 Oljemålning F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x98 cm, yttermått inklusive ram: 98x125 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:15)
1627 4069 Oljemålning Gabriel Strandberg (1885-1966), Sverige. Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:08)
1627 4053 Oljemålning Hans Elfving, komposition. Signerad, daterad -78. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x62 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:31)
1627 3390 Oljemålning Hans Osswald (1919-1983), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 77x53 cm, yttermått inklusive ram: 86x61 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:41)
1627 9292 Oljemålning Harald P Engmann. Signerad. Olja på duk, segelbåt, 44x63 cm, yttermått inklusive ram: 58x79 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:18)
1627 4156 Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Fartyg i hamn. Signerad. Olja på duk, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:31)
1627 4135 Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Skärgårdslandskap. Signerad. Olja på duk, 37x53 cm, yttermått inklusive ram: 55x72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:11)
1627 4086 Oljemålning Joaquin Ibanez-Arellano (f. 1929), Sverige. "Nötter och röda äpplen". Signerad, daterad -79. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 19x21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:45)
1627 4068 Oljemålning Knud Petersen Svendborg, Tidigt 1900-tal, Stadsmotiv. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x46 cm, yttermått inklusive ram: 40x55 cm
1627 4087 Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. Signerad. Olja på pannå, 14x26 cm, yttermått inklusive ram: 18x30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:44)
1627 4046 Oljemålning Leif Robert Eriksson (1939). Signerad, "Himlan". Olja på duk, 54x70 cm, yttermått inklusive ram: 59x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:37)
1627 3227 Oljemålning Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:03)
1627 4158 Oljemålning Mikael Barrehag (f. 1959), Sverige. Kust. Signerad. Olja på duk, 26x44 cm, yttermått inklusive ram: 39x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:26)
1627 4076 Oljemålning Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, daterad -15. Olja på duk, 100x100 cm, yttermått inklusive ram: 104x104 cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:45)
1627 4077 Oljemålning Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, daterad -15. Olja på duk, 100x150, oramad
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:32)
1627 4026 Oljemålning Natan Johansson (1893-1951), Sverige. Signerad, Landskap. Olja på pannå, 44x50 cm, yttermått inklusive ram: 60x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:32)
1627 3376 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Komposition, osignerad. Olja på duk, 80x120 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:00)
1627 3379 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Omkr. 1900, Stilleben. Olja på pannå 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 34x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:13)
1627 4060 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Man med käpp. Ej signerad. Olja på pannå, 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 49x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:21)
1627 4213 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad B Zist, båtar på land, daterad -77. Olja på duk, 59x63 cm, yttermått inklusive ram: 63x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:31)
1627 4080 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad R Sandberg, Älg i månsken. Olja på duk, 30x42 cm, yttermått inklusive ram: 41x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:30)
1627 4058 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Köksstilleben". Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:22)
1627 3318 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, porträtt. Olja på duk, 76x65 cm, yttermått inklusive ram: 92X80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:28)
1627 3076 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Restauranginteriör, 1900-talets andra hälft. Olja på duk, 58x78 cm, yttermått inklusive ram: 75x95 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:31)
1627 4055 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stadsmotiv, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x48 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:24)
1627 4290 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med rosor. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 64x56 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:38)
1627 3264 Oljemålning Oliver Sjövall (1951-2004), Sverige. Kvinnoporträtt. Signerad. Olja på duk, 35x28 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:53)
1627 3391 Oljemålning P O Rehn, komposition. Signerad. Olja på pannå, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 23x22 cm
1627 3199 Oljemålning Ragnar Johansson (1913-1997), Sverige. Monogramsignerad RJ, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x79 cm, yttermått inklusive ram: 66x100 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:15)
1627 3269 Oljemålning Ralph Rilton (1907-2006), Sverige. "Ateljeutsikt Torshälla". Signerad, daterad -92. Olja på pannå, 59x72 cm, yttermått inklusive ram: 62x76 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)
1627 4042 Oljemålning Roland Dufström (1904-1976), Signerad, Fjällmotiv. Olja på duk, 45x43 cm, yttermått inklusive ram: 53x53 cm
1627 4084 Oljemålning Stig Danielsson (1935-2012), Sverige. Körsbär. Signerad, daterad 1989. Olja på duk på pannå, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:25)
1627 4226 Oljemålning Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 52x59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:52)
1627 4269 Oljemålning Wojciech Dugosz, Signerad, "czarny petak". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:58)
1627 4067 Oljemålningar 3 st, Birger Lindberg (1901-1991), Sverige. Monogramsignerade, yttermått inklusive ram: 58x49 - 63x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:34)
1627 4062 Oljemålningar 3 st, Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modeller, oramade. Olja på duk, 100x65 cm. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:43)
1627 4065 Oljemålningar 3 st, Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Oramade. Signerade. Olja på duk, 93x65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:25)
1627 4063 Oljemålningar 3 st, Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Signerade, modeller, oramade. Olja på pannå, 80x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:03)
1627 3326 Örhängen 1 par med pärla, Vikt: 3 g. Längd: 2 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:48)
1627 3454 Örhängen Ett par, 14k guld, med pärla, Bruttovikt: 3,6 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:54)
1627 3437 Örhängen Ett par, med camé, 18k guld, bruttovikt: 3,2 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:08)
1627 3446 Örhängen Ett par, med smådiamanter, 18k guld, Bruttovikt: 3,5 g ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:28)
1627 4129 Örhängen 1 par + 1 örhänge+ ring, 18k guld. Vikt: 3,3 gr
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:15)
1627 4170 Pallar 2 st, björk, 32x32. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:16)
1627 3322 Pärlcollier med lås i sterlingsilver och pärla. Längd: 70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:43)
1627 3291 Pärlcollier med silverlås. Längd: 88 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:31)
1627 4127 Parti smycken silver, diverse, bruttovikt: ca 50g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:46)
1627 3017 Pelarbord 1800-tal. Tredelad pelarfot. Diameter: 76 cm, höjd: 72 cm
1627 3298 Ring 18k guld. Med smaragder och rubiner, Ringmått: 18, Vikt: 4,8 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:50)
1627 4265 Rottingstol + bord, skiva av glas. Diameter: 71 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:23)
1627 4208 Rullklaffsekretär mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm. Djup: 55 cm, höjd: 115 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:01)
1627 4072 Saftservis i ställ, tidigt 1900-tal. Längd: 27 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:52)
1627 3346 Salongsgrupp 4 delar, Nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:18)
1627 4105 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, "Ruska", brunt stengods
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:09)
1627 4184 Servisdelar Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932, ca 35 delar
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:34)
1627 4267 Sideboard 1960-tal, teak, Skjutdörrar. Längd: 149 cm. Djup: 45 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:55)
1627 4083 Sidenmålning Asien, Fiskar, bladets mått: 20x8, yttermått inklusive ram: 33x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:11)
1627 9323 Silkscreen Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934-2004), "42nd St". Signerad, numrerad 73/150, daterad -76. Bildmått: 51x51 ca, yttermått inklusive ram: 65x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:52)
1627 4030 Skål Orrefors, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Signerad, diameter: 14, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:19)
1627 3216 Skål porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:22)
1627 4031 Skål på fot omkring 1900, Porslin, mässing. Diameter: 16 cm. Längd: 21 cm. Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:08)
1627 4160 Skålar 2 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Längd: 14-17, höjd: 7,5-9 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:55)
1627 4098 Skålar 4 st, Kina. Diameter: 9-10,5
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:56)
1627 4013 Skåp Bemålat. Bredd: 60 cm, djup: 35 cm, höjd: 102 cm, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:06)
1627 4071 Skärbräda Pynta, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:34)
1627 4251 Skeppsmodell längd: 75 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:42)
1627 4029 Skolplanscher 3 st, modell äldre, bland annat "Groda", oramade, 70x100 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:40)
1627 3228 Skrivbord England. Bredd: 136 cm, djup: 77 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)
1627 4016 Skrivställ 1900-talets början, + brevkniv. Längd: 32-25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:10)
1627 4289 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 24 inkl sockel, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:10)
1627 4222 Skulptur Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, daterad 1992, Storspov. Längd: 42 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:09)
1627 4211 Skulptur Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:19)
1627 4274 Skulptur Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Fågel. Patimerad metall, gjutarstämpel FFA fondeur. Längd: 17 cm. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:03)
1627 4223 Skulptur Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:36)
1627 4148 Skulptur Klas-Göran Klaesson (f. 1945), Sverige. Får, delvis glaserat stengods, Höganäs, Signerad Klase Jr, diameter: 40, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:47)
1627 4288 Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt på sockel. Längd: 25 inkl sockel längd: 30 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:35)
1627 4149 Skulptur Oidentifierad konstnär. Hästar, patinerad plåt /träsockel, ej signerad. Längd: 60 cm, djup: 25 cm, höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:39)
1627 4005 Skulptur Rosenthal. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:49)
1627 4234 Skulptur Royal Copenhagen, porslin. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:10)
1627 4123 Skulptur Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gädda, Gustavsberg, stengods. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:39)
1627 4219 Skulptur / piedestal Figural, metall, patinerad. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:18)
1627 3407 Skulpturer 10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 21:02)
1627 4012 Slagbord med lådor & skåp, laserat. Bredd: 32+ 2x57, djup: 76 cm, höjd: 70 cm
1627 4117 Smurrfåtölj "Conform", Tygklädsel, nackkudde
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:51)
1627 4116 Snurrfåtölj + fotpall, "Conform", Tygklädsel, nackkudde
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:03)
1627 3419 Soffa JIÖ. Howardmodell. Längd: 200 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:38)
1627 4094 Soffbord 2 st, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. "Annika", DUX, Masurbjörk. Brännstämplade, Diameter: 45-65. Höjd: 29-41 cm
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 21:05)
1627 4180 Soffbord Glas. Bredd: 120 cm. Djup: 60 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:52)
1627 3096 Soffbord Indien, Rustikt. Bredd: 185 cm. Djup: 73 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:08)
1627 4266 Soffbord Rotting, diameter: 60, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:37)
1627 4120 Spegel 1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:06)
1627 3412 Spegel 1800-talets slut, 133x61 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:17)
1627 3134 Spegel Gustaviansk stil, 133x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:14)
1627 3456 Spegeltrymå 1800-tal. Höjd: 173+ 66
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:02)
1627 3240 Spegeltrymå Empirestil. Höjd: 58+ 170
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:28)
1627 4174 Stol Svängt rygg med pinnar, vitbemålad. Diameter: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:47)
1627 3260 Sybord Empirestil, uppfällbar skiva med fackinredning, mahogny, delvis bemålad. Bredd: 54 cm. Djup: 41 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:22)
1627 4246 Taburetter ett par, Gustaviansk stil. Längd: 41 cm. Djup: 41 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:53)
1627 4245 Taburetter ett par, Gustaviansk stil. Längd: 52 cm. Djup: 38 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:18)
1627 3303 Takarmatur korgmodell, prismor. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:05)
1627 4279 Takarmatur mässing. Diameter: 34 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:50)
1627 3214 Takplafond Frostat glas med bladdekor. Diameter: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:18)
1627 4217 Tamburmajor Furu, Stig Höglund, Jönköping, brännstämplad. Längd: 61 cm. Djup: 38 cm, höjd: 171 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:39)
1627 3019 Tamburmajor Mörkbetsat trä. Diameter: 43 cm, höjd: 184 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:19)
1627 4240 Tavelramar 3 st. Yttermått: 34x29,5,45x33, samt 43x53, innermått, 25x19,5,35x23 samt 46x37 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:10)
1627 4258 Tavelramar 5 st, yttermått inklusive ram: 32x40-74x90 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:10)
1627 4070 Te / kaffekoppar 15 delar, Blå Blom
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:34)
1627 4130 Telefonhyllor 2 st, 1950-tal, teak. Bredd: 35-46 cm. Djup: 22-25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:00)
1627 4141 Terriner 4 st, Masons, Rörstrand, Royal Worcester, Längd: 33-38 cm. Höjd: 23-25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:37)
1627 4229 Trärelief Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Vid ett litet hus i Bohuslän". Signerad, 30x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:44)
1627 4028 Tvättservis 2 delar, Porslin, modell äldre. Diameter: 37 cm. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:43)
1627 2027 Uppläggningsbestick 2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Längd: 23,5 cm, vikt: 130g ca
1627 4137 Väggrelief Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, koppar / plåt, yttermått inklusive ram: 29x31 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:32)
1627 9264 Väggrelief plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, yttermått inklusive ram: 38x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:56)
1627 3259 Vas Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:03)
1627 4273 Vaser 1 par Cloisonne + 1 vas, Kina. Höjd: 22-29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:54)
1627 4075 Väska Jobs Textil. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:42)
1627 3145 Vinglas 8 st, Böhmen, 1800-tal, slipad dekor. Höjd: 13 cm, diameter: 8,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:05)
1627 4214 Vinställ metall. Längd: 55 cm, djup: 38 cm, höjd: 111 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:11)
1627 4166 Vitrinskåp omkring 1900. Bredd: 59 cm, djup: 23 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:55)
1627 3385 Vril 1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:28)
1627 4034 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26 cm, höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:30)