Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 10 juni 2024 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1627 4050  Affisch Andy Warhol (1928-1987), USA. Bianca Jagger, Moderna Museet 1985. Bildmått: 91x66 cm, yttermått inklusive ram: 103x72 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:06)

1627 4085  Akvarell Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Signerad, daterad -86. Akvarell, bildmått: 27x37 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:42)

1627 4150  Akvarell Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Kungsörn"m signerad. Akvarell, bildmått: 69x48 cm, yttermått inklusive ram: 84x63 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:37)

1627 4022  Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 24x30 cm. Signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:51)

1627 4054  Akvarell Michael Shevarjov (f. 1958), Ryssland. Blomsterstilleben. Signerad, akvarell, 71x52 cm, yttermått inklusive ram: 91x70 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:08)

1627 4037  Akvareller 2 st, omkring 1900, avbildningar från Pompei, Rago Giovanni, yttermått inklusive ram: 13,5x30,5. Signerad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:53)

1627 4216  Ångmaskin Modell äldre. Längd: 30 cm, djup: 26 cm, höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:50)

1627 4215  Ångmaskin Würtemberg, Tidigt 1900, tal, "GM Dynamo". Längd: 42 cm. Djup: 36 cm. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:36)

1627 4282  Armband 14k, ej stämplar, med berlock & opal. Vikt: 11g brutto

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:30)

1627 4280  Armring 14k, med briljanter & grön sten, ej stämplar. Vikt: 12g brutto

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:46)

1627 4033  Assietter mm 25 del ca, omkring 1900, slipad kristall, diameter: 13-22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:13)

1627 3219  Bägare silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt: 77 g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:38)

1627 4285  Balkongmöbel "Ashby Garden", etikettmärkt, 2 stolar & hängbord, Lackerat

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:47)

1627 4248  Bänk Tygklädd. Längd: 92 cm, nutida

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:10)

1627 3050  Biblioteksur Intarsia. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:57)

1627 4140  Blandteknik Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige, "Stigbergsgatan 917. Signerad, daterad 197-1940, Blandteknik, bildmått: 18,5x14,5, yttermått inklusive ram: 23x19,5

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:19)

1627 4139  Blandteknik Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. " Finska vedskutor torka seglen vid Strandvägen". Signerad, blandteknik, daterad 1915-40,18,5x14,5, yttermått inklusive ram: 23x19,5

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:48)

1627 4138  Blandteknik Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. Vid Sofiakyrkan. Signerad, numrerad 1915-40. Blandteknik, bildmått: 18,5x14,5, yttermått inklusive ram: 23x19,5

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:18)

1627 4143  Blandteknik Henning Malmström (1890-1968), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad -45. Blandteknik, 90x71 cm, yttermått inklusive ram: 110x91 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:50)

1627 3117  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad A Belins, Djurgårdsbron, bladets mått: 23x26 cm, yttermått inklusive ram: 30x32 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:57)

1627 3470  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Politisk satir. Blandteknik, bildmått: 41x55 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:45)

1627 4154  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Figurer. Signerad. Blandteknik, bildmått: 30x36 cm, yttermått inklusive ram: 51x56 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:13)

1627 4155  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbad. Signerad. Blandteknik, bildmått: 22x16 cm, yttermått inklusive ram: 43x36 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:42)

1627 1007  Bokhylla Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sverige. "Lovö", NK Nordiska Kompaniet, Bokhylla med skåpsdel. Syrabetsad och oljad furu. Bredd: 137 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 90 cm, nyckel

S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:53)

1627 3062  Bokverk Gerda Boëthius, "Zorn Tecknaren, Målaren, Etsaren, Skulptören". Numrerad 1359/2000, Stockholm 1949

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:31)

1627 4093  Bord + pallar, 5 delar, Asien, lackarbete, rotting. Bredd: 80 cm, djup: 80 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)

1627 4287  Bord senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ben med claw and ball avslut. Bredd: cm. Bredd: 67 cm. Djup: 47 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:58)

1627 3237  Bordslampa + Golvlampa. Höjd: 76-152

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:23)

1627 4210  Bordslampa artemide, Italien. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:18)

1627 3046  Bordslampa Italien. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:53)

1627 4243  Bordslampa Philips, mässing. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:03)

1627 3140  Bordslampfot 1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:43)

1627 3141  Bordslampfot kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:42)

1627 4021  Bricka Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:16)

1627 3133  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 93 cm, djup: 55 cm, höjd: 83 cm, nyckel

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:13)

1627 3415  Byrå Gustaviansk stil. Med stenskiva. Bredd: 117 cm, djup: 50 cm, höjd: 85 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:25)

1627 9178  Byrå rokokostil, Stenskiva, intarsia. Bredd: 88 cm. Djup: 48 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:51)

1627 3188  Collage Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, daterad 62, "Nils Sture". Bladets mått: 24x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x38 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:45)

1627 4010  Däckstol Stockamöllan

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:26)

1627 4164  Dagbädd med kuddar, nutida. Längd: 210 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:17)

1627 4268  Dörrmattor metall, 2 st, 35x60 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:46)

1627 4038  Etagebord sent 1800-tal, mahogny, på trissor. Bredd: 49 cm, djup: 39 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:31)

1627 4232  Etsning Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 64/150, "vinter". Bildmått: 39x43 cm, yttermått inklusive ram: 68x70 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:40)

1627 4024  Etsning Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrerad 19/75. Bildmått: 11x19 cm, yttermått inklusive ram: 34x36 cm

1627 3084  Fällbord "Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tredelad pelarfot. Diameter: 86 cm. Höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)

1627 3258  Färglitografi 2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: ca 62x72 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:09)

1627 4020  Färglitografi Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, daterad 2014. Färglitografi, bildmått: 41x27 cm, yttermått inklusive ram: 58x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:57)

1627 4019  Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numrerad 13/325, daterad 71. Färglitografi, bildmått: 41x52 cm, yttermått inklusive ram: 43x54 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:27)

1627 4003  Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad, numrerad 230/250, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:51)

1627 4040  Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 245/350, daterad 2001, klippor. Färglitografi. Bladets mått: 42x60 cm, yttermått inklusive ram: 60x77 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:08)

1627 4049  Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kungsträdgården. Signerad, numrerad 126/150. Färglitografi, bildmått: 42x58 cm, yttermått inklusive ram: 52x72 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:40)

1627 3185  Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:38)

1627 4165  Färglitografier 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm. Signerade, yttermått inklusive ram: 54x73 - 65x71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:33)

1627 4161  Färglitografier 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa blad. Signerade, Fata Morgana, i mapp, Isbjörn & Flygande hund. Färglitografi. Bladets mått: 45x60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:41)

1627 4152  Färglitografier 3 st, Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. Kompositioner. Signerad, daterad -95. Färglitografi. Bladets mått: 73x60 cm, yttermått inklusive ram: 93x79 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:45)

1627 4162  Färglitografier 5 st, Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Svensk skärgård. Signerade, yttermått inklusive ram: 74x54 - 54x74 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:42)

1627 4167  Fåtölj Nyrokoko, bemålad

1627 3420  Fåtöljer ett par, JIÖ

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:43)

1627 4247  Fåtöljer ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjträ och canvas

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:20)

1627 3428  Fiskspade silver, Danmark, 1851. Längd: 28 cm, bruttovikt: 62g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:51)

1627 4241  Garderobsskåp Jugend, mahogny. Bredd: 103 cm, djup: 47 cm, höjd: 200 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:46)

1627 3110  Glas 3 st, Fotbolls VM, 1958. Höjd: 11,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:56)

1627 3063  Glas 6 st med silvermontering, Göthlin, 1960. Etui medföljer. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:33)

1627 4242  Golvlampa Mässing med glasskärmar. Höjd: 185 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:27)

1627 3302  Golvur bemålat, "1785". Höjd: 190 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:03)

1627 4059  Grafiskt blad Alexander Calder (1898-1976), USA. Tryck signatur, komposition. Bildmått: 20x30 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:35)

1627 4090  Grafiskt blad Eduard Wiiralt (1898-1954), Estland. Puulõike sünd. Signerad. Offsettryck, 14x10,5 cm, yttermått inklusive ram: 32x26

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:28)

1627 4078  Grafiskt blad Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, numrerad 1/200, "Tjurrus". Gicléetryck. Bladets mått: 61x80, oramat löst blad

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:22)

1627 4283  Grafiskt blad Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 116/225. Gicléetryck, bildmått: 58x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x65 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:09)

1627 4124  Granatsmycken 7 delar, Halsband + ring + 1 par örhängen+ 2 broscher+ hänge

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:39)

1627 4119  Hallykta mässing. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:57)

1627 4281  Halsband 14k, ej stämplar. Längd: 56 cm, vikt: 7,3g ca

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:37)

1627 4189  Hänglås 1600-tal, med nyckel. Längd: 20 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:03)

1627 4192  Hänglås Barock, järn, med nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:50)

1627 3353  Hängskåp 1800-tal. Bredd: 68 cm, djup: 25 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:12)

1627 4009  Herrarmbandsur IWC International Watch Company, Ingenieur. Armbandsur, 40 mm. Stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, mars 2018. Caliber 35111, Verknr. 4288691, Serienr. 5410808, Referensnr. IW357001. Originalbox och certifikat medföljer

S�ldes f�r 25.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:28)

1627 3175  Hörnvägghylla mahogny, intarsia. Höjd: 83 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:29)

1627 3010  Hylla med skåpdel, 1800-tal. Bredd: 70 cm. Djup: 27 cm. Höjd: 180 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:20)

1627 3299  Kandelabrar Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:54)

1627 4004  Karaff med silvdermontering. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:38)

1627 4099  Karmstol 1950-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:26)

1627 4277  Karmstol Rokokostil, rottingrygg

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:52)

1627 4173  Karmstolar Ett par, svängd rygg med pinnar, rödbemålade. Bredd: 52 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:14)

1627 3364  Karott med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:42)

1627 4002  Kartellur omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:28)

1627 3421  Klackring 18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,5 cm, höjd: 2 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:42)

1627 4250  Klaffbord längd: 14+ 2x27, djup: 65 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)

1627 4125  Konstglas 2 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 20-29 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:05)

1627 4032  Konstglas 6 delar, bland annat UHV, Bertil Vallien & Monica Backström. Höjd: 7-10 cm

1627 4131  Konstglas Flygsfors, Coqville. Signerad, etikettmärkt. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:49)

1627 4179  Kopparkärl höjd: 40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:08)

1627 4228  Kopparkittel diameter: 62 cm, höjd: 59 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:25)

1627 4276  Kopparstick Vy mot Pont Neuf. Bildmått: 22x47 cm, yttermått inklusive ram: 46x70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:26)

1627 4209  Kuddar Ett par, uppsydda av tyg från Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Tulpan", bomull, 40x40 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:55)

1627 4169  Kuverttallrikar 12 st, mässing. Diameter: 27,5 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:45)

1627 4293  Kuverttallrikar 12 st, Thomas Bavaria. Diameter: 27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:49)

1627 3165  Lampbord Ett par, mahogny. Bredd: 50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:15)

1627 4102  Litografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad /10, daterad - 56, abstrakt, bladets mått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 55x67 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:40)

1627 4284  Litografisk affisch Andy Warhol (1928-1987), USA. Louisiana -78. Bildmått: 97x57 cm, yttermått inklusive ram: 111x69 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:52)

1627 4218  Ljuskrona Allmoge, trä, bemålad. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:57)

1627 3332  Ljuskrona Empirestil. Höjd: 55 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:21)

1627 3418  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:28)

1627 4104  Ljusstakar 5 st, Timo Sarpaneva "Festivo". Höjd: 12-24 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:04)

1627 4132  Ljusstakar Ett par, Heikki Orvola (f. 1943), Finland. "Miranda", Arabia. Finland, grönt glas. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:36)

1627 3041  Ljusstakar ett par, Karshi, Jerusalem, 925. Höjd: 6,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:48)

1627 3448  Ljusstakar ett par, silver, 1843. Höjd: 18 cm. Vikt: ca 335g och ca 375g

1627 3147  Ljusstakar/lyktor 3 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:50)

1627 4106  Ljusstake mässing. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:09)

1627 4001  Löpare 3 st löpare "Dikesflora" (99,101, 127 cm) + 2 st löpare (90, 120 cm) + 20 servetter 30x30 cm ca, Jobs tryck

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:07)

1627 4212  Matbestick nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgafflar (längd 20 cm), 12 st skedar (längd: 20 cm), 12 st matknivar (längd 23,5 cm), 12 st kaffeskedar (längd: 13,5 cm)

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:33)

1627 4122  Matbord Rustikt, fällbara ben. Bredd: 184 cm, djup: 76 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:36)

1627 4035  Matservisdelar 13 delar, glas, bland annat "Reffla", Arthur Percy (1886-1976), Sverige. För Gullaskruf

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:56)

1627 4133  Matservisdelar 50 delar ca, Eschenbach, Bavaria

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:47)

1627 4203  Matta Afghan Gobi, 199x288 cm

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:25)

1627 4286  Matta Kayseri, "tree of life", silke, 40x63 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:21)

1627 3360  Matta orientalisk, 117x178 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:35)

1627 3088  Matta Orientalisk, Afghan, grön botten, 166x228 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:41)

1627 3357  Matta orientalisk, Bochara, 130x180 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:30)

1627 4096  Matta orientalisk, Ghom, 148x248 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:41)

1627 4108  Matta Orientalisk, Meshe, 195x295 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:21)

1627 4107  Matta Orientalisk, Meshe, 200x300 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:46)

1627 9336  Matta Rikssal, 168x245 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:31)

1627 4264  Mockaskedar + teskedar, 12 + 3 delar, silver. Längd: 9-14 cm. Vikt: 105g ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:01)

1627 4043  Modellbåt längd: 89 cm, höjd: 97 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:12)

1627 3015  Nattygsbord Ett par, mörkbetsad björk. Bredd: 41 cm, djup: 50 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:00)

1627 3099  Oljemålning Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night". Signerad. Olja på duk, 42x65 cm, yttermått inklusive ram: 44x67 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:49)

1627 4041  Oljemålning Bo Ek (f. 1954), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x40 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:47)

1627 4159  Oljemålning Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Signerad, daterad 1938, landskap. Olja på pannå, 19x27 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:50)

1627 4064  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell. Signerad, oramad. Olja på duk, 100x65 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:56)

1627 4018  Oljemålning Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skångård. Olja på duk, 54x72 cm, yttermått inklusive ram: 64x83 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:44)

1627 4061  Oljemålning Conny Ahlgren, Waxholmsbåt. Signerad, daterad -99. Olja på pannå, 27x37 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:47)

1627 8021  Oljemålning F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x98 cm, yttermått inklusive ram: 98x125 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:15)

1627 4069  Oljemålning Gabriel Strandberg (1885-1966), Sverige. Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:08)

1627 4053  Oljemålning Hans Elfving, komposition. Signerad, daterad -78. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x62 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:31)

1627 3390  Oljemålning Hans Osswald (1919-1983), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 77x53 cm, yttermått inklusive ram: 86x61 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:41)

1627 9292  Oljemålning Harald P Engmann. Signerad. Olja på duk, segelbåt, 44x63 cm, yttermått inklusive ram: 58x79 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:18)

1627 4156  Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Fartyg i hamn. Signerad. Olja på duk, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x75 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:31)

1627 4135  Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Skärgårdslandskap. Signerad. Olja på duk, 37x53 cm, yttermått inklusive ram: 55x72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:11)

1627 4086  Oljemålning Joaquin Ibanez-Arellano (f. 1929), Sverige. "Nötter och röda äpplen". Signerad, daterad -79. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 19x21 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:45)

1627 4068  Oljemålning Knud Petersen Svendborg, Tidigt 1900-tal, Stadsmotiv. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x46 cm, yttermått inklusive ram: 40x55 cm

1627 4087  Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. Signerad. Olja på pannå, 14x26 cm, yttermått inklusive ram: 18x30 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:44)

1627 4046  Oljemålning Leif Robert Eriksson (1939). Signerad, "Himlan". Olja på duk, 54x70 cm, yttermått inklusive ram: 59x76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:37)

1627 3227  Oljemålning Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm. Signerad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:03)

1627 4158  Oljemålning Mikael Barrehag (f. 1959), Sverige. Kust. Signerad. Olja på duk, 26x44 cm, yttermått inklusive ram: 39x58 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:26)

1627 4076  Oljemålning Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, daterad -15. Olja på duk, 100x100 cm, yttermått inklusive ram: 104x104 cm

S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:45)

1627 4077  Oljemålning Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, daterad -15. Olja på duk, 100x150, oramad

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:32)

1627 4026  Oljemålning Natan Johansson (1893-1951), Sverige. Signerad, Landskap. Olja på pannå, 44x50 cm, yttermått inklusive ram: 60x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:32)

1627 3376  Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Komposition, osignerad. Olja på duk, 80x120 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:00)

1627 3379  Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Omkr. 1900, Stilleben. Olja på pannå 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 34x42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:13)

1627 4060  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Man med käpp. Ej signerad. Olja på pannå, 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 49x40 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:21)

1627 4213  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad B Zist, båtar på land, daterad -77. Olja på duk, 59x63 cm, yttermått inklusive ram: 63x67 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:31)

1627 4080  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad R Sandberg, Älg i månsken. Olja på duk, 30x42 cm, yttermått inklusive ram: 41x54 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:30)

1627 4058  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Köksstilleben". Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:22)

1627 3318  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, porträtt. Olja på duk, 76x65 cm, yttermått inklusive ram: 92X80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:28)

1627 3076  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Restauranginteriör, 1900-talets andra hälft. Olja på duk, 58x78 cm, yttermått inklusive ram: 75x95 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:31)

1627 4055  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stadsmotiv, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x48 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:24)

1627 4290  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med rosor. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 64x56 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:38)

1627 3264  Oljemålning Oliver Sjövall (1951-2004), Sverige. Kvinnoporträtt. Signerad. Olja på duk, 35x28 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:53)

1627 3391  Oljemålning P O Rehn, komposition. Signerad. Olja på pannå, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 23x22 cm

1627 3199  Oljemålning Ragnar Johansson (1913-1997), Sverige. Monogramsignerad RJ, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x79 cm, yttermått inklusive ram: 66x100 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:15)

1627 3269  Oljemålning Ralph Rilton (1907-2006), Sverige. "Ateljeutsikt Torshälla". Signerad, daterad -92. Olja på pannå, 59x72 cm, yttermått inklusive ram: 62x76 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)

1627 4042  Oljemålning Roland Dufström (1904-1976), Signerad, Fjällmotiv. Olja på duk, 45x43 cm, yttermått inklusive ram: 53x53 cm

1627 4084  Oljemålning Stig Danielsson (1935-2012), Sverige. Körsbär. Signerad, daterad 1989. Olja på duk på pannå, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:25)

1627 4226  Oljemålning Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 52x59 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:52)

1627 4269  Oljemålning Wojciech Dugosz, Signerad, "czarny petak". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x72 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:58)

1627 4067  Oljemålningar 3 st, Birger Lindberg (1901-1991), Sverige. Monogramsignerade, yttermått inklusive ram: 58x49 - 63x52 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:34)

1627 4062  Oljemålningar 3 st, Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modeller, oramade. Olja på duk, 100x65 cm. Signerad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:43)

1627 4065  Oljemålningar 3 st, Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Oramade. Signerade. Olja på duk, 93x65 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:25)

1627 4063  Oljemålningar 3 st, Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Signerade, modeller, oramade. Olja på pannå, 80x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:03)

1627 3326  Örhängen 1 par med pärla, Vikt: 3 g. Längd: 2 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:48)

1627 3454  Örhängen Ett par, 14k guld, med pärla, Bruttovikt: 3,6 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:54)

1627 3437  Örhängen Ett par, med camé, 18k guld, bruttovikt: 3,2 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:08)

1627 3446  Örhängen Ett par, med smådiamanter, 18k guld, Bruttovikt: 3,5 g ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:28)

1627 4129  Örhängen 1 par + 1 örhänge+ ring, 18k guld. Vikt: 3,3 gr

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:15)

1627 4170  Pallar 2 st, björk, 32x32. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:16)

1627 3322  Pärlcollier med lås i sterlingsilver och pärla. Längd: 70 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:43)

1627 3291  Pärlcollier med silverlås. Längd: 88 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:31)

1627 4127  Parti smycken silver, diverse, bruttovikt: ca 50g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:46)

1627 3017  Pelarbord 1800-tal. Tredelad pelarfot. Diameter: 76 cm, höjd: 72 cm

1627 3298  Ring 18k guld. Med smaragder och rubiner, Ringmått: 18, Vikt: 4,8 g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:50)

1627 4265  Rottingstol + bord, skiva av glas. Diameter: 71 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:23)

1627 4208  Rullklaffsekretär mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm. Djup: 55 cm, höjd: 115 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:01)

1627 4072  Saftservis i ställ, tidigt 1900-tal. Längd: 27 cm, höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:52)

1627 3346  Salongsgrupp 4 delar, Nyrokokostil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:18)

1627 4105  Servisdelar Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, "Ruska", brunt stengods

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:09)

1627 4184  Servisdelar Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932, ca 35 delar

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:34)

1627 4267  Sideboard 1960-tal, teak, Skjutdörrar. Längd: 149 cm. Djup: 45 cm, höjd: 77 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:55)

1627 4083  Sidenmålning Asien, Fiskar, bladets mått: 20x8, yttermått inklusive ram: 33x16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:11)

1627 9323  Silkscreen Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934-2004), "42nd St". Signerad, numrerad 73/150, daterad -76. Bildmått: 51x51 ca, yttermått inklusive ram: 65x64 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:52)

1627 4030  Skål Orrefors, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Signerad, diameter: 14, höjd: 11 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:19)

1627 3216  Skål porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:22)

1627 4031  Skål på fot omkring 1900, Porslin, mässing. Diameter: 16 cm. Längd: 21 cm. Höjd: 14,5 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:08)

1627 4160  Skålar 2 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Längd: 14-17, höjd: 7,5-9 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:55)

1627 4098  Skålar 4 st, Kina. Diameter: 9-10,5

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:56)

1627 4013  Skåp Bemålat. Bredd: 60 cm, djup: 35 cm, höjd: 102 cm, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:06)

1627 4071  Skärbräda Pynta, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Längd: 42 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:34)

1627 4251  Skeppsmodell längd: 75 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:42)

1627 4029  Skolplanscher 3 st, modell äldre, bland annat "Groda", oramade, 70x100 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:40)

1627 3228  Skrivbord England. Bredd: 136 cm, djup: 77 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:07)

1627 4016  Skrivställ 1900-talets början, + brevkniv. Längd: 32-25 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:10)

1627 4289  Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 24 inkl sockel, höjd: 3 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:10)

1627 4222  Skulptur Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, daterad 1992, Storspov. Längd: 42 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:09)

1627 4211  Skulptur Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:19)

1627 4274  Skulptur Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Fågel. Patimerad metall, gjutarstämpel FFA fondeur. Längd: 17 cm. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:03)

1627 4223  Skulptur Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:36)

1627 4148  Skulptur Klas-Göran Klaesson (f. 1945), Sverige. Får, delvis glaserat stengods, Höganäs, Signerad Klase Jr, diameter: 40, höjd: 35 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:47)

1627 4288  Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt på sockel. Längd: 25 inkl sockel längd: 30 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:35)

1627 4149  Skulptur Oidentifierad konstnär. Hästar, patinerad plåt /träsockel, ej signerad. Längd: 60 cm, djup: 25 cm, höjd: 38 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:39)

1627 4005  Skulptur Rosenthal. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:49)

1627 4234  Skulptur Royal Copenhagen, porslin. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:10)

1627 4123  Skulptur Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gädda, Gustavsberg, stengods. Längd: 55 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:39)

1627 4219  Skulptur / piedestal Figural, metall, patinerad. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:18)

1627 3407  Skulpturer 10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 21:02)

1627 4012  Slagbord med lådor & skåp, laserat. Bredd: 32+ 2x57, djup: 76 cm, höjd: 70 cm

1627 4117  Smurrfåtölj "Conform", Tygklädsel, nackkudde

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:51)

1627 4116  Snurrfåtölj + fotpall, "Conform", Tygklädsel, nackkudde

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:03)

1627 3419  Soffa JIÖ. Howardmodell. Längd: 200 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:38)

1627 4094  Soffbord 2 st, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. "Annika", DUX, Masurbjörk. Brännstämplade, Diameter: 45-65. Höjd: 29-41 cm

S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 21:05)

1627 4180  Soffbord Glas. Bredd: 120 cm. Djup: 60 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:52)

1627 3096  Soffbord Indien, Rustikt. Bredd: 185 cm. Djup: 73 cm, höjd: 37 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:08)

1627 4266  Soffbord Rotting, diameter: 60, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:37)

1627 4120  Spegel 1800-tal, Förgylld, 77x40 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:06)

1627 3412  Spegel 1800-talets slut, 133x61 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:17)

1627 3134  Spegel Gustaviansk stil, 133x60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:14)

1627 3456  Spegeltrymå 1800-tal. Höjd: 173+ 66

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:02)

1627 3240  Spegeltrymå Empirestil. Höjd: 58+ 170

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:28)

1627 4174  Stol Svängt rygg med pinnar, vitbemålad. Diameter: 45 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:47)

1627 3260  Sybord Empirestil, uppfällbar skiva med fackinredning, mahogny, delvis bemålad. Bredd: 54 cm. Djup: 41 cm, höjd: 74 cm, nyckel

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:22)

1627 4246  Taburetter ett par, Gustaviansk stil. Längd: 41 cm. Djup: 41 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:53)

1627 4245  Taburetter ett par, Gustaviansk stil. Längd: 52 cm. Djup: 38 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:18)

1627 3303  Takarmatur korgmodell, prismor. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:05)

1627 4279  Takarmatur mässing. Diameter: 34 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:50)

1627 3214  Takplafond Frostat glas med bladdekor. Diameter: 55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:18)

1627 4217  Tamburmajor Furu, Stig Höglund, Jönköping, brännstämplad. Längd: 61 cm. Djup: 38 cm, höjd: 171 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:39)

1627 3019  Tamburmajor Mörkbetsat trä. Diameter: 43 cm, höjd: 184 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:19)

1627 4240  Tavelramar 3 st. Yttermått: 34x29,5,45x33, samt 43x53, innermått, 25x19,5,35x23 samt 46x37 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:10)

1627 4258  Tavelramar 5 st, yttermått inklusive ram: 32x40-74x90 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:10)

1627 4070  Te / kaffekoppar 15 delar, Blå Blom

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:34)

1627 4130  Telefonhyllor 2 st, 1950-tal, teak. Bredd: 35-46 cm. Djup: 22-25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:00)

1627 4141  Terriner 4 st, Masons, Rörstrand, Royal Worcester, Längd: 33-38 cm. Höjd: 23-25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:37)

1627 4229  Trärelief Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Vid ett litet hus i Bohuslän". Signerad, 30x30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:44)

1627 4028  Tvättservis 2 delar, Porslin, modell äldre. Diameter: 37 cm. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 18:43)

1627 2027  Uppläggningsbestick 2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Längd: 23,5 cm, vikt: 130g ca

1627 4137  Väggrelief Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, koppar / plåt, yttermått inklusive ram: 29x31 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:32)

1627 9264  Väggrelief plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, yttermått inklusive ram: 38x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:56)

1627 3259  Vas Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:03)

1627 4273  Vaser 1 par Cloisonne + 1 vas, Kina. Höjd: 22-29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:54)

1627 4075  Väska Jobs Textil. Längd: 50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:42)

1627 3145  Vinglas 8 st, Böhmen, 1800-tal, slipad dekor. Höjd: 13 cm, diameter: 8,5 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:05)

1627 4214  Vinställ metall. Längd: 55 cm, djup: 38 cm, höjd: 111 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:11)

1627 4166  Vitrinskåp omkring 1900. Bredd: 59 cm, djup: 23 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 20:55)

1627 3385  Vril 1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra. Längd: 24 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:28)

1627 4034  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26 cm, höjd: 13 cm (storlek 1)

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2024 19:30)