1132 2527 Akvarell Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), klosterinteriör, signerad 1884,50x38
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 18:19)
1132 3024 Fällbord Mahogny, 1800-tal, diameter: 104 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 20:03)
1132 3011 Fåtölj Andrea Branzi, 'Niccola', för Zanotta, Italien, formgiven 1992, benställning i krom, sits och detaljer i läder
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 20:48)
1132 2392 Fåtöljer ett par, design: Bruno Mathsson (1907-1988), Eva
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 20:30)
1132 7096 Flaskschatull mahogny, med inläggningar, sengustavianskt omkr. 1800, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 18:44)
1132 2040 Fotpall Gustaviansk, Bemålad, längd: 31 cm, djup: 28 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 20:32)
1132 9071 Golvlampa Poul Henningsen, PH 80, Louis Poulsen, Danmark, höjd: 132 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 18:20)
1132 9038 Gouache Mårten Andersson (f. 1934), Serenad, signerad, bladets mått: 70x42
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 19:36)
1132 3019 Ljuskrona Oscariansk, höjd: ca 90
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 19:46)
1132 3005 Matbord Med klaffar + låda, England, Mahogny, 1800-tal, längd: 117 cm, djup: 53+ 2x27, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 21:00)
1132 9300 Oljemålning Birger Birger-Ericson (1904-1994), 'Havsstrand', signerad, 20x29
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 18:56)
1132 2537 Oljemålning Eva Bagge (1871-1964), Stilleben 55x41
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 19:16)
1132 3002 Oljemålning Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), 'Vue från Villa d Èste vid stranden af Lago Maggiore', sign 1878,27x35
S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 20:55)
1132 7547 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, 'Ung Kvinna', monogramsignerad 1870, uppfodrad duk, 91x73 cm
S�ldes f�r 18.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 20:15)
1132 3022 Oljemålning Ragnar Person (1905-1993), monogramsignerad, daterad 41, Gårdsmotiv, på pannå, 57x67
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 19:16)
1132 8130 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), 1964, Komposition, 54x36
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 20:51)
1132 9198 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), signerad och daterad 1954, Havsmotiv, 28x35
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 18:12)
1132 3028 Oljemålning William Samuel Henry Llewellyn (1858–1941), Summertime near the sea, signerad. S Llewellyn 1886,73x90
S�ldes f�r 106.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 18:12)
1132 2574 Porslin Stig Lindberg (1916-1982), Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. 6 djupa tallrikar, 6 assietter 4 st mattallrikar
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 18:31)
1132 3006 Skål Orrefors, Edward Hald (1883-1980), Graal No 772-F, höjd: 10 cm, diameter: 15 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 20:03)
1132 3001 Skulptur Gudmar Olovson (f. 1936), 'Les deux Arbres', brons, Sign Gudmar, Gjutarstämplar, Cire Valsuani Perdue, höjd: 33 inkl sockel
S�ldes f�r 25.500 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 19:58)
1132 3015 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), mor med barn, 1960-tal, målad och delvis glaserad stengodslera, signerad lisa l, höjd: 34 ca
S�ldes f�r 38.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 19:16)
1132 7541 Skulptur Salvador Dalí (1904-1989), 'La Nascita degli Animali', Galleria Farnese, 1978,60x48
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 21:00)
1132 3025 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), svängd, längd: 195 cm, Samsas
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 19:53)
1132 2395 Spelbord Mahogny, Sengustavianskt, längd: 95 cm, djup: 2x46 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 september 2017 18:19)