Tema Grafik den 23 mars 2020

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, Stig Claesson Slas, James Coignard, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador Dalí, Carl Johan De Geer, Yrjö Edelmann, Robert Graham, Friedensreich Hundertwasser, Lennart Jirlow, Einar Jolin, Sven Jonson, Lars Jonsson, C Göran Karlsson, Lage Lindell, Hasse Lindroth, Bengt Lindström, Gunilla Mann, Karl Mårtens, Henri Matisse, Roberto Matta, Lowell Nesbitt, Jo Niemeyer, Karl Gustaf KG Nilson, Bert-Johnny Nilsson, Lars-Gunnar Nordström, Jöran Nyberg, Pierre Olofsson, Axel Olson, Karl Axel Pehrson, Pablo Picasso, Lars Pirak, Madeleine Pyk, Oscar Reutersvärd, Ingrid Roth, John Salt, Inge Schiöler, Olga Semenova, Cecilia Sikström, Jan Stenvinkel, Jorge B Stever, Ardy Strüwer, Roland Svensson, Antoni Tàpies, Evert Taube, Pär Gunnar Thelander, Esaias Thorén, Louise Tillberg, Gérard Titus-Carmel, Théo Tobiasse, Victor Vasarely, Philip von Schantz, Paul Wunderlich, Sven X-et Erixson med flera.

Visning: fredag 20/3, lördag 21/3, söndag 22/3 och måndag 23/3

  • Sortera efter

  • 2034 Affisch
    Såld: 2.400 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2145 Blandteknik
    Såld: 400 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2162 Etsning
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2065 Etsning
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2161 Etsning
    Såld: 2.800 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 8401 Etsning
    Såld: 2.200 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2185 Etsning
    Såld: 400 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2017 Etsning
    Såld: 2.800 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2016 Etsning
    Såld: 3.000 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2055 Litografi
    Såld: 500 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2054 Litografi
    Såld: 500 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2056 Litografi
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 3262 Litografi
    Såld: 500 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2150 Litografi
    Såld: 15.000 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2058 Litografi
    Såld: 3.400 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2018 Litografisk af..
    Såld: 700 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2013 Mapp
    Såld: 3.000 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 8232 Serigrafi
    Såld: 2.200 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2064 Serigrafier
    Såld: 700 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2124 Träsnitt
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2147 Träsnitt
    Såld: 300 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2099 Träsnitt
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2122 Träsnitt
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 23 mars 2020
  • 2190 Träsnitt
    Såld: 700 kr

    Såldes den 23 mars 2020