15 apr
Rörstrand
Till tema Rörstrand söker vi keramik och porslin av de populära formgivarna från Rörstrand - Gunnar Nylund, Carl-Harry Stålhane, Hertha Bengtson, Marianne Westman, Alf Wallander, Louise Adelborg, Sylvia Leuchovius, Harald Salomon, Jackie Lynd, Karin... //
2024-04-22
Tema Grafik
2024-04-29
Klassiska
2024-05-20
Tema Gustavsberg
2024-06-03
Tema Upsala-Ekeby
- Tidigare sålt
Teckning Blyerts, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1928, vintermotiv med björkar, 17,5x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x32 cm
Såldes för: 42.000 kr
Vid auktionen 2023-08-28
Se fler tidigare sålda