15 apr
Rörstrand
Till tema Rörstrand söker vi keramik och porslin av de populära formgivarna från Rörstrand - Gunnar Nylund, Carl-Harry Stålhane, Hertha Bengtson, Marianne Westman, Alf Wallander, Louise Adelborg, Sylvia Leuchovius, Harald Salomon, Jackie Lynd, Karin... //
2024-04-22
Tema Grafik
2024-05-20
Tema Gustavsberg
2024-06-03
Tema Upsala-Ekeby
2024-06-17
Tema Kvinnliga Konstnärer
- Tidigare sålt
Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Komposition. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 92x70 cm
Såldes för: 20.500 kr
Vid auktionen 2022-05-02
Se fler tidigare sålda