KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13546351

nr 1354 6351

Ture Fabiansson

(1910-1994), Sverige

Akvarell, Ture Fabiansson (1910-1994), Sverige. Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm

Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 oktober 2020
kl 18:08:03

18/10 08:54:21 1      Vinnande bud

Ture Fabiansson

Läs mer om Ture Fabiansson