KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914033

nr 1391 4033

Thorwald Alef

(1896-1974), Sverige

Oljemålning, Thorwald Alef (1896-1974), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 67x83 cm

Thorwald Alef, svensk målare och skulptör född 1896 i Jönköping, död 1974.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 april 2021
kl 20:47:04

19/4 11:47:45 1      Vinnande bud

Thorwald Alef

Läs mer om Thorwald Alef