KONST / Litografier / Färglitografi 14052056

nr 1405 2056

Elisabet Siewert-Miller

(f. 1932), Sverige

Färglitografi, "Horizont VI". Signerad, daterad -89. Motivet: ca 14x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x36 cm

Elisabet Siewert-Miller, svensk målare, grafiker och tecknare född 1932 i Hässleholm.

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:10:07

20/6 22:01:48 1      150 kr
21/6 13:31:11 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Elisabet Siewert-Miller

Läs mer om Elisabet Siewert-Miller